Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nasledovník EOS 60D

petrofka
petrofka 2023-03-11 11:10:10+01
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
 
MagickVamp
2023-03-24 11:37:13+01
príspevok od: Paladin25
Ja viem bolo to s nadsázkou.

Avšak ako to tak vnímam časom aj tak, každý opustí značku a objektívy čo má a vidá sa do inych vôd. Dobre nie každý ale väčšina.

Ty si mal NIKON, teraz máš CANON ...

Ja som mal NIKON a teraz mam stále NIKON ale objektivý obmieňam a do veľkej miery je to ako keby som prestupoval na nový systém - novú značku.

Ale chápem ako to myslíš a súhlasím s tebou ... môj koment bol zo značnou nadsázkou... to že NIKON krachuje počúvam už roky, zatiaľ je stále tu ... ak skrachuje nebudem rád ... ale tak čo človek prejde inde...

Ak však budeme všetkých presviedčať že krachuje ... a masy tomu uveria tak je isté že zkrachuje ... ľudia začnú predávať akci (tie stratia na hodnote) a už to ide...

Je to ako keby sa vyhlásilo že Slovenská sporiteľna (banka) skrachuje... ak by teraz šli všetci jej klienti vybrať si svoje peniaze... tak sa bojím že by skrachovala naozaj
Chapem, ale my na svk na to nemame moc vplyv aj keby sme nejaku znacku prestali kupovat vseci a naopak ak zkrachuje, tak ju nezachranime aj keby sme vseci presli na Nikon. Na druhej strane ak by si zacinal z nuly a nemal este ziadnu techniku, za taketo info by si bol rad.

A ano clovek obcas zmeni system, ked ho okolnosti dotlacia, ale nerobi to rad, je to drahe a snazi sa vyberat tak aby to robit nemusel. A asi mi chybali dobri radcovia. ,-)
 
Paladin25
2023-03-24 11:40:18+01
príspevok od: MagickVamp
Chapem, ale my na svk na to nemame moc vplyv aj keby sme nejaku znacku prestali kupovat vseci a naopak ak zkrachuje, tak ju nezachranime aj keby sme vseci presli na Nikon. Na druhej strane ak by si zacinal z nuly a nemal este ziadnu techniku, za taketo info by si bol rad.

A ano clovek obcas zmeni system, ked ho okolnosti dotlacia, ale nerobi to rad, je to drahe a snazi sa vyberat tak aby to robit nemusel. A asi mi chybali dobri radcovia. ,-)
Áno samozrejme že na SK nemáme taký vplyv alebo ani diskusia tu na ephote nemá takú silu...
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-24 12:09:33+01
príspevok od: MagickVamp
To su len kecy a sami vedia ze su to kecy. Najvacsi problem OM je ten, ze je to uzavrety system s malym cipom. Co sa tyka cropu, oproti viac megapixlovemu APSC, ako je napriklad Canon R7 neponuka ziadnu vyhodu. Ale v systemoch kde mas APSC, mozes mat stale moznost v pripade potreby ci chcenia porast k FF. To neskutocne vela zavazi. Ktory clovek co zacina fotit vie kde skonci? Pri Olympuse ma ale niektore veci uz dane a ohranicene systemom a to je jeho najvacsia slabina.
Presne to, že pokiaľ chce človek rásť u ostatných značiek je to možné. Myslím si, že skoro každý začínal s APS-C snímačom a ak pri tom zotrval a potreboval niečo viac prešiel neskôr ku Full Frame. Práve preto možno Karol Srrnec prešiel ku Sony a to nie kvôli tomu, že by bol OM systém zlý, ale preto, že Olympus neposkytuje väčší obrazový snímač a preto nemal na výber a prešiel ku Sony. Canon má objektív RF 85 mm f/1.2 a akú alternatívu má ku tejto svetelnosti OM systém, no asi žiadnu. Máme tu aj Sony FE 85 mm f/1.4 a OM systém zase nič. Neviem o tom, že by mal OM systém vo svojom portfóliu 45 mm f/0.7. alebo 42,5 f/0.7. To je presne, ako keď niekto používa auta Škoda a rozhodne sa, že chce niečo podobné Porsche 911 alebo Ferrari 458. Asi u Škodovky nezostane, lebo tá nič také neposkytuje. OM systém mi príde ako Severná Kórea. Žiť sa tam možno dá, ale to je asi tak všetko. Predpokladám, že OM systém nepríde ani s novými technológiami, vďaka ktorým by sa odlíšili od konkurencie, nakoľko podobné technológie vyvíjajú aj jeho konkurenti.
 
