Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
 
acton
2018-12-11 18:37:15+01
príspevok od: yquinox
... pisali sme jej to uz davno dozadu, aby si jednotlive systemy odskusala a urobila nazor ... za mna je odpoved na jej otazku o kupe fotaku do 1000€: bezzrkadlo - ak sa neboji bazar (znacku aka sa jej paci) - ma velke moznosti experimentovat pripadne si pozicat objektivy ... ja osobne sa nehnevam, len sa ti snazim vysvetlit, ze vela tvojich tvrdeni nie je spravnych - jednoducho nieco impulzivne vyhlasis a musi to tak byt, vid to posledne, ked si postavil vystupnu kvalitu z cca 3x mensieho 1" palcoveho snimaca do rovnosti s APS-C snimacom z mirrorlesu ... tu koncim flame, lebo slovickarenie nikam nevedie a dievcatu to nepomoze (aspon nejaky clikbait pre stranku) ... howgh! ...
Pozri ty to beries ako slovickarenie clikbait(to mas od toho psychopata on je chory...) ja to beriem tak, ze na snimaci vobec ale naozaj vobec nezalezi. Ale budis ked uz to mame brat tvojim svojskym pohladom, naco jej je vacsi snimac ked nanho nasadi helios alebo setovy objektiv? V tom pripade ma rovnaky obrazovy vystup mozno aj horsi ako moj kompakt... Vy sa tu vzdy ohanate vahou, velkostou alebo snimacom, tie najnepodstatnejsie veci. Atmosferu vo fotografii nerobi snimac ani vaha, to je jedno aj tak si tu kazdy bude to svoje...
Naozaj si myslite, ze ked bude mat hodinu na odskusanie, ze bude vediet? Vy mi naozaj pripadate ako deti.
 
Tibor78
2018-12-11 20:20:58+01
Predam za 700eur......Canon PowerShot G1 X Mark III
https://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/canon-powershot-g1-x-mark-iii/
 
JohnNewton
2018-12-11 20:29:03+01
300 rád nad zlato Už len tie korčule....ako zvykne Marcel písať , úprimne, kto z nás by sa z tohoto vedel vysomáriť, keby o tom nič nevedel...nejaké to riziko výberu musí podstúpiť sama.
 
rk.
2018-12-11 22:02:18+01
tychto 12 stran konverzacie budem ukazovat ako priklad, ked sa ma niekto spyta ako mozu prezit vo svete eshopov aj kamenne predajne ... skuste sa spytat jednoduchu otazku vo fore a tadaaa, 12 stran hejtu na pockanie ... slabsi jedinec radsej spacha ritualnu samovrazdu a ten odolnejsi sa radsej ide spytat do obchodu ...
 
acton
2018-12-12 04:56:09+01
Uz prestante byt smiesny, cely cas jej tu odporucate objektivy ale ked vam tu niekto oponuje tak zrazu staci iba jeden, este sa aj olajkujete... nakoniec ste jej ani blesk neodporucali, ani brasnu...
a clovek zisti, ze ta bezzrkadlovka je bez tych veci nepouzitelna ale ten moj kompakt ide veselo dalej.


 
acton
2018-12-12 04:57:56+01
príspevok od: rk.
tychto 12 stran konverzacie budem ukazovat ako priklad, ked sa ma niekto spyta ako mozu prezit vo svete eshopov aj kamenne predajne ... skuste sa spytat jednoduchu otazku vo fore a tadaaa, 12 stran hejtu na pockanie ... slabsi jedinec radsej spacha ritualnu samovrazdu a ten odolnejsi sa radsej ide spytat do obchodu ...
nemyslel si si nahodou, ze vsetci hromadne sa v jednom komente dohodneme ja jednom aparate, este to odhlasujeme na stranickej schodzi?
 
Johnnny
2018-12-12 05:21:41+01
príspevok od: acton
Uz prestante byt smiesny, cely cas jej tu odporucate objektivy ale ked vam tu niekto oponuje tak zrazu staci iba jeden, este sa aj olajkujete... nakoniec ste jej ani blesk neodporucali, ani brasnu...
a clovek zisti, ze ta bezzrkadlovka je bez tych veci nepouzitelna ale ten moj kompakt ide veselo dalej.


Zatial co ked ty odporucas stale nieco ine, je to v poriadku ?

Preco bezzrkadlovka potrebuje blesk a kompakt "ide veselo dalej" ? :-O
 
acton
2018-12-12 05:57:54+01
príspevok od: Johnnny
Zatial co ked ty odporucas stale nieco ine, je to v poriadku ?

