Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Digitálna Alternatíva Analógového fotoaparát na film

Lojzis
Lojzis 2023-02-20 21:44:12+01
Zdravým vás, nestihol som prelistovat celé fórum tak sa ospravedlňujem ak tu už je vytvorená táto téma. Ale chcel by som si zaobstarať "nový" fotoaparát. Chcel by som niečo praktické pri čom nemusím nosiť kufor a co robí snímky podobne analógu ako na kinofilm. Co som sa dočítal na internete tak je tomu veľmi podobný CCD snímač na kompaktoch. Baví ma celkom street fotografia ale najme v noci vo večerných hodinách a za znížených svetelných podmienok. Vlastním fotoaparát Canon eos 6D MK II a nie vždy sa mi chce brat celú výbavu. Analog preto nechcem lebo nemám skúsenosť s vyvolavanim filmu a neovládam techniku ako vložiť kinofilm do PC. Som len hobby fotograf. Vopred vám ďakujem.
 
gytheio
2023-02-26 15:52:47+01
príspevok od: Lojzis
Neviem co je na tom zle, keď človek by chcel ešte jeden záložný kompaktnejsi fotoaparát ktorý si môže brat teoreticky všade a nemusí sa báť ze ho zničí. Napriklad na Sony a7iii nie sú dostatočne financie preto hľadám nejaký kompromis a keď sa podarí nejaká fotka tak prečo si ju nevytlacit.
Len aby sme sa zle nepochopili, nenahovaram ta na ziadnu techniku iba reagujem na to co pises.
Spominal si kompaktnejsi fotoaparat a spominal si aj 70 - 200 nasadit na stary Olympus. To s kompaktnym nema nic spolocne a navyse by to nefungovalo alebo aj ano ale stalo by ta to viac ako kupit novu zrkadlovku.
Kompromis na svetelny objektiv netreba vobec robit, pisal si, ze mas 50mm f1,8, to je svetelny objektiv a je to najlacnejsi objektiv ktory bol kedy vyrobeny a foti lepsie ako tie co ti tu radia na Olympus.
Je mi naozaj jedno co kupis ale to tu este nebolo aby niekto kto ma 6D m2 chcel ako zalozny fotoaparat stary Olympus s lacnymi sklami. Hanbis sa za to, ze ho chces iba preto, ze sa ti paci jeho dizajn?
 
Lojzis
2023-02-26 18:02:05+01
Tak mne sa na ňom paci to ze je odolný a ze nie je príliš ťažký. Ale asi máš pravdu peniaze co by som zaň vyhodil radšej predca len dám do nejakého kompaktnú ako je napríklad Canon PowerShot G a ostatné si odložím na nejaký objektív, lebo chcel by som niečo čo môžem nosiť v ruksaku aj na výlety kde nie je zámer fotiť.
 
Paladin25
2023-02-26 18:25:50+01
príspevok od: Lojzis
Tak mne sa na ňom paci to ze je odolný a ze nie je príliš ťažký. Ale asi máš pravdu peniaze co by som zaň vyhodil radšej predca len dám do nejakého kompaktnú ako je napríklad Canon PowerShot G a ostatné si odložím na nejaký objektív, lebo chcel by som niečo čo môžem nosiť v ruksaku aj na výlety kde nie je zámer fotiť.
Ja by som sa toho olympusu vôbec nebál na tvojom mieste. Zober z bazáru, vyskúšaj a uvidíš. Keď ti nesadne pošleš ho ďalej do sveta.

Olympus má dokonca veľmi dobrú stabilizáciu, samozrejme záleží od modelu, čo vyuzijes na ten večerný street.
 
Lojzis
2023-02-26 18:37:52+01
Véd to som čítal ze ma dobru stabilizáciu, a aj keď som pozeral dáke Best travel camer tak olympus sa skoro vždy našiel medzi nimi ale väčšinou to bola Em10 preto uvažujem nad em5 lebo je to o niečo aspoň z čítania lepšia mašina
 
Marcel Rebro
2023-02-26 18:38:30+01
príspevok od: Paladin25
Ja by som sa toho olympusu vôbec nebál na tvojom mieste. Zober z bazáru, vyskúšaj a uvidíš. Keď ti nesadne pošleš ho ďalej do sveta.

Olympus má dokonca veľmi dobrú stabilizáciu, samozrejme záleží od modelu, čo vyuzijes na ten večerný street.
Olympus (aktuálne OM-1, predtým EM-1 Mk II a MK III) používa podľa mňa najlepší súčasný slovenský street fotograf - Rudo Baranovič. Dáva s toto značkou v pohode aj nočné streetky a koncerty.
 
