Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D750 vs. Canon 6D Mark II

marynnfree
marynnfree 2019-08-26 10:30:51+02
Ahojte, zaujimal by ma nazor a skusenosti, najma teda ludi ktory mali tu cest s tymito dvoma modelmi ci uz len jednym z nich alebo obomi. Ci ste s nimi spokojny, co by ste ocakavali lepsie alebo co vas naopak prijemne prekvapilo? Rada by som si zakupila full frame zrkadlovku tak max. okolo 1200e. Kedze je to vecsia investicia pozerala som si uz mnoho recenzii ale nejak si s tym neviem rady. Doteraz som fungovala 10r. na Nikone D5000, cize najprv som Canon ani nezvazovala, ale trochu mi to aj tak zamotalo hlavu. Fotim najme makro a portrety, obcas nejake spolocenske udalosti ako svadba, oslavy - ale len rekreacne, nic zarobkove, ale ak bude zo strany ludi zaujem v buducnosti to uplne nevylucujem. Ked ideme do hor alebo na dovolenku tak prirodzene aj krajinky ale to naozaj len z casu na cas. Z tych technickych veci ma najviac "trapia" tie rozdieli medzi tymi modelmi ako napriklad :
1. dynamicky rozsah (vraj ma Nikon lepsi, je to ale naozaj taky rozdiel?)
2. rozsah ISO , kde Canon ma vyrazne vyssi ale je aj vyuzitelny vzhladom na šum alebo je to len marketingovy tah?
3. dulany slot (je naozaj nutny? mate skusenost kde vas "zachranil"? )
4. logika a taka celkova intuicia co sa tyka ovladania toho modelu
5. v neposlednom rade aj vyber objektivov - budem rada ak mi aj poradite na zaciatok nejaky univerzalnejsi zoom s dobrou svetelnostou ktory bude tak do 1000e. casom by som si chcela zaobstarat ale aj pevne sklo
6. mam ext. blesk Nikon SB700 -ak by som sa rozhodla prejst na Canon budem ho moct vyuzivat aj na nom ?
7. akekolvek dalsie konstruktivne pripomienky a postrehy privitam.
Dakujem
 
fatality
2019-09-02 09:46:57+02
príspevok od: marynnfree
dnes som mala akoby zazrakom moznost vyskusat A7III presne s tymto objektivom, fotky super, af na oci je tiez velka pomoc to uznavam, ale neviem ci som schopna do toho ist koli tomu hlaciku ktory mi moc nevyhovuje, a inak fotit nezvyknem nez cez to a video nerobim, len dat peniaze do 750 ked mozem mat novsie, lepsie?.. ale to je mozno individualne komu co viac sedi.
e-hladacik je velka vyhoda,co sa tyka expozicie,priameho nahladu na buduci zaber..
a je to len vecou zvyku..
jedina nevyhoda sa tyka podla mna len profesionalov,ktori pozeraju do hladaciku cely den,
tam to uz je pre oko,ako keby si sa pozerala cely den do monitoru..ale aj to niekto zvlada v pohode,
niekomu to vadi..
co sa tyka toho "novsie lepsie"..rozdiel na vystupe si(az na drobnosti) nemas sancu s podobnymi objektivmi vsimnut..
len by som si niekde zistil statistiky,ako sa spravaju d750ky posledny cas..niekto tvrdi,ze su stale
problematicke,niekto,ze uz to fixli..
ja osobne neverim,ze sa mozu roky predavat s vaznymi chybami,lebo by si ich jednoducho nikto nekupoval..dnes,v internetovej dobe sa to neda zatajit..ale podlozit ti to faktami neviem..
keby si mala znameho v predajni,alebo v Nikon servise..popr.popozerat po zahranicnych forach,kde
je viac uzivatelov,kedze tu sa neozval nikto..
 
