Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
 
Johnnny
2018-12-11 16:13:20+01
príspevok od: acton
Nezda sa vam, ze to uz prehanate? Ona neovlada ziadny program na upravu fotografii, radit jej pevne skla na fotenie deti a rodiny? Radit jej niekolko objektivov? bezzrkadlovku... krankenhaus.

dobry kompakt za 500 eur, fotit do rawu+L+ a bude mat to o co jej ide. Naco nosit zo sebou brasnu objektivov? Ved ona do teraz fotila iba na mobil a vy jej tu radite brasnu objektivov?
Mental house.
Tak najskor jej radis zrkadlovku s FF objektivom, teraz by si mala kupit kompakt. Chlape, ty si tu este rozumnu vec nepovedal.
 
fatality
2018-12-11 16:31:31+01
príspevok od: yquinox
... v mental hause zijes asi ty, napr. X-T20 +15-45 + Helios 44 + blesk je brasna objektivov? pises, aby fotila do RAW a vyuzila Lightroom no na druhu stranu sa stazujes, ze neovlada ziadny software - trosku to mas pomotane, navyse z tej fujiny lezu vyborne jpegy ...
de-mental.. ..
 
fatality
2018-12-11 16:33:41+01
príspevok od: fatality
de-mental.. ..
alebo ephotom plateny clickbait stimulator.. ..
 
imajtan
2018-12-11 16:38:43+01
Hlavne nech to autorku baví. Fotiť sa dá skoro všetkým. Priložené foto, jedno FF druhé m43
 
yquinox
2018-12-11 16:41:04+01
príspevok od: fatality
alebo ephotom plateny clickbait stimulator.. ..
... tak je pravda, ze 200+ komentov v jednom vlakne za dva dni to tu trosku ozivilo (to som sa ani nechcel a radsej ani nemal zapojit, lebo je to len flame-war) ...
 
acton
2018-12-11 16:53:38+01
príspevok od: yquinox
... v mental hause zijes asi ty, napr. X-T20 +15-45 + Helios 44 + blesk je brasna objektivov? pises, aby fotila do RAW a vyuzila Lightroom no na druhu stranu sa stazujes, ze neovlada ziadny software - trosku to mas pomotane, navyse z tej fujiny lezu vyborne jpegy ...
Kde je spomenuty Lightroom? Necital som tie blbosti co ste vyssie pisali, ale to vazne jej odporucate helios?
 
acton
2018-12-11 16:57:12+01
príspevok od: Johnnny
Tak najskor jej radis zrkadlovku s FF objektivom, teraz by si mala kupit kompakt. Chlape, ty si tu este rozumnu vec nepovedal.
Radil som jej uz predtym kompakt... mozes si to precitat, ano zmenil som nazor lebo som si uvedomil, ze neovlada ziadny program, zrkadlovka alebo bezzrkadlovka je jej zbytocna, iba ju to znechuti.
 
acton
2018-12-11 16:58:51+01
príspevok od: yquinox
... tak je pravda, ze 200+ komentov v jednom vlakne za dva dni to tu trosku ozivilo (to som sa ani nechcel a radsej ani nemal zapojit, lebo je to len flame-war) ...
len sa nepokakaj, este raz sa ta pytam kde je spomenutxy lightroom.
 
acton
2018-12-11 17:00:58+01
príspevok od: yquinox
... tak je pravda, ze 200+ komentov v jednom vlakne za dva dni to tu trosku ozivilo (to som sa ani nechcel a radsej ani nemal zapojit, lebo je to len flame-war) ...
Ty vobec vies co znamena raw+L+?
 
yquinox
2018-12-11 17:02:45+01
príspevok od: acton
Ty vobec vies co znamena raw+L+?
... pochopil som to ako RAW + Lightroom, asi si myslel RAW + Large Jpeg, prepac mi, moj omyl ...
 
yquinox
2018-12-11 17:03:38+01
príspevok od: acton
Kde je spomenuty Lightroom? Necital som tie blbosti co ste vyssie pisali, ale to vazne jej odporucate helios?
... kludne aj Helios alebo hocico ine, pointa bola, ze 2 objektivy velkosti poldecaku nie su brasna objektivov ...
 
acton
2018-12-11 17:08:37+01
príspevok od: yquinox
... pochopil som to ako RAW + Lightroom, asi si myslel RAW + Large Jpeg, prepac mi, moj omyl ...
Ano presne tak, raw do archivu v pripade, ze by si chcela dat upravit nejaku fotografiu a L+ ako kvalitny jpeg

lajkovaci psychopat sa zasa ukazal...
 
