Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kúpa fotoaparátu

nina12
nina12 2019-11-08 18:15:11+01
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Momentálne mám Nikon D7000 a chcela by som niečo lepšie, pretože už má svoje roky. Prevažne fotografujem produktovú fotografiu (jedlo, produkty atď.), architektúru a street foto. Objektívy mám Nikon AF-S 24-120mm f/4G ED VR, Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD a Nikon AF-S 50mm f/1,8G. Uvažovala som nad Nikonom D850, ale radšej si nechám poradiť.
 
fatality
2019-11-12 12:22:42+01
príspevok od: nina12
Len ja potrebujem vymeniť tú moju D7000ku pretože na fotkách vidno prachové častice a v servise mi povedali, že by sa ten foták musel poslať do Prahy a museli by ho celý rozobrať. Tiež som si všimla tú D750ku, že je za dobrú cenu, ale neoplatí sa mi skôr kúpiť D500?
ako..kupovat novy fotak koli tomu ze starsi(a vhodny) ma zapraseny snimac,je take..ehm.. ..
vycistia ti ho aj inde,nez len v Prahe..
ale ked nevies,co s peniazmi,hocico novsie s Nikon bajonetom bude ok..vystup bude rovnaky,alebo
o nieco lepsi a snimac nebude zapraseny
 
jozef84
2019-11-12 15:53:35+01
príspevok od: nina12
Len ja potrebujem vymeniť tú moju D7000ku pretože na fotkách vidno prachové častice a v servise mi povedali, že by sa ten foták musel poslať do Prahy a museli by ho celý rozobrať. Tiež som si všimla tú D750ku, že je za dobrú cenu, ale neoplatí sa mi skôr kúpiť D500?
To čo bol za servis?...
 
jozef84
2019-11-12 15:55:23+01
príspevok od: fatality
ako..kupovat novy fotak koli tomu ze starsi(a vhodny) ma zapraseny snimac,je take..ehm.. ..
vycistia ti ho aj inde,nez len v Prahe..
ale ked nevies,co s peniazmi,hocico novsie s Nikon bajonetom bude ok..vystup bude rovnaky,alebo
o nieco lepsi a snimac nebude zapraseny
Tiež som sa nad tým pozastavil...iné meno, ako "kvak", na toho "experta" nemám.
 
Johnnny
2019-11-13 09:40:15+01
príspevok od: nina12
Ako priznám sa tie bezzrkadlovky ma teraz nejako moc nelákajú a keby porovnáme D750 vs D810 vs D850, ktorý z nich sa najviac oplatí kúpiť? Lebo ja fotografujem prevažne to jedlo a už by som sa chcela s fotkami posunúť ďalej, hlavne čo sa týka kvality fotiek.
Oni vas ucite zaujimat zacnu, nakolko sa s vyrobou DSLR o par rokov sekne. Je potom otazne ci ma zmysel investovat do starsieho systemu.
 
jozef84
2019-11-13 11:32:24+01
príspevok od: Johnnny
Oni vas ucite zaujimat zacnu, nakolko sa s vyrobou DSLR o par rokov sekne. Je potom otazne ci ma zmysel investovat do starsieho systemu.
a prečo by to nemalo zmysel?Myslíš, že to je ako s Windows XP? Foťáky budú fungovať, je k tomu spústa dobrých objektívov.
 
Johnnny
2019-11-13 15:15:19+01
príspevok od: jozef84
a prečo by to nemalo zmysel?Myslíš, že to je ako s Windows XP? Foťáky budú fungovať, je k tomu spústa dobrých objektívov.
Samozrejme, ze fotaky budu fungovat nadalej. Problem je, ze ak uz dnes vies, ze kupujes nieco zastarale a nemas preto rozumny rovod, nema to velmi zmysel.
 
jozef84
2019-11-14 09:33:17+01
príspevok od: Johnnny
Samozrejme, ze fotaky budu fungovat nadalej. Problem je, ze ak uz dnes vies, ze kupujes nieco zastarale a nemas preto rozumny rovod, nema to velmi zmysel.
. Z teba musia mať marketingoví pracovníci radosť.
 
Johnnny
2019-11-14 09:41:45+01
príspevok od: jozef84
. Z teba musia mať marketingoví pracovníci radosť.
Ako toto suvisi s marketingom ? Systemovy fotak si nekupujes na tyzden, kupujes to s nejakou perspektivou a dnes je snad uz kazdemu jasne, ze DSLR ju nemaju velku aj napriek tomu ze ano, fotit budu.

