Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fujifilm XT-20 vs. XT-30

dur0
dur0 2020-06-29 17:51:57+02
Zdravim,
ma niekto skusenosti s oboma fotoaparatmi? Potreboval by som poradit, ci je autofocus pri xt-30 hodny toho zaplatit 2x viac. Ide mi vseobecne o vlastnosti pre fotografovanie, ci je ta nova verzia v nieco vyznamne lepsia . Video moc nenatacam.

vdaka!
 
belco
2020-07-08 07:17:02+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Fuji X-E3 za 340 Eur na EGC? zachvilu ju budu rozdavat zdarma k nejakym drahsim objektivom
Za 340€ je hneda verzia, ale čierna a strieborna je uz o 50€ drahšia. Nie nadarmo sa hovofí, že čierny fotak fotí lepšie
 
fatality
2020-07-08 08:30:14+02
príspevok od: bobo222
Tiež som čumel jak puk na tú cenu. Už som tam zažil aj 18-55 za nejakých 230, u nás chcú na bazáre za ojetinu niektorí vykukovia aj 300.
nenazyval by som vykukami tych,co si poctivo a podla platnych pravidiel a zakonov kupia objektiv u nas za 500€ a potom ho v dobrom stave predavaju za 300..
vykukami su skor ti,co tieto pravidla,dane a cla obchadzaju na sedom trhu(ci predajcovia,ci kupujuci)..
tym nechcem povedat,ze som tento trh nikdy nevyuzil,len..netreba mat pokrivene videnie sveta.. ..
 
marcus_labeo
2020-07-08 09:26:09+02
príspevok od: fatality
nenazyval by som vykukami tych,co si poctivo a podla platnych pravidiel a zakonov kupia objektiv u nas za 500€ a potom ho v dobrom stave predavaju za 300..
vykukami su skor ti,co tieto pravidla,dane a cla obchadzaju na sedom trhu(ci predajcovia,ci kupujuci)..
tym nechcem povedat,ze som tento trh nikdy nevyuzil,len..netreba mat pokrivene videnie sveta.. ..
Takže budeš dobrý a uvedomelý občan a platiteľ daní a kúpiš si to u nás za 500, keď to môžeš mať zo zahraničia za polovicu? Ale OK, argumenty ako plná dvojročná záruka, možnosť vrátiť do 14 dní bezdôvodne atp. majú svoju váhu. Ale pri bazárovke? Mňa prd zaujíma, že niekto si kúpil nový model za plnú uvádzaciu cenu, musí vnímať trhovú realitu a za koľko sa nový predáva po rokoch a pýtať za použitý viac, ako za nový je hlúposť. Možno z tej Číny nemám reálne záruku, ale o tú logicky nemám pri bazárovke, naviac mám použitý tovar.Takže pri voľbe bazárovka zo Slovenska vs nový z Číny nie je o čom.
(disclaimer: posledný foťák som kúpil zo slovenského e-shopu).
 
bobo222
2020-07-08 10:14:05+02
príspevok od: fatality
nenazyval by som vykukami tych,co si poctivo a podla platnych pravidiel a zakonov kupia objektiv u nas za 500€ a potom ho v dobrom stave predavaju za 300..
vykukami su skor ti,co tieto pravidla,dane a cla obchadzaju na sedom trhu(ci predajcovia,ci kupujuci)..
tym nechcem povedat,ze som tento trh nikdy nevyuzil,len..netreba mat pokrivene videnie sveta.. ..
Nechápem čo by s tým mal mať kupujúci, ak si kúpi tovar v riadnom eshope na faktúru a riadne zaplatí. To fakt nie je problém kupujúceho, ako je riešená legislatíva a čo robia alebo nerobia daňováci v danom štáte. To by si musel kontrolovať aj nákup rožkov v nejakom malom obchode, či náhodou predávajúci neodžubáva s DPH. Nie je tam žiadny rozdiel. Ono sa to stavia u tej fototechniky do pozície že by sa mal cítiť vinný, ak nakúpiš inde a lacno, ale nie je to tak.

No a cena ojazdenej fototechniky na Slovensku je fakt na dlhú a asi dosť nezáživnú debatu.
 
blahoslav J B Art
2020-07-08 11:05:29+02
príspevok od: belco
Za 340€ je hneda verzia, ale čierna a strieborna je uz o 50€ drahšia. Nie nadarmo sa hovofí, že čierny fotak fotí lepšie
Black Cameras Matter
 
blahoslav J B Art
2020-07-08 11:09:40+02
príspevok od: bobo222
Nechápem čo by s tým mal mať kupujúci, ak si kúpi tovar v riadnom eshope na faktúru a riadne zaplatí. To fakt nie je problém kupujúceho, ako je riešená legislatíva a čo robia alebo nerobia daňováci v danom štáte. To by si musel kontrolovať aj nákup rožkov v nejakom malom obchode, či náhodou predávajúci neodžubáva s DPH. Nie je tam žiadny rozdiel. Ono sa to stavia u tej fototechniky do pozície že by sa mal cítiť vinný, ak nakúpiš inde a lacno, ale nie je to tak.

