Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Koniec EGLOBALCENTRAL EU (?)

marcus_labeo
marcus_labeo 2021-07-20 08:32:29+02
Po určitej dobe som chcel pozrieť nový foťák na eglobalcentral eu a s prekvapením som zistil, že stránka neexistuje. Táto hlási: We regrettably inform that we have closed down eGlobal Central EU.
Detto rakúska stránka eglobalcentral at: Wir müssen leider mitteilen, dass wir eGlobal Central AT geschlossen haben.
Viete niekto, čo je dôvodom? Je za tým nová európska úprava DPH a cla pri dovoze z tretích krajín? Alebo niečo iné?
 
gytheio
2021-07-26 16:42:09+02
Vobec ti nevadi, ze pises to iste co som tu spominal ja? Preco si ma vobec napadol?
 
calimero
2021-07-26 18:14:57+02
príspevok od: gytheio
Vobec ti nevadi, ze pises to iste co som tu spominal ja? Preco si ma vobec napadol?
Pretože si napísal toto: "V Cine sa aj ten znackovy tovar vzdy vyraba v troch kvalitach podla toho na aky trh je ten tovar urceny."

Tá tvoja veta je samozrejme cocotina. Preto som ťa napadol.
 
gytheio
2021-07-26 18:36:37+02
príspevok od: calimero
Pretože si napísal toto: "V Cine sa aj ten znackovy tovar vzdy vyraba v troch kvalitach podla toho na aky trh je ten tovar urceny."

Tá tvoja veta je samozrejme cocotina. Preto som ťa napadol.
Preco to nemoze byt pravda?
 
calimero
2021-07-26 22:10:09+02
príspevok od: gytheio
Preco to nemoze byt pravda?
Vysvetlil som to v príspevku o manažmente kvality. Viac sa s vami nebudem zaoberať. Buď trpíte paranojou alebo dipolárnou poruchou. Nechajte sa liečiť.
 
Porubo
2021-07-26 22:56:58+02
Nie som expert na tuto temu, ale uz i do hlavno-prudovych medii posledne roky chodia spravy o tom ze tzv. zapadni vyrobcovia robia potraviny, pracie prasky a iny spotrebny tovar v inej kvalite a zlozeni pre tzv. zapadny trh a v inom pre tzv. vychodny blok. Ci je obal rovnaky a ci sme v EU.
U nas su mnohi vyrobci nastastie poctivi a nepodarky predavaju ako 2. akost alebo ako nestandartny vyrobok, zopar prikladov:
https://www.yate.cz/kategorie/ii-jakost/
https://www.rajo.sk/sk/kontakt
Ako vidite neslo o cielene poskodenie vyrobkov alebo tajne znizenie kvality, mate pekne vyfotene vyrobky.
Rajo som tam dal preto, lebo dlhe roky som kupoval nestandartne jogurty. Lisili sa tym, ze dali nespravnu tlac obalu, mali zmiesane prichute, prichovej zlozky bolo privela alebo primalo. Ja som rad chodil na ovocne jogurty kde nedopatrenim dali mimo normy viac ovocia, kamarat zas naopak. Vzdy sa dalo v predajni pozriet o co sa jedna a tak za nizsiu cenu clovek dostal pre neho hodnotejsi vyrobok (pre mna to bolo viacej ovocia).

To boli pozitivne pripady, ako by sa to malo robit. Upozornit spotrebitela a dat mu primeranu zlavu. Ale zial je vela negativnych a podla roznych sprav sa o to zaujimali aj narodni aj europsi politici. Takze asi nepojde len o nejaky zmysleny blaf. Do Googlu staci dat "dvojaka kvalita" a hned sa vyfarbia zname firmy ako Henkel a podobne.

Co sa tyka fototechniky neviem ako to je, nemam k tomu podklady, ale mozne to je.
 
Porubo
2021-07-26 23:00:56+02
Oprava: Znackove vyrobky a (nie/nielen) fototechnika.

Vela veci casom vyplavalo na povrch napr.:
https://en.wikipedia.org/wiki/Phoebus_cartel
Tak este mozno casom budeme prekvapeni co sa zisti.
 
calimero
2021-07-27 01:19:11+02
Drogéria, potraviny, to je niečo iné. Rozdiel v zložení, napr. používanie iných sladidiel a pod. bol zrejmý hneď z obalu, keď si pozorný zákazník porovnal zloženie. Výrobcovia to často obhajovali tým, že rôzne trhy majú rôzne potreby, chute, zvyky a aj ochotu zaplatiť si za ten ktorý výrobok určitú cenu. Dnes už je ale v rámci EU zakázané predávať výrobok s rovnakým označením, ale rôznym zložením.
Tu sa bavíme o fototechnike.
 
calimero
2021-07-27 01:26:35+02
Ešte doplním, že veľa ľudí je u nás paranoidných a automaticky si myslia, že všetko kúpené v Nemecku alebo Rakúsku je lepšie a že to aj chutí lepšie. Keď to vsugerujeme mozgu, začneme to považovať za realitu.
Videl som však test, kde dali ochutnať spotrebiteľom vzorky potravín nakúpených u nás a v zahraničí, pričom spotrebitelia nevedeli, kde bol daný výrobok kúpený. Test dopadol tak, že spotrebitelia absolútne nevedeli posúdiť, ktoré výrobky im chutili lepšie. Proste veľa vecí je len o mozgu a vsugerovanej predstave.
 
gytheio
2021-07-27 06:27:02+02
príspevok od: calimero
Vysvetlil som to v príspevku o manažmente kvality. Viac sa s vami nebudem zaoberať. Buď trpíte paranojou alebo dipolárnou poruchou. Nechajte sa liečiť.
V Rusku bola pred rokmi afera okolo iPhonov. V Rusku mozno ziskat mobil iba ak si ho kupis, ziadne zmluvy ziadne tarify tam neexistuju, ked sa minu data treba kupit... iPhone tam stal tolko ako v Eu ale vzdy po roku prestal fungovat. Jedna ruska televizia vyslala do Ciny investigatcov a nasledne odvisielala hodinovy program o tom ako to je s premiovymi znackami a stupne kvality a ktora kvalita sa predava na tom ktorom trhu.
V Eu sa predava TOP kvalita preto sa tu o tom nehovori preto o tom ako to funguje nic nevies. Aj ked sam pises sprostosti, ze Manfrotto vyraba v Cine iba jeden stativ, to je ten tvoj manazment kvality? Manfrotto tam vyraba cele portfolio ako to robi kazda premiova znacka.
Mnoho firiem priznalo, ze na slovensky trh dodavalo produkty s odlisnymi prisadami ako napr na nemecky trh. Cesi robili testy vybranych masovych produktov ktory sa na ich trh dovazaju. Klobasy salamy parky... obsahovali 20-30 percent menej masa ako tie iste vyrobky ny nemeckom trhu.
Len preto, ze ty nevies ja musim byt paranoidny.
 
calimero
2021-07-27 08:31:33+02
príspevok od: gytheio
V Rusku bola pred rokmi afera okolo iPhonov. V Rusku mozno ziskat mobil iba ak si ho kupis, ziadne zmluvy ziadne tarify tam neexistuju, ked sa minu data treba kupit... iPhone tam stal tolko ako v Eu ale vzdy po roku prestal fungovat. Jedna ruska televizia vyslala do Ciny investigatcov a nasledne odvisielala hodinovy program o tom ako to je s premiovymi znackami a stupne kvality a ktora kvalita sa predava na tom ktorom trhu.
V Eu sa predava TOP kvalita preto sa tu o tom nehovori preto o tom ako to funguje nic nevies. Aj ked sam pises sprostosti, ze Manfrotto vyraba v Cine iba jeden stativ, to je ten tvoj manazment kvality? Manfrotto tam vyraba cele portfolio ako to robi kazda premiova znacka.
Mnoho firiem priznalo, ze na slovensky trh dodavalo produkty s odlisnymi prisadami ako napr na nemecky trh. Cesi robili testy vybranych masovych produktov ktory sa na ich trh dovazaju. Klobasy salamy parky... obsahovali 20-30 percent menej masa ako tie iste vyrobky ny nemeckom trhu.
Len preto, ze ty nevies ja musim byt paranoidny.
Ty sa daj liečiť a čítaj s pochopením. Ja sa čudujem, že ťa admin ešte nezablokoval, kvôli tebe tu ľudia radšej už ani neprispievajú, lebo všetko prekrútiš ako chrobák Truhlík. Kvôli tebe a tvojim stupidným príspevkom tu chodím čím ďalej tým menej aj ja a diskusie už ani nečítam, lebo väčšinou sú o tvojej stupidite.
Ty si sa pýtal, či sa statívy Manfrotto vyrábajú pod inou značkou, ja píšem, že nie. Kde tam vidíš, že Manfrotto vyrába jeden statív? Tých modelov je samozrejme viac.

