Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
 
acton
2018-12-08 18:07:06+01
príspevok od: fatality
no lebo henten 600d s otrasnym ostrenim a snimacom z dob,ked este mrtve more bolo chore,jej poskytne uzasny komfort a vystup.. ..
a aby si tu zas nesycal,ja povazujem tiez objektiv za dolezitejsi nez telo,ale 600d uz DNES NIE !!
Fotil si niekedy so 600d? Ja som ho mal popri 5d m2 a keby nemal mensi snimac bol vystup rovnaky ako z 5d m2. Canon 600d sa predaval so setakom 15-55, tusim ak sa dobre pamatam, ten objektiv spolu s 50 f1,8 je to najhorsie co canon vyrobil. Ten setovy objektiv na ten fotak nesadol, naozaj ten fotoaparat sa neskutocne trapil s nim a preto si vela ludi mysli o tom fotaku to co aj ty. Skratka canon 600d jeden z najvydarenejsich fotoaparatov. Treba nanho nasadit Lkovy objektiv a on sa za to aj odvdaci....
V Rusku moj partner mal Lexusa, ako spravny Rus tankoval donho 92 a niekedy aj 75 oktanovy benzin, ked som mu vravel aby aspom raz do mesiaca natankoval 98 sa mi vysmial, ze tomu nerozumiem. Samozrejme zadrel to auto, to iste sa stalo s tym canonom 600d ked som ho nechal frajerke ktora s nim fotila so setovym objektivom....
 
andrej.Šiška
2018-12-08 18:18:31+01
príspevok od: acton
Len sa nedaj nahovorit na bezzrkadlovku so setovym objektivom... alebo na system bezzrkadlovky lebo ked si budes chciet kupit ozaj poriadny objektiv zaplaces ked uvidis tu cenu.
Canon 600d + 16-35 f2,8, z druhej ruky... bezzrkadlovka ti nikdy taky komfort pri foteni neposkytne ako toto... ani vystupnu kvalitu.
Moc sa nechem zapajať do diskusii ale tento váš koment mi dal facku Dievčina pisala že nechce lowendowy fotak a vy jej navrhnete ešte horší? Toto ste nemohly mysliet važne.
A o tom konforte s bezzrkadlovkami su to tiež odvažne slova.
 
acton
2018-12-08 18:24:07+01
príspevok od: fatality
no lebo henten 600d s otrasnym ostrenim a snimacom z dob,ked este mrtve more bolo chore,jej poskytne uzasny komfort a vystup.. ..
a aby si tu zas nesycal,ja povazujem tiez objektiv za dolezitejsi nez telo,ale 600d uz DNES NIE !!
Napisem to este raz lebo nejak nezobrazilo co som napisal.
Canon 600d bol jeden z najlepsich fotakov ktory sa do teraz vyrobil, predaval sa so setakom 15-55 tusim... ten spolu s 50mm 1,8 boli najhorsie objektivy co canon vyrobil. Ten fotoaparat sa s tym setakom trapil, zle ostril skratka katastrofa a preto ma povest zleho fotoaparatu.
Mal som ho popri 5dm2 a keby nemal mensi snimac ani by som si rozdiel vo vystupe nevsimol. Lebo som mu doprial Lkove objektivy a on podaval obdivuhodny vykon. Nemal si ho tak nesud...
Keby som zacinal nanovo urcite s nim spolu s Lkovym objektivom.
 
acton
2018-12-08 18:28:37+01
príspevok od: andrej.Šiška
Moc sa nechem zapajať do diskusii ale tento váš koment mi dal facku Dievčina pisala že nechce lowendowy fotak a vy jej navrhnete ešte horší? Toto ste nemohly mysliet važne.
A o tom konforte s bezzrkadlovkami su to tiež odvažne slova.
Treba rozumiet co je dolezite, ci fotoaparat alebo objektiv, dievcina ocividne ako 90% z vas si mysli, ze vymenou fotoaparatu dostane lepsiu kvalitu, iba som napisal, ze vymenou objektivu dosiahne iny level. Ty si jeden s tych co vie aky ma fotoaparat ale nevie akym objektivom fotografuje.
 
kamikzi
2018-12-08 18:42:11+01
si robíš srandu acton? 600d na rodinné fotky?asi si nikdy nefotil deti že? a kým začneš nadávať ako vždy niekomu kto s tebou niekto nesúhlasí tak momentálne mám 600d tak viem čo píšem..

