Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 80D vs. Canon 77D

Tomik97
2017-11-15 17:26:25+01
Potreboval by som poradiť rozmýšľam vážne nad kúpou nového fotoaparátu a rozhodujem sa medzi týmito dvoma modelmi? Je tu niekto, kto má s nimi nejakú skúsenosť a vedel by mi seriózne poradiť? Vopred ďakujem.
 
MagickVamp
2017-11-15 19:21:27+01
príspevok od: Tomik97
Potreboval by som poradiť rozmýšľam vážne nad kúpou nového fotoaparátu a rozhodujem sa medzi týmito dvoma modelmi? Je tu niekto, kto má s nimi nejakú skúsenosť a vedel by mi seriózne poradiť? Vopred ďakujem.
77d je lahsi ale nie je utesneny a nema microadjustment. To su asi najpodstatnejsie rozdieli.
 
markato1
2017-11-15 19:36:47+01
príspevok od: Tomik97
Potreboval by som poradiť rozmýšľam vážne nad kúpou nového fotoaparátu a rozhodujem sa medzi týmito dvoma modelmi? Je tu niekto, kto má s nimi nejakú skúsenosť a vedel by mi seriózne poradiť? Vopred ďakujem.
Oba su to kvalitne fotaky s vybornym vystupom,este navyse oproti 77D ma 80D lepsiu vydrz baterie..,ale nic ine ma nenapada..
 
foto kf
2017-11-15 21:01:21+01
Měl jsem skoro 10 let 50D, teď jsem se dlouho rozmýšlel mezi 77D a 80D. Rozhodlo nejen utěsnění (v nepříznivých podmínkách se můžeš míň bát), microadjustace zaostřování (využiješ možná u objektivů o světelnosti 1,4 a větší, kde je minimální hloubka ostrosti), 1/8000 (ta se někdy hodí) a lepší hledáček, ale když jsem je porovnával v ruce, 80D je pro mě foťák, kdežto ze 77D mám pocit plasťáku (ale je zase kompaktnější a lehčí). Mám tedy 80D a nedám na ni dopustit. Myslím, že bytelnější konstrukce taky o něco víc vydrží, kdyby nedejbože nastala nějaká složitější situace. Ale jsem přesvědčený, že obrázky polezou z obou prakticky stejné.
 
Jastojan
2017-11-15 21:02:27+01
To, čo bolo povedané +
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-77D-vs-Canon-EOS-80D
 
Tomik97
2017-11-15 21:08:16+01
príspevok od: MagickVamp
77d je lahsi ale nie je utesneny a nema microadjustment. To su asi najpodstatnejsie rozdieli.
je to ťažké vzhľadom k tomu, že som študent ... naozaj sa neviem rozhodnúť čo je podstatnejšie...
 
Jurajsolti
2017-11-15 21:39:42+01
Canon 80D je veľmi dobrá zrkadlovka, dobrý senzor, dobre telo,môžem len odporúčať.
 
blahoslav J B Art
2017-11-15 23:05:03+01
príspevok od: Tomik97
je to ťažké vzhľadom k tomu, že som študent ... naozaj sa neviem rozhodnúť čo je podstatnejšie...
pozrel som si v profile, ake mas objektivy ... ja by som radil namiesto tela kupit nejaky poriadny objektiv ... tam sa rozdiel v obrazkoch prejavi najvaaac
 
Tomik97
2017-11-15 23:33:21+01
príspevok od: blahoslav J B Art
pozrel som si v profile, ake mas objektivy ... ja by som radil namiesto tela kupit nejaky poriadny objektiv ... tam sa rozdiel v obrazkoch prejavi najvaaac
To viem, ale poriadne sklo stojí aj viac peňazí, ako fotoaparát... So 70-300 som celkom spokojný, aj keď to nie je predsa špičková kvalita ...rozmýšľal som trebars nad 85/1.8
 
MagickVamp
2017-11-16 08:22:58+01
príspevok od: Tomik97
je to ťažké vzhľadom k tomu, že som študent ... naozaj sa neviem rozhodnúť čo je podstatnejšie...
Pozri 77D a 80D co do vykonu su rovnake. Microadjustment na 80D je dobry nato, ze si vies skorigovat objektiv a nastavenia si pameta pre XY objektivov, teda ak objektiv vymenis, fotak si pameta korekcie pre dany objektiv a automaticky si ich nastavi. A je to dost zasadna vec. Kupis si 77D a kludne sa ti moze stat ze ti objektivy co mas budu fotit na prt (rozmazane) a budes to musiet posielat do servisu aby ti skorigovali BF a FF. Ak si v buducnosti kupis iny, hoc aj drahsi objektiv, zas mozes mat rovnaky problem a zas to bude treba posielat do servisu, nevraviac o tom, ze ked ti to skoriguju zas mozes mat problem s tvojimi ostatnymi predoslymi objektivmi.

A co sa tyka utesnenia....no je to fajn vec ked fotis wildlife....vlhkost ho nahlodava ovela menej ako 77D. Objektivy ktore mas nemas utesnene, ale casom mozno aj 70-300vku vymenis za tamron 100-400 a ten uz utesneny je, takze s 80D potom budes moct fotit aj v miernom dazdi.

Rozhodnut sa musis sam. Ja by som ale 77D nekupil keby som na nom chcel pouzivat viac objektivov a nedajboze do buducna este planoval dalsie, ktore by som na nom chcel pouzivat.
 