Preco bezzrkadlovka potrebuje blesk a kompakt "ide veselo dalej" ? :-O
Uz v zaciatkoch som jej radil kompakt pisal som vyssie o tom, hladat u teba nejaky charakter je zbytocne... Clovek ktory neovlada ziadny program a do teraz fotil iba na mobil nemoze zacat s brasnou plnou haraburdia. Iba blazon nemeni nazory ale vy tvrdohlavo bijete do nej tu brasnu.
 
Johnnny
2018-12-12 08:09:49+01
príspevok od: acton
Uz v zaciatkoch som jej radil kompakt pisal som vyssie o tom, hladat u teba nejaky charakter je zbytocne... Clovek ktory neovlada ziadny program a do teraz fotil iba na mobil nemoze zacat s brasnou plnou haraburdia. Iba blazon nemeni nazory ale vy tvrdohlavo bijete do nej tu brasnu.
Ani nemusi. Ked si kupis zrkadlovku, alebo bezzrkadlovku, staci Ti bohate jediny objektiv. Rozdiel oproti kompaktu je v tom, z emas moznost volby

Menit nazor je v poriadku, ale najskor nad tym co tvrdis popremyslaj.
 
fatality
2018-12-12 08:27:55+01
príspevok od: rk.
tychto 12 stran konverzacie budem ukazovat ako priklad, ked sa ma niekto spyta ako mozu prezit vo svete eshopov aj kamenne predajne ... skuste sa spytat jednoduchu otazku vo fore a tadaaa, 12 stran hejtu na pockanie ... slabsi jedinec radsej spacha ritualnu samovrazdu a ten odolnejsi sa radsej ide spytat do obchodu ...
ked si si vsimol,az na jedneho trolla by to bola pokludna vecna debata..ano aj s oponovanim,ale slusnym a v rovine faktov..ale ked to redakcii takto vyhovuje,ma co ma..sice klikov mrte,ale obsah
o nicom..
 
fatality
2018-12-12 08:31:23+01
príspevok od: acton
Uz v zaciatkoch som jej radil kompakt pisal som vyssie o tom, hladat u teba nejaky charakter je zbytocne... Clovek ktory neovlada ziadny program a do teraz fotil iba na mobil nemoze zacat s brasnou plnou haraburdia. Iba blazon nemeni nazory ale vy tvrdohlavo bijete do nej tu brasnu.
ty si jej v zaciatkoch radil apsc sunku z roku 2011 a na nej ff objektiv,tak tu moc nebrasnuj.. ..
 
NikaTrik
2018-12-12 09:09:53+01
príspevok od: rk.
tychto 12 stran konverzacie budem ukazovat ako priklad, ked sa ma niekto spyta ako mozu prezit vo svete eshopov aj kamenne predajne ... skuste sa spytat jednoduchu otazku vo fore a tadaaa, 12 stran hejtu na pockanie ... slabsi jedinec radsej spacha ritualnu samovrazdu a ten odolnejsi sa radsej ide spytat do obchodu ...
Haha, až nato, ze cez e-shop nekupujem, a kým sa dostanem do Kosic, tak som si chcela co to prečítať a spraviť si nejaký obraz...
 
close
2018-12-12 09:44:09+01
príspevok od: fatality
ked si si vsimol,az na jedneho trolla by to bola pokludna vecna debata..ano aj s oponovanim,ale slusnym a v rovine faktov..ale ked to redakcii takto vyhovuje,ma co ma..sice klikov mrte,ale obsah
o nicom..
doteraz som si myslel ze je to len fabulovanie čo sa jeho spojitosti s ephotom týka, ale po tomto vlákne už začínam veriť tomu, že to je zaplatený človek na umyselné rozburenie hladiny preto aj tie neustále meniace tvrdenia o všetkom, aby vždy bol účel byť na opačnej strane barikády aby vlákno pokračovalo
 
fatality
2018-12-12 09:51:50+01
príspevok od: close
doteraz som si myslel ze je to len fabulovanie čo sa jeho spojitosti s ephotom týka, ale po tomto vlákne už začínam veriť tomu, že to je zaplatený človek na umyselné rozburenie hladiny preto aj tie neustále meniace tvrdenia o všetkom, aby vždy bol účel byť na opačnej strane barikády aby vlákno pokračovalo
ja bych to videl tak,ze sa tu jednoducho vyskytol(predtym brixton) a redakcia ho tu "trpi"..a neda mu ban..
 
martin.k1
2018-12-12 10:24:09+01
parlament má svojho Blahu, ephoto má actona
 
martinmlm
2018-12-12 10:27:05+01
príspevok od: NikaTrik
Haha, až nato, ze cez e-shop nekupujem, a kým sa dostanem do Kosic, tak som si chcela co to prečítať a spraviť si nejaký obraz...
V Košiciach je dobrý fotoobchod s milým personálom, ale vo výklade nemajú, až tolko kusov rôznych značiek, aby si si mohla porovnať. Na ošahanie je dobrá PRO-LAIKA v Blave / zle sa tam parkuje, odporúčam taxi/.
 