Paladin25
2023-03-24 14:57:34+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Presne to, že pokiaľ chce človek rásť u ostatných značiek je to možné. Myslím si, že skoro každý začínal s APS-C snímačom a ak pri tom zotrval a potreboval niečo viac prešiel neskôr ku Full Frame. Práve preto možno Karol Srrnec prešiel ku Sony a to nie kvôli tomu, že by bol OM systém zlý, ale preto, že Olympus neposkytuje väčší obrazový snímač a preto nemal na výber a prešiel ku Sony. Canon má objektív RF 85 mm f/1.2 a akú alternatívu má ku tejto svetelnosti OM systém, no asi žiadnu. Máme tu aj Sony FE 85 mm f/1.4 a OM systém zase nič. Neviem o tom, že by mal OM systém vo svojom portfóliu 45 mm f/0.7. alebo 42,5 f/0.7. To je presne, ako keď niekto používa auta Škoda a rozhodne sa, že chce niečo podobné Porsche 911 alebo Ferrari 458. Asi u Škodovky nezostane, lebo tá nič také neposkytuje. OM systém mi príde ako Severná Kórea. Žiť sa tam možno dá, ale to je asi tak všetko. Predpokladám, že OM systém nepríde ani s novými technológiami, vďaka ktorým by sa odlíšili od konkurencie, nakoľko podobné technológie vyvíjajú aj jeho konkurenti.
Chyby OM sysému aj predtým Olympus stratégie je práve to že sa chcel veľmi porovnávať s FF. A to bola chyba, lebo v tých vlastnostiach v ktorých je lepší FF mu Olympus nemôže rozumne konkurovať.

Na druhú stranu stabilizácia akú mal olympus vo svojich telách už roky, nie je dnes ešte v FF ani štandardom (raz som čítal nejaký článok kde to vysvetlovali že práve tá menšia veľkosť čipu im v tomto veľmi pomohla). Telá aj objetkívy sú objektívne menšie a ľahšie a pre bežné (nie profi) použitie ja nevidím problém ani v obrazovej kvalite.

Samozrejme ak fotím svadbu siahnem po FF, ale ak idem s rodinou na hory, alebo niekam na výlet a fotenie nie je maximálna priorita a fotím si pre seba a pre rodinu kvôli spomienkam nevidím prínos FF oproti Olympusu žiaden, skôr naopak.

Podľa mňa sa ale nato pozeráš veľmi skreslujúco a prirovnania ho k Severnej Korey ... ach ... dosť nadnesené...

Aj FUJI je uzavretý APSC systém bez možnosťi prechodu na FF a funguje a nikto nehovorí o jeho krachu.

MagickVamp tu viac x pekne zhrnul pre koho je OM systém vhodný a komu by ho odporučil. Nedohľadám to ale tvrdím že aj OM a menší snímač má svoje miesto a bude škoda ak sa predpovede naplnia a zanikne.



 
Paladin25
2023-03-24 15:02:51+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Presne to, že pokiaľ chce človek rásť u ostatných značiek je to možné. Myslím si, že skoro každý začínal s APS-C snímačom a ak pri tom zotrval a potreboval niečo viac prešiel neskôr ku Full Frame. Práve preto možno Karol Srrnec prešiel ku Sony a to nie kvôli tomu, že by bol OM systém zlý, ale preto, že Olympus neposkytuje väčší obrazový snímač a preto nemal na výber a prešiel ku Sony. Canon má objektív RF 85 mm f/1.2 a akú alternatívu má ku tejto svetelnosti OM systém, no asi žiadnu. Máme tu aj Sony FE 85 mm f/1.4 a OM systém zase nič. Neviem o tom, že by mal OM systém vo svojom portfóliu 45 mm f/0.7. alebo 42,5 f/0.7. To je presne, ako keď niekto používa auta Škoda a rozhodne sa, že chce niečo podobné Porsche 911 alebo Ferrari 458. Asi u Škodovky nezostane, lebo tá nič také neposkytuje. OM systém mi príde ako Severná Kórea. Žiť sa tam možno dá, ale to je asi tak všetko. Predpokladám, že OM systém nepríde ani s novými technológiami, vďaka ktorým by sa odlíšili od konkurencie, nakoľko podobné technológie vyvíjajú aj jeho konkurenti.
Príklad s autami je absolútne nepresný a skreslujúci.

Za prvé škodoviek sa predá násobne viac ako tých ferrari (ferrari je aj menej využiteľné ako tá škodovka hádam si nechcel tvrdiť že FF je menej využiteľné ako m4/3 ?)

A za druhé škodovka patrí pod VW koncern ako aj Audi, Porshe, Bentley, Buggati, Lamborginny. Takže v podstate aj tá škodovka ponúka to Porshe stále je to ten istý koncern - výrobca.
 
Paladin25
2023-03-24 15:17:05+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Presne to, že pokiaľ chce človek rásť u ostatných značiek je to možné. Myslím si, že skoro každý začínal s APS-C snímačom a ak pri tom zotrval a potreboval niečo viac prešiel neskôr ku Full Frame. Práve preto možno Karol Srrnec prešiel ku Sony a to nie kvôli tomu, že by bol OM systém zlý, ale preto, že Olympus neposkytuje väčší obrazový snímač a preto nemal na výber a prešiel ku Sony. Canon má objektív RF 85 mm f/1.2 a akú alternatívu má ku tejto svetelnosti OM systém, no asi žiadnu. