Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

NIKON D500 vs D750

MISELLL
MISELLL 2018-11-09 23:26:37+01
Ahojte, neviem sa rozhodnut medzi tymito dvomi, dajte mi nejake dobre argumenty, preco jeden alebo druhy radsej? Fotim exterier aj interier, preto ma potesi aj info, ake objektivy k nim pouzivate. Vopred dakujem.
 
acton
2018-11-12 13:57:08+01
To na aku clonu sa foti v studiu nema s tym nic spolocne, nechce sa mi verit ako to vnimate.
Lkovy objektiv na clone 5,6 prepusti na snimac o 50% viac informacii, svetla, detailov, tienov, farieb... ako setovy objektiv na clone 5,6. Lkovy objektiv kazdy cvak spravne zaostri, setovy kazdy desiaty krat atd.
V Rusku jeden Armen fotil setovym objektivom vo svojom studiu a nikto nikdy mu za fotografie nezaplatil🙂
 
acton
2018-11-12 15:22:23+01
Pripomenul si mi tohoto cloveka, ze ked nevidim ako su ostre jeho fotografie mam ist k ocnemu a s tebou to bude tiez tak nejak.
Urcite si este nevidel ostru fotografiu.
 
acton
2018-11-12 15:22:54+01
zabudol som pridat koho si mi to pripomenul...

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/627119/na-zahrade-ii/?s=photos
 
fatality
2018-11-12 15:46:32+01
ako tradicne..acton "gopro Lkovy objektiv" brixton tu zas matie ludi a znemoznuje akukolvek zmysluplnu debatu odvadzanim pozornosti od podstaty veci,hadanim sa,urazanim a trollovanim.. ..
 
flico.sk
2018-11-12 16:24:40+01
príspevok od: DenisBede
To nemusí byť pravda... prešiel som z D7200, fotil som s pevnými sklami, moja najobľúbenejšia Nikon 20mm f/1.8 na street... teraz mám X-T3 a 23mm f/2 a čo sa týka obrazovej kvality aj pocitu pri práci je ešte o niečo lepšia(!) a o takmer pol kila ľahšia... Ovšem toto sa týka asi len APS-C formátu, pri FF sú tie sklá rovnako veľké a ťažké pri CSC ako pri DSLR...
Pri FF sú tie sklá rovnako veľké a ťažké pri CSC ako pri DSLR... - no tiež som si to myslel ale nemusí to byť tak.
Hlavne širokouhlé objektívy vyvíjané určené a iba na CSC (ak samozrejme výrobca objektívu neupraví len verziu pôvodne určenú pre DSLR predĺžením "objímky") môžu byť menšie s lepšou kresbou viz http://www.digineff.cz/clanek/recenze/sony-fe-2414-gm odsek Jak se s ním fotí
Leccos nám napoví schema objektivu. Nápadná je relativní jednoduchost objektivu, která těží z krátké sečné vzdálenosti (18 mm) bajonetu od roviny čipu. ... to isté platí aj u APS-C

Tiež mám Samyang 12mm pre Fujifilm a je dosť malý.
 
Guma
2018-11-13 08:46:51+01
Kup d750 a k tomu 50 1.8... lacne a kvalitne
 
DenisBede
2018-11-13 16:10:01+01
príspevok od: MISELLL
Páni, neviem ci som si nejako blbo vytvorila profil, alebo co, ale aspon z textu ste mohli vycitat, ze som zenskeho rodu

A tym "dotahovanim" mi naozaj nepomahate, potrebujem vazne radu, aby som nekupila d750 a potom ma porazi, ze som investovala zle.

Za dalsie skusme vyhodit exterier, a sustredme sa na objektivy vhodne na fotenie portretov - tehulky, novorodenci, atd. a potom rodinne foto, max nejakych 5 osob.
A teraz prosim nejake rozumne odpovede. Dakujem za ochotu
Nikde si nespomenula čím fotíš teraz... D500 absolútne zbytočné, kým nefotíš šport a nepotrebuješ maximálnu rýchlosť a spoľahlivosť zaostrovania. D750 je ideál, teraz išla cena riadne dolu + dávajú cashback - odporúčam využiť
 
acton
2018-11-13 18:39:21+01
príspevok od: fatality
ako tradicne..acton "gopro Lkovy objektiv" brixton tu zas matie ludi a znemoznuje akukolvek zmysluplnu debatu odvadzanim pozornosti od podstaty veci,hadanim sa,urazanim a trollovanim.. ..
Vy tu musite byt poniektory naozaj chory, clovek tu poprosi o radu, ma studio nejake fotenie uz ma za sebou a najdu sa tu ludia ktory odporucaju setovy objektiv. Ziadny respekt k tomuto remeslu co je tu u niektorych normalne... co je horsie ziadna ucta ani respekt voci ludom ktorych bude fotografovat v studiu.
Ked niekto foti setakom znamych nech si foti ale radit niekomu aby fotil cudzich ludi setakom ktory za to budu platit, to je naozaj chore.
Ale ako obycajne psychopat musel dat o sebe vediet...
 
