Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
 
NikaTrik
2018-12-10 23:09:05+01
Chlopci🙏 Ta de tuľko sa vadyty 😂 Všetci ste number one, každý jeden fotite po svojom sa tu nepožerte Som nevedela, že jedna rada vyvolá dramatickú komédiu, preboha, sak majte rozum 😊 Idu Vianoce, mier, láska 😍😂 Teraz mi je tak divne lebo čítam. Tu vlastne na seba že som. Barbie, že ignorujem. Ľudí a podobne... Ja len som. Chcela čas, utriedit všetko v hlave, veď nejdem kúpiť vec Za 20e... A keď tak všetci. Protestujú, že zrkadlovku nie nasla. Som. Nieco co. Mi. Náhodné vyskocilo ako reklama na. Fb... Tak poprosím. Názor, ale normálny a nezozeete mňa ani seba navzájom https://www.fotovideoshop.sk/shop/panasonic-dc-lx100ii/p-2008994.xhtml
 
martinmlm
2018-12-10 23:38:25+01
príspevok od: NikaTrik
Chlopci🙏 Ta de tuľko sa vadyty 😂 Všetci ste number one, každý jeden fotite po svojom sa tu nepožerte Som nevedela, že jedna rada vyvolá dramatickú komédiu, preboha, sak majte rozum 😊 Idu Vianoce, mier, láska 😍😂 Teraz mi je tak divne lebo čítam. Tu vlastne na seba že som. Barbie, že ignorujem. Ľudí a podobne... Ja len som. Chcela čas, utriedit všetko v hlave, veď nejdem kúpiť vec Za 20e... A keď tak všetci. Protestujú, že zrkadlovku nie nasla. Som. Nieco co. Mi. Náhodné vyskocilo ako reklama na. Fb... Tak poprosím. Názor, ale normálny a nezozeete mňa ani seba navzájom https://www.fotovideoshop.sk/shop/panasonic-dc-lx100ii/p-2008994.xhtml
Dá sa na objektív nasadiť ochranný /UV/ filter?, z fotiek nevidím či tam je závit. Keď sa ti poškodí šošovka pádom či čistením, objektív nevymeníš. Ale zas ti odpadne čistenie snímača.
 
acton
2018-12-11 04:53:46+01
príspevok od: DenisBede
Máš tam zlé čísla priateľu... každopádne, každý nech si posúdi sám.
Tak to napis na oficialnu stranku fuji a nikon, nie mne.
 
kamikzi
2018-12-11 06:32:54+01
príspevok od: NikaTrik
Nič som neodignorovala, mam spísané všetko, nemozem si za pol hodiny niečo vybrať, chce to kľud a hlavne no stres... Lenže tu pri vás človek nevie ani ako sa vola, takí ste všetci premudreli 😂😂😂
kľud a no stress tu nehľadaj nemáš niekoho z rodiny kto by fotil alebo aspoň mal bezzrkadlo a zas niekoho kto by mal zrkadlo žeby si si požičala jeden víkend to a druhý to? nejde teraz o objektívy ale o tvoj subjektívny pocit z toho čo sa ti lepšie drží a ako tu už bolo písané či by si bola ochotná vláčiť so sebou zrkadlovku
 
