Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nasledovník EOS 60D

petrofka
2023-03-11 11:10:10+01
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
 
Kris
2023-03-11 12:35:14+01
príspevok od: petrofka
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
Bol by som presnejší ohľadom výšky investície. Ale ak chcete zostať pri Canone ja by som si kúpil Canon R10. S adaptérom aby ste mohli používať staré objektívy by vás stál okolo 920€
 
gytheio
2023-03-11 12:50:33+01
príspevok od: petrofka
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
Ake objektivy mate?
 
seifi
2023-03-11 14:30:10+01
Ak to samé, potom zrkadlovku Canon D90, na heureke za tisíc a čosi. Optický hľadáčik ako si mal na D60. R10 je bezzrkadlovka s elektronickým hľadáčikom. Vyskúšaj si to, ak si zvyknutý na optický, môže ti elektronicky nesadnúť. Výhodou je, že môžeš fotiť cez displej.
Ak máš objektívy FF, nie EF-S, potom by som si kúpil zrkadlovku kinoformát FF / Canon 6D Mark II. Na AQT je za 999,- Bol by si milo prekvapený, aký je rozdiel medti APS-C a FF. Napíš tie objektívy čo máš.
 
MagickVamp
2023-03-11 18:13:28+01
príspevok od: petrofka
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
Chod uz do bezzrkadiel. Kris ti poradil dobre. R10 by mohlo byt pre teba to prave, da sa povedat ze je to nastupca 60d. Aj ked oproti 60D by aj R50 bol velky skok. Ziaden back a front focus, takze vzdy presne zaostrene. Budes prekvapeny kolko detailov budes s rovnakymi objektivmi zrazu mat. Ostrenie na oko ci tiche snimanie tiez ocenis. S cim nebudes spokojny je vydrz....bezzrkadla zeru baterky ovela viac ako zrkadla. Ale ak na vylet dokupis jednu nahradnu, malo by to byt uplne v pohode. Ak chces zrkadlo a priameho nastupcu tak potom 90d. Zavisi od toho aky mas budget. Top apsc je canon R7.
 
petrofka
2023-03-11 19:10:55+01
dakujem. Tie ceny sú moc podobné, takže hociktorý, čo ste napísali. Ale čo ma zarazilo, že ísť do bezzrkadla? Je niekedy to cvakanie rušivé, ale nebola by som si pomyslela, že mi toto odporučíte. Ak by mi na to šiel ten portrétový EF 50mm 1:1.8, bolo by to fajn. Ten základný je taký no na prd EFS 18-55. Fotila som si hlavne dieťa a blízku rodinu ak niekto čakal bábo alebo sme sa boli jašiť v parku a teda fotky sú z toho super. Keby sa nepokazil, už by som mala kúpený širokáč a čosi na makro. Poradcovia moji, čo by mi pri tej R10 mohlo chýbať? Ja inak nerada fotím cez displej, ale ktovie, možno by som si zvykla, ale neviem, či by ma to neobralo o ten zážitok z fotenia. Batérií som mala vždy ku každému foťáku niekoľko, to nevidím ako problém.
 
fatality
2023-03-11 19:57:14+01
príspevok od: petrofka
dakujem. Tie ceny sú moc podobné, takže hociktorý, čo ste napísali. Ale čo ma zarazilo, že ísť do bezzrkadla? Je niekedy to cvakanie rušivé, ale nebola by som si pomyslela, že mi toto odporučíte. Ak by mi na to šiel ten portrétový EF 50mm 1:1.8, bolo by to fajn. Ten základný je taký no na prd EFS 18-55. Fotila som si hlavne dieťa a blízku rodinu ak niekto čakal bábo alebo sme sa boli jašiť v parku a teda fotky sú z toho super. Keby sa nepokazil, už by som mala kúpený širokáč a čosi na makro. Poradcovia moji, čo by mi pri tej R10 mohlo chýbať? Ja inak nerada fotím cez displej, ale ktovie, možno by som si zvykla, ale neviem, či by ma to neobralo o ten zážitok z fotenia. Batérií som mala vždy ku každému foťáku niekoľko, to nevidím ako problém.
R10 ma samozrejme hladacik..a aj "cvaka" (ma okrem elektronickej aj mechanicku uzavierku)..
tiez by som ti odporucil ten, ako drahsiu alternativu..
a ako najlacnejsiu opravit 60D..
v Novy Zamkoch, Matunak servis, ked tam ten fotak akokolvek
dopravis, pozru sa ti nan, urobia kalkulaciu opravy a ty sa rozhodnes, ci
ju chces alebo nie..
 
