Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
 
acton
2018-12-09 12:03:54+01
príspevok od: andrej.Šiška
Suhlasim s fatality zrkadlovka bezzrkadlovka je to jedno ma domace fotenie. Sam som presiel s canonu na bezzrkadlovky a pochvalujem si. Je to mensie lahsie a castejsie to nosim so sebou.
Mojja volba alebo doporucenie je olympus m5 mkii + 12-40 f2.8 pro bazarovky idu za slusne ceny. Alebo este m10 mkiii tu som skusal na predajni zo setakom a bola tiez dost podarena
Co si vlastne pochvalujes? Nevidim ani jednu fotografiu u teba ktoru si fotil bezzrkadlovkou, alebo ako pises skusal si ju na predajni?
 
francesco
2018-12-09 12:26:58+01
Urobil by som pravy opak, tieto rady ultrazoom, 18-200 atd. to je univerzalne riesenie a teda ziadny posun. Telo nech ma PSAM, pevne svetelne sklo ekv. cca 35mm. Alebo kompakt s takýmito parametrami. Nauc sa ho ovladat, pracovat so svetlom, kompoziciiou, zoomuj nohami. Tie cierne diery s mega ohniskom su cesta spat k mobilu.
 
NikaTrik
2018-12-09 12:30:28+01
príspevok od: BadMeetsEvil
CISTO MOJ NAZOR: keby som na tvojom mieste tak kaslem na tu zrkadlovku ked pises ze mozno po 100 zaberoch ta to prestane bavit a prejdes na telefon a budes fotit na nom... to ta musi podla mna bavit ucit sa na tom fotit zistovat funkcie co dokaze taky fotoaparat... a nie ze ta to prestane bavit ked ti to nepojde... mne to stale nejde a furt ma to bavi sa ucit na tom a skusat a skusat... mozno na zaciatok skus volaky kompakt nie? volaky ultra zoom a na tom sa naucit nieco...
Aj mňa by to bavilo, ale všetci ma odhovaraju a to je to najhoršie potom už ani sama neviem, čo chcem a co nechcem... Milujem fotiť ako ja som. V rodine jak paparazzi, lenže nemám na to mašinu ys mobilom. Nafotím hej super yale to sa nedá zrovnať ta kvalita... Len každý vraví, že to je ťažké fotiť, že ťažký foťák, že nemám na to čas, tak ja sa asi prisposobujem ku nim a potom. Večer lahnem a si hovorím no ja krava načo ja komu čo píšem, keď vlastne zisťujem yze to nemám robiť...
 
NikaTrik
2018-12-09 12:35:31+01
príspevok od: yquinox
... nejaka moznost pozicat a odskusat si oba systemy v tvojom okoli nie je? ... inak zobrat kilo ryze do kabelky na tyzden, ked nebude prekazat, poobzerat sa po mirrorless (zrkadlo dnes uz nie) ...
Práveže tu kde bývam ja na úplnom konci sveta i takom ani hovoriť nemôžem, je tu do kopy 5 akože fotografov ktorí vraj fotia profi, ak sa ideš niekoho niečo pýtať, radšej je hluchý, slepý, alebo povie, že každého to baví... Sa boja asi, že sa im Idem miešať do remesla... Pritom Nejdem,len chcem sama si nafotiť deti rodinu a nie utekať za fotografom, ktorý aj tak spraví fotku len tak podľa seba, alebo nakúpi. Materiál z Ali a tvári sa ze je majster sveta a neviem ci tu niekto v okolo z tých profi fotografov fotí bezzrkadlovkou, tu sú väčšinou canonaci a nikonaci...
 
NikaTrik
2018-12-09 12:55:04+01
príspevok od: yquinox
... nejaka moznost pozicat a odskusat si oba systemy v tvojom okoli nie je? ... inak zobrat kilo ryze do kabelky na tyzden, ked nebude prekazat, poobzerat sa po mirrorless (zrkadlo dnes uz nie) ...
A druha vec, neviem, či by som. Ja tak požičala niekomu zrkadlovku, veď to není záležitosť 100eurova a za pol hodiny sa i tak nenaučís profi fotiť teda aspoň môj názor
 
acton
2018-12-09 13:07:54+01
príspevok od: NikaTrik
Práveže tu kde bývam ja na úplnom konci sveta i takom ani hovoriť nemôžem, je tu do kopy 5 akože fotografov ktorí vraj fotia profi, ak sa ideš niekoho niečo pýtať, radšej je hluchý, slepý, alebo povie, že každého to baví... Sa boja asi, že sa im Idem miešať do remesla... Pritom Nejdem,len chcem sama si nafotiť deti rodinu a nie utekať za fotografom, ktorý aj tak spraví fotku len tak podľa seba, alebo nakúpi. Materiál z Ali a tvári sa ze je majster sveta a neviem ci tu niekto v okolo z tých profi fotografov fotí bezzrkadlovkou, tu sú väčšinou canonaci a nikonaci...
Na ephote sa robi uz davno masivna kampan za bezzrkaldovky preto tu kazdy mudruje do toho. Inac vo svete z profi fotografov malokto foti takym systemom, objektivy vobec nedosahuju kvality canonackych a nikonackych Lkovych objektivov a tie Lkove objektivy na bezzrkadlovky su drahsie ako profi rada zrkadloviek.
To ze su bezzrkadlovky mensie a lahsie to je iba marketingovy trik, male zrkadlovky su vahovo na tom tak isto ako bezzrkadlovky... Kto chce kvalitu foti zrkadlovkou a este 5rokov bude.
 
