Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vyber fotoaparatu a objektivu

zzuzana
zzuzana 2020-08-03 11:36:04+02
Dobry den ,

poprosila by som rady ohladom vyberu objektivu . Momentalne mam D 3400 NIKOn a objektiv 50 mm Nikkor .. ale chcem sa rozlucit s D 3400a ist do D780 ff alebo D850 neviem co by bolo lepsie ,????

a plus objektiv na fotografovanie deti v pohybe a psikov .

Robim profesionalnu fotografiu deti , rodiniek , tehu foto a psikov ale bohuzial uz nechcem ostat len pri portretoch kde musia sa vsetci nehybat koli rozmazaniu ....

Fotim interier a exterier ..

Samozrejme 50 mm Nikkor si nechavam na portretovu fotografiu ale trosku by som sa chcela odpichnut aby som nebola nalepena na klientoch na 2 m a teraz pozor vyleti vtacik ..... : D proste chcem trosku aj ten pohyb a aby to nebolo mazle



Zaujem riesit D 780 NIKONA ale s vyberom objektivu by som si nechala poradit .. zas nefotim zvierata v lese chcem aby bol pekny portret ..bokeh ..a plus aby sa aj mohli hybat popripade psik v behu .



Rozmyslala som nad TAMRONOM 70 -200 mm 2.8 ci by to stou D780 tkou dalo to co hladam ???
 
juranest
2020-08-13 19:28:51+02
Dobry den, chcem vyuzit toto vlakno - rozhodujem sa medzi:
Nikon D850
Nikon Z7
Fujifilm XT-4
Chcem hlavne fotit svoje deti, portrety, pohyb + nejake eventy rodinne. Chcem si tiez fotit obcas krajinku mozno trosku WL.
Zatial sa najviac priklanam k D850 lebo mi trosku chyba pocit z klasickej zrkadlovky. Mal som 3 Nikony (D3100,D7200 a D750) a mal som ich rad vsetky. Mal som tiez Fuji XT-3, ktory sa mi tiez velmi lubil a bolo to to posledne cim som fotil. Musel som to vsetko predat, kvoli rodinnym veciam ale teraz zacinam mat opat chut fotit a mam aj vcelku cas na. Uz mi to dost chyba.
 
jozef84
2020-08-14 10:56:20+02
príspevok od: juranest
Dobry den, chcem vyuzit toto vlakno - rozhodujem sa medzi:
Nikon D850
Nikon Z7
Fujifilm XT-4
Chcem hlavne fotit svoje deti, portrety, pohyb + nejake eventy rodinne. Chcem si tiez fotit obcas krajinku mozno trosku WL.
Zatial sa najviac priklanam k D850 lebo mi trosku chyba pocit z klasickej zrkadlovky. Mal som 3 Nikony (D3100,D7200 a D750) a mal som ich rad vsetky. Mal som tiez Fuji XT-3, ktory sa mi tiez velmi lubil a bolo to to posledne cim som fotil. Musel som to vsetko predat, kvoli rodinnym veciam ale teraz zacinam mat opat chut fotit a mam aj vcelku cas na. Uz mi to dost chyba.
Keď si fotil s vyššie uvedenými, tak si myslím, že už máš dosť skúseností a vedomostí s jednotlivými systémami a objektívmi na výber vhodného systému, ktorý potrebuješ. Či si potrebuješ potvrdiť dobrý výber? Všetky sú veľmi dobré. Ak si bol zvyknutý na D750, tak by som tam zaradil do výberu ešte D780. Veľké rozlíšenie a váha D850 je niekedy fakt na oštaru, aj keď niektoré benefity to má.(orezy)
 