Su samozrejme rozne dovody preco si CSC nekupit, ale v tomto konkretnom pripade mi ich moc nenapada. Ale dotycny sa k tomu nevyjadril, mozno nejaky specialny ma
 
jozef84
2019-11-14 09:51:35+01
Prečítaj si pozorne ešte raz, čím fotí, čo fotí. Asi toho nemáš veľa nafoteného. Na to jej stačí tá jej zostava, stačí dať vyčistiť číp do serióznejšieho servisu. V zhľadom ku skladbe objektívov, ak má voľné prostriedky by som jej doporučil namiesto nového systému nikon D610 buď nový vo výpredaji, alebo aj z bazáru. Z ušetrených prostriedkov by som jej doporučil dokúpiť makráč(ale nie potrebný), statívy, svetlá na nasvietenie jedál, zaujímavé podložky a pozadia na fotenie, popozerať tutoriály na úpravu jedál a spôsob fotenia. Táto zostava je bohate stačí aj na výstavné zväčšeniny. Na street foto jej stačí dokúpiť z ušetreného niečo malé a spratné(napríklad Sony RX100 alebo Ricoh GR a pod.) Stačia ti tieto dôvody?
 
Johnnny
2019-11-14 09:56:42+01
Ja sa ale vyjadrujem k jej povodnej poziadavke, ze pokial ma v plane kupovat uplne novu relativne drahu zrkadlovku, uprednostil by som a specialne vzhladom k tomu co foti bezzrkadlovku.

Ano, na to co foti obzvlast vzhladom k urovni jej sucasna zostava urcite staci.
 
jozef84
2019-11-14 10:43:19+01
príspevok od: Johnnny
Ja sa ale vyjadrujem k jej povodnej poziadavke, ze pokial ma v plane kupovat uplne novu relativne drahu zrkadlovku, uprednostil by som a specialne vzhladom k tomu co foti bezzrkadlovku.

Ano, na to co foti obzvlast vzhladom k urovni jej sucasna zostava urcite staci.
Má tam tri objektívy. Rozsahy vidíš aj na na aký systém sú vhodné. Uvažovala kúpiť D850 a výdrž na jednu batériu pri ccs cca 300 záberov jej nestačí. Radili jej aj D750(tiež dobrá voľba, už slušná cena , pokiaľ by chcela aj dynamické deje fotenia a lepší systém ostrenia bez prekompozície a hlavne výklopný display). Máš všetky fakty k objektívnemu záveru. Pokiaľ by nemala tú zostavu, čo má, tak by som uvažoval možno ako ty. Ešte k architektúre a street foto. Ak kúpi FF, tak na architektúru by som doplnil jeden širokouhlý objektív a časom nejaký zoom 70-200. Pomôckou ti môže byť táto stránka s recenziami, reálnymi fotkami, popisom? https://www.juzaphoto.com/lens.php?l=en&m=nikon&size=ff
 
nina12
2019-11-14 11:26:00+01
Ako mňa momentálne nejako neláka tá nová rada Z, radšej by som pár rokov počkala, že ako sa to vyvinie a aj cena je teraz moc privysoká, hlavne teda čo sa týka Z7. A radšej by som asi skôr siahla, keď po bezzrkadlovke tak Fujifilm alebo Sony, ale nechcela by som to mať ako primárny fotoaparát, mne vyhovujú teraz zrkadlovky. Skôr už uvažujem nad tou D750, keďže je teraz za dobrú cenu a po čase si dokúpila makro objektív, širokáč a zoom a snáď to bude na pár rokov stačiť.
 
jozef84
2019-11-14 11:46:31+01
príspevok od: nina12
Ako mňa momentálne nejako neláka tá nová rada Z, radšej by som pár rokov počkala, že ako sa to vyvinie a aj cena je teraz moc privysoká, hlavne teda čo sa týka Z7. A radšej by som asi skôr siahla, keď po bezzrkadlovke tak Fujifilm alebo Sony, ale nechcela by som to mať ako primárny fotoaparát, mne vyhovujú teraz zrkadlovky. Skôr už uvažujem nad tou D750, keďže je teraz za dobrú cenu a po čase si dokúpila makro objektív, širokáč a zoom a snáď to bude na pár rokov stačiť.
Dobrá voľba. To ti vystačí ešte na dosť dlho, kým sa to celé utrasie.Ešte si dokúp vercaig na fotenie(statív, stan, podložky, pozadia, svetlá) a poštuduj prípravu jedla a jeho fotenie. Je tam kopec fínt. Ja osobne som bol prekvapený použitím motorového oleja na pečené kurča, prípravou roztoku na postriekanie jedla(kvapky). A kopec videí nájdeš na Youtube.
 
