Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát do 400 eur na bazoši

Cookie
Cookie 2021-02-15 17:39:17+01
Dobrý deň potreboval by som poradiť nejaký foťák do 400 eur na bazoši alebo na nejakom inom kvalitnom bazari som začiatočník a foťák budem mať prvý raz v ruke ale chcel by som aby k tomu bol aj nejaky objektív ak by toto znelo blbo tak prepáčte som amatér kľudne mi môžete napísať aj ako by som si mohol zlepšiť vedomosti vo vyberaní foťáku ďakujem že ste taký milí a pomôžete mi.
 
fatality
2021-02-19 22:16:08+01
príspevok od: lazluk
Čo hovoríte na túto ponuku?

https://foto.bazos.sk/inzerat/121656868/nikon-d5500-af-s-nikkor-18-55mm-plus-prislusenstvo.php
vzhladom na cenu a tie ostatne ponuky na bazosi,slabota..v podstate d5500 za 370..nic moc..
 
vlados
2021-02-21 09:32:26+01
Plus si k tomu musiš kúpiť kartu a brašnu. Takze sa dostanes cez svoj limit. A do buducna ak Ta to chytí, by som doporučoval začať budovať na perspektívnejšom bajonete.
 
seifi
2021-02-21 09:54:00+01
dobrá fotografia cvaknutá na hocijakom bajonete sa nestratí; naopak, ak nemáš nápad, svetlo, nevystihneš okamih, nedáš tomu kompozíciu ktorá podčiarkne motív, alebo fotíš banality, tak môžeš mať bajonet aký len chceš;
treba pozerať dobré (overené časom) fotografie, cvičiť oko, myslieť na kompozíciu, nosiť foťák so sebou a fotiť; rozmýšľať ; a čítať, čo je toho v policiach a na YT ...
 
vlados
2021-02-21 15:00:28+01
príspevok od: seifi
dobrá fotografia cvaknutá na hocijakom bajonete sa nestratí; naopak, ak nemáš nápad, svetlo, nevystihneš okamih, nedáš tomu kompozíciu ktorá podčiarkne motív, alebo fotíš banality, tak môžeš mať bajonet aký len chceš;
treba pozerať dobré (overené časom) fotografie, cvičiť oko, myslieť na kompozíciu, nosiť foťák so sebou a fotiť; rozmýšľať ; a čítať, čo je toho v policiach a na YT ...
evidentne si nepochopil..... Ak ide niekto budovat od zaciatku svoju fotovybavu, tak som poradil aby ju budoval okolo perspektivneho bajonetu..... a nie, ze nakupi telo, 3-4 objektivy a za 4-5 rokov zisti , ze ak sa chce posuvat dalej, tak mu nezostava nic ine ako vsetko predat a zacat odznova.... kapišto ?
 
gytheio
2021-02-21 15:48:15+01
príspevok od: vlados
evidentne si nepochopil..... Ak ide niekto budovat od zaciatku svoju fotovybavu, tak som poradil aby ju budoval okolo perspektivneho bajonetu..... a nie, ze nakupi telo, 3-4 objektivy a za 4-5 rokov zisti , ze ak sa chce posuvat dalej, tak mu nezostava nic ine ako vsetko predat a zacat odznova.... kapišto ?
Ked si kupis lepsiu vybavu posunie ta to dalej iba v tom, ze mas lepsiu techniku, v kvalite tvojej fotografie ta to neposunie ani o milimeter. Vo fotografii sa mozes posuvat iba vedomostami v tvojej hlave.
Stale nechapem to vase posuvanie sa dalej, co tym vsetci myslite.
 
seifi
2021-02-21 16:27:44+01
príspevok od: vlados
evidentne si nepochopil..... Ak ide niekto budovat od zaciatku svoju fotovybavu, tak som poradil aby ju budoval okolo perspektivneho bajonetu..... a nie, ze nakupi telo, 3-4 objektivy a za 4-5 rokov zisti , ze ak sa chce posuvat dalej, tak mu nezostava nic ine ako vsetko predat a zacat odznova.... kapišto ?
ty vieš prdlajs čo som pochopil a nepochopil ... a k tomu evidentne; nech sa venuje tomu, čo som písal, a nie budovaniu svetlých zajtrajškov cez bajonet ;
 
seifi
2021-02-22 08:49:31+01
Ja som ti kamarát ? kapišto či evidentne nepochopil ... za také bežné slovko ako je prdlajs v českom jazyku ideš spomínať moju rodinu a mamku , ktorá je pod zemou ? jjj
 
jozef84
2021-02-22 13:17:27+01
príspevok od: vlados
evidentne si nepochopil..... Ak ide niekto budovat od zaciatku svoju fotovybavu, tak som poradil aby ju budoval okolo perspektivneho bajonetu..... a nie, ze nakupi telo, 3-4 objektivy a za 4-5 rokov zisti , ze ak sa chce posuvat dalej, tak mu nezostava nic ine ako vsetko predat a zacat odznova.... kapišto ?
To som nepochopil ani ja. Tú obnovu všetkého tu budeš mať vždy. Mnohokrát nestačíš ani využiť ani zlomok toho,aké možnosti technika ponúka a už tu budeš mať podsunuté niečo nové "veľkolepé" už nie v modrom, ale v zelenom. A mnohokrát sa pristihnem pri tom, že nové automaticky neznamená lepšie. Všetko je o prioritách a čo od toho očakávaš. Niekomu stačí mobil, niekomu zrkadlovka, niekomu pocit, že má to najlepšie, najnovšie. Či aj výsledok tomu zodpovedá, tak sa mnohokrát presvedčujem, že je to naopak.
 