fatality
2019-09-02 10:03:53+02
príspevok od: fatality
e-hladacik je velka vyhoda,co sa tyka expozicie,priameho nahladu na buduci zaber..
a je to len vecou zvyku..
jedina nevyhoda sa tyka podla mna len profesionalov,ktori pozeraju do hladaciku cely den,
tam to uz je pre oko,ako keby si sa pozerala cely den do monitoru..ale aj to niekto zvlada v pohode,
niekomu to vadi..
co sa tyka toho "novsie lepsie"..rozdiel na vystupe si(az na drobnosti) nemas sancu s podobnymi objektivmi vsimnut..
len by som si niekde zistil statistiky,ako sa spravaju d750ky posledny cas..niekto tvrdi,ze su stale
problematicke,niekto,ze uz to fixli..
ja osobne neverim,ze sa mozu roky predavat s vaznymi chybami,lebo by si ich jednoducho nikto nekupoval..dnes,v internetovej dobe sa to neda zatajit..ale podlozit ti to faktami neviem..
keby si mala znameho v predajni,alebo v Nikon servise..popr.popozerat po zahranicnych forach,kde
je viac uzivatelov,kedze tu sa neozval nikto..
https://www.dpreview.com/forums/thread/4393636
https://www.dpreview.com/forums/thread/4107044
https://www.dpreview.com/forums/thread/4225581
 
Ludvo
2019-09-02 10:10:18+02
príspevok od: MagickVamp
Otazne je co novy firmware spravis s Canonom R.

https://petapixel.com/2019/08/28/canon-shows-off-major-autofocus-update-coming-soon-to-eos-r-and-rp/

Lebo zas R ma lepsi hladacik ako sony a lepsie sa ovlada. Akurat nema dva sloty, ale to nema ani Ztko.
Uvidíme. Osobne mám veľmi rád Canoňácke L-kové sklá , ale povedal som si, že Canon R nie, lebo nemá stabilizovaný čip, nemá joystick, nemá 2 sloty, má slabší dynamický rozsah a low light ISO. Som len amatér a nefotím taký objem, že by som neprežil hľadáčik a ergonómiu A7 III.

 
mllpo
2019-09-02 13:09:37+02
príspevok od: marynnfree
dnes som mala akoby zazrakom moznost vyskusat A7III presne s tymto objektivom, fotky super, af na oci je tiez velka pomoc to uznavam, ale neviem ci som schopna do toho ist koli tomu hlaciku ktory mi moc nevyhovuje, a inak fotit nezvyknem nez cez to a video nerobim, len dat peniaze do 750 ked mozem mat novsie, lepsie?.. ale to je mozno individualne komu co viac sedi.
Skusim, svoj pohlad na vec. Mam D750 a k nej, okrem inych objektivov aj 24-120/4. A az na hmotnost je to, podla mna, super kombinacia. Zvlast ak mas Nikon blesk a mozno aj ine prislusenstvo.
Ja s tym chodim aj na tury do lesa, po kopcoch, na prechadzky so synom... Ja som spokojny. Netvrdim, ze by som dnes nesiel do Z6, ale menit zatial neplanujem.
Ak mas doma viac DX objektivov k D5000, mozno by som pouvazoval aj nad D7200/D7500.
 
MagickVamp
2019-09-02 13:35:37+02
príspevok od: fatality
e-hladacik je velka vyhoda,co sa tyka expozicie,priameho nahladu na buduci zaber..
a je to len vecou zvyku..
jedina nevyhoda sa tyka podla mna len profesionalov,ktori pozeraju do hladaciku cely den,
tam to uz je pre oko,ako keby si sa pozerala cely den do monitoru..ale aj to niekto zvlada v pohode,
niekomu to vadi..
co sa tyka toho "novsie lepsie"..rozdiel na vystupe si(az na drobnosti) nemas sancu s podobnymi objektivmi vsimnut..
len by som si niekde zistil statistiky,ako sa spravaju d750ky posledny cas..niekto tvrdi,ze su stale
problematicke,niekto,ze uz to fixli..
ja osobne neverim,ze sa mozu roky predavat s vaznymi chybami,lebo by si ich jednoducho nikto nekupoval..dnes,v internetovej dobe sa to neda zatajit..ale podlozit ti to faktami neviem..
keby si mala znameho v predajni,alebo v Nikon servise..popr.popozerat po zahranicnych forach,kde
je viac uzivatelov,kedze tu sa neozval nikto..
A dalsia vec je nikon servis..ktory je dost zly, s tym mam skusenosti plno a nie som sam, niekde je tu aj vlakno o nikon servise. Nikon je posledna volba podla mna.