close
2018-12-11 07:01:07+01
príspevok od: NikaTrik
Chlopci🙏 Ta de tuľko sa vadyty 😂 Všetci ste number one, každý jeden fotite po svojom sa tu nepožerte Som nevedela, že jedna rada vyvolá dramatickú komédiu, preboha, sak majte rozum 😊 Idu Vianoce, mier, láska 😍😂 Teraz mi je tak divne lebo čítam. Tu vlastne na seba že som. Barbie, že ignorujem. Ľudí a podobne... Ja len som. Chcela čas, utriedit všetko v hlave, veď nejdem kúpiť vec Za 20e... A keď tak všetci. Protestujú, že zrkadlovku nie nasla. Som. Nieco co. Mi. Náhodné vyskocilo ako reklama na. Fb... Tak poprosím. Názor, ale normálny a nezozeete mňa ani seba navzájom https://www.fotovideoshop.sk/shop/panasonic-dc-lx100ii/p-2008994.xhtml
moj názor je, že pre teba by to riešenie zrejme nebolo lebo citujem: "Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela"...
Toto triedu vyššie nie je. Svetelnosť objektívu síce fajn ale rozsah 24-75 na takomto senzore je po prepočte na FF 45-150 čo znamená, že v interiéry ti s ním môže byť "tesno". Ak ťa fotenie naozaj chytí a podľa fotiek je videť, že pre ne máš nadšenie tak pri tomto nemáš kde rásť nakoľko nedokúpiš objektív s iným rozsahom a pri vymeniteľných sklách máš výhodu, že už keď máš dobré sklá a telo doslúži kúpiš druhé telo funguješ ďalej tu nie, takže podľa mňa je to investícia do slepej uličky ako celá sféra kompaktov. Či pri zrkadlovke alebo bezzrkadlovke zváž značku aj pre prípadné dokupovanie objektívov, aby si neinvestovala teraz 1000e a o rok/dva prechádzala na iný systém, alebo to po 100cvakoch vzdala Toľko za mňa maj pekný deň
 
fatality
2018-12-11 08:08:21+01
príspevok od: martinmlm
teraz som dal čas: 1/60s, iso:3200, clona okolo f3..a nakázal že "tu sa postav a nehýb sa..lepšie?
nie a ty to dobre vies.. ..
das este dalsiu kombinaciu,ako sa to nema?
a okrem trollingu ma vobec nenapada,co si tym akoze chcel povedat a ako to
suvisi s temou..
jednoducho,ak holka kupi akykolvek sucasny fotak a k nemu aspon jedno svetle sklo,
vpohode nafoti aj svoje deti,aj rodinnu oslavu,ak nebude robit expetimenty "ako sa to neda",ako ty..

 
michaldudik
2018-12-11 08:16:08+01
príspevok od: close
moj názor je, že pre teba by to riešenie zrejme nebolo lebo citujem: "Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela"...
Toto triedu vyššie nie je. Svetelnosť objektívu síce fajn ale rozsah 24-75 na takomto senzore je po prepočte na FF 45-150 čo znamená, že v interiéry ti s ním môže byť "tesno". Ak ťa fotenie naozaj chytí a podľa fotiek je videť, že pre ne máš nadšenie tak pri tomto nemáš kde rásť nakoľko nedokúpiš objektív s iným rozsahom a pri vymeniteľných sklách máš výhodu, že už keď máš dobré sklá a telo doslúži kúpiš druhé telo funguješ ďalej tu nie, takže podľa mňa je to investícia do slepej uličky ako celá sféra kompaktov. Či pri zrkadlovke alebo bezzrkadlovke zváž značku aj pre prípadné dokupovanie objektívov, aby si neinvestovala teraz 1000e a o rok/dva prechádzala na iný systém, alebo to po 100cvakoch vzdala Toľko za mňa maj pekný deň
24-75 musi byt uz po prepocte. Nic to vsak nemeni na tom ze to trieda vyssie nebude. Okrem toho ze je to male a skladne.
 