juranest
2020-08-14 14:08:54+02
príspevok od: jozef84
Keď si fotil s vyššie uvedenými, tak si myslím, že už máš dosť skúseností a vedomostí s jednotlivými systémami a objektívmi na výber vhodného systému, ktorý potrebuješ. Či si potrebuješ potvrdiť dobrý výber? Všetky sú veľmi dobré. Ak si bol zvyknutý na D750, tak by som tam zaradil do výberu ešte D780. Veľké rozlíšenie a váha D850 je niekedy fakt na oštaru, aj keď niektoré benefity to má.(orezy)
Rozmyslal som aj nad D780, ale D850 potom zvitazila z DSLR kvoli rozliseniu na krajinky. Od tej D850 ma jedine odradza nastup mirrorless. Skoda, ze Nikon nezlacnuje trosku viac objektivy pre DSLR nakolko ten predaj isiel dole..Pri Fuji sa mi lubi to, ze pri relativne nizkej cene clovek dostane skvele objektivy a je to lahsia a stylova vybava...Musim este rozmyslat. A urcite si to pojdem este vsetko vyskusat...
 
Nino81
2020-08-16 10:34:02+02
Ahojte...nejdem zakladať novú tému, lebo riešim podobnú dilemu....

Vždy som mal jasno v tom kam, s čim a ako ale teraz som sa dostal na rázcestie keďže už nejde o fazuľky a za kvalitu sa aj platí.
Mám D750 so setovým objektívom AF-S 24-120mm f/4G VR a jeden starší teleobjektív tamron sp 70-300mm f/4-5.6 di vc usd, ktorý som si nechal z čias keď som mal D5100.

Fotím hlavne vonku za rôznych svetelných podmienok a pohybujúce sa objekty, teda venujem sa verejnej doprave už 20 rokov a teraz by som poprosil skôr odborný názor aby som nevyhadzoval peniaze von oknom, keďže každý mi tvrdí niečo iné ale každý sa venuje inému žánru ako ja.

Mám si k tej 750-tke dokúpiť rsp vymeniť objektívy za niečo kvalitnejšie? Rozmýšľam napríklad o
Sigma 70-200mm f / 2,8 DG OS HSM Sports rsp. podobné varianty od Tamronu 70-200 f2,8 G2 či Nikon 70-200 f2,8 alebo prejsť na niečo úplne iné a cenovo dosť podobné a to Z50 so seťákmi na čo sú dosť pozitívne ohlasy rsp. Z5/Z6? aby som sa udržal v podobnej cenovej hladine. Alebo majú iné firmy produkty viac vhodné na akčnú foto? Je pravda, že začínal som na olympusoch neskôr canon ale nikony mi sadli najlepšie doteraz vždy.

Za každý názor vopred ďakujem.
 
francesco
2020-08-16 12:16:37+02
príspevok od: Nino81
Ahojte...nejdem zakladať novú tému, lebo riešim podobnú dilemu....

Vždy som mal jasno v tom kam, s čim a ako ale teraz som sa dostal na rázcestie keďže už nejde o fazuľky a za kvalitu sa aj platí.
Mám D750 so setovým objektívom AF-S 24-120mm f/4G VR a jeden starší teleobjektív tamron sp 70-300mm f/4-5.6 di vc usd, ktorý som si nechal z čias keď som mal D5100.

Fotím hlavne vonku za rôznych svetelných podmienok a pohybujúce sa objekty, teda venujem sa verejnej doprave už 20 rokov a teraz by som poprosil skôr odborný názor aby som nevyhadzoval peniaze von oknom, keďže každý mi tvrdí niečo iné ale každý sa venuje inému žánru ako ja.

Mám si k tej 750-tke dokúpiť rsp vymeniť objektívy za niečo kvalitnejšie? Rozmýšľam napríklad o
Sigma 70-200mm f / 2,8 DG OS HSM Sports rsp. podobné varianty od Tamronu 70-200 f2,8 G2 či Nikon 70-200 f2,8 alebo prejsť na niečo úplne iné a cenovo dosť podobné a to Z50 so seťákmi na čo sú dosť pozitívne ohlasy rsp. Z5/Z6? aby som sa udržal v podobnej cenovej hladine. Alebo majú iné firmy produkty viac vhodné na akčnú foto? Je pravda, že začínal som na olympusoch neskôr canon ale nikony mi sadli najlepšie doteraz vždy.

Za každý názor vopred ďakujem.
Ak ti nestaci D750 s 24-120 tak s Z50 so setakmi si isto nepomozes. Ja by som si urcite najprv vyskusal tie objektivy na D750ku.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()