acton
2018-12-12 10:40:09+01
príspevok od: fatality
ja bych to videl tak,ze sa tu jednoducho vyskytol(predtym brixton) a redakcia ho tu "trpi"..a neda mu ban..
Uz som ti napisal ze skor zrusia teba ako mna...
Nemas to pomylene s tym brixtonom fatty?
 
imajtan
2018-12-12 11:07:15+01
príspevok od: acton
Uz prestante byt smiesny, cely cas jej tu odporucate objektivy ale ked vam tu niekto oponuje tak zrazu staci iba jeden, este sa aj olajkujete... nakoniec ste jej ani blesk neodporucali, ani brasnu...
a clovek zisti, ze ta bezzrkadlovka je bez tych veci nepouzitelna ale ten moj kompakt ide veselo dalej.


smiešne je keď niekto tvrdohlavo pretláča L-kový objektív, lebo bezzrkadlovka nemá také kvalitné alebo sú drahé... potom stačí 1" kompakt, lebo má kvalitu ako APS-C... a dnes sa asi dozvieme, že najlepší je ten telefón ktorý má teraz...

čo sa týka blesku, nie je je nevyhnutný ale má svoje využitie... brašňa je pomerne normálna vec, dokonca aj pamäťovú kartu bude treba

to že nevie žiadny program neznamená, že nemôže fotiť na DSLR, bezzrkadlovku alebo hocičo
program sa naučí rýchlo

K samotnému výberu zrkadlovka vs. bezzrkadlovka, by som doporučil tú bezzrkadlovku. Jedna vec, je to žena a každá úspora na hmotnosti poteší (a nie len ženy). Bezzrkadlovka je celkovo kompaktnejšia a tým pádom si ju zoberie zo sebou radšej (viem to aj podľa seba). A trend je taký, že výrobcovia sa na tento segment sústredia viac,.
 
martinmlm
2018-12-12 11:20:32+01
príspevok od: imajtan
smiešne je keď niekto tvrdohlavo pretláča L-kový objektív, lebo bezzrkadlovka nemá také kvalitné alebo sú drahé... potom stačí 1" kompakt, lebo má kvalitu ako APS-C... a dnes sa asi dozvieme, že najlepší je ten telefón ktorý má teraz...

čo sa týka blesku, nie je je nevyhnutný ale má svoje využitie... brašňa je pomerne normálna vec, dokonca aj pamäťovú kartu bude treba

to že nevie žiadny program neznamená, že nemôže fotiť na DSLR, bezzrkadlovku alebo hocičo
program sa naučí rýchlo

K samotnému výberu zrkadlovka vs. bezzrkadlovka, by som doporučil tú bezzrkadlovku. Jedna vec, je to žena a každá úspora na hmotnosti poteší (a nie len ženy). Bezzrkadlovka je celkovo kompaktnejšia a tým pádom si ju zoberie zo sebou radšej (viem to aj podľa seba). A trend je taký, že výrobcovia sa na tento segment sústredia viac,.
Moment, ten objektív som navhol ja.To mi neber. Aj to ako príklad, nie že musí byť presne tento. Bohužiaľ na heurehe je to jediný zoom objektív s F1,8.
 
martinmlm
2018-12-12 11:24:56+01
príspevok od: imajtan
smiešne je keď niekto tvrdohlavo pretláča L-kový objektív, lebo bezzrkadlovka nemá také kvalitné alebo sú drahé... potom stačí 1" kompakt, lebo má kvalitu ako APS-C... a dnes sa asi dozvieme, že najlepší je ten telefón ktorý má teraz...

čo sa týka blesku, nie je je nevyhnutný ale má svoje využitie... brašňa je pomerne normálna vec, dokonca aj pamäťovú kartu bude treba

to že nevie žiadny program neznamená, že nemôže fotiť na DSLR, bezzrkadlovku alebo hocičo
program sa naučí rýchlo

K samotnému výberu zrkadlovka vs. bezzrkadlovka, by som doporučil tú bezzrkadlovku. Jedna vec, je to žena a každá úspora na hmotnosti poteší (a nie len ženy). Bezzrkadlovka je celkovo kompaktnejšia a tým pádom si ju zoberie zo sebou radšej (viem to aj podľa seba). A trend je taký, že výrobcovia sa na tento segment sústredia viac,.
....ano je veĺký a ťažký. Ale v tom čase Nika bola ochotná to vláčiť v pripade že ju to bude baviť.
 
Strana 12 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()