vaclav.pavelek
2021-02-27 02:18:58+01
príspevok od: fatality
uz ho nemylme,d7000 a d600 mali problematicke uzavierky a d700 uz je predsalen stary,aj ked kvalitny..+fullframe skla su podstatne drahsie..
Mal som 2 alebo 3 kusy D7000 a ani z jednou som nemal problém a to dostávali celkom zabrať pri mne.. každá prežila a bola ako nová, nemal som z uzávierkou problém, ale keďže D7000 bola dobrý stroj ale na šport má hrozne malý buffer tak som teraz po roku a pol nefotenia zobral D300s z menším rozlíšením ale neporovnateľne lepším AF a bufferom.. ovládanie z d700 je len bonus, a mala nafotené niečo okolo 18 tisíc..cena z 55-200 bez VR bleskom a drobnosťami 250€.. kauf storočia, nebál by som sa ísť do staršieho aj keby som začiatočník, jemu by sa hodila D90 na tej som začínal, úžasná mašinka. Ale tak mýliť ho nejdem nech sa rozhodne sám
 
gytheio
2021-02-27 08:44:37+01
príspevok od: vaclav.pavelek
Mal som 2 alebo 3 kusy D7000 a ani z jednou som nemal problém a to dostávali celkom zabrať pri mne.. každá prežila a bola ako nová, nemal som z uzávierkou problém, ale keďže D7000 bola dobrý stroj ale na šport má hrozne malý buffer tak som teraz po roku a pol nefotenia zobral D300s z menším rozlíšením ale neporovnateľne lepším AF a bufferom.. ovládanie z d700 je len bonus, a mala nafotené niečo okolo 18 tisíc..cena z 55-200 bez VR bleskom a drobnosťami 250€.. kauf storočia, nebál by som sa ísť do staršieho aj keby som začiatočník, jemu by sa hodila D90 na tej som začínal, úžasná mašinka. Ale tak mýliť ho nejdem nech sa rozhodne sám
Aj ked som canonak rok som fotil s D300s, Bol som velmi prijemne prekvapeny ako skvele foti. Kupit mu dobry objektiv... bude robit skvele fotografie.
 
flapy
2021-02-27 11:11:45+01
Mam štyri fotoaparáty-teraz.Ale bolo ich viac.
Pozri si Olympus OM-D E-M10 mark ll-370€.
Je to fotoaparát ktorý som chcel mať taký aký je už pred 30 rokmi,keby existoval.No a ďalej by som už nemusel mať žiadny.Pretože tento mi maximálne vyhovuje.Nevymenil by som ho za nič.Viem , je to svojský názor ale stojím si za tým!
 
blahoslav J B Art
2021-02-27 12:18:00+01
príspevok od: flapy
Mam štyri fotoaparáty-teraz.Ale bolo ich viac.
Pozri si Olympus OM-D E-M10 mark ll-370€.
Je to fotoaparát ktorý som chcel mať taký aký je už pred 30 rokmi,keby existoval.No a ďalej by som už nemusel mať žiadny.Pretože tento mi maximálne vyhovuje.Nevymenil by som ho za nič.Viem , je to svojský názor ale stojím si za tým!
veru, clovek aby sa tu bal, alebo hanbil napisat, ze foti s micro 4/3 systemom a ze mu to vyhovuje ... a neodpustitelne je tu niekomu ho doporucit
 
gytheio
2021-02-27 18:06:41+01
príspevok od: blahoslav J B Art
veru, clovek aby sa tu bal, alebo hanbil napisat, ze foti s micro 4/3 systemom a ze mu to vyhovuje ... a neodpustitelne je tu niekomu ho doporucit
Preco by si sa mal hanbit alebo bat? Ked mas lepsie skusenosti s micro 4/3 systemom tak sa nemas coho bat. Aspom ja si tak myslim, radit by mal niekto kto ma nieco za sebou... je tu vela ludi ktori iba opakuju tie iste veci dookola ktore si precitali v internete a ked sa ich niekto opyta preco? To dalej to preto uz nevedia.
 
peterpolaknr
2021-02-28 05:09:28+01
Fotím s Nikonom D40 a nemenil by som . Každý nech používa čo mu vyhovuje. Mne CCD technológia a s jej nedostatkami. Niekomu systém 4:3 aj s jeho nedostatkami. Niekomu nové CMOS technológie s nedostatkami. Vždy je to o kompromise. Ani jeden systém nie je dokonalý. Dôležitá je radosť z fotografie.
 
jozef84
2021-03-01 12:58:05+01
príspevok od: peterpolaknr
Fotím s Nikonom D40 a nemenil by som . Každý nech používa čo mu vyhovuje. Mne CCD technológia a s jej nedostatkami. Niekomu systém 4:3 aj s jeho nedostatkami. Niekomu nové CMOS technológie s nedostatkami. Vždy je to o kompromise. Ani jeden systém nie je dokonalý. Dôležitá je radosť z fotografie.
Dokúp k D40 IR filter a tento foťák je veľmi použiteľný bez úprav na IR foto.
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()