Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony RX 100 iii vs Canon G7X MARK II

papa222444@gmail.com
papa222444@gmail.com 2018-05-29 08:53:54+02
Ahojte,
čakám príprastok do rodiny, preto chcem kúpiť foťak pre fotenie a točenie rodinných chvíl,zároveň foťak na turistiku. Pri rôznych porovnaniach vychádza vždy o niečo lepšie Sony RX100 iii (hľadáčik, panorama, lepšie video). Ide mi však o to, ako sa s fotakmi narába, skrátka či je dotyková obrazovka Canonu veľmi veľký prínos, pretože nie som človek, ktorý bude tráviť veľa času s nastavovaním správnych parametrov pre jednu fotku čo u Sony bez dotykovej obrazovky môže trvať dlhšie. V prípade turistiky s totálnymi makačmi na to nie je ani čas. Zároveň som amatér, čo sa fotenia týka, takže obávam sa, aby neboli niektoré nastavenia u Sony schované v Menu tak, že sa tam ani náhodou nedostanem.
Pozeral som diskusie predtýmto, no je tu porovnávaný až Sony RX100 IV, ten však pre mňa je už v "neschválenej" cenovej hladine.
Za každý postreh ďakujem.
 
acton
2018-06-28 18:58:44+02
príspevok od: fatality
tak..ja som si uz tiez presiel roznymi modelmi a mam pocit (na lepsich modeloch,nie mydlach za 60e),ze je to vsade podobne..onoff,pasm,korekcia expo,vzadu krizovy ovladac a 3-4 funkcne tlacitka..
ked mal canon mydla s takym tvarom a ovladanim sony fotil na tehly, to bola moja prva poznamka na tuto temu a nebyt canonu sony vobec taky nie je aky je.
si skratka pako ty ked nemas pravdu zamontujes do toho nieco o com nebola vobec rec.
to je z mojej strany secko.
 
fatality
2018-06-28 19:18:38+02
príspevok od: acton
ked mal canon mydla s takym tvarom a ovladanim sony fotil na tehly, to bola moja prva poznamka na tuto temu a nebyt canonu sony vobec taky nie je aky je.
si skratka pako ty ked nemas pravdu zamontujes do toho nieco o com nebola vobec rec.
to je z mojej strany secko.
hehe..vo svojej prvej poznamke hovoris o sony rx100 a canon g7x a ze sony okopirovalo canon..potom to uz nieje g7x ale gckova seria..a na zaver uz len canon vseobecne..
jak s tou promo canon fotkou.. ..alebo gopro..trepes kamosko..ako casto krat...
a to je zas z mojej strany vsetko.. ..
 
acton
2018-06-28 19:26:11+02
príspevok od: fatality
hehe..vo svojej prvej poznamke hovoris o sony rx100 a canon g7x a ze sony okopirovalo canon..potom to uz nieje g7x ale gckova seria..a na zaver uz len canon vseobecne..
jak s tou promo canon fotkou.. ..alebo gopro..trepes kamosko..ako casto krat...
a to je zas z mojej strany vsetko.. ..
g7x pouziva tvar aj ovladanie ako seria g... fakt neviem co si mam o tebe mysliet.
 
marek LM
2019-12-23 13:39:35+01
Ahojte , po 25 rokoch fotenia na zrkadlovky som "klesol" na sony xr iii / koli foteniu na mobil.../, a som jemne povedane ...sklamany /hodne .
Ma iste strasne nevyhody oproti hocijakej zrkadlovke, no to tu nebudem opisovat, ale -

Je mozne vypnut "casovac pri vytoceni displeja na maximum?/"selfí"/ alebo musim strpiet prednastavenu "deviaciu? - ak nie, moznost maximalneho vyklopenia je uplne /pre mna zbytocna...
Dalej - je mozne mat fotak v stave "pohotovosti", tzn. s vysunutym objektivom s vypnutym displejom /a vsetkym? opakovane zapinanie a vypinanie za 3h fotenia mi nepride ako "neekonomicke"a nepohotove (vsetky zrkadlovky to vedia, aj 4dni v kuse - stlacim spust a fotia.... kdesto "henotento krám" sa asi vybije za hodku, co sa mi dost nepozdava
Je mozne vysvetlit mu, ze aj pri automatike chcem ostrit iba na stred a iba" !JA!"?nie ako chce on... - pride mi to ako ked chcem volat kamosovi ale tel. si povie, ze chcem vlastne volat zene a vytoci mi zenu