Končím a odchádzam, s takýmto pacientom sa tu nemienim baviť.
Adios ephoto, urobte si tu poriadok.
 
gytheio
2021-07-27 09:02:57+02
príspevok od: calimero
Ty sa daj liečiť a čítaj s pochopením. Ja sa čudujem, že ťa admin ešte nezablokoval, kvôli tebe tu ľudia radšej už ani neprispievajú, lebo všetko prekrútiš ako chrobák Truhlík. Kvôli tebe a tvojim stupidným príspevkom tu chodím čím ďalej tým menej aj ja a diskusie už ani nečítam, lebo väčšinou sú o tvojej stupidite.
Ty si sa pýtal, či sa statívy Manfrotto vyrábajú pod inou značkou, ja píšem, že nie. Kde tam vidíš, že Manfrotto vyrába jeden statív? Tých modelov je samozrejme viac.

Končím a odchádzam, s takýmto pacientom sa tu nemienim baviť.
Adios ephoto, urobte si tu poriadok.
Tie tvoje fotografie budu vsetkym chybat.
 
fatality
2021-07-27 09:14:19+02
príspevok od: Marcel Rebro
S hentým oným (neviem ako ho nazvať lebo má každú chvíľu iný nick) sa nehádaj. Žil v Rusku, Anglicku, Nemecku na Antarktíde, Arktíde a v Tešedníkove. Pracoval v medzinárodnom obchode, logistike, leteckej doprave, jadrovej elektrárni, dízilovej ponorke a indickej pekárni. Väčší rozhľad, prehľad, nadhľad a výhľad už má (mal) iba Leonardo Da Vinci, James Bond, Matej Bel z Očovej a Chrobák Truhlík.

Môžeme byť len radi že je vôbec ochotný podeliť sa s nami o svoje neoceniteľné vedomosti a skúsenosti.
a je smutne,ze tento minimalne 3x zabanovany acton,brixton,photox tu ku*vi diskusie uz 10 rokov !! a nikto s tym nic nespravi..
 
Marcel Rebro
2021-07-27 13:13:57+02
príspevok od: fatality
a je smutne,ze tento minimalne 3x zabanovany acton,brixton,photox tu ku*vi diskusie uz 10 rokov !! a nikto s tym nic nespravi..
Žiaľ to nie je prípad pre admina, ale pre psychiatra. Je tu lebo môže. Keď mu zrušíš 100 nickov, založí si ďalší. Taký je internet. Z normálneho (foto)klubu by ho vykopli, v krčme by dostal na držku. Tak sa realizuje tam kde to ide. Najjednoduchšie a najúčinnejšie je ignorovať ho. Ako každého trolla.
 
gytheio
2021-07-27 17:01:17+02
príspevok od: Marcel Rebro
Žiaľ to nie je prípad pre admina, ale pre psychiatra. Je tu lebo môže. Keď mu zrušíš 100 nickov, založí si ďalší. Taký je internet. Z normálneho (foto)klubu by ho vykopli, v krčme by dostal na držku. Tak sa realizuje tam kde to ide. Najjednoduchšie a najúčinnejšie je ignorovať ho. Ako každého trolla.
Petrohrad Wuppertal Jalandhar, tam som clenom vo fotokluboch a na rozdiel od teba som po drzke nikdy nedostal.
 
