Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

NIKON D500 vs D750

MISELLL
MISELLL 2018-11-09 23:26:37+01
Ahojte, neviem sa rozhodnut medzi tymito dvomi, dajte mi nejake dobre argumenty, preco jeden alebo druhy radsej? Fotim exterier aj interier, preto ma potesi aj info, ake objektivy k nim pouzivate. Vopred dakujem.
 
landov
2019-12-18 15:28:00+01
Otazkou je, na co konkretne budes pouzivat 18-35/1,8. Ja som ju mal na D7100 a ostrila dost chaoticky, ale ked zaostrila spravne , tak to bolo perfektne, Predal som ju ale preto, ze som nemal pre nu vyuzitie. Na kratkom konci bola nie dost kratka pre mna. Potom po 2 rokoch som kupil 50-100/1,8 ale uz na D500 a toto kombo pouzivam doteraz a sedi mi paradne. Okrem ineho tato Sigma na D500 ostri perfektne, ako keby to bolo nativne sklo. Odpadu je minimum. No a kresli to paradne.
 
blahoslav J B Art
2019-12-18 15:38:35+01
príspevok od: robertondrejovic
Každý máme iné priority a aj rozmýšľame ináč a je to úplne v pohode . Rád fotím krajinu a preto milujem širokouhlé sklo , samozrejme potrebujem čo najväčšiu hĺbku ostrosti to pod clonu 8 nie je možné dosiahnuť a obrázky v rohoch sú rozmazané. Mám sigmu 8 - 16mm je to super ostré sklo nasadím ju na D500 vypnem automatické zaostrovanie zacloním na na 8 až11 zaostrím kúsok pred nekonečno a mám nekonečnú hĺbku ostrosti doslova od špiniek na šošovke až do nekonečna na horizonte a práve toto pri krajine potrebujem , môžem sa plne venovať hľadaniu motívu bach a frontfokus ma netrápi jediná starosť je občas skontrolovať či som nepohol zaostrovacím krúžkom. Na 8mm udržím krátke časy aj bez stabilizácie. Naozaj neviem načo je dobré svetelné širokouhlé sklo krajina pri odclonenom vyzerá v rohoch hrozne a na portréty a všetko inšie kde je malá hĺbka ostrosti vítaná je potrebná iná ohnisková vzdialenosť. Ale každý máme iné potreby a predstavy.
Nočná obloha, startrails?
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()