Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
 
acton
2018-12-09 15:28:18+01
príspevok od: yquinox
"Lebo maju daleko kvalitnejsie objektivy ako bezzrkadlovky" - to je zas tvoj presvedcivy argument ... domyslas si veci, ktore sa tebe hodia a vobec tomu nerozumies ...
Dalsi silny argument.
 
acton
2018-12-09 15:30:17+01
príspevok od: yquinox
"Lebo maju daleko kvalitnejsie objektivy ako bezzrkadlovky" - to je zas tvoj presvedcivy argument ... domyslas si veci, ktore sa tebe hodia a vobec tomu nerozumies ...
inac ako vidiet ty si Lkovy objektiv nikdy ani len v ruke nedrzal, podla coho ty pises tie tvoje rady?
 
fatality
2018-12-09 16:03:39+01
a sme zasa doma...len Lkove objektivy fotia dobre(sak ok,su kvalitne,ale aj mrte inych),len zrkadlovky fotia dobre,lebo predsa sa 16 krajin nemoze mylit..chuda baba..
 
janchi
2018-12-09 16:17:50+01
príspevok od: NikaTrik
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
Ahoj!

Ako ti tu už viac ľudí poradilo, určite choď do bezzrkadlovky. Samozrejme zrkadlovky sú stále super mašiny pre profesionálov. Avšak podľa toho čo píšeš asi nemieriš hneď medzi profi fotografov a teda tu zmieňované L sklá a podobné srandy nechajme im. Myslím, že keď už človek dosiahne profi úrovne, tak Lkové sklá a profi telá prídu nejak tak samé (či už potreba ich mať alebo prostriedky na nich)

Ja sám aktuálne prechádzam na bezzrkadlovku a to z dôvodu, že zrkadlovka často ostávala doma a ja som si bral filmovú zrkadlovku s 50mm f1,7 ktorú som dostal len ako darček z recesie s "hipster" faktorom. Lebo je ľahšia a menšia.

Už predomnou zmienený Canon M50 je dobra voľba, s tým že bez problémov naň dáš aj tie super duper L sklá. A podla aktuálneho patentu canon chysta redukciu na EF sklá so speedboostrom, čo ešte zlepší výkon EF skiel na Mkových telách. A v prípade potreby potom kúpiš dospelý canon, či už so zrkadlom alebo bez.

Fuji má tiež svoje výhody tým že nemajú FF segment, je APSko ich prioritou v segmente pre obyč. Ľudí. A ich emulacie filmov robia nádherný výstup priamo z foťáku. Menšia nevýhoda, nie je možnosť step up do FF segmentu.

Sony je na tom podobne ako Canon, s tým že už len dožíva ich SLT segment a u nich je primárne zameranie na E mount, teda podľa mňa výhoda, lebo čokoľvek čo vyrobia pre a7 alebo a9 segment, možeš bez problémov použiť na a5100 pripadne a6x00.

V m3/4 sa moc neorientujem, ale určite sa tu nájdu ľudia, čo ti aj v tomto pomôžu.

Objektív ai musíš už vybrať podľa potreby, ale určite zváž aj nejaky svetelný pevňák, fotenie s ním ťa bude zaručene baviť.
 