K hladaciku este, pisal som s typkom co ma sony A7mkIII a pisal ze hladacik je oneskoreny, z coho vyplyva ze akcie ci wildlife sa fotia horsie, vtedy som si uvedomil ze aj na R mam ten isty problem...len som si neuvedomil ze je to iste oneskorenie co sposobovalo ze som si akosi nikdy nebol isty fotkou. Maju to zatial vsetky CSC zrejme. Nie je to nic drasticke, dokonca nieco co si clovek ani nemusi priamo uvedomit, ale je to.
 
martinmlm
2019-09-02 16:53:33+02
príspevok od: MagickVamp
A dalsia vec je nikon servis..ktory je dost zly, s tym mam skusenosti plno a nie som sam, niekde je tu aj vlakno o nikon servise. Nikon je posledna volba podla mna.

K hladaciku este, pisal som s typkom co ma sony A7mkIII a pisal ze hladacik je oneskoreny, z coho vyplyva ze akcie ci wildlife sa fotia horsie, vtedy som si uvedomil ze aj na R mam ten isty problem...len som si neuvedomil ze je to iste oneskorenie co sposobovalo ze som si akosi nikdy nebol isty fotkou. Maju to zatial vsetky CSC zrejme. Nie je to nic drasticke, dokonca nieco co si clovek ani nemusi priamo uvedomit, ale je to.
Neviem, či poznáš funkciu na niektorých CSC, čo ti zaznamená sériu snímok ešte pred stlačením spúšte. Napr. na Nikon1 po stlačení ti spraví až sekundu dozadu 20 RAW alebo 6O JPG. Takže ak chceš akčnú foto, tak CSC má navch pred zrkadlovkou
 
MagickVamp
2019-09-02 20:58:20+02
príspevok od: martinmlm
Neviem, či poznáš funkciu na niektorých CSC, čo ti zaznamená sériu snímok ešte pred stlačením spúšte. Napr. na Nikon1 po stlačení ti spraví až sekundu dozadu 20 RAW alebo 6O JPG. Takže ak chceš akčnú foto, tak CSC má navch pred zrkadlovkou
Nikon j1 som dokonca mal a nefotil som tak, pekne to zadrbavalo kartu, lebo zas malokedy si aj realne potreboval aby zacalo snimkovat skor, neviem si predstavit tak fotit svadbu...miesto 1000 foto mat 3000....to uz len preklikat a mazat musi byt strasne. Na zrkadle to co vidis sa deje, vies si vsetko sledovat a cvaknut ked treba. Csc raz pred nou mat bude, zatial je vsetko stale len kompromis. Zrkadlu chybaju vymozenosti csc a csc zas krasny v realnom case zobrazujuci zrkadlovy hladacik nevybijajuci baterku, istota ostrenia zrkadloviek v malo kontrastnych scenach.
 
martinmlm
2019-09-02 22:02:32+02
príspevok od: MagickVamp
Nikon j1 som dokonca mal a nefotil som tak, pekne to zadrbavalo kartu, lebo zas malokedy si aj realne potreboval aby zacalo snimkovat skor, neviem si predstavit tak fotit svadbu...miesto 1000 foto mat 3000....to uz len preklikat a mazat musi byt strasne. Na zrkadle to co vidis sa deje, vies si vsetko sledovat a cvaknut ked treba. Csc raz pred nou mat bude, zatial je vsetko stale len kompromis. Zrkadlu chybaju vymozenosti csc a csc zas krasny v realnom case zobrazujuci zrkadlovy hladacik nevybijajuci baterku, istota ostrenia zrkadloviek v malo kontrastnych scenach.
Nepovedal som, že tak musíš fotit celú svadbu. Asi som zle pochopil "akcie"...myslel som rýchle pohybové scény, šport aj zvieratá a vtáky, kde ty máš problém s oneskorením v hladáčiku. Keby som fotil svadbu, tak minimálne pri rozbíjaní taniera by som si to určite zapol.
 
flico.sk
2019-09-02 22:54:30+02
Prípadne ľahšia zostava je alternatíva CSC APS-C + natívne objektívy APS-C CSC (sú menšie ako APS-C DSLR) ...

