Hore
Fórum » Ankety
 

Anketa o pravidlách a postihoch

Granko
Granko 2011-02-23 14:24:48+01
Ste za zavedenie písaných pravidiel pre fórum, bazár, galériu, udelenie funkčného Ban-u za ich porušovanie bez výnimky, za zavedenie funkčného blokovania nielen na galérku a poštu, ale i na komenty kdekoľvek na portáli či vo vytvorených témach blokovača, mazanie účelovo zaregistrovaných nickov, nickov, ktorí druhým verejne vulgárne nadávajú, účelovo sa pokúšajú vyvolať hádku atď. - v princípe konečne zavedenia poriadku?

ps1: žiadnu takúto tému som vo fóre nenašiel, dokonca ani v archíve
ps2: provokatéri nie sú vítaní

Áno/Nie
 
tomasGalajda
2011-02-24 08:35:13+01
príspevok od: Stratený Stano
Akonáhle niekto na istom portáli odkazmi poukazuje na svoju foto, ktorá je aktuálne na kritike, tak táto foto je okamžite stiahnutá a autor dostáva 7 dňový dištanc. Zrejme nám Marcel chcel na jedno z takýchto pravidiel názorne, na vlastnom príklade poukázať...
rozosmialo ma to....dobry postreh (žiaľ nepoznám spomínaný portál).
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-24 08:42:04+01
príspevok od: tomasGalajda
rozosmialo ma to....dobry postreh (žiaľ nepoznám spomínaný portál).
Nechajme teraz iný portál na pokoji a zamyslime sa, či to je etické... Čo keď to budú robiť i ostatní, čo keď to budú robiť všetci...? Vytvorí sa téma a v mihu bude zahltená odkazmi na fotky na kritike... Len nech si nás čo najviac ľudí všimne... No mne to príde dosť čudné...
 
tomasGalajda
2011-02-24 08:46:24+01
príspevok od: Stratený Stano
Nechajme teraz iný portál na pokoji a zamyslime sa, či to je etické... Čo keď to budú robiť i ostatní, čo keď to budú robiť všetci...? Vytvorí sa téma a v mihu bude zahltená odkazmi na fotky na kritike... Len nech si nás čo najviac ľudí všimne... No mne to príde dosť čudné...
myslím si (ja), že je to len vec uhla pohľadu....niekomu to príde ako prehrešok voči ostatným, alebo prehnaná snaha upozorniť na seba a iný sa nad tým len zasmeje....nemôžme byť všetci rovnaký....takže nemôžeme mať na jednu vec všetci rovnaký názor....to či sa toto ´´trestať´´ bude alebo nie...o tom by mali rozhodnúť kompetentný....ale ako postreh to beriem.
 
haplo602
2011-02-24 09:03:05+01
príspevok od: Stratený Stano
Nechajme teraz iný portál na pokoji a zamyslime sa, či to je etické... Čo keď to budú robiť i ostatní, čo keď to budú robiť všetci...? Vytvorí sa téma a v mihu bude zahltená odkazmi na fotky na kritike... Len nech si nás čo najviac ľudí všimne... No mne to príde dosť čudné...
ked je fotka ku diskutovanej teme tak preco nie ... ak nieje, tak v tom pripade mas pravdu ...
 
tomasGalajda
2011-02-24 09:17:17+01
ľudia, nechcem rozvíriť hladiny adrenalínu mnohých z Vás, ale všimol som si na e-phote súťaž (ako aj iný mnohí) hory a mesto, chcem sa opýtať je to aktuálne? lebo podľa názvu článku by malo byť no na internete sú viac menej všetko (prihláška a podmienky ako aj témy) z predošlého ročníku z roku 2010....to platí aj pre tento rok to isté???? vďaka za odpovede resp. rady
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-24 11:02:53+01
príspevok od: haplo602
ked je fotka ku diskutovanej teme tak preco nie ... ak nieje, tak v tom pripade mas pravdu ...
A ak je vo viacerých témach...? Ale zasa, môže to byť fotka multitématická, takže asi by som mal sklapnúť...
 
kralik_j
2011-02-24 11:30:07+01
príspevok od: haplo602
ked je fotka ku diskutovanej teme tak preco nie ... ak nieje, tak v tom pripade mas pravdu ...
vsetko je to o pravidlach, ako sa zadefinuju, a ako ich bude niekto posudzovat..
Ta fotka by sa dala posudit ako nabadanie svojej foto uplne inej oblasti ako patri. Otazne je ci po urcitom case ked sa uz neuchadza o foto dna ale ju ma prispievatel v galerii, tak ci sa moze takto pouzit (podla mna potom ano, ak sa deklaruje nou nieco k teme).
Ja som vsak nevyhodnotil mrcov link ako relevantny prispevok k teme, preto ak by boli pravidla, tak by mohol dostat sankciu napr. ako pise Stano Strateny.
 