fatality
2018-12-11 08:27:43+01
príspevok od: close
moj názor je, že pre teba by to riešenie zrejme nebolo lebo citujem: "Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela"...
Toto triedu vyššie nie je. Svetelnosť objektívu síce fajn ale rozsah 24-75 na takomto senzore je po prepočte na FF 45-150 čo znamená, že v interiéry ti s ním môže byť "tesno". Ak ťa fotenie naozaj chytí a podľa fotiek je videť, že pre ne máš nadšenie tak pri tomto nemáš kde rásť nakoľko nedokúpiš objektív s iným rozsahom a pri vymeniteľných sklách máš výhodu, že už keď máš dobré sklá a telo doslúži kúpiš druhé telo funguješ ďalej tu nie, takže podľa mňa je to investícia do slepej uličky ako celá sféra kompaktov. Či pri zrkadlovke alebo bezzrkadlovke zváž značku aj pre prípadné dokupovanie objektívov, aby si neinvestovala teraz 1000e a o rok/dva prechádzala na iný systém, alebo to po 100cvakoch vzdala Toľko za mňa maj pekný deň
preboha,uz nerad.. ..ten objektiv je 24-75 po prepocte na FF..a volba to vobec nieje zla,ak chce len jeden fotak a jeden objektiv na vsetko,od fotenia kamienkov,maciek,deti,rodinnych oslav,prirody..
pri zrkadlovke alebo bezzrkadlovke by na taku univerzalnost potrebovala objektivy dva,mozno aj tri..
 
fatality
2018-12-11 08:31:52+01
príspevok od: michaldudik
24-75 musi byt uz po prepocte. Nic to vsak nemeni na tom ze to trieda vyssie nebude. Okrem toho ze je to male a skladne.
ak nebude o triedu vyssie lx100II,potom nebudu ani olympusy a panasonicy s podobnym snimacom a vyssie nebudu ani fuji,canon,sony s apsc snimacom,nie? maximalne rovnake..
 
michaldudik
2018-12-11 08:32:17+01
príspevok od: NikaTrik
Chlopci🙏 Ta de tuľko sa vadyty 😂 Všetci ste number one, každý jeden fotite po svojom sa tu nepožerte Som nevedela, že jedna rada vyvolá dramatickú komédiu, preboha, sak majte rozum 😊 Idu Vianoce, mier, láska 😍😂 Teraz mi je tak divne lebo čítam. Tu vlastne na seba že som. Barbie, že ignorujem. Ľudí a podobne... Ja len som. Chcela čas, utriedit všetko v hlave, veď nejdem kúpiť vec Za 20e... A keď tak všetci. Protestujú, že zrkadlovku nie nasla. Som. Nieco co. Mi. Náhodné vyskocilo ako reklama na. Fb... Tak poprosím. Názor, ale normálny a nezozeete mňa ani seba navzájom https://www.fotovideoshop.sk/shop/panasonic-dc-lx100ii/p-2008994.xhtml
Myslim ze kolegovia fotografi tu debatu beru sportovo. Je to taka klasicka debata o technike . Pozri, ak cakas, ze sa ti vsetci uzivatelia ephota zhodnu na jednom konkretnom fotak s jednym konkretnym objektivom, tak sa nedockas. Tento fotak co spominas, panasonic lx100ii, je fajn kvalitny skladny, maly fotak, ale ukratis sa o moznost menit objektivy. Z tych co si zatial menovale, teda nikon 7200 a fuji Xt20 by som ten panasonic dal na posledne miesto, pokial nie je tvoja priorita maly vsestranny fotak idealny na cestovanie. Ak si ochotna ist 100 € cez tvoj planovacny rozpocet, tak chod do https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-x-t20-fujinon-xf-18-55mm-f-28-4-r-lm-ois-cierny-kit-cashback-100-eur/p-4169211.xhtml , v pripade ze sa za kazdu cenu potrebujes do 1000 € zmestit tak to mozes zobrat aj tu https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-finepix-x-t20-digital-cameras-with-18-55mm-f-2.8-4-r-lm-ois-lens-black-en.html . Je to overeny zahranicny eshop.
 