jozef84
2021-07-27 20:36:44+02
príspevok od: Marcel Rebro
Žiaľ to nie je prípad pre admina, ale pre psychiatra. Je tu lebo môže. Keď mu zrušíš 100 nickov, založí si ďalší. Taký je internet. Z normálneho (foto)klubu by ho vykopli, v krčme by dostal na držku. Tak sa realizuje tam kde to ide. Najjednoduchšie a najúčinnejšie je ignorovať ho. Ako každého trolla.
Marcel nemáš celkom pravdu. Odvahu určite má. Veď trepať sa v noci do kurína ku sliepkam, aby nafotil krásavicu sliepku na titulku časopisu, to veru nedokáže každý. Riskovať, že dostane po vajci, vajciach od sliepok, to nie je len tak. Skúsenosti nazbierané v kuríne využil v ďalšom fotení modeliek.A ten kariérny postup a výdrž, veru každý nemá. Ako ten bájny vták Fénix, vždy vstal z popola. Vyhodili ho oknom, vrátil sa v prestrojení dverami. A nevzdával sa. Pokračoval vo svojom úsilí nás vzdelávať a my tupci sme to nechápali. Ten nahľad a 20-ročné skúsenosti z fotenia veru každý nemá. Aj som mu navrhoval, nech využije svoje bohaté skúsenosti v kritickom okienku, ale asi to nie dostatočne dôstojné pre neho a mieri asi vyššie.Ešte musím vyzdvihnúť jeho talent na skúmanie netradičných a priekopníckych techník expozičného trojuholníka. Dokázal nám všetkým, že keď sa chce,dá sa fotiť aj na clone 32. Myslím, že tento počin mnohých z nás určite zaskočil. Ale o to ide. Len takí priekopníci ako Gytheo, Photox atď. môžu niečo dokázať a stať sa legendou. Máme sa všetci ešte veľa učiť.
 
blahoslav J B Art
2021-07-28 00:04:19+02
Koniec EGLOBALCENTRAL EU (?)

ako hovori japonske oficialne foto-distributorske prislovie ... koniec dobry, vsetko dobre
 
fatality
2021-07-29 10:52:36+02
príspevok od: Marcel Rebro
Žiaľ to nie je prípad pre admina, ale pre psychiatra. Je tu lebo môže. Keď mu zrušíš 100 nickov, založí si ďalší. Taký je internet. Z normálneho (foto)klubu by ho vykopli, v krčme by dostal na držku. Tak sa realizuje tam kde to ide. Najjednoduchšie a najúčinnejšie je ignorovať ho. Ako každého trolla.
ale tak sa to na "normalnych" serveroch robi..zalozi si 4ty, zrusis ho, zalozi 5ty, takisto ho zrusis..
tu ziadna "demokracia" nepomoze..evidentne je to ten isty clovek,co dostal 3x ban za osobne utoky,vulgarizmy a nevhodne spravanie = ban znovu..
sice ho nezmazes nacisto, ale aspon tu nebude smrdiet vacsinu casu..
 
gytheio
2021-07-29 17:40:52+02
príspevok od: fatality
ale tak sa to na "normalnych" serveroch robi..zalozi si 4ty, zrusis ho, zalozi 5ty, takisto ho zrusis..
tu ziadna "demokracia" nepomoze..evidentne je to ten isty clovek,co dostal 3x ban za osobne utoky,vulgarizmy a nevhodne spravanie = ban znovu..
sice ho nezmazes nacisto, ale aspon tu nebude smrdiet vacsinu casu..
Vsetky niky mi Karol vymazal po tom tvojom psychodivadle ktore si tu vzdy zahral rovnako ako v tejto debate. Viem si predstavit tie granaty co ti v gebuli vybuchuju ked uz nie je po tvojom. Pred casom som ti navrhol, ze si nebudeme vsimat jeden druheho, odmietol si a navyse si aj napisal, ze ides po mne.
Prekrocil si hranice ktore si vobec nemusel prekrocit.
 
marcus_labeo
2021-07-30 09:47:33+02
príspevok od: fatality
Tak..vies aku ma vypovednu hodnotu "ja som nikdy nemal problem" je to fajn,prajem ti
to, ale omnoho viac mi o spolahlivosti povedia statisticky spracovane udaje tisicok nakupujucich, ako napr. na strankach Trustpilot..
Noo hej..dost veci je nedostupnych,snad to nieje zaciatok konca,ako pri eglobale..
Tak pre mňa majú moje skúsenosti stonásobne väčšiu hodnotu ako anonymné hodnotenie spoľahlivosti. A naviac mám taký poznatok, že hodnotenie dávajú hlavne tí nespokojní; ja som nikdy nič nehodnotil, dostal som tovar, ktorý som si objednal a tým to pre mňa skončilo. Takže napr. moja pozitívna skúsenosť nie je nikde zaregistrovaná.
 
marcus_labeo
2021-07-30 09:48:41+02
príspevok od: fatality
Kazdopadne,ze zrusili platbu cez paypal,je podozrive..bez paypalu(a nasledneho
unboxing videa) si zo.zahranicia neobjednavam nic..nech je firma akokolvek seriozna..
Jo, s tým sa dá súhlasiť, paypal je základe bezpečného nákupu. Lebo vymáhať platbu prevodom niekde z Ázie, to je koniec.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()