Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fujifilm GFX 50s II

portvis
2021-10-06 09:27:50+02
Ahojte, chcem sa spýtať či nemá niekto reálne skúsenosti s GFX50s II a vedel by sa o ne podeliť
zaujíma ma hlavne autofocus, nakoľko je až tak velmi "zlý"
Rozhodujem sa či ísť do tohto alebo do sony a7RIV
 
blahoslav J B Art
2021-10-06 10:28:07+02
príspevok od: portvis
Ahojte, chcem sa spýtať či nemá niekto reálne skúsenosti s GFX50s II a vedel by sa o ne podeliť
zaujíma ma hlavne autofocus, nakoľko je až tak velmi "zlý"
Rozhodujem sa či ísť do tohto alebo do sony a7RIV
skus napisat do skupiny Fuji na FB, ak FB funguje
https://www.facebook.com/groups/fujiclub
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-10-06 17:16:42+02
Prave ho mam na testovanie. Ak zoberiem do uvahy, ze ani X-T4 este nema spickovy AF a GFX50sII je stredoformat, ktory je celkovo pomalsi, je AF u A7RIV urcite o triedu lepsi.

SNimac fotaku je ale vynikajuci, rovnako aj ergonomia a funkcna vybava. Objektivy su na jednicku. Ale ako akcny fotoaparat by som si ho nekupil. Je super do atelieru, portret, architektura, krajina. Plny foprmat je jednoducho rychlejsi a univerzalnejsi.
 
portvis
2021-10-07 10:47:43+02
príspevok od: Karol Srnec
Prave ho mam na testovanie. Ak zoberiem do uvahy, ze ani X-T4 este nema spickovy AF a GFX50sII je stredoformat, ktory je celkovo pomalsi, je AF u A7RIV urcite o triedu lepsi.

SNimac fotaku je ale vynikajuci, rovnako aj ergonomia a funkcna vybava. Objektivy su na jednicku. Ale ako akcny fotoaparat by som si ho nekupil. Je super do atelieru, portret, architektura, krajina. Plny foprmat je jednoducho rychlejsi a univerzalnejsi.
Fotim prevažne portrét a sem tam krajinu ( to už ale málo) mám doma a7III a a určite to chce lepšie rozlíšenie, preto zvažujem či isť do R-ka alebo do tohto fuji, dosť ma to láka, len neviem či tá pridaná hodnota bude dostatočná a či nebudem sklamaný z AF a so spoľahlivosti,,,, koľko odpadu sa ti s GFX cca podarí vytvoriť ?
Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-10-07 13:35:59+02
príspevok od: portvis
Fotim prevažne portrét a sem tam krajinu ( to už ale málo) mám doma a7III a a určite to chce lepšie rozlíšenie, preto zvažujem či isť do R-ka alebo do tohto fuji, dosť ma to láka, len neviem či tá pridaná hodnota bude dostatočná a či nebudem sklamaný z AF a so spoľahlivosti,,,, koľko odpadu sa ti s GFX cca podarí vytvoriť ?
Ďakujem
Netlacim fotak do niecoho, co nezvlada. Moj osobny nazor. Ak by si fotil viac krajinu, tak Fuji. Ak portrety, tak Sony. Kvoli lepsiemu AF s detekciou oka a hlavne kvoli mnozstvu portretnych objektivov s mensou hlbkou ostorti, ako ti da Fuji. Fuji je sice stredoformat, ale nie su tam tak svetelne objektivy. V atelieri by ro bolo jedno, tam clonis. Ale vonku dokaze Fuji ekvivalent 85/1,6. . Na SOny ma s85/1,4, 50/1,2, 135/1,8, 105/1,4...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()