Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Na fotenie rodiny a dovoleniek

ssussie
ssussie 2012-10-01 21:20:13+02
Caute, potrebovala by som fotacik na fotenie nasho drobca ci doma, na dovolenkach alebo len take momentky. Potrebujem, aby mal ostre fotky aj bez pouzitia blesku (kedze malym detom by sa nemalo bliskat do ociek) a uz ked fotim nieco s bleskom, nech to nevyzera ako vyplute Videla som fotecky z Nikon Coolpix P510, ale taky rozpocet az nemam. Zrkadlovky su super ale da sa daco aj za menej ako 300 eur, alebo ist do vykonneho kompaktu? Osobne preferujem znacky ako Nikkon, Olympus, Cannon ...
 
Marcel Rebro
2012-10-18 22:28:02+02
príspevok od: idris
nikto nič tak si musím sama poradiť
Panasonic FT3
 
viking81
2012-10-19 06:43:36+02
príspevok od: idris
nikto nič tak si musím sama poradiť
sikovna...to si mala spravit pred tyzdnom a uz by si tento pekny vikend mohla fotit
 
idris
2012-10-19 13:35:11+02
takže mám na muške Sony nex-F3 , Nikon 1 alebo Sony RX 100 ešte dúfam že ich budú mať u nás v obchode aby som si ich mohla vyskúšať . Čo poviete na ten výber ??
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-10-19 14:01:58+02
príspevok od: ssussie
Caute, potrebovala by som fotacik na fotenie nasho drobca ci doma, na dovolenkach alebo len take momentky. Potrebujem, aby mal ostre fotky aj bez pouzitia blesku (kedze malym detom by sa nemalo bliskat do ociek) a uz ked fotim nieco s bleskom, nech to nevyzera ako vyplute Videla som fotecky z Nikon Coolpix P510, ale taky rozpocet az nemam. Zrkadlovky su super ale da sa daco aj za menej ako 300 eur, alebo ist do vykonneho kompaktu? Osobne preferujem znacky ako Nikkon, Olympus, Cannon ...
Canon S95 som videl v akcii za 250,-
 
Miso_s
2012-10-19 14:20:44+02
príspevok od: idris
takže mám na muške Sony nex-F3 , Nikon 1 alebo Sony RX 100 ešte dúfam že ich budú mať u nás v obchode aby som si ich mohla vyskúšať . Čo poviete na ten výber ??
Dobrý výber.
 
velecky
2012-10-19 16:48:02+02
príspevok od: idris
Ahojte idem si po radu, nechcem zakladať novú tému o tom istom . tiež sa obzerám po foťaku niečo do vrecka ale aby bolo odolné nárazom. Najlepšie kovové telo. aby bol dostatočne rýchli, malé dieťa je stále rýchlejšie ako foťak Skúsenosti s fotení mám kým som nemala rodinu pokukovala som po zrkadlovkách aj som nejaké poskúšala , ale tá sa mi teraz nezmestí do tašky a tiež sa s ňou nedá šprintovať za dieťaťom. cena teraz nehrá úlohu prosím dajte mi aspoň 3 -4 typy či sa aspoň niečo bude zhodovať s mojím výberom. Dopredu Ďakujem za odpoveď
aj mne sa zdá zrkadlovka na každodenné nosenie veľká a snívam o
shop.ephoto.sk/fujifilm-x-100.html
alebo možno pre Teba lepšia alternatíva:
shop.ephoto.sk/fujifilm-x10.html
 
Dano Leitman
2012-10-19 21:13:26+02
@Velecky
x100vka je dost specificky fotak so zameranim X10 poskytne lepsiu variabilitu x100 by som odporucal skor uzivatelom ktory uz maju jeden fotak ktorym tu variabilnost premenliveho ohniska poskytuje. obrazovo bude x100 urcite lepsi fotak ale x10 lepsie vyuzitelny

@idris
-sony rx100 je super kompaktik pohodlny do kabelky ak nan mas, kup a fot je spratny ma svetelne sklo nadpriemerny obrazovy vystup ...
-Nikon 1 je sikovny tiez ale nie az tak a to uz by som radsej sony NEX a obrazovo je sony uplne iny level a ked je uz nieco v kategorii CSC tj vacsie ako kompakt do vacku moc rozdiely v uskladneni niesu potrebujes kapsicku a ci ma o centak viac alebo menej ... Mirorrlesy by som odporucal jedine v pripade ak v buducnosti chces do toho dalej investovat
 
idris
2012-11-12 22:25:24+01
tak a už ho mám doma , zašla som s ním aj na koncert nightwish foto sa mi veľmi nedarilo ale to video a ten zvuk dovidenia paráda . A zistila som že sa musím naučiť čo na čo je lebo mnohé veci ktoré sú tam ani neviem na čo sú takže začína sa vzdelávanie.
 
trnavsky
2012-11-12 23:59:29+01
príspevok od: idris
tak a už ho mám doma , zašla som s ním aj na koncert nightwish foto sa mi veľmi nedarilo ale to video a ten zvuk dovidenia paráda . A zistila som že sa musím naučiť čo na čo je lebo mnohé veci ktoré sú tam ani neviem na čo sú takže začína sa vzdelávanie.
a ktorýže z nich?
 
idris
2012-11-27 16:24:32+01
príspevok od: trnavsky
a ktorýže z nich?
Sony rx 100
 
dada2056
2012-11-27 21:00:32+01
Ahojte. Potrebovala by som poradit pri vybere spravneho kompaktu ako darčeku pre rodičov. Nenane extremne požiadavky, len aby to malo slušne rozlišenie, nabijanie cez nabijačku, Planujeme fotit len bezne rodinne udalosti, vylety, dovolenky a tak. Rozpočet 90-100 EUR.
Ďakujem
 
mikimajky
2012-11-27 21:23:58+01
príspevok od: dada2056
Ahojte. Potrebovala by som poradit pri vybere spravneho kompaktu ako darčeku pre rodičov. Nenane extremne požiadavky, len aby to malo slušne rozlišenie, nabijanie cez nabijačku, Planujeme fotit len bezne rodinne udalosti, vylety, dovolenky a tak. Rozpočet 90-100 EUR.
Ďakujem
Myslím že v tej cenovej kategórii to máš jedno. Cho´d do obchodu a pozri si niečo v tej cene. Zober do ruky a vyskúšaj ovládanie. Inak to bude asi všetko +- rovnaké.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()