NikaTrik
2018-12-09 13:29:45+01
príspevok od: acton
Na ephote sa robi uz davno masivna kampan za bezzrkaldovky preto tu kazdy mudruje do toho. Inac vo svete z profi fotografov malokto foti takym systemom, objektivy vobec nedosahuju kvality canonackych a nikonackych Lkovych objektivov a tie Lkove objektivy na bezzrkadlovky su drahsie ako profi rada zrkadloviek.
To ze su bezzrkadlovky mensie a lahsie to je iba marketingovy trik, male zrkadlovky su vahovo na tom tak isto ako bezzrkadlovky... Kto chce kvalitu foti zrkadlovkou a este 5rokov bude.
no ako, môj názor ak niekto miluje to čo robí, tak mu nevadí ani váha tej zrkadlovky všetko je o zvyku a o chceni... Podľa mňa, ale ja som tu medzi Vami taka mini, tak ja len čítam a dávam všetko do hlavy, aby som to spracovala lebo občas mám pocit, že dom padla z jahody
 
yquinox
2018-12-09 13:31:15+01
príspevok od: acton
Na ephote sa robi uz davno masivna kampan za bezzrkaldovky preto tu kazdy mudruje do toho. Inac vo svete z profi fotografov malokto foti takym systemom, objektivy vobec nedosahuju kvality canonackych a nikonackych Lkovych objektivov a tie Lkove objektivy na bezzrkadlovky su drahsie ako profi rada zrkadloviek.
To ze su bezzrkadlovky mensie a lahsie to je iba marketingovy trik, male zrkadlovky su vahovo na tom tak isto ako bezzrkadlovky... Kto chce kvalitu foti zrkadlovkou a este 5rokov bude.
... si ma pobavil ...
 
fatality
2018-12-09 13:33:29+01
príspevok od: acton
Na ephote sa robi uz davno masivna kampan za bezzrkaldovky preto tu kazdy mudruje do toho. Inac vo svete z profi fotografov malokto foti takym systemom, objektivy vobec nedosahuju kvality canonackych a nikonackych Lkovych objektivov a tie Lkove objektivy na bezzrkadlovky su drahsie ako profi rada zrkadloviek.
To ze su bezzrkadlovky mensie a lahsie to je iba marketingovy trik, male zrkadlovky su vahovo na tom tak isto ako bezzrkadlovky... Kto chce kvalitu foti zrkadlovkou a este 5rokov bude.
ked das dobry objektiv na dobru zrkadlovku alebo bezrkadlovku,bude fotit dobre..ak zly,tak zle..zrkadlo s tym absolutne nic nema...
a preto fotia aj zrkadlovky aj bezzrkadlovky dobre/zle,zalezi od toho,co a ako skombinujes..
 
fatality
2018-12-09 13:37:12+01
príspevok od: NikaTrik
A druha vec, neviem, či by som. Ja tak požičala niekomu zrkadlovku, veď to není záležitosť 100eurova a za pol hodiny sa i tak nenaučís profi fotiť teda aspoň môj názor
skor to bolo myslene tak,ze nabehnut do najblizsej predajne a ohmatat si fotaky,skusit ako sa drzia,
ci ti niesu tazke,velke,cvaknut si na svoju kartu s kazdym zopar zaberov a doma si fotky poriadne prezriet..
 
yquinox
2018-12-09 13:38:09+01
príspevok od: NikaTrik
A druha vec, neviem, či by som. Ja tak požičala niekomu zrkadlovku, veď to není záležitosť 100eurova a za pol hodiny sa i tak nenaučís profi fotiť teda aspoň môj názor
... nejde o to sa naucit za polhodinu, ale zistit, co ti lepsie pasuje do ruky, co sa lepsie ovlada, ci je lepsi elektronicky hladacik alebo opticky a podobne - aby si si zhruba vedela spravit predstavu o tychto systemoch a pohla sa na zaklade nej dalej ... mozno sa ti to nebude chciet so sebou nosit a vystacis si s telefonom - to uz sa ale musis rozhodnut sama ...
 
