Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Koniec EGLOBALCENTRAL EU (?)

marcus_labeo
marcus_labeo 2021-07-20 08:32:29+02
Po určitej dobe som chcel pozrieť nový foťák na eglobalcentral eu a s prekvapením som zistil, že stránka neexistuje. Táto hlási: We regrettably inform that we have closed down eGlobal Central EU.
Detto rakúska stránka eglobalcentral at: Wir müssen leider mitteilen, dass wir eGlobal Central AT geschlossen haben.
Viete niekto, čo je dôvodom? Je za tým nová európska úprava DPH a cla pri dovoze z tretích krajín? Alebo niečo iné?
 
fatality
2021-07-21 09:46:48+02
príspevok od: Scout
Na nete mu radili, že aj platba cez kartu sa dá nejako vymáhať. Že to v tom prípade robí banka. Každopádne ak je úspora oproti SR nejakých 200€, tak by som to neriešil práve kvôli prípadným problémom alebo reklamáciám. Aj na SR keď človek vystriehne zľavy prípadne cashback, tak to nevychádza až tak zle oproti einfin
ano da..ale je to narocnejsie a neistejsie..
no..uz spominany fujinon 14/2.8,ktory bych si rad kupil,einfin 500,sk eshopy +- 900,co
je myslim dost velky rozdiel
este su tu moznosti ala Zolo,ale 1.6. mozno zasiahol aj jeho..
 
francesco
2021-07-21 10:29:21+02
príspevok od: Scout
Dnes som na stránke FB čítal, že chlap kúpil x-pro 3 o 600e lacnejšie, ale prišiel mu prázdny balík. To by spm bol trošku smutný
to skor kupil o 600e drahsiu krabicu
 
Scout
2021-07-21 11:43:51+02
príspevok od: fatality
ano da..ale je to narocnejsie a neistejsie..
no..uz spominany fujinon 14/2.8,ktory bych si rad kupil,einfin 500,sk eshopy +- 900,co
je myslim dost velky rozdiel
este su tu moznosti ala Zolo,ale 1.6. mozno zasiahol aj jeho..
Veru pri objektívoch tam je výrazná zľava, ale fuji foťáky sa nejako neoplatia.
 
roka222
2021-07-21 11:48:24+02
Hi Peter,

Thanks for your email.

As discussed in another email, your case is now escalated to our courier partner, they will open a case with DHL for investigation.

When there is an update, we will let you know.

Regards,
CS Team
E-infinity


On Wed, Jul 21, 2021 at 2:46 PM E-Infinity Store Message wrote:
https://www.facebook.com/groups/1765486917080129
 
matpi
2021-07-25 17:39:47+02
príspevok od: fatality
najskor hej..ale e-infin.com funguje,sortiment a ceny maju podobne,spolahlivost a rating
omnoho vyssi,nez eglobal a ked som s nimi prednedavnom komunikoval presne ohladom tohto(nova
legislativa EU,cla,poplatky) tak ma ubezpecili,ze pri objednani tovaru od nich nemusim mat ziadne
obavy,lebo maju warehouses v EU a tovar mi pride z europskej krajiny normalne DPD/DHL..
ako sa vsak dostane (bez cla a dani) do tych ich skladov,je mi zahadou
Eglobal mal sklad v uk a niekde na zapade eu. E-infin mozno na vychode. Takze tam to este asi nejak dostanu. Kazdopadne si myslim, ze je iba otazka casu, kedy tieto cinske obchody v celej eu skoncia.

Ak chces kupovat, tak rychlo, lebo ich ubezpeceniam by som vobec neveril.
 
matpi
2021-07-25 17:42:43+02
príspevok od: gytheio
Nie pravdepodobne ale vsetko cinske co sa v Eu predava prileti do Londyna na Heathrow kde su najvacsie sklady v Eu. Kazde 2 minuty tam pristane mega Cargo z Ciny.
Nie som si isty ci to tak este funguje ale do roku 2018 to tak bolo. Preto je v Anglicku vsetok spotrebny tovar lacnejsi ako inde v Eu. Neplati to iba o tovare z Ciny, ked pride novy iPhone na trh tak najskor ide na trh v Anglicku, po par mesiacoch Nemcko Francuzko... vsetko ide najskor do Anglicka. Anglani su dobry obchodnici
Kazda veta, co si napisal, je hlupost
 