ak zrkadlovku tak bych šiel do tej d3500 alebo 200d alebo podobne a k tomu už záleží čo presne ak krajinky tak niečo krátke ak portréty tak možno pevnú 50mm a ak výlety tak nejaký zoom 70-300 ..proste základ ktorý sa finančne zmestí a spraví čo treba (proste postačí pre facebook, instagram, na tlač do ramceku na stenu) ..prípadne ak aj video tak by som šiel do možno do 77d šiel teraz s cenou dole s univerzálnym 18-135mm
 
acton
2018-12-08 18:45:43+01
príspevok od: kamikzi
si robíš srandu acton? 600d na rodinné fotky?asi si nikdy nefotil deti že? a kým začneš nadávať ako vždy niekomu kto s tebou niekto nesúhlasí tak momentálne mám 600d tak viem čo píšem..

ak zrkadlovku tak bych šiel do tej d3500 alebo 200d alebo podobne a k tomu už záleží čo presne ak krajinky tak niečo krátke ak portréty tak možno pevnú 50mm a ak výlety tak nejaký zoom 70-300 ..proste základ ktorý sa finančne zmestí a spraví čo treba (proste postačí pre facebook, instagram, na tlač do ramceku na stenu) ..prípadne ak aj video tak by som šiel do možno do 77d šiel teraz s cenou dole s univerzálnym 18-135mm
Komu tu nadavam? A ty si kto?
 
JohnNewton
2018-12-08 19:01:30+01
Chlapi, nemáte pocit, že sa bavíte s Ivou Pazderkovou ? Lebo inak to je špica
 
fatality
2018-12-08 21:45:47+01
príspevok od: acton
Fotil si niekedy so 600d? Ja som ho mal popri 5d m2 a keby nemal mensi snimac bol vystup rovnaky ako z 5d m2. Canon 600d sa predaval so setakom 15-55, tusim ak sa dobre pamatam, ten objektiv spolu s 50 f1,8 je to najhorsie co canon vyrobil. Ten setovy objektiv na ten fotak nesadol, naozaj ten fotoaparat sa neskutocne trapil s nim a preto si vela ludi mysli o tom fotaku to co aj ty. Skratka canon 600d jeden z najvydarenejsich fotoaparatov. Treba nanho nasadit Lkovy objektiv a on sa za to aj odvdaci....
V Rusku moj partner mal Lexusa, ako spravny Rus tankoval donho 92 a niekedy aj 75 oktanovy benzin, ked som mu vravel aby aspom raz do mesiaca natankoval 98 sa mi vysmial, ze tomu nerozumiem. Samozrejme zadrel to auto, to iste sa stalo s tym canonom 600d ked som ho nechal frajerke ktora s nim fotila so setovym objektivom....
fotil..ked som sa kedysi rozhodoval medzi d5100 a 600d..fotaky podobnej triedy,aj ostrenie
podobnee..podobne zlee..a vybral som som si d5100,lebo tam bol aspon snimac vyborny..
a je jasne,ze ked na akykolvek stary fotak das super sklo,v dobrych podmienkach bude fotit krasne..
lenze kolko fotiek bude spravne zaostrenych? ako budu fotky vyzerat v inych,nez idealnych podmienkach?
takze moja rada v takychto pripadoch je aj dobre telo aj dobry objektiv..do litra urcite zozene..
 
acton
2018-12-08 22:07:43+01
príspevok od: fatality
fotil..ked som sa kedysi rozhodoval medzi d5100 a 600d..fotaky podobnej triedy,aj ostrenie
podobnee..podobne zlee..a vybral som som si d5100,lebo tam bol aspon snimac vyborny..
a je jasne,ze ked na akykolvek stary fotak das super sklo,v dobrych podmienkach bude fotit krasne..
lenze kolko fotiek bude spravne zaostrenych? ako budu fotky vyzerat v inych,nez idealnych podmienkach?
takze moja rada v takychto pripadoch je aj dobre telo aj dobry objektiv..do litra urcite zozene..
Keby vyrabali objektiv 10 -1000 f100 tak je najpredavanejsi na Slovensku, ephotaci by si ho zvolili za najuniverzalnejsi objektiv vo vesmire a kazdemu by ho odporucali.
 