gytheio
2023-03-11 20:39:30+01
R10 je urcite vyborny fotoaparat a v sete s 18-150 je uplne idealny skoro na vsetko, ale urcite nie na fotenie v interiery. Ten objektiv ma biednu svetelnost a hodi sa iba do toho parku za slnecneho pocasia, v interiery je skoro nepouzitelny. Znamena bolo by treba kupit svetelne objektivy aspon f2,8 - 24-70 a stane sa z toho draha zalezitost. Je tu este moznost ze dobre posluzi aj 18-150 ked sa pouzije blesk, to znamena obstojne sa naucit pracovat s bleskom, ale to je loteria pre niekoho kto potrebuje fotoaparat iba na fotenie deti. Ja by som kupil Canon 6D m2 z druhej ruky a k tomu Tamron 24-70 f2,8... take fotografie ake dokaze tato zostava nijak nedokaze ani R7 ani R10. Canon 6D m2 s tym objektivom vydrzi bez problemov 10 rokov, davat do opravy kazdy rok 60D nedava logiku.
 
gytheio
2023-03-11 21:29:50+01
Este je tu moznost cez adapter pouzivat ten 50mm 1,8 co na aps-c je okolo 80mm, s takym objektivom fotit v interieri rodinku je kontraproduktivne, to uz lepsie je na tom telefon.
 
Kris
2023-03-11 21:37:07+01
príspevok od: petrofka
dakujem. Tie ceny sú moc podobné, takže hociktorý, čo ste napísali. Ale čo ma zarazilo, že ísť do bezzrkadla? Je niekedy to cvakanie rušivé, ale nebola by som si pomyslela, že mi toto odporučíte. Ak by mi na to šiel ten portrétový EF 50mm 1:1.8, bolo by to fajn. Ten základný je taký no na prd EFS 18-55. Fotila som si hlavne dieťa a blízku rodinu ak niekto čakal bábo alebo sme sa boli jašiť v parku a teda fotky sú z toho super. Keby sa nepokazil, už by som mala kúpený širokáč a čosi na makro. Poradcovia moji, čo by mi pri tej R10 mohlo chýbať? Ja inak nerada fotím cez displej, ale ktovie, možno by som si zvykla, ale neviem, či by ma to neobralo o ten zážitok z fotenia. Batérií som mala vždy ku každému foťáku niekoľko, to nevidím ako problém.
Pri R10 vám nebude nič chýbať. Akurát by som sa vykašľal na setový objektív a k R10 by som si kúpil
Canon RF 16mm F2.8 STM 279€
Canon RF 50mm f/1.8 STM 199€
Budete mať niečo široké a svetelné do interiéru a na výlety. A 50-ka na portréty je ideálna
 
petrofka
2023-03-12 10:00:24+01
Ďakujem a tie moje objektívy sa k tej R10 teda nedajú použiť, ak tomu dobre rozumiem? Teda chápem, že sa tam dá dokúpiť nejaká redukcia.
Resp. by bolo lepšie ich radšej predať a kúpiť si tie RF?
 
gytheio
2023-03-12 10:13:42+01
príspevok od: petrofka
Ďakujem a tie moje objektívy sa k tej R10 teda nedajú použiť, ak tomu dobre rozumiem? Teda chápem, že sa tam dá dokúpiť nejaká redukcia.
Resp. by bolo lepšie ich radšej predať a kúpiť si tie RF?
Daju sa pouzit aj tie vase objektivy na r10 cez adapter a fungovat budu rovnako ako na 60D. Mne osobne kedze fotim ludi aj portrety pride fotit rodinku s 80mm nelogicke. Take fotografie sa robia 24mm alebo 35mm, 80mm je portretny objektiv, nezachytava okolitu atmosferu ktoru vyborne vystihuje 24 alebo 35mm. A ten setovy objektiv to je najhorsi objektiv aky kedy Canon vyrobil.
Dalej mi pride nelogicke mat viac objektivov ked fotografujete iba rodinne zalezitosti, 24-70 ma ovela vacsie vyuzitie ako 16mm plus 50mm. 24-70mm je profesionalny objektiv, presny spolahlivy rychly.
Je tu este moznost kompakt, maju vyborny obrazovy vystup spolahlive a je asi 4 krat mensi a lahsi ako vsetko to ostatne.
 
