Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupa zrkadlovky - prosim o radu

Martin46
Martin46 2010-07-20 08:29:34+02
Zdravim, 1. fotenie ma vzdy bavilo, nechystam sa ho robit profesionalne, ale iba zachytit pekne momenty zivota peknymi fotkami. Samozrejme chcem si vediet jednotlive funkcie nastavovat, a sem tam sa pohrat s fotenim, preto nic ine ako zrkadlovka neprichadza do uvahy. Zaujala ma aj moznost tocit video na aktualnych modeloch. 2. rozpocet mam nastaveny na +-500 euro (bez DPH)... teda napr. Nikon D5000 + 18-105 na stranke Extreme digital s cenou 512 bez DPH toto splna 3. Odporucate mi kupu noveho Nikonu D5000 / Canonu 500d alebo radsej niecoho starsieho. (myslim ze je takmer nemozne najst dobru cenu za starsi fotak, hlavne ked si viem DPH odpocitat)
 
Peterke
2010-09-05 12:58:04+02
príspevok od: svetajev
nemám žiadnu radu :( ... bo ja tiež idem dačo kupovať a rozmýšľam, hľadám, napr.na pixmania to je za 889,- ale zas tu na ephoto to je to kit s kopou príslušenstva za 999,-€ takže neviem. Ak by si dačo našiel daj pls. vedieť. Možno ak by sme zobrali naraz dva ta dostaneme zľavu :D
zo zahraničných firiem ako je napr.: pixmania, edigital...neobjednávaj už len kvôli reklamácie, alebo si najskôr prečítaj recenzie ohľadom reklamácií...brat si nedávno objednal z pixmanie foto-rámik a šomral že mu neposlali kábel na naše zástrčky tak teraz si musí kúpiť spojku na zástrčku. Ja som našiel na edigital.sk set Nikon D90 s objektívom nikkor 18-105mm okolo 800e ale keď som čítal recenzie ohľadom reklamácií tak som si povedal, že radšej to odtiaľ nekúpim...nevravím že všetky boli zlé ale bolo tam dosť sťažností. S tou zľavou neviem ako to presne myslíš ale ja si myslím že keby sa zobrali dva foťáky na jednu objednávku tak pochybujem, že by nám dali aspoň percento dole :D
 
Peterke
2010-09-06 21:05:03+02
príspevok od: svetajev
nemám žiadnu radu :( ... bo ja tiež idem dačo kupovať a rozmýšľam, hľadám, napr.na pixmania to je za 889,- ale zas tu na ephoto to je to kit s kopou príslušenstva za 999,-€ takže neviem. Ak by si dačo našiel daj pls. vedieť. Možno ak by sme zobrali naraz dva ta dostaneme zľavu :D
už vieš aspoň čo tak približne plánuješ kúpiť???
 
svetajev
2010-09-06 23:34:43+02
ja mám klasickú dilemu ... D5000 alebo D90 s 18-105. Potrebujem to na klasické zdokumentovanie zivota plus nejake hranie so svetlom ... nic profi. ked fotit s mydlovou krabickou ma uz nebaví a chcem daco lepsie. Prednedávnom som este uvazoval o nejakom lepsom kompakte ale prave toto forum ma presvedcilo o opaku ... dufam ze ked kupim tak nebudem nadavat ze so sebou musim vlacit kilo navyse :D
 
svetajev
2010-09-06 23:36:16+02
a na pixmaniu a hlavne edigital som toho precital az az ... radsej priplatim a mam istotu
 
Granko
2010-09-07 00:29:54+02
príspevok od: svetajev
a na pixmaniu a hlavne edigital som toho precital az az ... radsej priplatim a mam istotu
svetajev, nechcem sa ti moc montovať do toho, kde kúpiš...ale viem dve veci - zo skúseností ľudí z môjho okolia (a niektorí si nedali povedať, pokým sa sami nepresvedčili), je pre mňa pixmánia shiťácky obchod...nie je všetko o cene...takých obchodníkov som zažil niekoľko...druhá vec, čo som zistil pre pár ľudí, ktorí kupovali D90+18-105, lepšiu cenu v maloobchode ako má ephotoshop, som nenašiel...ten kit nemá konkurenciu, keďže za tú cenu sa predáva len telo+objektív...a druhá vec - máš to od ľudí, ktorých môžeš poznať i z portálu, čiže žiadny slovenský operátor niekde v Maďarsku :o)
http://shop.ephoto.sk/nikon-d90-af-s-18-105-mm-f-3-5-5-6g-dx-ed-vr-super-kit.html
no rozhodnutie je na tebe...
 
svetajev
2010-09-07 00:45:44+02
ako tak som myslel aj moj príspevok , že radšej priplatím a mám pokoj aj v prípade reklamácie. Niesom taký bohatý aby som mohol riskovať :) Predsa si len vážim moje peniazky. Dik za radu :) ... ako tak pozerám asi sa na ephote nedá kupovať na slpátky, ale možno som to iba nanašiel ...
 
Peterke
2010-09-08 21:04:30+02
príspevok od: svetajev
ako tak som myslel aj moj príspevok , že radšej priplatím a mám pokoj aj v prípade reklamácie. Niesom taký bohatý aby som mohol riskovať :) Predsa si len vážim moje peniazky. Dik za radu :) ... ako tak pozerám asi sa na ephote nedá kupovať na slpátky, ale možno som to iba nanašiel ...
http://shop.ephoto.sk/nakupovanie.html

tam si prečítaj posledný bod NAKUPOVANIE je tam 5 bodov a v Platobných informáciach podla mňa budeš mať aj možnosť na splátky
 
Jozef96
2010-09-11 18:42:37+02
príspevok od: Horak Martin
Tém ohľadne Nikonu D5000, je tu nespočetne veľa. Nič nepokazíš jeho kúpou. Pozri sa aj tu na ephote aké snímky sa dajú robiť s D5000+ 18-105mm.
eee je to amater rada ked uz tak si radsej nasporim a kupim D90 za 800eur cca
 
Peterke
2010-09-12 21:30:14+02
príspevok od: Jozef96
eee je to amater rada ked uz tak si radsej nasporim a kupim D90 za 800eur cca
tu na ephoto shope majú super setík Nikon D90 + nikkor 18-105mm + nejaké to potrebné príslušenstvo za 999e...povedal by som že je super kúpa ;)
 
Scorpion
2010-11-22 17:48:43+01
Dobry den prajem rozmyslam o kupe zrkadlovky rozmyslam o NIKON D3100 SONY A55 alebo CANON 500D som zaciatocnik a chcel bi som daco co budu fotky vyzerat fotkamy kedze rad cestujem....uz velmy dlho sa rozhodujem ale bohuzial na nete som ansiel na Nikona velmy dobre hodnotenie ako aj na Canon SONY zasa nie moc dobre hodnotenie ohladom neho sa vravy len otom ze ma Full HD video o snimkach malokde...Nikonisti mi odporucaju Nikon Canonisti Canon a Alfaci SONY....ak bi mi niekto poradil bol bi som velmy rad...a este daco hladal som na nete fotky co boly nafotene Nikonom D3100 a nikde nic ak je tu niekto co ma 3100 nemohol bi ukazat dake fotky!?dakujem :))
 
Strana 9 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()