fatality
2018-12-11 08:34:45+01
príspevok od: michaldudik
Myslim ze kolegovia fotografi tu debatu beru sportovo. Je to taka klasicka debata o technike . Pozri, ak cakas, ze sa ti vsetci uzivatelia ephota zhodnu na jednom konkretnom fotak s jednym konkretnym objektivom, tak sa nedockas. Tento fotak co spominas, panasonic lx100ii, je fajn kvalitny skladny, maly fotak, ale ukratis sa o moznost menit objektivy. Z tych co si zatial menovale, teda nikon 7200 a fuji Xt20 by som ten panasonic dal na posledne miesto, pokial nie je tvoja priorita maly vsestranny fotak idealny na cestovanie. Ak si ochotna ist 100 € cez tvoj planovacny rozpocet, tak chod do https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-x-t20-fujinon-xf-18-55mm-f-28-4-r-lm-ois-cierny-kit-cashback-100-eur/p-4169211.xhtml , v pripade ze sa za kazdu cenu potrebujes do 1000 € zmestit tak to mozes zobrat aj tu https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-finepix-x-t20-digital-cameras-with-18-55mm-f-2.8-4-r-lm-ois-lens-black-en.html . Je to overeny zahranicny eshop.
otazka je,ci slecna chce menit objektivy? 😊
 
JohnNewton
2018-12-11 08:57:23+01
príspevok od: NikaTrik
Neprezivaj ružový fotacik nepotrebujem, postačia mi ružové nechty na čiernom foťáku ale dik za postreh, či čo to má skôr byť....
To má byť asi to, že vzhľadom na veľmi nízku úroveň Tvojich znalostí a skúseností, nie sú väčšinou rady oveľa skúsenejších na Teba prenosné. Treba začať zbierať vlastné osobné skúsenosti. Lebo z takýchto debát úplný začiatočník ešte rozum nepobral. "Nikon d3200 nechcem už " Tvoje slová.
Ak niekto nevie dostať priemernú foto z zo slušného APSC snímača, tak to neurobí s ničím.
 
JohnNewton
2018-12-11 09:03:14+01
príspevok od: martinmlm
teraz som dal čas: 1/60s, iso:3200, clona okolo f3..a nakázal že "tu sa postav a nehýb sa..lepšie?
Nájdi si inú záľubu, ušetríš si kopu sklamania, nič v zlom, nehodíme sa všetci na všetko....
 
NikaTrik
2018-12-11 09:05:05+01
príspevok od: JohnNewton
To má byť asi to, že vzhľadom na veľmi nízku úroveň Tvojich znalostí a skúseností, nie sú väčšinou rady oveľa skúsenejších na Teba prenosné. Treba začať zbierať vlastné osobné skúsenosti. Lebo z takýchto debát úplný začiatočník ešte rozum nepobral. "Nikon d3200 nechcem už " Tvoje slová.
Ak niekto nevie dostať priemernú foto z zo slušného APSC snímača, tak to neurobí s ničím.
Ďakujem, ale d3200 je už pre mňa starší vynález, a okrem.
Toho, ak si môžem kúpiť niečo novšie iné tak prečo to neskúsiť!? Pred 5 rokmi som. Ho mala dva mesiace, lenže žiaľ som sa nevenovala foteniu, prišli iné radosti a starosti, tak som foťák posunula inej osobe... Ako veľmi nerozumiem tým vašim technickým radám, ale čítam, goooglim 😑 a snáď sa dobre rozhodnem
 
JohnNewton
2018-12-11 09:17:14+01
príspevok od: NikaTrik
Ďakujem, ale d3200 je už pre mňa starší vynález, a okrem.
Toho, ak si môžem kúpiť niečo novšie iné tak prečo to neskúsiť!? Pred 5 rokmi som. Ho mala dva mesiace, lenže žiaľ som sa nevenovala foteniu, prišli iné radosti a starosti, tak som foťák posunula inej osobe... Ako veľmi nerozumiem tým vašim technickým radám, ale čítam, goooglim 😑 a snáď sa dobre rozhodnem
Presne tak, kúp si čo chceš, pri desiatom v tom už budeš mať jasnejšie Teoretické vedomosti a základné vzťahy sa musíš naučiť sama. A čo bude pre Teba potom najlepšie zistíš praxou. A ak ešte nie si vydatá, tak sa nás včas opýtaj na rady, tu uvidíš tú komédiu.....
 