Paladin25
2023-03-12 10:47:06+01
príspevok od: petrofka
Ďakujem a tie moje objektívy sa k tej R10 teda nedajú použiť, ak tomu dobre rozumiem? Teda chápem, že sa tam dá dokúpiť nejaká redukcia.
Resp. by bolo lepšie ich radšej predať a kúpiť si tie RF?
Áno cez redukciu fungujú rovnako dobre ako teraz.

Tie sklá čo ti odporučil KRIS by som určite zvážil urobia ti dobrú službu a finančne ťa nezruinujú.

Ale začať môžeš s používaným redukcie a časom uvidíš, čo ti chýba čo potrebuješ.
 
petrofka
2023-03-12 11:43:08+01
Dakujem. Uz som sa kvalitne namotala na R10 a z tych setovych co k nemu ponukaju by ste miktory odporucili? Ako taky dobry zakladny objektiv?
 
gytheio
2023-03-12 12:11:06+01
príspevok od: petrofka
Dakujem. Uz som sa kvalitne namotala na R10 a z tych setovych co k nemu ponukaju by ste miktory odporucili? Ako taky dobry zakladny objektiv?
Na rodinne fotografovanie sa nehodi ani jeden, 18-55 foti nekvalitne a 50mm je sice vyborny objektiv ale na r10 to bude 80mm a to sa na rodinne fotografovanie vobec nehodi. Treba vam jeden svetelny siroky kvalitny objektiv a tie su drahe. R10 je vyborny ale drahy fotoaparat ktory potrebuje este drahsi objektiv. Je to fotoaparat pre toho komu netreba pozerat na to kolko to stoji. Su na trhu rovnako kvalitne zostavy za zlomok tej ceny co by ste museli dat do r10.
Ale je to na vas, 50mm foti vyborne ale iba portrety, hodi sa skor do studia alebo street fotografiu.
 
blahoslav J B Art
2023-03-12 12:53:21+01
predpokladam, ze ak doteraz fotila s Canon 60D a objektivom 50mm a vyhovovalo jej to, tak jej bude 50mm vyhovovat aj na inom APS-C fotaku
 
gytheio
2023-03-12 13:07:22+01
príspevok od: blahoslav J B Art
predpokladam, ze ak doteraz fotila s Canon 60D a objektivom 50mm a vyhovovalo jej to, tak jej bude 50mm vyhovovat aj na inom APS-C fotaku
clovek by sa mal posuvat dopredu, moze to robit lepsie ked sa da... alebo moze robit tu istu vec stale rovnako, ze?
 
blahoslav J B Art
2023-03-12 17:39:40+01
príspevok od: gytheio
clovek by sa mal posuvat dopredu, moze to robit lepsie ked sa da... alebo moze robit tu istu vec stale rovnako, ze?
to, ake ohnisko potrebuje, moze lahko zistit aj na setovom objektive 18-55, na ktorom su tie hodnoty vyznacene ... aj to, ci potrebuje este mensie ohnisko ako 18, alebo vacsie ako 55
 
gytheio
2023-03-12 18:31:26+01
príspevok od: blahoslav J B Art
to, ake ohnisko potrebuje, moze lahko zistit aj na setovom objektive 18-55, na ktorom su tie hodnoty vyznacene ... aj to, ci potrebuje este mensie ohnisko ako 18, alebo vacsie ako 55
keby to mohla sama lahko zistit nepytala by sa, vobec sa v tom neorientuje, radit niekomu 80mm na rodinne fotenie.. klobuk dolu
zistovat moze s normalnym objektivom ako ja napr ten 24-70 a nie setovy objektiv ktory spravne foti tak jeden zo sto, ani jeden fotograf ktory foti deti rodinky nefoti s 80mm, nefoti ani s 50mm.
 
Fuser
2023-03-12 21:21:53+01
príspevok od: gytheio
keby to mohla sama lahko zistit nepytala by sa, vobec sa v tom neorientuje, radit niekomu 80mm na rodinne fotenie.. klobuk dolu
zistovat moze s normalnym objektivom ako ja napr ten 24-70 a nie setovy objektiv ktory spravne foti tak jeden zo sto, ani jeden fotograf ktory foti deti rodinky nefoti s 80mm, nefoti ani s 50mm.
Preco by nefotil 50mm alebo 80mm? (Prepocet na FF)
Fotim od 24 cez portretny 150mm, sem tam aj DO 300mm
 
Strana 1 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()