Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prechod z Nikon D750 na Nikon Z6

Fotografko
2019-06-04 13:21:58+02
Ahojte, je tu niekto kto prešiel z D750 alebo podobnej na Z6? Už dlhšie rozmyšlam na zmenou D750, oplatí sa mi prejsť na Z6tku? Zaujíma ma hlavne svadobná fotografia a fotenie prírody.

Na D750 používam skla 50mm f1,4 - 28mm f2,8 a 70-200mm f2,8.
Z6 by som kupoval v sete s adaptérom + 27-7 f4 + 35mm f1,8.

Vie mi niekto poradiť, či sa oplatí táto zmena? Ďakujem!
 
landov
2019-06-04 14:02:44+02
Mam D500 aj Z6. Myslim, ze co sa tyka svadieb, tak urcite by si si ulahcil zivot s Eye AF a presnostou ostrenia na krajne body. Treba ovsem pocitat aj s "uspavanim" fotaku, co ma ako dlhorocneho uzivatela DSLR stale nemilo prekvapi - vidis nejaky nahly moment, ktory chces vyfotit, das oko k hladaciku...a tam tma!
Co sa tyka fotenia prirody, tak nevidim nejake velke +
 
stamley
2019-10-29 19:29:28+01
Mal som možnosť vyskúšať ním fotenie voľnej zábavy na stužkovej ( Z6 + 24-70 f/4 ) a môžem povedať, že kvôli pomalšiemu AF, mi ušiel skoro každý zaujímavý okamih.
Fotím s D7200 + Sigma 18-35 f/1.8 kde som zvyknutý, že zaostrí a exponuje v momente. (používam AF-L + spúšť) Tie vyskakujúce a tiež spomalené náhľady v hľadáčiku ma tiež pekne vytáčali, ale predpokladám, že sa dajú vypnúť. Ohľadom kvality výstupu myslím, že nie je o čom. Fotky top a na video je výborný. Chlapík ktorý mi ho požičal, ho kúpil práve na kamerovanie.
Mal som ho krátko, asi si treba naňho zvyknúť, prípadne sa pohrať s nastaveniami.
Každopádne je dobré vyskúšať ho pri akčnejších scénach v slabom svetle.
 
ferio
2019-10-30 08:25:47+01
Mám D750 D500 a Z6. Z6 je lepší fotoaparát ako d750. Smelo do toho.
 
7gismo
2019-10-30 09:19:42+01
príspevok od: landov
Mam D500 aj Z6. Myslim, ze co sa tyka svadieb, tak urcite by si si ulahcil zivot s Eye AF a presnostou ostrenia na krajne body. Treba ovsem pocitat aj s "uspavanim" fotaku, co ma ako dlhorocneho uzivatela DSLR stale nemilo prekvapi - vidis nejaky nahly moment, ktory chces vyfotit, das oko k hladaciku...a tam tma!
Co sa tyka fotenia prirody, tak nevidim nejake velke +
Vlastnim Z7 a ono "uspavanie" sa da jednoducho obist stlacenim AF-ON, ktore mam nastavene na okamzite autofocus ostrenie. Skratka som si navykol stlacit AF-ON predtym ako idem urobit zaber. Osobne tam nevidim nejaky extra casovy posun (delay).

Chapem, ze to nemusi kazdemu vyhovovat (naco stlacat extra ehm "knoflik", ked zrkadlovka to nevyzaduje), ale akonahle sa z toho stane zvyk (ked uz robim tento ukon doslova poslepiacky), cloveku to pride celkom prirodzene .
 
francesco
2019-10-30 09:30:26+01
Pred casom som tiez riesil tuto dilemu. Vsetky tieto veci co tu spominaju su o nastaveni a zziti sa s fotakom. Je to urcite krok vpred. Ja som ale skoncil pri A7iii.
 
7gismo
2019-10-30 09:43:32+01
príspevok od: francesco
Pred casom som tiez riesil tuto dilemu. Vsetky tieto veci co tu spominaju su o nastaveni a zziti sa s fotakom. Je to urcite krok vpred. Ja som ale skoncil pri A7iii.
Suhlas. Neexistuje perfektny fotak, ale ked sa uzivatel dokaze dostatocne oboznamit so vsetkymi funkciami a ficurami, ktore fotak ponuka a dostane sa do bodu, kedy tie vychytavky, ktore pouziva najcastejsie, su pren realnym prinosom a robia ho spokojnym, je rozhodnute.

K autorovi ohladom D750 vs Z6: samozrejme, netreba zabudat na cenu aparatu. V minulosti som vlastnil D750 ako prvu FF zrkadlovku a bol to fantasticky nastroj na svoju dobu, pricom rozhodne sa nestrati ani dnes. Po 3 rokoch som ho predal, "upgradol" na D850 a svet bol este krajsi . Ale casom prevazil faktor prenosnosti - inak napisane, lahsi a stale vyborny (hej, hej mozno az na ten autofocus...), to bol moment kedy som predal D850 a menil na Z7.