JohnNewton
2018-11-13 20:09:21+01
príspevok od: acton
Vy tu musite byt poniektory naozaj chory, clovek tu poprosi o radu, ma studio nejake fotenie uz ma za sebou a najdu sa tu ludia ktory odporucaju setovy objektiv. Ziadny respekt k tomuto remeslu co je tu u niektorych normalne... co je horsie ziadna ucta ani respekt voci ludom ktorych bude fotografovat v studiu.
Ked niekto foti setakom znamych nech si foti ale radit niekomu aby fotil cudzich ludi setakom ktory za to budu platit, to je naozaj chore.
Ale ako obycajne psychopat musel dat o sebe vediet...
Ty narveš clonu 22 na 24 mm ohnisku pri portréte a ideš niekoho poučovať o ostrosti a aký má použiť objektív ? Miestny klaun.
 
sharkyyy
2018-11-13 20:30:19+01
príspevok od: acton
To na aku clonu sa foti v studiu nema s tym nic spolocne, nechce sa mi verit ako to vnimate.
Lkovy objektiv na clone 5,6 prepusti na snimac o 50% viac informacii, svetla, detailov, tienov, farieb... ako setovy objektiv na clone 5,6. Lkovy objektiv kazdy cvak spravne zaostri, setovy kazdy desiaty krat atd.
V Rusku jeden Armen fotil setovym objektivom vo svojom studiu a nikto nikdy mu za fotografie nezaplatil🙂
Lkovy objektiv prepusti viac svetla na rovnakej clone na rovnakom fotaku ako neLkovy? Fiha...
 
JohnNewton
2018-11-13 20:44:38+01
príspevok od: sharkyyy
Lkovy objektiv prepusti viac svetla na rovnakej clone na rovnakom fotaku ako neLkovy? Fiha...
Veď v Rusku , tam sú aj koľaje širšie...
 
Guma
2018-11-14 10:00:23+01
O tej priepustnosti svetla je to pravda. Sice je to marginalne ale je to tak.
Vola sa to T-stop. Preto sa aj rucne expozimetre kalibruju pre kazde sklo zvlast.
 
MagickVamp
2018-11-14 10:15:05+01
príspevok od: Guma
O tej priepustnosti svetla je to pravda. Sice je to marginalne ale je to tak.
Vola sa to T-stop. Preto sa aj rucne expozimetre kalibruju pre kazde sklo zvlast.
Ano...ale nie je to 50% to su drobne odchylky...vacsinou 10 v extremnych pripadoch mozno 20%....
 
acton
2018-11-14 10:38:10+01
príspevok od: Guma
O tej priepustnosti svetla je to pravda. Sice je to marginalne ale je to tak.
Vola sa to T-stop. Preto sa aj rucne expozimetre kalibruju pre kazde sklo zvlast.
Mam Tamron 2,8 a Samyang 2,8, ked odfotim tu istu scenu oboma na stejnych nastaveniach tak fotka zo Samyangu je o poznanie tmavsia a pri objektivoch ako je Lkovy a setovy je ten rozdiel omnoho vacsi...
vsetko co tu pisem mam aj odskusane, nejaky blbecek ktory ma info jedine z internetu je proste blbecek. Dufam, ze si pochopil, ze to nebolo mierene na teba.
 
JohnNewton
2018-11-14 13:59:30+01
príspevok od: acton
Mam Tamron 2,8 a Samyang 2,8, ked odfotim tu istu scenu oboma na stejnych nastaveniach tak fotka zo Samyangu je o poznanie tmavsia a pri objektivoch ako je Lkovy a setovy je ten rozdiel omnoho vacsi...
vsetko co tu pisem mam aj odskusane, nejaky blbecek ktory ma info jedine z internetu je proste blbecek. Dufam, ze si pochopil, ze to nebolo mierene na teba.
Všetci sme to pochopili, základ je zacloniť L kové sklo na 22 a tým ho degradovať pod úroveň akéhokoľvek seťáku zacloneného optimálne z hľadiska max. ostrosti. Blbečku.
 
JohnNewton
2018-11-14 14:04:45+01
príspevok od: Guma
O tej priepustnosti svetla je to pravda. Sice je to marginalne ale je to tak.
Vola sa to T-stop. Preto sa aj rucne expozimetre kalibruju pre kazde sklo zvlast.
To slovo marginálne, je tam správne. Žiadnych 50% všetkého, ako tu píše miestny umelec. A potom to difrakciou zaklincuje.
 
flico.sk
2018-11-14 17:02:27+01
príspevok od: acton
Mam Tamron 2,8 a Samyang 2,8, ked odfotim tu istu scenu oboma na stejnych nastaveniach tak fotka zo Samyangu je o poznanie tmavsia a pri objektivoch ako je Lkovy a setovy je ten rozdiel omnoho vacsi...
vsetko co tu pisem mam aj odskusane, nejaky blbecek ktory ma info jedine z internetu je proste blbecek. Dufam, ze si pochopil, ze to nebolo mierene na teba.
S tým Samyang-om a Tamron-om je to pravda, viz od 1:35 ...

https://www.youtube.com/watch?v=jKAegKqGmSQ
 
flico.sk
2018-11-14 17:04:56+01
príspevok od: flico.sk
S tým Samyang-om a Tamron-om je to pravda, viz od 1:35 ...

https://www.youtube.com/watch?v=jKAegKqGmSQ
A tiež potom 3:20
 
acton
2018-11-14 17:21:52+01
príspevok od: flico.sk
A tiež potom 3:20
Moja najhorsia kupa Samyang, ten objektiv by mali predavat za 150 eur... ostru fotografiu ako napriklad spravi Tamron je so Samyangom temer nemozne spravit a vobec fotografovat s nim na to treba poriadnu davku trpezlivosti.
 
JohnNewton
2018-11-14 17:37:50+01
Rozdiel medzi F a T:

https://digiarena.e15.cz/jaky-je-rozdil-mezi-svetelnosti-a-clonou-znacenou-f-a-t

A keď si dáte zoradiť objektívy v DXO podľa Transmission, zistite že relatívne lacné sklo môže byť na tom lepšie ako drahé L kové. Napríklad Canon EF 50mm f/1.4 USM.(385 USD)
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()