No a cena ojazdenej fototechniky na Slovensku je fakt na dlhú a asi dosť nezáživnú debatu.
Nielen na Slovensku, aj na Ebay sa použité objektívy často predávajú drahšie, ako na egc nové ... A nielen objektívy, ale aj telá
 
marcus_labeo
2020-07-08 11:47:17+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Nielen na Slovensku, aj na Ebay sa použité objektívy často predávajú drahšie, ako na egc nové ... A nielen objektívy, ale aj telá
Tak keď Ti ebay za každú predanú vec strhne 11% poplatok, tak to tam musíš pripočítať, teda ak predávaš objektív za 500 eur, 55 eur zaplatíš ebay a zostane ti len 445. Na slovenských bazároch ale žiadne takéto výpalné nie je a aj tak sú ceny rovnaké ako na ebay (ak nie vyššie).
 
fatality
2020-07-10 18:48:59+02
príspevok od: marcus_labeo
Takže budeš dobrý a uvedomelý občan a platiteľ daní a kúpiš si to u nás za 500, keď to môžeš mať zo zahraničia za polovicu? Ale OK, argumenty ako plná dvojročná záruka, možnosť vrátiť do 14 dní bezdôvodne atp. majú svoju váhu. Ale pri bazárovke? Mňa prd zaujíma, že niekto si kúpil nový model za plnú uvádzaciu cenu, musí vnímať trhovú realitu a za koľko sa nový predáva po rokoch a pýtať za použitý viac, ako za nový je hlúposť. Možno z tej Číny nemám reálne záruku, ale o tú logicky nemám pri bazárovke, naviac mám použitý tovar.Takže pri voľbe bazárovka zo Slovenska vs nový z Číny nie je o čom.
(disclaimer: posledný foťák som kúpil zo slovenského e-shopu).
pozri,toto by bolo na dlho,co je a co nieje ok..len je podla mna prilis nazyvat vykukmi tych,co normalne kupili na sk/eu a potom primerane zlavia a predavaju za cenu,ktora je bohuzial(pre nich) +- rovnaka,ako za nove zo sedeho trhu..lebo sedy trh je anomalia a argumentovat,ze dotycni nevnimaju trhovu realitu je blbost..
a neviem,ako tato super truper vyhoda bude fungovat dalej,kedze cele toto obchodne divadlo tazilo z postavenia Hong Kongu voci UK a UK vs EU..po Brexite to uz asi take ruzove nieje..
ps.ked zoberiemdo uvahy,ake colne orgie som musel podstupit koli 30€ balicku z USA,tak vsetky tieto eglobal a einfin zasielky chodiace sem ako po masielku su pekny odrb a ziadna "trhova realita" alebo normal "nakupy zo zahranicia"..
 
fatality
2020-07-10 18:54:10+02
príspevok od: bobo222
Nechápem čo by s tým mal mať kupujúci, ak si kúpi tovar v riadnom eshope na faktúru a riadne zaplatí. To fakt nie je problém kupujúceho, ako je riešená legislatíva a čo robia alebo nerobia daňováci v danom štáte. To by si musel kontrolovať aj nákup rožkov v nejakom malom obchode, či náhodou predávajúci neodžubáva s DPH. Nie je tam žiadny rozdiel. Ono sa to stavia u tej fototechniky do pozície že by sa mal cítiť vinný, ak nakúpiš inde a lacno, ale nie je to tak.

No a cena ojazdenej fototechniky na Slovensku je fakt na dlhú a asi dosť nezáživnú debatu.
ale samozrejme ze s tym ma nieco aj kupujuci..ked vedome nepreclis,nepriznas hodnotu,tvaris sa ze je to "darcek"..
ale podstatou mojho prispevku bolo ine..mas tu tisice normalnych poctivych ludi,co si kupia techniku u nas a po case ju so zlavou predavaju..a je silne kafe ich nazyvat vykukmi,len za to ze tu existuje tato grey market anomalia,ktora minimalne z hladiska cla a dani odrbom jednoducho je..
 
bobo222
2020-07-10 19:16:28+02
príspevok od: fatality
ale samozrejme ze s tym ma nieco aj kupujuci..ked vedome nepreclis,nepriznas hodnotu,tvaris sa ze je to "darcek"..
ale podstatou mojho prispevku bolo ine..mas tu tisice normalnych poctivych ludi,co si kupia techniku u nas a po case ju so zlavou predavaju..a je silne kafe ich nazyvat vykukmi,len za to ze tu existuje tato grey market anomalia,ktora minimalne z hladiska cla a dani odrbom jednoducho je..
Ak kupuješ tovar v EU nepreclievaš, to je povinnosť dovozcu.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()