MagickVamp
2018-12-08 22:32:26+01
príspevok od: NikaTrik
A to je bezzrkadlovka? Lebo co čítam, tak som akási zmetena... 🤷‍♀️
Ano je to bezzrkadlovka. Takze cip ma rovnako velky ako zrkadlovka len v mensom tele. Dakedy sa to neoplatilo kupovat, lebo to ostrilo na prt a dobre ostrili len extremne drahe bezzrkadlovky. M50 ostri dobre a nie je tak draha. Vychadzam z toho ze sa do fotakov moc nevyznas a prave preto je to pre teba este vhodnejsie, lebo nemusis riesit back focus a front focus, teda zle zaostrenie ktoreje pri zrkadlovkach bezne. Nemusis si davat posielat objektiv a fotak do servisu a nechat to ladit a podobne. Ak to kupis so setakom, mas defakto co si mala, az na to ze tu mas nejake to ostrenie na oko uz, budes mat ostrejsie snimky lebo ziaden BF a FF, budes tam mat nejake veci co si v starom nikone urcite nemala. No a budes to mat malicke. Ak kupis este ten portretak co som ti pisal...tak mozes robit profi foto. Nie je to na fotenie svadieb, sportovych akcii...ale na to co potrebujes je to ako site.
 
DenisBede
2018-12-08 23:55:34+01
Kúp si Fuji X-T100 alebo X-T20 a 18-55 f/2.8-4 alebo Olymupus OMD E-M5 a nejaký šikovný objektív na to... nerieš zrkadlovku.
 
roka222
2018-12-09 08:12:06+01
Panasonic rozdáva 4K bezzrkadlovky: k vybraným televízorom a len do konca roka.

Aj to je cesta.
 
NikaTrik
2018-12-09 08:20:20+01
No chalani už ste sa dohádali? 🤦‍♀️😃 To je také zlaté, ako s avuete pre jeden príspevok rozčuľovať a vymieňať názory... Ďakujem Vám za info, pomohli ste mi akurát tým, žepozeram aj po bezzrkadlovke, a ak zrkadlovku tak asi nikon d5300, neviem. Síce ešte aké objektívy k tomu zvoliť, a bez zrkadloviek co som pozerala je dosť malo, teda je veľa, ale s nejakým lepším objektívom je to aj drahé... Ako vidím nikon ešte len nedávno začal robiť bezzrkadlovky a podobne aj Canon, víťazom je tu Sony ale ich objektívy sú dosť drahé... Co je mínus pre mňa... Takže predsa len ostanem zrkadlová, však zrkadlo je krásna vec 😃 A na druhej strane, musím sa naučiť robiť so svetlom, tak pre začiatok mi stačí niečo lacnejšie, a nechcem investovať do drahých fotoaparátov, lebo možno ma to po 100 záberoch prestane baviť a prejdem zasa na mobil 🤦‍♀️😃
 
NikaTrik
2018-12-09 08:28:26+01
príspevok od: roka222
Panasonic rozdáva 4K bezzrkadlovky: k vybraným televízorom a len do konca roka.

Aj to je cesta.
Tak nepôjdem kúpiť telku, ktorú nepotrebujem, aby mi zadara dali bezzrkadlovku, to už ju kúpim... Ale neviem neoslovili ma i tak veľmi, bojím sa vlastne toho
 
acton
2018-12-09 08:45:48+01
príspevok od: NikaTrik
No chalani už ste sa dohádali? 🤦‍♀️😃 To je také zlaté, ako s avuete pre jeden príspevok rozčuľovať a vymieňať názory... Ďakujem Vám za info, pomohli ste mi akurát tým, žepozeram aj po bezzrkadlovke, a ak zrkadlovku tak asi nikon d5300, neviem. Síce ešte aké objektívy k tomu zvoliť, a bez zrkadloviek co som pozerala je dosť malo, teda je veľa, ale s nejakým lepším objektívom je to aj drahé... Ako vidím nikon ešte len nedávno začal robiť bezzrkadlovky a podobne aj Canon, víťazom je tu Sony ale ich objektívy sú dosť drahé... Co je mínus pre mňa... Takže predsa len ostanem zrkadlová, však zrkadlo je krásna vec 😃 A na druhej strane, musím sa naučiť robiť so svetlom, tak pre začiatok mi stačí niečo lacnejšie, a nechcem investovať do drahých fotoaparátov, lebo možno ma to po 100 záberoch prestane baviť a prejdem zasa na mobil 🤦‍♀️😃
Nechapem preco to ma byt nieco s vymenitelnym objektivom ked to nieco s vymenitelnym lacnym objektivom ma tu istu vystupnu kvalitu ako kompakt za 500 eur.
 