Granko
2011-02-24 11:44:46+01
Aj v súťaži Portrét s Tamronom je pekne vidieť, ako sa dajú stanovené pravidlá obchádzať. A pritom také sedmičkové hlasovanie, aké má momentálne prvá fotka v poradí, nie je zakázané, nakoľko je normálne udelené od užívateľov. Že sú zrejme vytvorení účelovo (vidieť to aj podľa registračky) je už druhoradé.

 
kralik_j
2011-02-24 11:55:18+01
príspevok od: Granko
Aj v súťaži Portrét s Tamronom je pekne vidieť, ako sa dajú stanovené pravidlá obchádzať. A pritom také sedmičkové hlasovanie, aké má momentálne prvá fotka v poradí, nie je zakázané, nakoľko je normálne udelené od užívateľov. Že sú zrejme vytvorení účelovo (vidieť to aj podľa registračky) je už druhoradé.

a mas pravdu, hodnotenie tej foto vyzera na podvod
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-24 11:55:28+01
príspevok od: kralik_j
vsetko je to o pravidlach, ako sa zadefinuju, a ako ich bude niekto posudzovat..
Ta fotka by sa dala posudit ako nabadanie svojej foto uplne inej oblasti ako patri. Otazne je ci po urcitom case ked sa uz neuchadza o foto dna ale ju ma prispievatel v galerii, tak ci sa moze takto pouzit (podla mna potom ano, ak sa deklaruje nou nieco k teme).
Ja som vsak nevyhodnotil mrcov link ako relevantny prispevok k teme, preto ak by boli pravidla, tak by mohol dostat sankciu napr. ako pise Stano Strateny.
Na tomto portáli, ako napr. i na Vivo, nie je problém umiestniť foto mimo kritiku. Ak teda chcem v nejakej téme na niečo poukázať fotografiou, nemusí to byť práve foto pridaná v ten deň na kritiku. Dokonca ePhoto umožňuje vložiť foto priamo do príspevku. Ináč je to účelové a netreba dvakrát hádať, čo sa tým má docieliť...
 
kecal
2011-02-24 11:56:56+01
Nečítal som to hore, možno už niekto napísal niečo podobné ...

keby som bol Chuck Norris tak zrobím pravidlá pre e-photo:

1 - žiadne fotky \"do kritiky\" - každá pridaná foto je na kritiku.
2 - max. počet pridaných foto je 1 za 48 hodín, v prípade série môžu byť pridané 3, ale s tým že 96 hodín sa už nedá pridať fotka.
3 - fotky vo full size pre tlaž dávať do \"separé\" foldrov, neviditeľných pre verejnosť.
4 - striktná kontrola jedinečnosti autorov ( jeden nick / jedno meno / jeden autor )
5 - dohľad nad správaním poverenými členmi - formou banu na 48, 96 hodín, .. až po zákaz vstupu, systémom \"označenia nevhodného správania\" - a ak sa zhodnú 3 označenia od poverených členov v priebehu 24 hodín, nasleduje ban... po opakovanom zákroku nasleduje dlhší ... pre notorických útočníkov na osobu ( nezamieňať si s tvrdou kritikou fotky ) zákaz vstupu.
6 - Poverené osoby môžu dať upozornenie, až ban aj za evidentné, pomstichtivé oplácanie, evidentné oplácanie vzájomným nadhodnocovaním , nevhodné správanie a podobne ..


ešte by sa zopár pravidiel našlo, ale tieto by prečistili vzduch.

Problém je že takéto pravidlá sú dobré pre fotografiu, ale už menej vhodné pre bussines, z toho dôvodu nebudú nikdy aplikované.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-24 11:57:16+01
príspevok od: haplo602
ked je fotka ku diskutovanej teme tak preco nie ... ak nieje, tak v tom pripade mas pravdu ...
Ak komentujúci uzná, že môže svoj komentár podložiť fotografiou, má túto možnosť priamo v príspevku - vedľa tlačítka \"odoslať komentár\" je tlačítko \"vložiť fotografie\"...
 
kralik_j
2011-02-24 11:58:16+01
mne sa zase pozdava to ze tu mozem vlozit priamo foto do prispevku, rychlo mozes demonstrovat na fotke ku komentaru
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-24 12:36:32+01
príspevok od: kralik_j
a mas pravdu, hodnotenie tej foto vyzera na podvod
A viackrát sa práve na túto konkrétnu foto na to poukazovalo a nič sa nedeje... Má potom seriózny užívateľ chuť vkladať nejaké fotky do súťaže...? Keď jeho schopnú foto odstaví nejaký brak s nasekanými bodmi od desiatok účelovo vytvorených nickov...? Toto sa vráti ako bumerang, škoda, že si to nikto z kompetentných nechce uvedomiť...
 
kralik_j
2011-02-24 12:51:05+01
chcel som i ja prispiet, no rozmyslel som si ci tam dam nejake foto..

