Fórum » Vyberáme fotoaparát

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕

acton
2018-12-09 20:17:13+01
príspevok od: martinmlm
...len pri fotení lietajúcich detí v interiéri na clone f2,8 bude musiet dat dlhší čas a bude to rozmazané...alebo vyššie ISO a bude mat viac šumu....alebo blesk...alebo silnejšie žiarovky do izieb
Av, clona 5,6, blesk a bude mat naozaj super fotografie, prave so 600d sa da nadherne experimentovat, plus Lkovy objektiv... nieco ako toto
inac s tym objektivom by som sa vobec nebal v interiery.

Tibor78
2018-12-09 20:18:02+01
Ten som mal, ale na 35mm bolo dost blatove (o rohoch ani nevravim). Az po kupe verzie III som spokojny, to je uz ina britva na lubovolnom ohnisku az pekne do rohov...

acton
2018-12-09 20:19:00+01
príspevok od: NikaTrik
Fúú ako vyšlo by ma to dosť €,a neviem mne asi tie Canon farby neladia... Ako nič proti nim, veď ja tomu až tak nerozumiem yale viac ma to ťahá do nikonu
to mas jedno canon nikon, ked nebudes upravovat fotografie bude to rovnake.

NikaTrik
2018-12-09 20:21:15+01
Haha tajomstvo treba trosku fotku aj upraviť lebo nikdy ti takto mobil neodfoti možno pre niekoho toto je niečo strašné, ja som Rada ze som. To takto zachytila a vytiahla farbu trocha pošlem originál sekunda

acton
2018-12-09 20:21:37+01
príspevok od: Tibor78
Ten som mal, ale na 35mm bolo dost blatove (o rohoch ani nevravim). Az po kupe verzie III som spokojny, to je uz ina britva na lubovolnom ohnisku az pekne do rohov...
Neviem nemal som ho, potom ta sigma 18-35...

NikaTrik
2018-12-09 20:33:31+01
príspevok od: acton
Prepac ale nedalo mi to neskusit alo sa to z toho huawei da upravit.
Tu je ten originál

acton
2018-12-09 20:34:30+01
tak narychlo

NikaTrik
2018-12-09 20:38:18+01
tak narychlo
Super, to aký máš program? Aj toto je tým mobilom fotene... Ten akože portrét to je totálne amaterina ale snažila som sa

acton
2018-12-09 20:39:59+01
Super, to aký máš program? Aj toto je tým mobilom fotene... Ten akože portrét to je totálne amaterina ale snažila som sa
Photoshop

NikaTrik
2018-12-09 20:42:28+01
Photoshop
Aha no neviem, ja len v tom som upravila, čo je v mobile, daný systémom a vlastne čo je prednastavene

acton
2018-12-09 20:45:52+01
Aha no neviem, ja len v tom som upravila, čo je v mobile, daný systémom a vlastne čo je prednastavene
hej tiez to mam v handy, je to tam troska bieda.

NikaTrik
2018-12-09 21:19:41+01
hej tiez to mam v handy, je to tam troska bieda.
Ale stačilo mi, len je čas sa trocha posunúť a sfotit aj deti, len neviem ako to zvládnem ako vrit si verím, len musím. Mať dobrú techniku v rukách

NikaTrik
2018-12-09 21:48:33+01
A Panasonic a nejaký dobrý lumix? Niekto skúsenosti s tým?

blahoslav J B Art
2018-12-09 22:01:14+01
A Panasonic a nejaký dobrý lumix? Niekto skúsenosti s tým?

NikaTrik
2018-12-09 22:44:53+01
https://necenzurovane.sk/zrkadlovky/ super článok, čo mi dosť aj pomohol už len správne sa rozhodnúť