kamikzi
2018-12-09 09:27:10+01
príspevok od: NikaTrik
No chalani už ste sa dohádali? 🤦‍♀️😃 To je také zlaté, ako s avuete pre jeden príspevok rozčuľovať a vymieňať názory... Ďakujem Vám za info, pomohli ste mi akurát tým, žepozeram aj po bezzrkadlovke, a ak zrkadlovku tak asi nikon d5300, neviem. Síce ešte aké objektívy k tomu zvoliť, a bez zrkadloviek co som pozerala je dosť malo, teda je veľa, ale s nejakým lepším objektívom je to aj drahé... Ako vidím nikon ešte len nedávno začal robiť bezzrkadlovky a podobne aj Canon, víťazom je tu Sony ale ich objektívy sú dosť drahé... Co je mínus pre mňa... Takže predsa len ostanem zrkadlová, však zrkadlo je krásna vec 😃 A na druhej strane, musím sa naučiť robiť so svetlom, tak pre začiatok mi stačí niečo lacnejšie, a nechcem investovať do drahých fotoaparátov, lebo možno ma to po 100 záberoch prestane baviť a prejdem zasa na mobil 🤦‍♀️😃
myslím že dobrá voľba za mňa s nejakým univerzálnym 18-200 od tamronu napr. ideál pre rodinné účely samozrejme ak by bola požiadavka na hrany ako britva, rýchlosti AF z PRO rady nikkor a podobne tak sa treba obzrieť po čomsi drahšom
 
fatality
2018-12-09 09:53:38+01
príspevok od: NikaTrik
No chalani už ste sa dohádali? 🤦‍♀️😃 To je také zlaté, ako s avuete pre jeden príspevok rozčuľovať a vymieňať názory... Ďakujem Vám za info, pomohli ste mi akurát tým, žepozeram aj po bezzrkadlovke, a ak zrkadlovku tak asi nikon d5300, neviem. Síce ešte aké objektívy k tomu zvoliť, a bez zrkadloviek co som pozerala je dosť malo, teda je veľa, ale s nejakým lepším objektívom je to aj drahé... Ako vidím nikon ešte len nedávno začal robiť bezzrkadlovky a podobne aj Canon, víťazom je tu Sony ale ich objektívy sú dosť drahé... Co je mínus pre mňa... Takže predsa len ostanem zrkadlová, však zrkadlo je krásna vec 😃 A na druhej strane, musím sa naučiť robiť so svetlom, tak pre začiatok mi stačí niečo lacnejšie, a nechcem investovať do drahých fotoaparátov, lebo možno ma to po 100 záberoch prestane baviť a prejdem zasa na mobil 🤦‍♀️😃
zrkadlovky a bezzrkadlovky(az na zopar extremov) uz dnes stoja rovnako..takisto objektivy..v porovnatelnej kvalite..
ale kludne,ked chces zrkadlovku,ber tu..aj tak si sa sem,ako mnohi,nedosla dozvediet nieco nove,
ale nechat si pozehnat svoje rozhodnutie
urcite vsak neber nic z najnizsich rad canon,nikon..
d5300 je fajn volba a ma lepsie ostrenie nez d3xxx..
ale aj tu plati,ze dobre objektivy su drahe..
dobra value volba by bola d5300+18-105+35/1.8..
ale aj tak si myslim,ze taka fuji x-t100+15-45+23/2 by ti spravila rovnaku sluzbu a je
omnoho mensia..
https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-x-t100-fujinon-xc-15-45mm-ll-cierny-instax-share-sp-2-10ks-film/p-4321886.xhtml
http://j.mp/2Uw3xrd
 
andrej.Šiška
2018-12-09 11:07:51+01
Suhlasim s fatality zrkadlovka bezzrkadlovka je to jedno ma domace fotenie. Sam som presiel s canonu na bezzrkadlovky a pochvalujem si. Je to mensie lahsie a castejsie to nosim so sebou.
Mojja volba alebo doporucenie je olympus m5 mkii + 12-40 f2.8 pro bazarovky idu za slusne ceny. Alebo este m10 mkiii tu som skusal na predajni zo setakom a bola tiez dost podarena
 
BadMeetsEvil
2018-12-09 11:38:25+01
CISTO MOJ NAZOR: keby som na tvojom mieste tak kaslem na tu zrkadlovku ked pises ze mozno po 100 zaberoch ta to prestane bavit a prejdes na telefon a budes fotit na nom... to ta musi podla mna bavit ucit sa na tom fotit zistovat funkcie co dokaze taky fotoaparat... a nie ze ta to prestane bavit ked ti to nepojde... mne to stale nejde a furt ma to bavi sa ucit na tom a skusat a skusat... mozno na zaciatok skus volaky kompakt nie? volaky ultra zoom a na tom sa naucit nieco...
 
yquinox
2018-12-09 11:52:20+01
... nejaka moznost pozicat a odskusat si oba systemy v tvojom okoli nie je? ... inak zobrat kilo ryze do kabelky na tyzden, ked nebude prekazat, poobzerat sa po mirrorless (zrkadlo dnes uz nie) ...
 
Strana 2 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()