gytheio
2021-07-25 17:44:41+02
príspevok od: matpi
Kazda veta, co si napisal, je hlupost
Preco
 
matpi
2021-07-25 18:38:40+02
príspevok od: gytheio
Preco
Pretoze zijem v uk a viem, ze to tak nie je Na Heathrowe urcite nepristava kazde dve minuty cargo z Ciny. Tovar z Ciny sa prevaza hlavne lodami. Nieco tu lacnejsie je ale elektronika rozhodne nie. A ani ziadny Iphone sa tu nepredaval mesiace predtym ako ste ho mali v eu
 
gytheio
2021-07-25 19:09:51+02
príspevok od: matpi
Pretoze zijem v uk a viem, ze to tak nie je Na Heathrowe urcite nepristava kazde dve minuty cargo z Ciny. Tovar z Ciny sa prevaza hlavne lodami. Nieco tu lacnejsie je ale elektronika rozhodne nie. A ani ziadny Iphone sa tu nepredaval mesiace predtym ako ste ho mali v eu
Obcas som pre nich pracoval, zil som tam do 2011. Vzdy ked vysiel z Ciny novy tovar dopravoval sa letecky na Heathrow a stadial isiel dalej do Eu. Ale vzdy sa ten tovar najskor objavil na anglickom trhu. Letecky sa dopravoval tovar ktori sa este nepredaval v Eu, novy tovar, vzdy isiel na Heathrow, tam ho potrebovali mat obchodnici aby mohli vyjednavat najlepsie podmienky. To skratka viem, ze ked chceli obchodnici z celej Eu obchodovat s novym tovarom museli na nakupy do Londyna.
A clanky boli aj u nas, dalo sa lahko docitak ktory tovar sa na ktorom trhu objavi ako prvy, vzdy to bolo Anglicko.
iPhone 3G sa v Anglicku predaval pol roka a az potom prisiel do Eu. Viem to lebo som si ho vtedy kupoval.
 
matpi
2021-07-25 19:53:41+02
príspevok od: gytheio
Obcas som pre nich pracoval, zil som tam do 2011. Vzdy ked vysiel z Ciny novy tovar dopravoval sa letecky na Heathrow a stadial isiel dalej do Eu. Ale vzdy sa ten tovar najskor objavil na anglickom trhu. Letecky sa dopravoval tovar ktori sa este nepredaval v Eu, novy tovar, vzdy isiel na Heathrow, tam ho potrebovali mat obchodnici aby mohli vyjednavat najlepsie podmienky. To skratka viem, ze ked chceli obchodnici z celej Eu obchodovat s novym tovarom museli na nakupy do Londyna.
A clanky boli aj u nas, dalo sa lahko docitak ktory tovar sa na ktorom trhu objavi ako prvy, vzdy to bolo Anglicko.
iPhone 3G sa v Anglicku predaval pol roka a az potom prisiel do Eu. Viem to lebo som si ho vtedy kupoval.
O tom obchodovani v Londyne mas mozno pravdu. Pozeram prave ten Iphone a tam sa to lisi pri kazdom modeli. Nikdy nebolo prve iba UK. Napr. Iphone 11 sa zacal predavat vsade v rovnaky den. Urcite neboli lacnejsie ako vo zvysku sveta. To sa bavime o original tovare. Silno pochybujem, ze sa takto obchoduje s grey market tovarom...kedze ten nie je vobec povodne urceny pre nas trh a dovaza sa sem len s nejakym obchadzanim systemu.
 
gytheio
2021-07-25 20:18:30+02
príspevok od: matpi
O tom obchodovani v Londyne mas mozno pravdu. Pozeram prave ten Iphone a tam sa to lisi pri kazdom modeli. Nikdy nebolo prve iba UK. Napr. Iphone 11 sa zacal predavat vsade v rovnaky den. Urcite neboli lacnejsie ako vo zvysku sveta. To sa bavime o original tovare. Silno pochybujem, ze sa takto obchoduje s grey market tovarom...kedze ten nie je vobec povodne urceny pre nas trh a dovaza sa sem len s nejakym obchadzanim systemu.
Mal som na mysli realny oficialny tovar. Kazdy rok pride na trh stovky druhov tovaru ci je to elektronika handry nabytok... V Londyne je obrovska firma ktora zamestnava stovky kreativnych dizajnerov a tato firma uzko spolupracuje s tymto komplexom skladov. Dizajneri vymyslaju tovar ktory okamzite daju do vyroby v Cine kde sa to vyrobi a okamzite sa tym tovarom plnia sklady na Heathrow kde na to cakaju obchodnici. Ked maju ten tovar na sklade mozu si urcovat ceny. Je to perfektne fungujuci biznis.
Neviem ako je to teraz so spotrebnou elektronikou ale viem, ze Anglicania v obchodovani nemali konkurenciu.
 
