Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Kupa v zahranicni.. Clo, DPH..

ivory90
ivory90 2008-06-11 16:32:49+02
Ahojte, chel by som si kupit zrkadlovku v zahranicni cez Ebay.. Mate niekto nejake skusenosti? Hlavne sa chcem opytat ci mi viete povedat ake je clo pri doruceni z USA, EU a Asie.. Pri objednavke z EU DPH platit nebudem, ale ako je to ak mi pride z USA a Azie? Platim 19%DPH alebo ich vysku DPH, ci nemusim platit? Priblizna cena 16000.. Dakujem
 
Bobo3313
2009-01-10 23:55:35+01
príspevok od: Ultra TXF
Kvôli pár drobným určite nie,ale ak objektív u nás za 50.000 dostanem na eBay za 36.000...tak to už stojí zato... :)
Nemám skúsenosti s nákupom zo zahraničia, preto som bol ´´znechutený :D ´´ tým čo som sa tu dočítal. 14 000 je dosť ( pre koho ako :) ale určite by som dlho zvažoval a hľadal ine alternatívy, alebo by som čakal na vianočnú zľavu :D:D
 
anton julény
2009-01-11 00:12:20+01
príspevok od: Bobo3313
Oplatí sa vôbec všetky tieto ceremónie podstupovať kôli ´´pár drobným´´ ?? ... veď si objendám tovar na SK príde mi balíček na poštu alebo rovno domov, poprípadne osobne v predajni, zaplatím a nemám žiadne starosťi ... len jednu, kedy už budem doma, aby som ho rozbalil ;)
Na ebay uz kupujem niekolko rokov, obcas dražím a niekedy je z toho taka malá hráčska eufória.

Mnozstvo problemov je take iste ako s nakupom na Slovensku, takze medzi lokalitou nakupu nerozlišujem. Takisto sa dajú kúpiť veci, ktoré na Slovensko nikto nedováža len preto, že tu by to nemal kto kupiť. V jednom slovenskom e-obchode som si kúpil držiak na filtre. Bol to ten, ktorý sa na ebay predával za zlomok ceny v obchode. Ako príklad uvediem filter Hoya Circular PL Pro1 Digital 77mm 165,00 €/4 970,79 Sk, na ebay ho nájdeš 121 USD/cca 2900 Sk, poštovné zdarma. Ak sú toto drobné, tak asi žijeme v inom svete.

Takisto tam nájdeš kopu rôznych drobností, napríklad káblov a pokiaľ ich používaš zriedka, tak sa dajú použiť. Pozri sa na Oehling, predáva kopu neoriginálneho príslušenstva, ktoré nájdeš aj na ebay. Ebay ti ho na Slovensko doručí, Oehling nie.
 
whistler1010
2009-01-11 00:29:52+01
ebay je uplne v poho...ja som v UK uz skoro 5 rokov a aj co mi neprislo ,tak som nahlasil na ebay police a peniaze som mal naspat do 24 hodin...a ozaj kupujem cez to vsetko...inak podla mna naj ceny ma jessops.ja som tam kupil d300 s 18-200 sklom,2 baterky,samozrejme taska na komplet zariadenie,2 III 4 gb karty,filter sb-900 nikon blesk,a cele to poistene proti comukolvek na 3 roky a za cele som zaplatil okolo 66000 pri dnesnom kurze...pri porovnani so slovenskom,usetrene okolo 20000-24000...a keby som neplatil poistenie tak by to bolo o 200 libier menej,co je 6500 sk minus...cize myslim ze sa oplati kupit vonku a to samozrejme ako hovoris ked s tym prejdem hranice tak mi vratia okolo 190 libier,co je nove sklo 50 f1,4...cize nemusis ak sa bojis riskovat cez ebay a kup to priamo z obchodu...www.jessops.com ak mas o nieco zaujem tak mi napis do ss,ak mozem ,pomozem....
 
duroslav
2009-01-11 00:31:40+01
príspevok od: whistler1010
ebay je uplne v poho...ja som v UK uz skoro 5 rokov a aj co mi neprislo ,tak som nahlasil na ebay police a peniaze som mal naspat do 24 hodin...a ozaj kupujem cez to vsetko...inak podla mna naj ceny ma jessops.ja som tam kupil d300 s 18-200 sklom,2 baterky,samozrejme taska na komplet zariadenie,2 III 4 gb karty,filter sb-900 nikon blesk,a cele to poistene proti comukolvek na 3 roky a za cele som zaplatil okolo 66000 pri dnesnom kurze...pri porovnani so slovenskom,usetrene okolo 20000-24000...a keby som neplatil poistenie tak by to bolo o 200 libier menej,co je 6500 sk minus...cize myslim ze sa oplati kupit vonku a to samozrejme ako hovoris ked s tym prejdem hranice tak mi vratia okolo 190 libier,co je nove sklo 50 f1,4...cize nemusis ak sa bojis riskovat cez ebay a kup to priamo z obchodu...www.jessops.com ak mas o nieco zaujem tak mi napis do ss,ak mozem ,pomozem....
www.jessops.com sa tu už raz rozoberal a záver bol taký že posielajú iba do UK a IR
 
whistler1010
2009-01-11 00:34:10+01
príspevok od: duroslav
www.jessops.com sa tu už raz rozoberal a záver bol taký že posielajú iba do UK a IR
a nemas niekoho kto by to tu kupil a priniesol ti to domov???ak nie popytaj sa v tvojom okli a hlavne na kamionistov...ja ich pouzivam na potraviny co tu nedostanem..napr GRANKOOOOOO...
 
Bobo3313
2009-01-11 00:36:15+01
príspevok od: anton julény
Na ebay uz kupujem niekolko rokov, obcas dražím a niekedy je z toho taka malá hráčska eufória.

Mnozstvo problemov je take iste ako s nakupom na Slovensku, takze medzi lokalitou nakupu nerozlišujem. Takisto sa dajú kúpiť veci, ktoré na Slovensko nikto nedováža len preto, že tu by to nemal kto kupiť. V jednom slovenskom e-obchode som si kúpil držiak na filtre. Bol to ten, ktorý sa na ebay predával za zlomok ceny v obchode. Ako príklad uvediem filter Hoya Circular PL Pro1 Digital 77mm 165,00 €/4 970,79 Sk, na ebay ho nájdeš 121 USD/cca 2900 Sk, poštovné zdarma. Ak sú toto drobné, tak asi žijeme v inom svete.

Takisto tam nájdeš kopu rôznych drobností, napríklad káblov a pokiaľ ich používaš zriedka, tak sa dajú použiť. Pozri sa na Oehling, predáva kopu neoriginálneho príslušenstva, ktoré nájdeš aj na ebay. Ebay ti ho na Slovensko doručí, Oehling nie.
Tak ty si v tom už zbehlý, ale takých čo sa nevyznaju ako napr. ja to podľa mňa odrádza ... taká karta, taký colník, hentaká pečiatka. Radšej sadnem na bus, v obchode sa pozdravím, zaplatím a vytešujem sa z nového prírastku. A verím ti, ta dražba musí byť nákazlivá pri toľkých peniazoch čo môžeš ušetriť:). A chce to aj dobré skúsenosti s týmto druhom nakupovania.
 
anton julény
2009-01-11 00:44:31+01
príspevok od: Bobo3313
Tak ty si v tom už zbehlý, ale takých čo sa nevyznaju ako napr. ja to podľa mňa odrádza ... taká karta, taký colník, hentaká pečiatka. Radšej sadnem na bus, v obchode sa pozdravím, zaplatím a vytešujem sa z nového prírastku. A verím ti, ta dražba musí byť nákazlivá pri toľkých peniazoch čo môžeš ušetriť:). A chce to aj dobré skúsenosti s týmto druhom nakupovania.
skus si kupit naozaj nejaku drobnosť, potom to už pojde lahko. uvidis, ako bezi komunikacia, ako prebiehaju aukcie a podobne. v buducnosti sa tomu urcite nevyhnes. myslim si ze mas platobnu kartu, internet (vyhni sa free pristupom na internet aspon pri nakupoch a plateni) a par euro/korun. Na sieti najdes kopu clankov o nakupovani na ebay (dokonca aj v Slovencine).
 
maciakba
2009-01-11 00:58:14+01
príspevok od: whistler1010
a nemas niekoho kto by to tu kupil a priniesol ti to domov???ak nie popytaj sa v tvojom okli a hlavne na kamionistov...ja ich pouzivam na potraviny co tu nedostanem..napr GRANKOOOOOO...
tak jessops je super, len v tom doruceni je problem mam tam sice sestru ale chodi mi sem max 2x za rok nic moc teda :( a D90 uz mam kupenu pred vianocami ale nema mi ju ako poslat :( ale tie ceny su paradne :)
 
whistler1010
2009-01-11 01:10:11+01
príspevok od: maciakba
tak jessops je super, len v tom doruceni je problem mam tam sice sestru ale chodi mi sem max 2x za rok nic moc teda :( a D90 uz mam kupenu pred vianocami ale nema mi ju ako poslat :( ale tie ceny su paradne :)
na to su len 2 moznosti,poskat kym sestra pride akupit viac,mozno aj pre niekoho ineho,korunky s dph usetrit,alebo ebay co je tiez uplna parada...
 
whistler1010
2009-01-11 01:12:56+01
príspevok od: Bobo3313
Tak ty si v tom už zbehlý, ale takých čo sa nevyznaju ako napr. ja to podľa mňa odrádza ... taká karta, taký colník, hentaká pečiatka. Radšej sadnem na bus, v obchode sa pozdravím, zaplatím a vytešujem sa z nového prírastku. A verím ti, ta dražba musí byť nákazlivá pri toľkých peniazoch čo môžeš ušetriť:). A chce to aj dobré skúsenosti s týmto druhom nakupovania.
este tu je jedna moznost,zohnat viac ludi co maju zaujem nieco kupit,aby sa ti to oplatilo a kupit letenku za nejakych 30-40 libier co pri takych usetrenych peniazoch je nic a priletet na 1 den kupit a odletet...easy!!!
 
whistler1010
2009-01-11 01:16:18+01
príspevok od: mutobart
ja by som tiez rad objednal cez eBay. okolo 1500 USD. nevie niekto ake vysoke clo a poplatky tam vyjdu? a ako ma colnici kontaktuju aby som zaplatil clo?
ja ked kupujem nieco z krajin ,kde musim platit clo tak mi proste asi mesiac po dodani pride len faktura kde zaplatim clo...inak ma nikto osobne nekontaktuje a tovar si nepreberam ale mi ho prinesu az domov ci to je uz s clom alebo bez...
 
anton julény
2009-01-11 01:21:06+01
príspevok od: maciakba
tak jessops je super, len v tom doruceni je problem mam tam sice sestru ale chodi mi sem max 2x za rok nic moc teda :( a D90 uz mam kupenu pred vianocami ale nema mi ju ako poslat :( ale tie ceny su paradne :)
Ked si tu spominal D90, na jessops je za cca 600 libier (660 Euro), a na Slovensko ju dostat mas problem, na ebay som námatkou nasiel za 930 USD (680 Euro), ak by si ju kupil pred Vianocami, uz ju mas v rukách :)
 
anton julény
2009-01-11 01:31:34+01
príspevok od: whistler1010
ja ked kupujem nieco z krajin ,kde musim platit clo tak mi proste asi mesiac po dodani pride len faktura kde zaplatim clo...inak ma nikto osobne nekontaktuje a tovar si nepreberam ale mi ho prinesu az domov ci to je uz s clom alebo bez...
Tak sa zda, ze zijes v krajine, kde sa predpoklada, ze vsetci si plnia svoje povinnosti ako maju. Na Slovensku je trocha ina mentalita a verim tomu, ze znacnej casti obyvatelstva by sa takato faktura ´stratila´ alebo by na nu zabudli a po par rokoch by sa im dlh radsej odpustil.. A tak dorucovacie spolocnosti sice dodaju tovar do domu, ale treba im zaplatit colny dlh a DPH pri prevzati tovaru.

Kedze nakupujem aj u slovenskych spolocnosti, niektore ma prekvapili pristupom k platbam, tovar dorucili skoro okamzite a v baliku bola faktura, ktoru bolo treba zaplatit.. Spolocnosti, ktorym sa plati dopredu, takuto potrebu nemaju.
 
whistler1010
2009-01-11 01:36:04+01
ajajaj...to oni maju az moc prespekulovane...tu to inak funguje...na vsetko mas 7 dni ak nesplnis mas dalsich 7 ale raz tolko a ak ani tak nezaplatis tak ti pride exekutorsky prikaz plus poplatok za sudne trovy ktory sa uskutocni samozrejme bez teba...a ak je to pokuta napr za rychlost na aute tak ak to nezaplatis do 7 a potom dalsich 7 tak ti pride vsetko to iste plus list kde mas napisane ze tvoje papiere ako vodicak su na uzemi UK neplatne...cize kazdy si to rozmysli a zaplati...na slovensku sa to da praveze tahat roky...
 