martinmlm
2018-12-09 19:01:19+01
príspevok od: NikaTrik
No chalani už ste sa dohádali? 🤦‍♀️😃 To je také zlaté, ako s avuete pre jeden príspevok rozčuľovať a vymieňať názory... Ďakujem Vám za info, pomohli ste mi akurát tým, žepozeram aj po bezzrkadlovke, a ak zrkadlovku tak asi nikon d5300, neviem. Síce ešte aké objektívy k tomu zvoliť, a bez zrkadloviek co som pozerala je dosť malo, teda je veľa, ale s nejakým lepším objektívom je to aj drahé... Ako vidím nikon ešte len nedávno začal robiť bezzrkadlovky a podobne aj Canon, víťazom je tu Sony ale ich objektívy sú dosť drahé... Co je mínus pre mňa... Takže predsa len ostanem zrkadlová, však zrkadlo je krásna vec 😃 A na druhej strane, musím sa naučiť robiť so svetlom, tak pre začiatok mi stačí niečo lacnejšie, a nechcem investovať do drahých fotoaparátov, lebo možno ma to po 100 záberoch prestane baviť a prejdem zasa na mobil 🤦‍♀️😃
Choď na to z druhej strany...najprv si vyber objektív v tvojom cenovom limite /800,-/s clonou minimálne f1,8 /alebo f1,4...Ja mám f1,2/ a potom si k nemu dokúp fotak /200,-/ hoc aj bazarový . Som doma s dcerkou na predlženej rodičovskej, tak trošku už mám predstavu, čo to obnáša fotit deti
 
yquinox
2018-12-09 19:23:33+01
príspevok od: martinmlm
Choď na to z druhej strany...najprv si vyber objektív v tvojom cenovom limite /800,-/s clonou minimálne f1,8 /alebo f1,4...Ja mám f1,2/ a potom si k nemu dokúp fotak /200,-/ hoc aj bazarový . Som doma s dcerkou na predlženej rodičovskej, tak trošku už mám predstavu, čo to obnáša fotit deti
... zaujimava myslienka, ak ju to bude bavit, sklo si necha a dokupi casom lepsi stroj, ak ju to bavit nebude, potom nebude problem predat vyborne sklo ... len na zaciatok by zrejme bolo dobre nemat len jedno pevne sklo - mohla by sa trapit ... inak ja fotim dcerku na 60€ Nikon 50mm f/1,8 Ai-S manualnym ostrenim (zial nemam najdrahsie ani najlepsie L-kove sklo, takze sa na to asi neda pozerat) ...
 
acton
2018-12-09 19:35:10+01
príspevok od: yquinox
... zaujimava myslienka, ak ju to bude bavit, sklo si necha a dokupi casom lepsi stroj, ak ju to bavit nebude, potom nebude problem predat vyborne sklo ... len na zaciatok by zrejme bolo dobre nemat len jedno pevne sklo - mohla by sa trapit ... inak ja fotim dcerku na 60€ Nikon 50mm f/1,8 Ai-S manualnym ostrenim (zial nemam najdrahsie ani najlepsie L-kove sklo, takze sa na to asi neda pozerat) ...
Pekne foto, teraz nechapem preco jej radis uplne nieco ine ked to ine to mozno v tejto kvalite ani neodfoti...
 
martinmlm
2018-12-09 19:40:19+01
napríklad:
https://objektivy.heureka.sk/sigma-18-35-mm-f-1_8-dc-hsm-canon-art/specifikace/#section https://objektivy.heureka.sk/sigma-18-35mm-f-1_8-dc-hsm-art-nikon/specifikace/#section
 
acton
2018-12-09 19:42:08+01
príspevok od: martinmlm
napríklad:
https://objektivy.heureka.sk/sigma-18-35-mm-f-1_8-dc-hsm-canon-art/specifikace/#section https://objektivy.heureka.sk/sigma-18-35mm-f-1_8-dc-hsm-art-nikon/specifikace/#section
a k nemu canon 600d a moze fotit aj za peniaze.
 
NikaTrik
2018-12-09 19:43:16+01
Toto je fotenie iba mobilom a ľutujem yze som nemala po ruke poriadne niečo... Ako pre niekoho zábery obyčajne, pre mňa znamenajú hlavne spomienky ktorým rozumiem iba ja, ale neviem ozaj sa rozhodnúť co je pre mňa lepšie y hlavne ja milujem také tie farebne snímky, a neviem ktorý aparát robí lepšie... To je fotenie huawei p10, obyčajný mobil, ktorý sa pokazil 😑
 