matpi
2021-07-25 22:12:09+02
príspevok od: gytheio
Mal som na mysli realny oficialny tovar. Kazdy rok pride na trh stovky druhov tovaru ci je to elektronika handry nabytok... V Londyne je obrovska firma ktora zamestnava stovky kreativnych dizajnerov a tato firma uzko spolupracuje s tymto komplexom skladov. Dizajneri vymyslaju tovar ktory okamzite daju do vyroby v Cine kde sa to vyrobi a okamzite sa tym tovarom plnia sklady na Heathrow kde na to cakaju obchodnici. Ked maju ten tovar na sklade mozu si urcovat ceny. Je to perfektne fungujuci biznis.
Neviem ako je to teraz so spotrebnou elektronikou ale viem, ze Anglicania v obchodovani nemali konkurenciu.
Ok, ale to hovoris o cinskych noname smejdoch, nie o znackovej elektronike. Eglobal takto nefungoval.
 
gytheio
2021-07-26 06:23:53+02
príspevok od: matpi
Ok, ale to hovoris o cinskych noname smejdoch, nie o znackovej elektronike. Eglobal takto nefungoval.
Internetovy obchod? Nikdy nevies co kupis. V Cine sa aj ten znackovy tovar vzdy vyraba v troch kvalitach podla toho na aky trh je ten tovar urceny. Kupujem z Amazonu pravidelne a nie vzdy ten tovar funguje. Mam akku nabijacku ktoru som 3 krat reklamoval, vzdy strelilo trafo, stativ Manfrotto sa mi po troch rokoch rozpadol... Odvtedy fototechniku kupujem iba v miestnom obchode.
Iba 20% ludi reklamuju vadny tovar ktory bol kupeny online oproti tomu co reklamuju v kamennom obchode.
Kazda znacka ma noname smejdy.
 
calimero
2021-07-26 09:26:32+02
príspevok od: gytheio
Internetovy obchod? Nikdy nevies co kupis. V Cine sa aj ten znackovy tovar vzdy vyraba v troch kvalitach podla toho na aky trh je ten tovar urceny. Kupujem z Amazonu pravidelne a nie vzdy ten tovar funguje. Mam akku nabijacku ktoru som 3 krat reklamoval, vzdy strelilo trafo, stativ Manfrotto sa mi po troch rokoch rozpadol... Odvtedy fototechniku kupujem iba v miestnom obchode.
Iba 20% ludi reklamuju vadny tovar ktory bol kupeny online oproti tomu co reklamuju v kamennom obchode.
Kazda znacka ma noname smejdy.
Tak tomu sa hovorí paranoja. Ak by ste sa trochu venovali manažmentu kvality, takú hlúposť by ste nenapísali. Pre väčšinu firiem by bola výroba jedného a toho istého výrobku v troch kvalitách nákladnejšia a vyrábať všetko v kvalite jednej, najvyššej. Tá diverzifikácia by neúmerne zvyšovala náklady, nehovoriac o hazardovaní s povesťou značky. Manfrotto robí vyššie série v Taliansku vo vlastnej fabrike, nižšie série, ktoré majú konkurovať lacnejším výrobcom (Sirui a pod.) si necháva vyrábať v Číne. Nie však jeden výrobok v rôznych kvalitách. Môže sa stať, že v určitých krajinách musia byť splnené určité normy (EU je tým povestná), ale to už je o inom.
 
calimero
2021-07-26 09:42:59+02
Ešte k tej kvalite a rôznym predajcom ako e-infin, a podobným šmeličom na Amazone a pod. Dosť často predávajú refurbrished výrobky a vydávajú ich za nové. O obchádzaní colných a daňových zákonov nehovoriac. Je to tak trochu lotéria, či zákazník dostane nový výrobok s kompletným príslušenstvom, či v prípade reklamácie uspeje, keďže často predávajúci odbije zákazníka tým, že výrobok má poslať do Číny alebo Hong Kongu, aby ho odradil a pod. Na môj vkus je tam veľa rizík, aby som za každú cenu ušetril.
 