Napr. X-E3 alebo je teraz tom zľava na profi https://www.fujifoto.cz/pouze--telo/fujifilm-x-h1-vpb/

Jeden moj známy si ku D750 zakúpil na túry X-T20 hlavne kôli váhe ...

Alebo Sony A6x00 ...
 
MagickVamp
2019-09-03 07:07:11+02
príspevok od: martinmlm
Nepovedal som, že tak musíš fotit celú svadbu. Asi som zle pochopil "akcie"...myslel som rýchle pohybové scény, šport aj zvieratá a vtáky, kde ty máš problém s oneskorením v hladáčiku. Keby som fotil svadbu, tak minimálne pri rozbíjaní taniera by som si to určite zapol.
Pozri je to fajn vec ze take nieco sa da na fotaku nastavit, ked skutocne na nieco cakas, napriklad ked ma vzlietnut vtak a podobne je to fajn. Lenze ty ma XY momentov, ktore ani nevies ze pridu, to nie je len o rozbijani taniera. Ak to ma zmysel musel by si to mat zapnute takmer nonstop. Jednoducho je fajn vidiet veci v realnom case.
 
martinmlm
2019-09-03 09:04:10+02
príspevok od: MagickVamp
Pozri je to fajn vec ze take nieco sa da na fotaku nastavit, ked skutocne na nieco cakas, napriklad ked ma vzlietnut vtak a podobne je to fajn. Lenze ty ma XY momentov, ktore ani nevies ze pridu, to nie je len o rozbijani taniera. Ak to ma zmysel musel by si to mat zapnute takmer nonstop. Jednoducho je fajn vidiet veci v realnom case.
Vieš prosím odmerat, ako velké je to oneskorenie? Ja na mojich dvoch fotákoch som sa na to zameral a neposrehol som nič . Snímače o velkosti 1" a apsc. Je možné, že tvoj nový Canon R má "VäTŠI" snímač a "VIAC" megapixel a nestíha prenášat obraz do hladáčika?

 
MagickVamp
2019-09-03 09:34:00+02
príspevok od: martinmlm
Vieš prosím odmerat, ako velké je to oneskorenie? Ja na mojich dvoch fotákoch som sa na to zameral a neposrehol som nič . Snímače o velkosti 1" a apsc. Je možné, že tvoj nový Canon R má "VäTŠI" snímač a "VIAC" megapixel a nestíha prenášat obraz do hladáčika?

Neviem to nijak odmerat, ale A7mkIII ma len 24mpx a tiez ma oneskorenie podla toho co vravel jej majitel a ja som si to uvedomil len preto ze si to vsimol on.

Vies ak fotis iba csc a zvlast daco nenarocne ci dokumentacne, tak si to asi nevsimnes. Ja ked som z 5DmkIV presiel na R, v niektorych chvilach som mal pocit ze neviem co fotim, pozeral som do hladacika, nenapadlo ma, ze to nemam real time, lebo oneskorenie je fakt male, ale kym pri 5DmkIV som presne vedel co som odfotil a to aj na fotke bolo, tak na R ostanem obcas prekvapeny. Pre mna pri svadbe to znamenalo ze som musel byt ovela viac sustredeny a ovela viac predvidat. Lebo kym pri 5DmkIV som spravil cvak na poslednu chvilu tak pri R som to akurat minul. Tiez mam pocit akoby obcas bolo oneskorenie vacsie a obcas mensie. Je to tak male oneskorenie ze skor som to vnimal ako taky neisty pocit z fotky a nevedel som comu to pripisat ani.



 
fatality
2019-09-03 09:40:53+02
príspevok od: martinmlm
Vieš prosím odmerat, ako velké je to oneskorenie? Ja na mojich dvoch fotákoch som sa na to zameral a neposrehol som nič . Snímače o velkosti 1" a apsc. Je možné, že tvoj nový Canon R má "VäTŠI" snímač a "VIAC" megapixel a nestíha prenášat obraz do hladáčika?

https://youtu.be/OvPd0MhBt7s
 
MagickVamp
2019-09-03 09:41:14+02
príspevok od: martinmlm
Vieš prosím odmerat, ako velké je to oneskorenie? Ja na mojich dvoch fotákoch som sa na to zameral a neposrehol som nič . Snímače o velkosti 1" a apsc. Je možné, že tvoj nový Canon R má "VäTŠI" snímač a "VIAC" megapixel a nestíha prenášat obraz do hladáčika?

A deje sa mi to aj pri portretoch vlastne, pri zrkadle sa mi nikdy nedialo ze ked baba menila pozu a ja som spravil v istom momente cvak, tak na fotke bolo daco ine ako som chcel, pri R sa mi to obcas deje. Spravim cvak, pozriem foto a som nespokojny, lebo som si isty ze som este stihol danu pozu, ale na foto uz to je kusok inak. Keby som mal len CSC a nefotil zrkadlom dlho, tak by som si to asi daval za vinu len sebe, teraz len viem povedat ze zrkadlom sa fotilo lepsie. Ale jednym dychom musim dodat ze vystup bol kvoli bf a ff casto horsi...preto vravim ze je to o kompromise zatial vsetko.
 
fatality
2019-09-03 09:43:57+02
príspevok od: MagickVamp
Neviem to nijak odmerat, ale A7mkIII ma len 24mpx a tiez ma oneskorenie podla toho co vravel jej majitel a ja som si to uvedomil len preto ze si to vsimol on.

Vies ak fotis iba csc a zvlast daco nenarocne ci dokumentacne, tak si to asi nevsimnes. Ja ked som z 5DmkIV presiel na R, v niektorych chvilach som mal pocit ze neviem co fotim, pozeral som do hladacika, nenapadlo ma, ze to nemam real time, lebo oneskorenie je fakt male, ale kym pri 5DmkIV som presne vedel co som odfotil a to aj na fotke bolo, tak na R ostanem obcas prekvapeny. Pre mna pri svadbe to znamenalo ze som musel byt ovela viac sustredeny a ovela viac predvidat. Lebo kym pri 5DmkIV som spravil cvak na poslednu chvilu tak pri R som to akurat minul. Tiez mam pocit akoby obcas bolo oneskorenie vacsie a obcas mensie. Je to tak male oneskorenie ze skor som to vnimal ako taky neisty pocit z fotky a nevedel som comu to pripisat ani.



mas pravdu..
https://fstoppers.com/originals/i-wish-id-known-i-moved-sony-366521
 
martinmlm
2019-09-03 09:45:54+02
príspevok od: MagickVamp
Neviem to nijak odmerat, ale A7mkIII ma len 24mpx a tiez ma oneskorenie podla toho co vravel jej majitel a ja som si to uvedomil len preto ze si to vsimol on.

Vies ak fotis iba csc a zvlast daco nenarocne ci dokumentacne, tak si to asi nevsimnes. Ja ked som z 5DmkIV presiel na R, v niektorych chvilach som mal pocit ze neviem co fotim, pozeral som do hladacika, nenapadlo ma, ze to nemam real time, lebo oneskorenie je fakt male, ale kym pri 5DmkIV som presne vedel co som odfotil a to aj na fotke bolo, tak na R ostanem obcas prekvapeny. Pre mna pri svadbe to znamenalo ze som musel byt ovela viac sustredeny a ovela viac predvidat. Lebo kym pri 5DmkIV som spravil cvak na poslednu chvilu tak pri R som to akurat minul. Tiez mam pocit akoby obcas bolo oneskorenie vacsie a obcas mensie. Je to tak male oneskorenie ze skor som to vnimal ako taky neisty pocit z fotky a nevedel som comu to pripisat ani.



môžeš prosím vyskúšat nastavit nízke rozlíšenie jpg, či sa to oneskorenie zmenší? taky malý pokus
 
MagickVamp
2019-09-03 10:19:39+02
príspevok od: fatality
mas pravdu..
https://fstoppers.com/originals/i-wish-id-known-i-moved-sony-366521
jo kiez by som to vedel aj ja....

Dobra sprava pre mna je ze nemusim menit znacku, smutnejsie ako prechod na R by bolo keby som vsetko predal s velkou stratou a presiel k Sony. Je to zatial fenomen CSC..stale nedozrete zbozie. Nie je to tragicke, ale je to take odtazite, so zrkadlom ma to pocitovo bavilo viac no, ako som uz pisal, nieco ako prechod zo stareho evo v manuale na najnovsiu toyotu prius v najvyssej vybave.

A este ostrenie zavisle od kontrastu a ta vydrz. Ja fakt nechapem ako niekto mohol CSC vychvalovat este pred prichodom A7mkIII a Rka ci novych Ztiek, ked pritom ani teraz to nie je uplne ruzove....a hnevam sa obcas sam na seba ze som skocil na tuto vlnu priskoro.
 
MagickVamp
2019-09-03 10:25:09+02
príspevok od: martinmlm
môžeš prosím vyskúšat nastavit nízke rozlíšenie jpg, či sa to oneskorenie zmenší? taky malý pokus
Nemyslim ze mensie rozlisenie fotky bude mat nejaky vplyv na hladacik fotky. Vies to nie je tak ze nastavim mensie rozlisenie...pri vacsom sa to aspon u mna prejavovalo ako pocit nespokojnosti po par hodinach fotenia. Nemienim len tak pre srandu fotit na mensom par hodin :-P Ale kludne ti to predam cele a ja si kupim zas dinosaura
 
fatality
2019-09-03 10:34:22+02
príspevok od: MagickVamp
jo kiez by som to vedel aj ja....

Dobra sprava pre mna je ze nemusim menit znacku, smutnejsie ako prechod na R by bolo keby som vsetko predal s velkou stratou a presiel k Sony. Je to zatial fenomen CSC..stale nedozrete zbozie. Nie je to tragicke, ale je to take odtazite, so zrkadlom ma to pocitovo bavilo viac no, ako som uz pisal, nieco ako prechod zo stareho evo v manuale na najnovsiu toyotu prius v najvyssej vybave.

A este ostrenie zavisle od kontrastu a ta vydrz. Ja fakt nechapem ako niekto mohol CSC vychvalovat este pred prichodom A7mkIII a Rka ci novych Ztiek, ked pritom ani teraz to nie je uplne ruzove....a hnevam sa obcas sam na seba ze som skocil na tuto vlnu priskoro.
mozno ine znacky taky lag nemaju..+pre niekoho su mozno podstatnejsie vyhody csc,nez vyhody dslr..kazdy potrebujeme nieco ine..
kazdopadne k tlacenkam csc dochadzalo najma preto,ze tato eskonomika je zalozena na neustalom
raste a csc bolo dobry dovod na zmenu,kupu po tom,co zrkadlovky boli vycibrene takmer k dokonalosti..
ale aj tak, ja osobne nelutujem..pre mna ma csc viac vyhod nez nevyhod..a mozno si len tak zo srandy spravim taky zvukovy testik na shutterlag,ako vyssie vo videu,lebo ja som nic take,ako ty(zmeskane okamihy) nepostrehol..
 
martinmlm
2019-09-03 10:38:33+02
príspevok od: MagickVamp
Nemyslim ze mensie rozlisenie fotky bude mat nejaky vplyv na hladacik fotky. Vies to nie je tak ze nastavim mensie rozlisenie...pri vacsom sa to aspon u mna prejavovalo ako pocit nespokojnosti po par hodinach fotenia. Nemienim len tak pre srandu fotit na mensom par hodin :-P Ale kludne ti to predam cele a ja si kupim zas dinosaura
Ďakujem za ponuku, budem nad tým silno rozmýšlať
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()