Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Digitálna Alternatíva Analógového fotoaparát na film

Lojzis
Lojzis 2023-02-20 21:44:12+01
Zdravým vás, nestihol som prelistovat celé fórum tak sa ospravedlňujem ak tu už je vytvorená táto téma. Ale chcel by som si zaobstarať "nový" fotoaparát. Chcel by som niečo praktické pri čom nemusím nosiť kufor a co robí snímky podobne analógu ako na kinofilm. Co som sa dočítal na internete tak je tomu veľmi podobný CCD snímač na kompaktoch. Baví ma celkom street fotografia ale najme v noci vo večerných hodinách a za znížených svetelných podmienok. Vlastním fotoaparát Canon eos 6D MK II a nie vždy sa mi chce brat celú výbavu. Analog preto nechcem lebo nemám skúsenosť s vyvolavanim filmu a neovládam techniku ako vložiť kinofilm do PC. Som len hobby fotograf. Vopred vám ďakujem.
 
arpi
2023-02-24 09:46:23+01
príspevok od: internetiko
ja niesom az taky odbornik
To tu nie je nikto. Ani v celej Galaxii. Vseradca, vseved a autor Jazdca na koni s hodinkami je len jeden.
 
gytheio
2023-02-24 10:02:11+01
príspevok od: internetiko
prikladam screen
Zaplatil si to dnes o 9:12 aj ked som tu uz vcera dva krat napisal, ze to neodporucam?
No gratulujem...
 
internetiko
2023-02-24 10:09:00+01
príspevok od: gytheio
Zaplatil si to dnes o 9:12 aj ked som tu uz vcera dva krat napisal, ze to neodporucam?
No gratulujem...
Treba jasne napisat ze sa jedna o podvod, a treba poziadat admina o vymazanie linku. To ze nieco uverejnim tak musim to mat vopred overene vyskusam to sam na sebe a az potom dam link. Treba byt zodpovedny voci ostatnym, ja som to urobil ale iba pre to aby som varoval ostatnych, musim to mat overene aj za cenu straty penazi
 
gytheio
2023-02-24 10:22:30+01
príspevok od: internetiko
Treba jasne napisat ze sa jedna o podvod, a treba poziadat admina o vymazanie linku. To ze nieco uverejnim tak musim to mat vopred overene vyskusam to sam na sebe a az potom dam link. Treba byt zodpovedny voci ostatnym, ja som to urobil ale iba pre to aby som varoval ostatnych, musim to mat overene aj za cenu straty penazi
Ale to, ze je to podvod zistis iba tak, ze to odskusas, teraz mozes napisat, ze je to podvod. Ja som napisal, ze to neodporucam a ked to niekto aj napriek tomu zaplati je to jeho vina. Keby to redakcia chcela zmazat uz davno by to urobila ale neurobila to preto lebo sa okolo toho toci diskusia a mozno cakala kolko blbcov sa chyti blazne.
 
internetiko
2023-02-24 10:27:17+01
príspevok od: gytheio
Ale to, ze je to podvod zistis iba tak, ze to odskusas, teraz mozes napisat, ze je to podvod. Ja som napisal, ze to neodporucam a ked to niekto aj napriek tomu zaplati je to jeho vina. Keby to redakcia chcela zmazat uz davno by to urobila ale neurobila to preto lebo sa okolo toho toci diskusia a mozno cakala kolko blbcov sa chyti blazne.
áno mal si to sam odskusat a az tak uverejnit, alebo neuverejnit. Vtedy by to bolo košer
 
gytheio
2023-02-24 10:33:47+01
príspevok od: internetiko
áno mal si to sam odskusat a az tak uverejnit, alebo neuverejnit. Vtedy by to bolo košer
tu sa popisalo blbosti na zaklade ktorych ludia prisli o vacsie peniaze a bol si ticho, preco teraz ked ty si jediny prisiel o 34 eur navyse vlastnou blbostou, preco zrazu teraz mas pripomienky?
 