Lojzis
2023-02-26 18:46:01+01
Áno, to som postrehol ze tam prebehol nejaký obchod a ze olympus už je om systém. A nová om5 co je tak ze to je vlastne em1iii v tele em5iii. Véd kúpim z bazár a vyskúšam a ak nebude sedieť posuniem ďalej
 
Lojzis
2023-03-05 15:15:00+01
No a som tu zas 🤣 hlavu mi pomotal fujifilm xt100 ma niekto skúsenosti?
 
Porubo
2023-03-05 17:55:43+01
príspevok od: Lojzis
No a som tu zas 🤣 hlavu mi pomotal fujifilm xt100 ma niekto skúsenosti?
Ak to nie je prezyvka peknej fotomodelky, treba ist za sexuologom!
 
Lojzis
2023-03-05 20:33:38+01
Ako? 🤣? Mam doma helios a chcel by som ho skombinovať s niečím co sa k tomu hodí a nemusí to stať cez 500e keďže som len amatérsky hoby fotograf
 
blahoslav J B Art
2023-03-06 01:14:22+01
príspevok od: Lojzis
Ako? 🤣? Mam doma helios a chcel by som ho skombinovať s niečím co sa k tomu hodí a nemusí to stať cez 500e keďže som len amatérsky hoby fotograf
Ja som Helios 58mm/2 používal aj na Olympus M10, aj na Fuji XE-3 cez redukcie
 
pirhi
2023-03-06 13:08:32+01
príspevok od: Lojzis
No a som tu zas 🤣 hlavu mi pomotal fujifilm xt100 ma niekto skúsenosti?
Tu máš recenziu www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/fujifilm-x-t100/
Pripadne je tu na stránke aj porovnanie s vyšším modelom. Je to pár rokov starší foťák, so slabším zaostrovaním a 15 fps v 4k, ak ti toto nevadí, tak je to solídny foťáčik. Ak ti nevadí bazarove, a dovolí rozpočet tak sa dajú nájsť vyššie modely, x-20 alebo 30. Len záleží koľko financií do toho chceš naliať...
 
Lojzis
2023-03-06 14:24:16+01
príspevok od: pirhi
Tu máš recenziu www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/fujifilm-x-t100/
Pripadne je tu na stránke aj porovnanie s vyšším modelom. Je to pár rokov starší foťák, so slabším zaostrovaním a 15 fps v 4k, ak ti toto nevadí, tak je to solídny foťáčik. Ak ti nevadí bazarove, a dovolí rozpočet tak sa dajú nájsť vyššie modely, x-20 alebo 30. Len záleží koľko financií do toho chceš naliať...
Áno čítal som ze to zaostrovanie je slabšie a ze nie je stabilizovaný snímač, tak to pri slabom svetle by bol potrebný asi statív. A netocim žiadne videá ale čo nie je môže byť v budúcnosti, áno aj nad tým x-20 som premýšľal. Práveže ja len dáku bazarovku zháňam keďže to mam len ako hoby a naliať do toho chcem max 500e. Paci sa mi na tom Fuji ze je tam simulácia filmov alebo pri tých väčších kategóriách je ten čip už robený tak ze je podsvieteny ak som dobre pochopil. Keby malo to X-T100 stabilizovaný čip a lepšie ostrenie tak ho beriem hneď
 
pirhi
2023-03-06 21:01:20+01
príspevok od: Lojzis
Áno čítal som ze to zaostrovanie je slabšie a ze nie je stabilizovaný snímač, tak to pri slabom svetle by bol potrebný asi statív. A netocim žiadne videá ale čo nie je môže byť v budúcnosti, áno aj nad tým x-20 som premýšľal. Práveže ja len dáku bazarovku zháňam keďže to mam len ako hoby a naliať do toho chcem max 500e. Paci sa mi na tom Fuji ze je tam simulácia filmov alebo pri tých väčších kategóriách je ten čip už robený tak ze je podsvieteny ak som dobre pochopil. Keby malo to X-T100 stabilizovaný čip a lepšie ostrenie tak ho beriem hneď
No fujiniek so stabilizovaným snímačom veľa nieje. Do 500€ duplom.. Stabilizované sú xs10 alebo xh2 alebo xh2s a novšie..Takže tak, skús po kukať bazár, čo som tak zbežne prebehol bazos, tak sa dalo nájsť všeličo...aj xt20 aj xt30 len záleží na cene. A prioritách
 
Lojzis
2023-03-07 19:08:14+01
Ďakujem. Skúsim sa popozerať po niečom
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-10-30 07:55:14+01
Prečo sa na tejto stránke objavujú podvodne pôžičky rumunských občasnou pôsobiacich vo Východnej Európe? Zablokovať účet používateľa solcovadana6!
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()