acton
2018-12-09 19:47:50+01
príspevok od: NikaTrik
Toto je fotenie iba mobilom a ľutujem yze som nemala po ruke poriadne niečo... Ako pre niekoho zábery obyčajne, pre mňa znamenajú hlavne spomienky ktorým rozumiem iba ja, ale neviem ozaj sa rozhodnúť co je pre mňa lepšie y hlavne ja milujem také tie farebne snímky, a neviem ktorý aparát robí lepšie... To je fotenie huawei p10, obyčajný mobil, ktorý sa pokazil 😑
Ked mas takyto vztah k fotografiam tak nevahaj, je vidiet, ze MAS K TOMU VZTAH
 
NikaTrik
2018-12-09 19:48:02+01
Moja najobľúbenejšia, ale kvalita strašná
 
NikaTrik
2018-12-09 19:51:16+01
príspevok od: acton
Ked mas takyto vztah k fotografiam tak nevahaj, je vidiet, ze MAS K TOMU VZTAH
Vzťah, to je ventil totálny pre mňa, pri dvoch deťoch není čas sa venovať tomu viac iba takto rekreačné zatiaľ... Mobilom. Neviem zachytiť deti v pohybe veľmi, to sa ani nedá... Keď mám čas idem a fotím, v apríli mame v rodine 60ku a mám spraviť pár záberov.,no ale mobilom? Preto riešim niečo, čo bude vhodné a neutrálne a ďakujem
 
acton
2018-12-09 19:59:48+01
Moja rada:

canon 600d +

www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/52055/predam-canon-16-35mm-f-2-8l-ii-usm/

je to Lkovy objektiv siroky vhodny na portrety deti a rodinne akcie ako stvoreny.
 
NikaTrik
2018-12-09 20:06:57+01
príspevok od: acton
Moja rada:

canon 600d +

www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/52055/predam-canon-16-35mm-f-2-8l-ii-usm/

je to Lkovy objektiv siroky vhodny na portrety deti a rodinne akcie ako stvoreny.
Fúú ako vyšlo by ma to dosť €,a neviem mne asi tie Canon farby neladia... Ako nič proti nim, veď ja tomu až tak nerozumiem yale viac ma to ťahá do nikonu
 
martinmlm
2018-12-09 20:09:24+01
príspevok od: acton
Moja rada:

canon 600d +

www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/52055/predam-canon-16-35mm-f-2-8l-ii-usm/

je to Lkovy objektiv siroky vhodny na portrety deti a rodinne akcie ako stvoreny.
...len pri fotení lietajúcich detí v interiéri na clone f2,8 bude musiet dat dlhší čas a bude to rozmazané...alebo vyššie ISO a bude mat viac šumu....alebo blesk...alebo silnejšie žiarovky do izieb
 
acton
2018-12-09 20:10:20+01
príspevok od: NikaTrik
Moja najobľúbenejšia, ale kvalita strašná
Prepac ale nedalo mi to neskusit alo sa to z toho huawei da upravit.
 
NikaTrik
2018-12-09 20:16:07+01
príspevok od: acton
Prepac ale nedalo mi to neskusit alo sa to z toho huawei da upravit.
Haha tajomstvo treba trosku fotku aj upraviť lebo nikdy ti takto mobil neodfoti možno pre niekoho toto je niečo strašné, ja som Rada ze som. To takto zachytila a vytiahla farbu trocha pošlem originál sekunda
 
acton
2018-12-09 20:17:13+01
príspevok od: martinmlm
...len pri fotení lietajúcich detí v interiéri na clone f2,8 bude musiet dat dlhší čas a bude to rozmazané...alebo vyššie ISO a bude mat viac šumu....alebo blesk...alebo silnejšie žiarovky do izieb
Av, clona 5,6, blesk a bude mat naozaj super fotografie, prave so 600d sa da nadherne experimentovat, plus Lkovy objektiv... nieco ako toto
inac s tym objektivom by som sa vobec nebal v interiery.
 
Strana 4 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()