Fotografko: Svadby nefotim, ale pre krajinu/prirodu je podla mna Z6 lepsi (lahsi!) nastroj ako D750.
 
francesco
2019-10-30 09:54:28+01
príspevok od: 7gismo
Suhlas. Neexistuje perfektny fotak, ale ked sa uzivatel dokaze dostatocne oboznamit so vsetkymi funkciami a ficurami, ktore fotak ponuka a dostane sa do bodu, kedy tie vychytavky, ktore pouziva najcastejsie, su pren realnym prinosom a robia ho spokojnym, je rozhodnute.

K autorovi ohladom D750 vs Z6: samozrejme, netreba zabudat na cenu aparatu. V minulosti som vlastnil D750 ako prvu FF zrkadlovku a bol to fantasticky nastroj na svoju dobu, pricom rozhodne sa nestrati ani dnes. Po 3 rokoch som ho predal, "upgradol" na D850 a svet bol este krajsi . Ale casom prevazil faktor prenosnosti - inak napisane, lahsi a stale vyborny (hej, hej mozno az na ten autofocus...), to bol moment kedy som predal D850 a menil na Z7.

Fotografko: Svadby nefotim, ale pre krajinu/prirodu je podla mna Z6 lepsi (lahsi!) nastroj ako D750.
Nemam skusenost so Z6 Z7, ale prekvapuje ma, ze ako nevyhodu uvadzas prave AF, je to ako na D750 alebo dokonca horsie?? Lebo Sony AF vs. D750 je uplne inde..
 
ferio
2019-10-30 10:00:36+01
Af na Z6 nie je horší ako na d750. Možno až na af-c, ale pri jednoduchom ošetrení určite nie.
 
francesco
2019-10-30 10:10:29+01
príspevok od: ferio
Af na Z6 nie je horší ako na d750. Možno až na af-c, ale pri jednoduchom ošetrení určite nie.
Odkedy mam bezzrkadlovku som v okrem rezimu MF ine nez AF-C nepouzil.
 
ferio
2019-10-30 10:16:29+01
príspevok od: francesco
Odkedy mam bezzrkadlovku som v okrem rezimu MF ine nez AF-C nepouzil.
Ja zasa veľmi málo používam af-c či už na bezzrkadlovke alebo zrkadlovke, a to mám aj d500, kde je ten af viac menej dokonalý, je to o štýle fotenia.
 
fatality
2019-10-30 10:46:30+01
príspevok od: Fotografko
Ahojte, je tu niekto kto prešiel z D750 alebo podobnej na Z6? Už dlhšie rozmyšlam na zmenou D750, oplatí sa mi prejsť na Z6tku? Zaujíma ma hlavne svadobná fotografia a fotenie prírody.

Na D750 používam skla 50mm f1,4 - 28mm f2,8 a 70-200mm f2,8.
Z6 by som kupoval v sete s adaptérom + 27-7 f4 + 35mm f1,8.

Vie mi niekto poradiť, či sa oplatí táto zmena? Ďakujem!
podla mna urcite vyskusat..a dokladne..pozicat si aspon na den/vikend a fotit v podmienkach,v akych fotievas s d750..
v niecom su csc lepsie(pokrytie af bodmi,eye af,mozno aj single af pri kontrastnch scenach v dobrych svetelnych podmienkach)..
v niecom nie(oneskorenie,lowlight fotenie,afc)..
a treba si vyskusat,ktore parametre sa ta tykaju ci su akceptovatelne..
 
7gismo
2019-10-30 12:10:08+01
príspevok od: francesco
Nemam skusenost so Z6 Z7, ale prekvapuje ma, ze ako nevyhodu uvadzas prave AF, je to ako na D750 alebo dokonca horsie?? Lebo Sony AF vs. D750 je uplne inde..
Nikde som explicitne netvrdil, že autofocus na Z7 je nevýhoda. Viem potvrdiť iba toľko, že D850 v porovnaní so Z7 mi prišla spoľahlivejšia, keď príde na rýchlosť zaostrovania najmä pri horšie osvetlených podmienkach (low Light). Čo si obzvlášť pochvaľujem na Z7 je však fakt, že nehrozí front alebo back focus, na rozdiel od zrkadloviek. Porovnávať Z6 s D750 nemôžem, keďže ani jedno z tiel momentálne nevlastním. Upgrade z D750 na D850 bol výrazný v mnohých smeroch, čo si spomínam. To už je ale pre mňa minulosť, bez zrkadlový štýl mi vyhovuje maximálne👍
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()