Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Univerzálny fotoaparát

tikikiki
tikikiki 2019-11-13 12:22:01+01
Ahojte, všetci... Chcel by som skúsených poprosiť o radu pri výbere správneho fotoaparátu.
Hľadám čo najviac univerzálny fotoaparát keďže bavý ma fotiť krajinky, portréty, šport, zvieratá, nočné oblohy atď.. Jednoducho všetko.
Pomerne veľa googlim ale mám pocit, že už sa začínam veľmi strácať a mať v tom guláš preto som sa rozhodol poprosiť o pomoc.
Zatiaľ čo som pozeral tak docela sa mi pozdráva fotoaparát SONY A7 I + 28-70mm (set). Aktuálne sú tieto foto v akcií za myslím dobrú cenu 750-890€. Záleží od shopu.
Čo sa samotného foto týka myslíte, že by to bola dobrá voľba ako univerzál? Bol som si ho aj vyskúšať v ruke no mal som z toho rozpačité pocity.. Ergonomia rsp. umiestnenie spúšte závierky mi moc nesedelo.. keďže som bol zvyknutý na NIKON Grip spúšť. To mi sedelo.
Je to síce Full Frame ale aj som sa dočítal, že niektore APS-C su v konečnom výsledku lepšie.
Pri výbere foto mi hlavne záleži aby to bol univerzál, dal sa nabíjať priamo cez USB (napr. ext.nabíjačka aj počas cvakania), bol to fotoaparát do budúcna čo sa špecifikácií týka, mal možnosť WiFi, NFC alebo Bluetooth prenosu fotiek, nie moc veľké telo (preto som skôr pozeral bezzrkadlovky ale nebránim sa ani zrkadlu) a hlavne aj nejaká tá odolnosť voči vode, prachu a počasiu.
Z toľkého googlenia som sa vždy nejako vrátil k tej SONY A7 I aj keď tá ergonómia nieje tip top.
Poškuľoval som aj po tej SONY A7 II ale tam je cena už aj s objektívom cez 1.400€ čo je cez môj rozpočet. Alebo ešte možnosť objednať ho z Amazonu kde je so super setom za 899€ ale bojím sa toho čo by mi prišlo domov. S tým skúsenosť nemám.
Ešte mi padol do oka aj SONY A6000 + seťák, Nikon 5600 + seťák.
Čo sa výkonu týka tak bol by som rád aj k dlhým uzávierkam keďže rád fotím nočnú oblohu a MilkWay. Aby som sa mohol s tým vyhrať, rýchly a tichý focus..
Môj cenový strop je cca. 900€ plus mínus.
Prosím skúste mi poradiť niečo rozumné, spolahlivé a kvalitné za tú sumu.. Nebránil by som sa ani kúpe z druhej ruky nemusí to byť fungel nové. Ale zas tiež moc nechcem 20 rokov staré mašinky.
Budem rád každej rade.
 
fatality
2019-11-15 19:05:45+01
príspevok od: jozef84
Pripomína mi to rozprávku od Dobsinskeho:Ženský vtip. Keď je tvoja dcéra taká majsterka, nech už teraz príde na sobáš. Ale nech príde takto: ani vo dne, ani v noci; ani pešky, ani vezky, ani nie na koni; po ceste i nie po ceste; ani oblečená, ani nahá. A nech mi pritom donesie dar i nie dar!"
toto som nepochopil,ale neva
 
vilkoo
2019-11-15 19:44:20+01
Taky neexistuje .
 
Paladin25
2019-11-15 21:04:24+01
V tvojom prípade by som možno zvážil olympus E-M10 II alebo III a ktomu 12-40 2.8
 
seifi
2019-11-16 08:36:49+01
príspevok od: vilkoo
Taky neexistuje .
tirž si myslím, a k tomu aj rozumné aj spoľahlivé aj kvalitné; posledné 2 sú všetky ; otázka znie, čím tikikikik fotí dnes ?
 
photox
2019-11-16 08:58:23+01
Kazdy fotoaparat je univerzal, rozdiel je iba v nas.
 
digihelion
2019-11-16 10:10:21+01
Tiez by som zvazil ako zaklad objektiv Olympus 12-40 f2.8 (kludne aj bazarovy, tam sa nema co pokazit) a potom podla uvazenia nejake telo od Olympusu alebo Panasonicu.... Bude to male, odolne, stabilizovane, rychle, vhodne aj na video...
 
jozef84
2019-11-16 12:27:41+01
príspevok od: kamikzi
prečo? za mňa e-infin je osvedčený predajca ..to že budem mať záruku len rok ti je síce daň ale tak isto som mal keď som kupoval objektív z Nemecka napr.
Prepáč, zle som zaradil odpoveď. To patrilo autorovi vlákna.
 
jozef84
2019-11-16 12:31:38+01
príspevok od: fatality
toto som nepochopil,ale neva
Toto patrilo autorovi vlákna. Je to ako rozprávka o univerzálnom foťáku, ktorý je na všetko super.Chce foťák s takými protichodnými vlastnosťami, že ma fakt zaujíma, že čo si nakoniec vyberie. Túto rozprávku o univerzálnom foťáku si rád prečítam do konca.
 
fatality
2019-11-16 13:08:50+01
príspevok od: jozef84
Toto patrilo autorovi vlákna. Je to ako rozprávka o univerzálnom foťáku, ktorý je na všetko super.Chce foťák s takými protichodnými vlastnosťami, že ma fakt zaujíma, že čo si nakoniec vyberie. Túto rozprávku o univerzálnom foťáku si rád prečítam do konca.
aha..tak to uz chapem.. ..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()