fatality
2019-11-14 13:34:22+01
príspevok od: nina12
Ako mňa momentálne nejako neláka tá nová rada Z, radšej by som pár rokov počkala, že ako sa to vyvinie a aj cena je teraz moc privysoká, hlavne teda čo sa týka Z7. A radšej by som asi skôr siahla, keď po bezzrkadlovke tak Fujifilm alebo Sony, ale nechcela by som to mať ako primárny fotoaparát, mne vyhovujú teraz zrkadlovky. Skôr už uvažujem nad tou D750, keďže je teraz za dobrú cenu a po čase si dokúpila makro objektív, širokáč a zoom a snáď to bude na pár rokov stačiť.
dobra volba,ale fakt necakaj zazraky,co sa tyka zlepsenia vystupu..
tie pridu,ak sa naucis lepsie svietit,komponovat,rozne finty s jedlom atd..
a btw.zoom uz mas dobry 24-120/4..dokonca aj slusne siroky na zaciatku..
a makrac bude na detaily dobry...
 
fatality
2019-11-14 15:33:30+01
príspevok od: jozef84
Dobrá voľba. To ti vystačí ešte na dosť dlho, kým sa to celé utrasie.Ešte si dokúp vercaig na fotenie(statív, stan, podložky, pozadia, svetlá) a poštuduj prípravu jedla a jeho fotenie. Je tam kopec fínt. Ja osobne som bol prekvapený použitím motorového oleja na pečené kurča, prípravou roztoku na postriekanie jedla(kvapky). A kopec videí nájdeš na Youtube.
ja som bol prekvapený,že mnoho pecenych,varených jedál sa fotí surových,polosurovych.. ..
 
jozef84
2019-11-14 17:41:47+01
príspevok od: fatality
ja som bol prekvapený,že mnoho pecenych,varených jedál sa fotí surových,polosurovych.. ..
Tiež som zíral, ako fotia produkty pre obchodné reťazce a s čím. Ale je pravda, že tieto "úpravy" majú svoje logické jadro. Lebo máš iba pár sekúnd na odfotenie reálneho jedla pri ideálnej teplote, potom sa jedlo vizuálne stáva nechutným. Tuk a šťava sa oddelí, jedlo stratí oxidáciou farbu, atď. Skús si niekde pohľadať na Youtube ako vyzerá reálny burger a "upravený". Reálny by si sa naň ani nepozrel...
 
fatality
2019-11-14 17:59:59+01
príspevok od: jozef84
Tiež som zíral, ako fotia produkty pre obchodné reťazce a s čím. Ale je pravda, že tieto "úpravy" majú svoje logické jadro. Lebo máš iba pár sekúnd na odfotenie reálneho jedla pri ideálnej teplote, potom sa jedlo vizuálne stáva nechutným. Tuk a šťava sa oddelí, jedlo stratí oxidáciou farbu, atď. Skús si niekde pohľadať na Youtube ako vyzerá reálny burger a "upravený". Reálny by si sa naň ani nepozrel...
ono je to aj pre to,ze vacsina ingrediencii vyzera lepsie za polosurova/surova,nez hotovych..
aj keby si to odfotil presne v momente dokoncenia..
hej videl som.. ..
 
z80
2019-11-14 18:01:14+01
príspevok od: jozef84
Tiež som zíral, ako fotia produkty pre obchodné reťazce a s čím. Ale je pravda, že tieto "úpravy" majú svoje logické jadro. Lebo máš iba pár sekúnd na odfotenie reálneho jedla pri ideálnej teplote, potom sa jedlo vizuálne stáva nechutným. Tuk a šťava sa oddelí, jedlo stratí oxidáciou farbu, atď. Skús si niekde pohľadať na Youtube ako vyzerá reálny burger a "upravený". Reálny by si sa naň ani nepozrel...
A ked sa ten "realny" a "odfoteny" burger lisia, tak to dopadne takto
https://youtu.be/pGOe4O8h9Pk?t=221
 
jozef84
2019-11-14 19:01:21+01
príspevok od: z80
A ked sa ten "realny" a "odfoteny" burger lisia, tak to dopadne takto
https://youtu.be/pGOe4O8h9Pk?t=221
presne
 
soundastic
2019-11-16 15:31:06+01
Pekný deň všetkým... Nechcem zakladať nové vlákno, tak si dovolím nabúrať sa sem, keďže je tu spomenutých pár foťákov, o ktorých uvažujem. Potrebujem riešiť prechod z D3200. Fotiť sa bude wildlife, macro a krajina-scenérie. Viem, že na ten wildlife by bol ideálny d500, ale to je už pre mňa ako amatéra veľa peňazí (+drahšie karty, menšia výdrž batérie - viac náhradných atd). Takže som priklonený D7500 vke. Treba mi tie telá dve (aj pre partnerku). Zamotala mi ale hlavu cena D750tky. Má horšie fps, otázkou teda je, či by FF bolo významným prínosom (u tej krajiny asi áno)... Navyše som nedávno kúpil tokinu 11-16, ktorá je len na APSC. Pri FF od 15mm použiteľná, ale bez fltrov a stratou kvality na okrajoch... tlač len minimálne a nie veľkoplošne... Ďakujem
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()