BadMeetsEvil
2018-12-09 13:48:49+01
príspevok od: NikaTrik
Aj mňa by to bavilo, ale všetci ma odhovaraju a to je to najhoršie potom už ani sama neviem, čo chcem a co nechcem... Milujem fotiť ako ja som. V rodine jak paparazzi, lenže nemám na to mašinu ys mobilom. Nafotím hej super yale to sa nedá zrovnať ta kvalita... Len každý vraví, že to je ťažké fotiť, že ťažký foťák, že nemám na to čas, tak ja sa asi prisposobujem ku nim a potom. Večer lahnem a si hovorím no ja krava načo ja komu čo píšem, keď vlastne zisťujem yze to nemám robiť...
tak ale ked ta bavi fotit, je to tvoj konicek tak jasne ze si to kup si mlada baba naucit sa naucis ovladat tie funkcie len to nesmies vzdat.. a druhych nepocuvaj co ti hovoria... ked citis ze chces tu zrkadlovku tak si ju kup... a studuj si veci na nete co ako odfotit akym sposobom sa k tomu dostat aby si dosiahla taku fotku. niak inac to nezistis len fotenim a skusanim stale stale
 
acton
2018-12-09 13:58:54+01
príspevok od: fatality
ked das dobry objektiv na dobru zrkadlovku alebo bezrkadlovku,bude fotit dobre..ak zly,tak zle..zrkadlo s tym absolutne nic nema...
a preto fotia aj zrkadlovky aj bezzrkadlovky dobre/zle,zalezi od toho,co a ako skombinujes..
Kde si tam pochopil, ze vyzdvihujem zrkadlovku? Cely cas pisem o objektivoch.
 
fatality
2018-12-09 14:06:51+01
príspevok od: acton
Kde si tam pochopil, ze vyzdvihujem zrkadlovku? Cely cas pisem o objektivoch.
"Kto chce kvalitu foti zrkadlovkou a este 5rokov bude."
 
acton
2018-12-09 14:10:57+01
príspevok od: fatality
"Kto chce kvalitu foti zrkadlovkou a este 5rokov bude."
Lebo maju daleko kvalitnejsie objektivy ako bezzrkadlovky, otec lovak madar mamka a ja taka krizovatka ne?.... cely cas pisem o objektivoch.































































 
yquinox
2018-12-09 14:17:32+01
príspevok od: acton
Lebo maju daleko kvalitnejsie objektivy ako bezzrkadlovky, otec lovak madar mamka a ja taka krizovatka ne?.... cely cas pisem o objektivoch.































































... nestrapnuj sa zbytocne podobnymi tvrdeniami, nemas pravdu a slecne to vobec nepomoze ...
 
acton
2018-12-09 14:34:35+01
príspevok od: yquinox
... nestrapnuj sa zbytocne podobnymi tvrdeniami, nemas pravdu a slecne to vobec nepomoze ...
velmi presvedcivy argument...
Podla teba sa strapnuje 99% profi fotografov po celom svete, okrem toho slecna chce fotit rodinu a nie muchy.
 
JohnNewton
2018-12-09 14:47:56+01
Slečna si chcela len pokecať, a vy si hneď ochotne pomeriavate pindíky
 
close
2018-12-09 15:16:51+01
príspevok od: NikaTrik
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
zábavné čítať čo sa ti tu poradilo rozpútať za "divočinu" ...

z toho čo som si tu prečítal aj z tvojich úvah tak môj názor k tomu:

1. ak je to koníček určite sa tomu venuj na okolie sa vykašli
2. to že na to nebudeš mať čas? ten nemá nikdy nikto ale vieš ako sa hovorí že kto chce hľadá spôsoby a kto nechce tak hľadá dôvody
3. patrím k skupine ktorá ti odporučí bezzrkadlovku. V podstate každá značka čo bola spomenutá ma svoje + a - ale pár článkov, porovnaní a recezií a budeš mať jasnejšie. Zrkadlovky su super ALE na veci čo chceš fotiť ty je rozhodne väčšia šanca že sa na mobil nevrátiš keď si kúpiš bezzrkadlovku. Pretože je menšia, je ľahšia a tým výrazne zvyšuje šancu, že ju budeš mávať pri sebe častejšie a tiež majú dotykové ovládanie, kreatívne filtre prípadne iné zábavné doplnky ktoré ti budú dosť ten mobil pripomínať čo je ďalší dôvod prečo by tam nemuselo dôjsť k frustrácií po 100záberoch.
 
yquinox
2018-12-09 15:24:59+01
príspevok od: acton
velmi presvedcivy argument...
Podla teba sa strapnuje 99% profi fotografov po celom svete, okrem toho slecna chce fotit rodinu a nie muchy.
"Lebo maju daleko kvalitnejsie objektivy ako bezzrkadlovky" - to je zas tvoj presvedcivy argument ... domyslas si veci, ktore sa tebe hodia a vobec tomu nerozumies ...
 
Strana 3 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()