close
2018-12-11 09:19:35+01
príspevok od: fatality
preboha,uz nerad.. ..ten objektiv je 24-75 po prepocte na FF..a volba to vobec nieje zla,ak chce len jeden fotak a jeden objektiv na vsetko,od fotenia kamienkov,maciek,deti,rodinnych oslav,prirody..
pri zrkadlovke alebo bezzrkadlovke by na taku univerzalnost potrebovala objektivy dva,mozno aj tri..
ak je to po prepočte tak fajn, to ale nič nemení na fakte že kompakt nie je perspektíva do budúcna pre kreatívnu dušu...to je pre turistu, človeka čo fotí v chorvátsku chosého v zálive alebo ako doplnkový stroj pre niekoho kto už má niečo poriadnejšie prípadne potrebuje niečo spratné na video a nemení na tom nič ani veľkosť snímača
 
NikaTrik
2018-12-11 09:27:03+01
príspevok od: JohnNewton
Presne tak, kúp si čo chceš, pri desiatom v tom už budeš mať jasnejšie Teoretické vedomosti a základné vzťahy sa musíš naučiť sama. A čo bude pre Teba potom najlepšie zistíš praxou. A ak ešte nie si vydatá, tak sa nás včas opýtaj na rady, tu uvidíš tú komédiu.....
Tak toto myslím není zoznamka A súkromie tu nemienim rozoberať A keď už tak tak mi môžete povedať váš názor, na zrkadlovku a prípade bezzrkadlovku, ja si rada prečítam aj iných tipy a potom spravím plus a mínus... A nemusíte tu hneď ľudí odsudzovať podľa toho akú farbu majú na sebe, a co robili pred rokmi abmesiacmi. Preto som. Prišla sem pre radu aby som nekupoval 10 prístrojov... A niekto napíše svoj názor a už ho bijete slovami
 
fatality
2018-12-11 09:29:59+01
príspevok od: close
ak je to po prepočte tak fajn, to ale nič nemení na fakte že kompakt nie je perspektíva do budúcna pre kreatívnu dušu...to je pre turistu, človeka čo fotí v chorvátsku chosého v zálive alebo ako doplnkový stroj pre niekoho kto už má niečo poriadnejšie prípadne potrebuje niečo spratné na video a nemení na tom nič ani veľkosť snímača
vobec si to nemyslim..za prve toto nieje kompakt mydelnicka,tam by to ciastocne platilo,za druhe kreativita nesuvisi s typom fotaku,ale s tvojou hlavou a za tretie,praveze z dostupnych informacii,slecna potrebuje univerzalny zaznamnik s dobrym vystupom,schopnym fotit aj vo vnutri a toto vsetko LX100II splna..
skuste trosku radit empaticky,vzit sa do potrieb pytajuceho sa..nie kazdy,kto sa tu pyta,je buduci ex-profesional,co si chce/potrebuje prejst cestu od amaterskej zrkadlovky s mrte objektivmi po stredoformat s mrte objektivmi.. ..
 
NikaTrik
2018-12-11 09:32:25+01
príspevok od: JohnNewton
Nájdi si inú záľubu, ušetríš si kopu sklamania, nič v zlom, nehodíme sa všetci na všetko....
No ako keby vy ste boli svetoznámy fotograf, Boh vie ako vyzeráte a môj názor sú tu roznorodi fotografi a možno ešte viac šikovní a nesú tak jedovati ako vy 😑 ale ako píšete, nie všetci sa hodia na všetko... Vy sa nehodíte na komentáre 🙏🤦‍♀️ alebo hodíte ylen vychvalujete seba a iných utlacate... A keby aspoň ste nato mali právo
 
NikaTrik
2018-12-11 09:43:07+01
A dobre toto nemá tu význam, dotahovat sa tu tak ďakujem. Za rady, postrehy vážim. Si to prajem vám všetkym krásny deň, a držím. Palce, nech Vám to aj naďalej takto fotí
 
Strana 9 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()