andrej.Šiška
2018-12-09 23:28:36+01
Co si vlastne pochvalujes? Nevidim ani jednu fotografiu u teba ktoru si fotil bezzrkadlovkou, alebo ako pises skusal si ju na predajni?
Pochvalujem si hmotnost, velkosť, množstvo kvalitu vystupu ako aj na M5 mkII tak aj na M1 mkII ktore vlastnim samozrejme s PRO sklami 12-40, 40-150 a tc 1,4x. So setakom mam skusenosť iba s predajne ako som pisal a prijemne ma prekvapil v kombinacii s M10 mkIII je to kabelkovy fotak.
Mozem kašlat vlačiť so sebou batoch tažkej a velkej techniky teraz mi stači jedna brašna ktora mi nelame plece/ krk. Už len taky elektronicky hladačik kde vydim realny vystup je nesmierna vyhoda ako zakaždím to kontrolovať na displeji. Ostrenie podla tvare na oko nastavim si scenu ako chcem zaostri na oko a cvak a nemusim sa nahanat stredovim botom na oko prekomponovať cvaknuť a dufať že som sa nepohol aby som nemal back/front fokus. To su jedny z hlavnych vyhod pre mna. Netvrdim že je to top jan ultra super na profi fotenie svadieb tiež nie ale pre mna ako hobi fotografa na fotenie rodiny zveri a krajiny je top čo som mal.
Si zober len blesk k m5mkii je externy a plne otočny ako canonacka 430tka malinky lahučky a žiadny obr mastodont.
Ta tvoja 600d patri do šrotu a kto tvrdi že bezzrkadlovky su zlo a odpad ich bud nedžal v rukach alebo nevie akceptovať pokrok ktori uznali aj canon s EOS R a nikon so Zetkami
A action teba nemusia moje fotky čo zaujmať lebo aj tak si pojdeš to svoje.

andrej.Šiška
2018-12-10 00:06:23+01
Co si vlastne pochvalujes? Nevidim ani jednu fotografiu u teba ktoru si fotil bezzrkadlovkou, alebo ako pises skusal si ju na predajni?
Tu poslednu vetu v predchadzajucej reakcii som chcel zmazat ale nedalo sa uz. Tuna mas nejake moje foto.

janchi
2018-12-10 00:19:22+01
Trochu mám pocit, že sem píšem do vetra

Dám sem konrétne rady do 1000eur. Stojím si za tým, že na fotenie rodinných akcí a výletov je vhodnejšia bezzrkadlovka a toho sa budem držať.

Canon:
Foťák, ktorý je pre mňa trochu taký nemastný neslaný. Nemá vyslovene slabiny ale ani silné stránky. Senzor je dobrý, zhodný s tým čo Canon dáva do APS-C DSLR. Skvelý DPAF. 10fps. Natáča aj 4K video, avšak je cropované. Stabilizácia je digitálna. Výhoda Canonovej redukcie na EF sklá.
M50 + 15-45mm + 32mm f/1.4 https://www.e-infin.com/eu/item/3558/canon_eos_m50_mirrorless_digital_camera_with_15-45mm_lens_(black) + https://www.e-infin.com/eu/item/3735/canon_ef-m_32mm_f/1.4_stm_lens

dokonca alza ma zaujímavú akciu s redukciou na EF a EF 50mm f/1,8 https://www.alza.sk/canon-eos-m50?dq=5286225

Sony:
A6000 starší avšak stále dobrý foťák. Obrazový výstup výborný. Výborný AF. 11fps. A6300 jeho aktualizácia mierne zlepšený senzor a AF. 4K video.

v prípade stávky na 1 univerzálny objektív a6000 + 16-70 f/4 https://www.e-infin.com/eu/item/2076/sony_alpha_a6000_mirrorless_digital_camera_black_body_only_in_kit_box + https://www.e-infin.com/eu/item/1813/sony_vario-tessar_t*_e_16-70mm_f4_za_oss_e-mount_lens_sel1670z

alebo a6300 + 16-50mm + Sigma 30mm f/1.4 https://www.e-infin.com/eu/item/3575/sony_alpha_a6300_mirrorless_digital_camera_with_16-50mm_lens_(silver) + https://www.e-infin.com/eu/item/3187/sigma_30mm_f/1.4_dc_dn_contemporary_lens_for_sony_e_mount