Tomik97
2017-11-16 09:17:15+01
príspevok od: MagickVamp
Pozri 77D a 80D co do vykonu su rovnake. Microadjustment na 80D je dobry nato, ze si vies skorigovat objektiv a nastavenia si pameta pre XY objektivov, teda ak objektiv vymenis, fotak si pameta korekcie pre dany objektiv a automaticky si ich nastavi. A je to dost zasadna vec. Kupis si 77D a kludne sa ti moze stat ze ti objektivy co mas budu fotit na prt (rozmazane) a budes to musiet posielat do servisu aby ti skorigovali BF a FF. Ak si v buducnosti kupis iny, hoc aj drahsi objektiv, zas mozes mat rovnaky problem a zas to bude treba posielat do servisu, nevraviac o tom, ze ked ti to skoriguju zas mozes mat problem s tvojimi ostatnymi predoslymi objektivmi.

A co sa tyka utesnenia....no je to fajn vec ked fotis wildlife....vlhkost ho nahlodava ovela menej ako 77D. Objektivy ktore mas nemas utesnene, ale casom mozno aj 70-300vku vymenis za tamron 100-400 a ten uz utesneny je, takze s 80D potom budes moct fotit aj v miernom dazdi.

Rozhodnut sa musis sam. Ja by som ale 77D nekupil keby som na nom chcel pouzivat viac objektivov a nedajboze do buducna este planoval dalsie, ktore by som na nom chcel pouzivat.
Ďakujem, už som sa zrejme rozhodol, že sa oplati priplatiť a vziať si 80D, ktorá vydrží zrejme viac ešte raz ďakujem za radu, ktorá mi pomohla prajem veľa skvelých fotografií
 
MagickVamp
2017-11-16 10:38:16+01
príspevok od: Tomik97
Ďakujem, už som sa zrejme rozhodol, že sa oplati priplatiť a vziať si 80D, ktorá vydrží zrejme viac ešte raz ďakujem za radu, ktorá mi pomohla prajem veľa skvelých fotografií
Rad som pomohol, dakujem a napodobne vela zdaru zelam.
 
sharkyyy
2017-11-16 11:11:06+01
príspevok od: Tomik97
Ďakujem, už som sa zrejme rozhodol, že sa oplati priplatiť a vziať si 80D, ktorá vydrží zrejme viac ešte raz ďakujem za radu, ktorá mi pomohla prajem veľa skvelých fotografií
V dnesnej dobe csc ist do zrkadla, kde este by som mal riesit front focus, back focus...
Zvaz csc, urcite si vyberies, uz podla priority foto alebo video. Komfort fotenia, najme vdaka elektronickemu hladaciku, elektronickej uzavierke/uplne tichy fotoaparat v pripade potreby/, presny autofocus, bude na vyssej urovni ako so zrkadlom 80d. Moznost gripu mas na kazdom csc.
 
blahoslav J B Art
2017-11-16 11:59:58+01
príspevok od: Tomik97
To viem, ale poriadne sklo stojí aj viac peňazí, ako fotoaparát... So 70-300 som celkom spokojný, aj keď to nie je predsa špičková kvalita ...rozmýšľal som trebars nad 85/1.8
 
MagickVamp
2017-11-16 12:39:08+01
príspevok od: sharkyyy
V dnesnej dobe csc ist do zrkadla, kde este by som mal riesit front focus, back focus...
Zvaz csc, urcite si vyberies, uz podla priority foto alebo video. Komfort fotenia, najme vdaka elektronickemu hladaciku, elektronickej uzavierke/uplne tichy fotoaparat v pripade potreby/, presny autofocus, bude na vyssej urovni ako so zrkadlom 80d. Moznost gripu mas na kazdom csc.
Mozem sa spytat ktory autofocus bude rychlejsi ako ma 80D z CSC? A potom by som cenu toho CSC poprosil napisat Tiez mu mozes dopisat aj ceny objektivov ktore by si musel kupit...on ma tamron 70-300vku, takze lacnejsi objektiv od alternativneho vyrobcu a lacnu 50tku, ktora ale kresli velmi dobre. Tak napis potom studentovi aj studentske ceny za ktore toto vsetko bude mat u CSC s vykonom 80D + tamron 70-300 napriklad ,-)
 
MagickVamp
2017-11-16 12:41:24+01
jo a ak by to este aj utesnene bolo ako 80D tak parada ,-)
 
Gino
2017-11-16 13:15:56+01
80D je lepší fotoaparát.

+80D
spracovanie samotného tela (oba sú vyrobené v japonsku)
výdrž batérie
jack na mikrofón
kvalitnejší OVF

+77D
lepší AF cez živý náhľad a vo videu, čoraz menej používam OVF
pohodlnejšie sa drží (veľmi subjektívne)
šikovnejšie párovanie s telefónom vďaka NFC, prestal som úplne používať káblovú spúšť...



 
Tomik97
2017-11-16 16:34:26+01
príspevok od: Gino
80D je lepší fotoaparát.

+80D
spracovanie samotného tela (oba sú vyrobené v japonsku)
výdrž batérie
jack na mikrofón
kvalitnejší OVF

+77D
lepší AF cez živý náhľad a vo videu, čoraz menej používam OVF
pohodlnejšie sa drží (veľmi subjektívne)
šikovnejšie párovanie s telefónom vďaka NFC, prestal som úplne používať káblovú spúšť...



Všetko má svoje výhody a nevýhody, ale skôr by som sa rozhodol kvôli microadjustace pre 80D to je pre mňa podstatne dôležitejšie ako živý náhľad hoc si za 80D treba trošku priplatiť...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()