anton julény
2009-01-11 01:49:39+01
príspevok od: whistler1010
ajajaj...to oni maju az moc prespekulovane...tu to inak funguje...na vsetko mas 7 dni ak nesplnis mas dalsich 7 ale raz tolko a ak ani tak nezaplatis tak ti pride exekutorsky prikaz plus poplatok za sudne trovy ktory sa uskutocni samozrejme bez teba...a ak je to pokuta napr za rychlost na aute tak ak to nezaplatis do 7 a potom dalsich 7 tak ti pride vsetko to iste plus list kde mas napisane ze tvoje papiere ako vodicak su na uzemi UK neplatne...cize kazdy si to rozmysli a zaplati...na slovensku sa to da praveze tahat roky...
ved ono je to jedno, ci si svoje povinnosti plni z presvedcenia, donutenia alebo s radostou. Ale si ich plni. Tu si zrusi firmu a ma po starostiach.. Ale opustili sme trocha temu.

Pri nakupe cez ebay mozes niekedy si vybrat sposob dorucenia (aj spolocnost), poistenie ci expresny priplatok. Niekedy je to celkom fajn, lebo po case ta dorucovatelia poznaju a dorucia ti to aj do kaviarne, kde prave sedis.
 
Domino
2009-01-11 10:29:46+01
príspevok od: maciakba
tak jessops je super, len v tom doruceni je problem mam tam sice sestru ale chodi mi sem max 2x za rok nic moc teda :( a D90 uz mam kupenu pred vianocami ale nema mi ju ako poslat :( ale tie ceny su paradne :)
Mám zhruba rovnaký problém takže..Keby si to dal k dobru pred Vianocami,mohol si ho mať na Tri krále doma:-))Ja mám v EN dcéru,boli sme za ňou,doniesol som si veci,ktoré tam na mňa čakali tri mesiace.Možno,že nás je v podobnej situácii viac,chcelo by to v budúcnosti asi viac komunikácie.
 
maciakba
2009-01-11 11:11:38+01
príspevok od: Domino
Mám zhruba rovnaký problém takže..Keby si to dal k dobru pred Vianocami,mohol si ho mať na Tri krále doma:-))Ja mám v EN dcéru,boli sme za ňou,doniesol som si veci,ktoré tam na mňa čakali tri mesiace.Možno,že nás je v podobnej situácii viac,chcelo by to v budúcnosti asi viac komunikácie.
nieco ako donaskovu sluzbu si zriadit, mne to inak malo prist po jej kamoske ale tam bol nakoniec nejaky problem tak to nevzala, ale uz 20teho mi to ma prist dufam ze aj pride lebo dalsia moznost je az 6 februara :-/
 
pe3k
2009-01-11 18:18:18+01
ebay.com
takze ja ked nakupujem tak len z americkej ebay je najlacnejsia - kurz dolara... a vacsinou len drobnosti... teda do 150 eur.. a vela oblecenia :D 1/4 ceny z nasich :P
ale ako to funguje..
objednat zaplatit cez paypal a cakat kuriera :D
niekedy sa stane ze vam to zadrzia na colnici ale mate viac moznosti ako to vyriesit.. bud to prist na colny urad osobne alebo im zavolat/poslat email s fakturov a poziadat o oslobodenie od cla alebo kurier pride k vam domov a preclite to doma...
ale pozor lebo na kazdy tovar je ine clo.. najdrahsie je to na oblecenie...

tak ci onak fotak by som cez ebay nekupoval.. ak uz niekto chce... tak nech si kupi letenku do USA ide na vikend nakupi tam vybavu a spokojne pride domov.. a este ma usetrene ;)
 
norulakp
2013-06-15 13:23:08+02
zdravim, patram po tejto info uz hodnu chvilu ale na nic som zatial neprisiel. Ked kupim fotak zo Svajciarska, tak treba platit alebo nie clo a DPH? Jedna sa o sumu presahujucu 200 Eur. Neviem za Boha ziveho zistit ako je to medzi Svajciarskom a EU? Vdaka
 
calimero
2013-06-15 13:49:24+02
príspevok od: norulakp
zdravim, patram po tejto info uz hodnu chvilu ale na nic som zatial neprisiel. Ked kupim fotak zo Svajciarska, tak treba platit alebo nie clo a DPH? Jedna sa o sumu presahujucu 200 Eur. Neviem za Boha ziveho zistit ako je to medzi Svajciarskom a EU? Vdaka
Medzi Svajciarskom a EU nefunguje ziadna zona volneho obchodu, takze pri dovoze sa plati clo aj DPH, rovnako ako napriklad pri dovoze z USA.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()