Z partie m4/3 ti moc neporadím, mne sa fotoaparáty s týmto systémom osobne nepozdávajú. Avšak ponúkajú skvelú stabilizáciu senzora, čo v tejto cenovej kategorií nemá žiadna konkurencia. Avšak v iných ohladoch ako sériové snímanie, AF a high ISO výstup zaostávajú. Na Alze som našiel aktuálne dobré ponuky kde do 900 eur máš celé spektrum od širokého až po tele + svetelný pevňák na portréty, čo je dosť dobrý deal. https://www.alza.sk/panasonic-lumix-dc-gx9?dq=5268946

Rovnako z Fuji X-T100 nemá úplne dobrý AF a preto by som do nej nešiel. X-T20 už je so seťákom okolo 1000ky a tiež podľa recenzií nemá najlepši AF.

acton
2018-12-10 04:45:26+01
príspevok od: andrej.Šiška
Pochvalujem si hmotnost, velkosť, množstvo kvalitu vystupu ako aj na M5 mkII tak aj na M1 mkII ktore vlastnim samozrejme s PRO sklami 12-40, 40-150 a tc 1,4x. So setakom mam skusenosť iba s predajne ako som pisal a prijemne ma prekvapil v kombinacii s M10 mkIII je to kabelkovy fotak.
Mozem kašlat vlačiť so sebou batoch tažkej a velkej techniky teraz mi stači jedna brašna ktora mi nelame plece/ krk. Už len taky elektronicky hladačik kde vydim realny vystup je nesmierna vyhoda ako zakaždím to kontrolovať na displeji. Ostrenie podla tvare na oko nastavim si scenu ako chcem zaostri na oko a cvak a nemusim sa nahanat stredovim botom na oko prekomponovať cvaknuť a dufať že som sa nepohol aby som nemal back/front fokus. To su jedny z hlavnych vyhod pre mna. Netvrdim že je to top jan ultra super na profi fotenie svadieb tiež nie ale pre mna ako hobi fotografa na fotenie rodiny zveri a krajiny je top čo som mal.
Si zober len blesk k m5mkii je externy a plne otočny ako canonacka 430tka malinky lahučky a žiadny obr mastodont.
Ta tvoja 600d patri do šrotu a kto tvrdi že bezzrkadlovky su zlo a odpad ich bud nedžal v rukach alebo nevie akceptovať pokrok ktori uznali aj canon s EOS R a nikon so Zetkami
A action teba nemusia moje fotky čo zaujmať lebo aj tak si pojdeš to svoje.
Vobec tu nezatracujem bezzrkadlovky, uz by ste mohli pochopit co cely cas pisem. Bezzrkadlovky nemaju este objektivy ktore by sa vyrovnali objektivom zrkadloviek a aj ten canon 600d s Lkovym objektivom spravi minimalne rovnako kvalitnu fotografiu ako hocijaka bezzrkadlovka s Lkovym objektivom, pritom cenovo je na tom neporovnatelne lepsie canon 600d...
Ked niekto chce fotografovat a ma obmedzeny rozpocet radit mu bezzrkadlovku je na hlavu padnute.
Radit kupu setaku 18-55 alebo 18-135 je tiez od veci.

Johnnny
2018-12-10 06:45:18+01
Vobec tu nezatracujem bezzrkadlovky, uz by ste mohli pochopit co cely cas pisem. Bezzrkadlovky nemaju este objektivy ktore by sa vyrovnali objektivom zrkadloviek a aj ten canon 600d s Lkovym objektivom spravi minimalne rovnako kvalitnu fotografiu ako hocijaka bezzrkadlovka s Lkovym objektivom, pritom cenovo je na tom neporovnatelne lepsie canon 600d...
Ked niekto chce fotografovat a ma obmedzeny rozpocet radit mu bezzrkadlovku je na hlavu padnute.
Radit kupu setaku 18-55 alebo 18-135 je tiez od veci.
Jo, napriklad aktualne L-skla pre RF mount su vylozene tragicke. Rovnako ako napriklad SONY 400 f2.8 a 3/4 objektivov Fuji. Clovece, ty musis byt fakt pahnuty na hlavu.

A nie, Canon 600d s L-kovym objektivom neurobi rovnako kvalitnu fotku ako sucasne bezzrkadlovky s rovnakym objektivom. Ak Ti usla doba, v pohode, nic sa nedeje, ale mozno by si mal prestat radit inym.

Strana 5 z 13

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()