Ako sa foti panorama? nejak som nato neprisiel..., ked uz tento superfotak ma takuto funkciu - v manuali som to nenasiel a nechce sa mi citat 500stran drobnopisu....
Ma tolko super inteligentnych vychytavok, ze som s toho uplne ... "prekvapeny"
niekedy mam pocit, ze ho poslem sameho, nech nieco nafoti
potrebujem to vsetko povypinat - ako???

Je mozne nadstavit krok na clone "priorita A" nech to trocha rychlejsie chodi?
Nakolko mi pride chore ked musim 3x otocit koliesko dookola na cely rozsah clony - co u klasiky zrkadla staci 1/4 - 1/3 ...??? NEZDA SA VAM TO BLBE?
Este k tomu ta clona je len 11 .... , som myslel ,ze ma porazi...

Ja vam velmi pekne dakujem za odpovede, ak nejake budu

dakujem za vas cas
pekne sviatky!
 
JohnNewton
2019-12-23 14:40:01+01
Považujem to za predvianočný vtip Fotenie v kuse 4 dni ??? Vytiahni návod a nalistuj si čo potrebuješ, nebudeme to robiť za Teba.
A clona 11 na pidi snímači, už to spôsobuje difrakciu jak prasa...mnohé končia na clone 8.
Ak máš Ty 25 rokov fotenia na zrkadlovke za sebou, tak ja som bol 10 rokov Alžbeta II.
Takéto otázky by si iste nekládol. Veselé sviatky Ti prajem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-23 15:59:18+01
príspevok od: marek LM
Ahojte , po 25 rokoch fotenia na zrkadlovky som "klesol" na sony xr iii / koli foteniu na mobil.../, a som jemne povedane ...sklamany /hodne .
Ma iste strasne nevyhody oproti hocijakej zrkadlovke, no to tu nebudem opisovat, ale -

Je mozne vypnut "casovac pri vytoceni displeja na maximum?/"selfí"/ alebo musim strpiet prednastavenu "deviaciu? - ak nie, moznost maximalneho vyklopenia je uplne /pre mna zbytocna...
Dalej - je mozne mat fotak v stave "pohotovosti", tzn. s vysunutym objektivom s vypnutym displejom /a vsetkym? opakovane zapinanie a vypinanie za 3h fotenia mi nepride ako "neekonomicke"a nepohotove (vsetky zrkadlovky to vedia, aj 4dni v kuse - stlacim spust a fotia.... kdesto "henotento krám" sa asi vybije za hodku, co sa mi dost nepozdava
Je mozne vysvetlit mu, ze aj pri automatike chcem ostrit iba na stred a iba" !JA!"?nie ako chce on... - pride mi to ako ked chcem volat kamosovi ale tel. si povie, ze chcem vlastne volat zene a vytoci mi zenu

Ako sa foti panorama? nejak som nato neprisiel..., ked uz tento superfotak ma takuto funkciu - v manuali som to nenasiel a nechce sa mi citat 500stran drobnopisu....
Ma tolko super inteligentnych vychytavok, ze som s toho uplne ... "prekvapeny"
niekedy mam pocit, ze ho poslem sameho, nech nieco nafoti
potrebujem to vsetko povypinat - ako???

Je mozne nadstavit krok na clone "priorita A" nech to trocha rychlejsie chodi?
Nakolko mi pride chore ked musim 3x otocit koliesko dookola na cely rozsah clony - co u klasiky zrkadla staci 1/4 - 1/3 ...??? NEZDA SA VAM TO BLBE?
Este k tomu ta clona je len 11 .... , som myslel ,ze ma porazi...

Ja vam velmi pekne dakujem za odpovede, ak nejake budu

dakujem za vas cas
pekne sviatky!
Odporucam prejs na dierkovu komoru. Ma len jednu funkciu.
 
JohnNewton
2019-12-23 19:44:36+01
To áno, komôrka s dierkou je zábava na celý život
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()