internetiko
2023-02-24 10:37:27+01
príspevok od: gytheio
tu sa popisalo blbosti na zaklade ktorych ludia prisli o vacsie peniaze a bol si ticho, preco teraz ked ty si jediny prisiel o 34 eur navyse vlastnou blbostou, preco zrazu teraz mas pripomienky?
neurážaj, ja som urobil sluzbu ostatnym, tym ze som to odskusal v praxi. Toto si mal urobit ty!!! pred tym nez si dal ten link. Aj ja nakupujem na menej znamych weboch ale nikdy by som nepustil link do eteru ktory by som nemal 100% overeny vlastnym nakupom.
 
gytheio
2023-02-24 10:47:17+01
príspevok od: internetiko
neurážaj, ja som urobil sluzbu ostatnym, tym ze som to odskusal v praxi. Toto si mal urobit ty!!! pred tym nez si dal ten link. Aj ja nakupujem na menej znamych weboch ale nikdy by som nepustil link do eteru ktory by som nemal 100% overeny vlastnym nakupom.
cital si ten text na ktory si reagoval?
 
vlado117
2023-02-24 11:05:14+01
príspevok od: internetiko
ja niesom az taky odbornik
ani ja
 
gytheio
2023-02-24 11:25:14+01
príspevok od: arpi
To tu nie je nikto. Ani v celej Galaxii. Vseradca, vseved a autor Jazdca na koni s hodinkami je len jeden.
Preco nie?
 
martinmlm
2023-02-24 11:34:42+01
príspevok od: Lojzis
Tak v tom prípade si nechám asi tu originálnu licenciu co platím 12e mesačne a mam záruku originality aspoň. Véd sa to dá kedykoľvek zrušiť. No a ten svetelný objektív je tiež dráha hračka, ja k mojej Canon 6d MKii mam 70-200f4 50f1.8 a ešte základný objektív. Som aj rozmýšľal kúpiť redukciu na 4/3 objektívy a napríklad dokúpiť helios. Ale keď TK trosku v dusicke túžim po olympuse tak sa neviem rozhodnú.
Ak chceš olympus (M10 alebo M5) a starý manuálný objektív cez adapter OM-m4/3, odporúčam objektívy Olympus OM 50mm(55mm) f1,8...f1,4....f1,2. Alebo Fujifilm X E3 a k tomu teraz novo vyrábané manuálne objektívy 23-25-35-50mm kde máš clonu od f0,95 a fuji bajonet, takže nepotrebuješ adapter. ... Na upravu fotiek, aby vyzerali ako kinofilm používam NIK COLLECTION od googlu(stará verzia je zdarma), ktorý pridáš ako plugin do programu krorý už máš.
 
arpi
2023-02-24 14:25:24+01
príspevok od: internetiko
neurážaj, ja som urobil sluzbu ostatnym, tym ze som to odskusal v praxi. Toto si mal urobit ty!!! pred tym nez si dal ten link. Aj ja nakupujem na menej znamych weboch ale nikdy by som nepustil link do eteru ktory by som nemal 100% overeny vlastnym nakupom.
Neviem co sa navazas do nasho masjtra svetla. Ved si poriadne precitaj co napisal! On nam tu obetavo a bez naroku na odmenu radi a vy tu na neho stale len utocite! Ze vam nie je hanba!
 
Paladin25
2023-02-24 14:48:52+01
príspevok od: Lojzis
Tak v tom prípade si nechám asi tu originálnu licenciu co platím 12e mesačne a mam záruku originality aspoň. Véd sa to dá kedykoľvek zrušiť. No a ten svetelný objektív je tiež dráha hračka, ja k mojej Canon 6d MKii mam 70-200f4 50f1.8 a ešte základný objektív. Som aj rozmýšľal kúpiť redukciu na 4/3 objektívy a napríklad dokúpiť helios. Ale keď TK trosku v dusicke túžim po olympuse tak sa neviem rozhodnú.
Áno určite si nechaj licenciu čo používaš.