Postradam nejaku odozvu z ephota. Ved kde sa clovek pozrie, tak tam su staznosti, nedostatky, otazky na vedenie portalu, ci tie hadky a drzosti a pokial si clovek neurobi poriadok sam tak sa nic nedeje.

Zacalo sa era noveho portalu, systemu, no tym to nejako padlo a je znacny utlm, ako pokracovat v zlepsovani, osetrovani i tychto veci (ivektivy, ucelove zasahy do hodnoteni, atd). Potencial tu bol no kompetentni su v nejakom utlme, alebo si nevedia rady s aktualnou situaciou? Alebo sedia na statistikach a vedia preco nebyt aktivnejsi..
 
haplo602
2011-02-24 14:44:07+01
príspevok od: kralik_j
vsetko je to o pravidlach, ako sa zadefinuju, a ako ich bude niekto posudzovat..
Ta fotka by sa dala posudit ako nabadanie svojej foto uplne inej oblasti ako patri. Otazne je ci po urcitom case ked sa uz neuchadza o foto dna ale ju ma prispievatel v galerii, tak ci sa moze takto pouzit (podla mna potom ano, ak sa deklaruje nou nieco k teme).
Ja som vsak nevyhodnotil mrcov link ako relevantny prispevok k teme, preto ak by boli pravidla, tak by mohol dostat sankciu napr. ako pise Stano Strateny.
ani ja som mrcov link nevyhodnotil ako fotku k teme ... ale bavime sa teraz o pravidlach a nie o konkretnom pripade ...
 
openblindmind
 
kralik_j
2011-02-24 15:08:42+01
príspevok od: haplo602
ani ja som mrcov link nevyhodnotil ako fotku k teme ... ale bavime sa teraz o pravidlach a nie o konkretnom pripade ...
tvoj prispevok bol na strateneho reakciu k mrcovej foto v tejto teme. Nevyjadril si ho vseobecne a neberuc ohlad na predtym napisane.
A tie navrhy pravidiel sa inak vztahuju ku konkretnych pripadom a maju zovseobecnit poriadok, resp. nastavit \"hranice\"
 
haplo602
2011-02-24 15:18:00+01
príspevok od: kralik_j
tvoj prispevok bol na strateneho reakciu k mrcovej foto v tejto teme. Nevyjadril si ho vseobecne a neberuc ohlad na predtym napisane.
A tie navrhy pravidiel sa inak vztahuju ku konkretnych pripadom a maju zovseobecnit poriadok, resp. nastavit \"hranice\"
Strateny napisal:

\"Nechajme teraz iný portál na pokoji a zamyslime sa, či to je etické... Čo keď to budú robiť i ostatní, čo keď to budú robiť všetci...? Vytvorí sa téma a v mihu bude zahltená odkazmi na fotky na kritike... Len nech si nás čo najviac ľudí všimne... No mne to príde dosť čudné...\"

To je pomerne vseobecne pojednanie o dopade urciteho spravania. to ze tu debatu zacala mrcov prispevok uz nebolo relevantne ...

Strateneho priama rekacia na mrca bola:

\"Akonáhle niekto na istom portáli odkazmi poukazuje na svoju foto, ktorá je aktuálne na kritike, tak táto foto je okamžite stiahnutá a autor dostáva 7 dňový dištanc. Zrejme nám Marcel chcel na jedno z takýchto pravidiel názorne, na vlastnom príklade poukázať... \"

ja som as zapojil az do debaty ktora sa rozbehla a vyjadril som svoj nazor na pridavanie takychto fotiek do diskusie.
 
Granko
2011-02-24 15:26:53+01
Pýtam sa,
dokedy sa tu budú tolerovať takéto vyrývačské praktiky, útočné a provokačné, aké tu predvádzajú najviac nicky \"openblindmind\" či \"Cyril\"?

Dokedy sa tu bude tolerovať nadávanie užívateľom vulgárne, ako použili/používajú nicky PeterBB či yanny?

Dokedy sa bude tolerovať, že do každej témy príde pár jedincov len za účelom provokovania, rýpania a účelového vyvolania hádky?

Dokedy toto ostane bez povšimnutia a bez trestu?

Rád by som poznal odpovede, lebo tváriť sa ako mŕtvy chrobák nie je cesta.
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()