acton
2018-12-11 17:13:02+01
príspevok od: yquinox
... kludne aj Helios alebo hocico ine, pointa bola, ze 2 objektivy velkosti poldecaku nie su brasna objektivov ...
Tak ci tak na to potrebuje brasnu, komakt si pichne do vrecka, pri tej istej vystupnej kvalite obrazu... nehovoriac o tom, ze usetri par stovak.
 
acton
2018-12-11 17:30:43+01
Asi vam vsetkym olympionikom milujucim bezzrkadlovky teraz zlomim srdce, jediny pevny argument ktory nezabudnete nikdy vyzdvihnut je, ze bezzrkadlovky su lahsie a mensie... tak ze kompakty su este mensie a lahsie a to o dost, nepotrebuju objektivy a ni brasne, su vlastne aj o 500% lahsie a mensie, pri tej istej vystupnej kvalite.
 
yquinox
2018-12-11 17:35:43+01
príspevok od: acton
Asi vam vsetkym olympionikom milujucim bezzrkadlovky teraz zlomim srdce, jediny pevny argument ktory nezabudnete nikdy vyzdvihnut je, ze bezzrkadlovky su lahsie a mensie... tak ze kompakty su este mensie a lahsie a to o dost, nepotrebuju objektivy a ni brasne, su vlastne aj o 500% lahsie a mensie, pri tej istej vystupnej kvalite.
... uved prosim priklad svojho tvrdenia ...
 
acton
2018-12-11 17:38:24+01
Ale moj kompakt nepotrebuje vymienat objektivy.
 
acton
2018-12-11 17:42:09+01
príspevok od: yquinox
... uved prosim priklad svojho tvrdenia ...
ved si to vyssie vymenoval, fuji+objektiv+objektiv+blesk+co ja viem co este...
ja to mam vsetko v jednom
https://www.guterkauf.com.de/de_DE/product/canon-powershot-g7-x-mark-ii-digitalkamera.html?matchtype=&adposition=1o2&gclid=EAIaIQobChMIjoLl6puY3wIV0OF3Ch1nPwvUEAQYAiABEgLg-fD_BwE
 
fatality
2018-12-11 17:59:54+01
príspevok od: acton
Ale moj kompakt nepotrebuje vymienat objektivy.
super,tak si to uzi
 
acton
2018-12-11 18:05:26+01
Inac nemusite sa na mna hnevat, bez diskusie nie je vysledok... Niku vobec nie je treba natahovat do nijakeho systemu kupovania objektivov bleskov ovladacov a dalsieho haraburdia, jej naozaj staci kvalitny kompakt a dnes uz su tie kompakty naozaj kvalitne. Treba jej samu seba odskusat a na to jej bohate staci kompakt. Po case ak ju to chyti pochopi, ze bez ovladania programu na upravu fotografii sa nikam neposunie si zacne hrat s Lightroomom (co vobec nie je tazke sa ho naucit), potom sama uzna ci a ktory system...
 
yquinox
2018-12-11 18:16:54+01
príspevok od: acton
Inac nemusite sa na mna hnevat, bez diskusie nie je vysledok... Niku vobec nie je treba natahovat do nijakeho systemu kupovania objektivov bleskov ovladacov a dalsieho haraburdia, jej naozaj staci kvalitny kompakt a dnes uz su tie kompakty naozaj kvalitne. Treba jej samu seba odskusat a na to jej bohate staci kompakt. Po case ak ju to chyti pochopi, ze bez ovladania programu na upravu fotografii sa nikam neposunie si zacne hrat s Lightroomom (co vobec nie je tazke sa ho naucit), potom sama uzna ci a ktory system...
... pisali sme jej to uz davno dozadu, aby si jednotlive systemy odskusala a urobila nazor ... za mna je odpoved na jej otazku o kupe fotaku do 1000€: bezzrkadlo - ak sa neboji bazar (znacku aka sa jej paci) - ma velke moznosti experimentovat pripadne si pozicat objektivy ... ja osobne sa nehnevam, len sa ti snazim vysvetlit, ze vela tvojich tvrdeni nie je spravnych - jednoducho nieco impulzivne vyhlasis a musi to tak byt, vid to posledne, ked si postavil vystupnu kvalitu z cca 3x mensieho 1" palcoveho snimaca do rovnosti s APS-C snimacom z mirrorlesu ... tu koncim flame, lebo slovickarenie nikam nevedie a dievcatu to nepomoze (aspon nejaky clikbait pre stranku) ... howgh! ...
 
Strana 11 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()