Adobe ide len formou predplatného a teda tá stránka ponúka v lepšom prípade cracknutú verziu bez updatov v horšom je to čistý podvod a nedostaneš nič.
 
internetiko
2023-02-24 14:50:40+01
príspevok od: arpi
Neviem co sa navazas do nasho masjtra svetla. Ved si poriadne precitaj co napisal! On nam tu obetavo a bez naroku na odmenu radi a vy tu na neho stale len utocite! Ze vam nie je hanba!
vsetci robime chyby ale charakter si prizna chybu a ospravedlni sa pripadne oznaci svoj prispevok ako chybny co sa nestalo. Keby som to urobil ja, tak napisem hned pod link opravu z varovanim.
 
Paladin25
2023-02-24 14:51:50+01
príspevok od: gytheio
Ze to neponuka Adobe neznamena, ze to nemoze nukat niekto iny, nemozes vediet co s kym ma Adobe... a pokial si pamatam neodporucal som ten produkt iba som napisal, ze kto chce moze to vyskusat. Nakoniec sam som napisal, ze to neodporucam lebo sa na tej stranke zmenil obsah.
No ak ADOBE ponúka svôj softvér (napríklad LR) len formou predplatného za cca 120 EUR / rok (dá sa v akcii kupiť lacnejšie) tak si dovolím predpokladať že ak ti niekto ponúkne DOZIVOTNU licenciu za 1/3 ceny nebude to košér.

Len ma mrzí že si to sem dotiahol a pár ľudí žiaľ prišlo o svoje poniaze na základe tvojej rady.
 
gytheio
2023-02-24 15:38:16+01
príspevok od: Paladin25
No ak ADOBE ponúka svôj softvér (napríklad LR) len formou predplatného za cca 120 EUR / rok (dá sa v akcii kupiť lacnejšie) tak si dovolím predpokladať že ak ti niekto ponúkne DOZIVOTNU licenciu za 1/3 ceny nebude to košér.

Len ma mrzí že si to sem dotiahol a pár ľudí žiaľ prišlo o svoje poniaze na základe tvojej rady.
Par ludi? Mas nutkanie zase nieco vyvolat? Kto prisiel o peniaze??? Jeden blazen co to spravil naschval aby mohol rypat? Vcera som tu napisal, ze to nie je ok a ukaz mi nejaky doklad o platbe ktora prebehla do vcera 22:00...
Precitaj co je v prilohe napisane, uz vcera som napisal, ze je to podvod a ked niekomu hrabe...
 
gytheio
2023-02-24 15:41:37+01
príspevok od: internetiko
vsetci robime chyby ale charakter si prizna chybu a ospravedlni sa pripadne oznaci svoj prispevok ako chybny co sa nestalo. Keby som to urobil ja, tak napisem hned pod link opravu z varovanim.
Povedz aj ked si zo seba spravil obrblbca, ked si to zaplatil aj ked si vedel, ze je to podvod lebo som to tam vcera napisal... po tvojom ukazkovom charaktere, vymazala redakcia ten link??? Kolko mas kurva rokov?
 
gytheio
2023-02-24 16:29:47+01
príspevok od: Paladin25
No ak ADOBE ponúka svôj softvér (napríklad LR) len formou predplatného za cca 120 EUR / rok (dá sa v akcii kupiť lacnejšie) tak si dovolím predpokladať že ak ti niekto ponúkne DOZIVOTNU licenciu za 1/3 ceny nebude to košér.

Len ma mrzí že si to sem dotiahol a pár ľudí žiaľ prišlo o svoje poniaze na základe tvojej rady.
paladin obvinil si ma, cakam na tych ludi ktori prisli o peniaze
 
fatality
2023-02-24 16:43:20+01
a zas tu kvitne vo velkom choroba tohto
serveru..
 
Paladin25
2023-02-24 18:00:15+01
príspevok od: fatality
a zas tu kvitne vo velkom choroba tohto
serveru..
A redakcia mlčí a toleruje to... Písal som to viac x príde sem nový človek, nevie čo je zač a bum, dá na jeho fundovane rady...

Posledný nech radšej zhasne...
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()