Marcel Rebro
2021-07-26 09:49:55+02
príspevok od: matpi
Pretoze zijem v uk a viem, ze to tak nie je Na Heathrowe urcite nepristava kazde dve minuty cargo z Ciny. Tovar z Ciny sa prevaza hlavne lodami. Nieco tu lacnejsie je ale elektronika rozhodne nie. A ani ziadny Iphone sa tu nepredaval mesiace predtym ako ste ho mali v eu
S hentým oným (neviem ako ho nazvať lebo má každú chvíľu iný nick) sa nehádaj. Žil v Rusku, Anglicku, Nemecku na Antarktíde, Arktíde a v Tešedníkove. Pracoval v medzinárodnom obchode, logistike, leteckej doprave, jadrovej elektrárni, dízilovej ponorke a indickej pekárni. Väčší rozhľad, prehľad, nadhľad a výhľad už má (mal) iba Leonardo Da Vinci, James Bond, Matej Bel z Očovej a Chrobák Truhlík.

Môžeme byť len radi že je vôbec ochotný podeliť sa s nami o svoje neoceniteľné vedomosti a skúsenosti.
 
gytheio
2021-07-26 12:26:00+02
príspevok od: calimero
Tak tomu sa hovorí paranoja. Ak by ste sa trochu venovali manažmentu kvality, takú hlúposť by ste nenapísali. Pre väčšinu firiem by bola výroba jedného a toho istého výrobku v troch kvalitách nákladnejšia a vyrábať všetko v kvalite jednej, najvyššej. Tá diverzifikácia by neúmerne zvyšovala náklady, nehovoriac o hazardovaní s povesťou značky. Manfrotto robí vyššie série v Taliansku vo vlastnej fabrike, nižšie série, ktoré majú konkurovať lacnejším výrobcom (Sirui a pod.) si necháva vyrábať v Číne. Nie však jeden výrobok v rôznych kvalitách. Môže sa stať, že v určitých krajinách musia byť splnené určité normy (EU je tým povestná), ale to už je o inom.
Ale tym Manfrottom si potvrdil to co som pisal ja. Robi to kazda firma. Vaillant vyraba ohrievace vody v Nemecku ktore vyvaza do Ciny pre bohatu klientelu ale aby uspokojila strednu triedu vyraba tie iste ohrievace v Cine ale uz nestoja 6000 eur, stoja 1000 eur.
 
calimero
2021-07-26 14:12:02+02
príspevok od: gytheio
Ale tym Manfrottom si potvrdil to co som pisal ja. Robi to kazda firma. Vaillant vyraba ohrievace vody v Nemecku ktore vyvaza do Ciny pre bohatu klientelu ale aby uspokojila strednu triedu vyraba tie iste ohrievace v Cine ale uz nestoja 6000 eur, stoja 1000 eur.
Nič som nepotvrdil. Modely vyrábané v Taliansku a modely vyrábané v Číne sú úplne rozdielne, majú rôzne označenie, aj parametre. Nie je to jeden a ten istý výrobok vyrábaný v dvoch kvalitách.
 
gytheio
2021-07-26 15:10:48+02
príspevok od: calimero
Nič som nepotvrdil. Modely vyrábané v Taliansku a modely vyrábané v Číne sú úplne rozdielne, majú rôzne označenie, aj parametre. Nie je to jeden a ten istý výrobok vyrábaný v dvoch kvalitách.
Vyrabaju sa pod inou znackou?
 
calimero
2021-07-26 16:04:52+02
príspevok od: gytheio
Vyrabaju sa pod inou znackou?
Nie. Nie je to nejaký univerzálny statív, na ktorý si Manfrotto nechá nalepiť svoju nálepku. Je to Manfrotto vyrobené v Číne. Pod inou značkou sa to nedá kúpiť.
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()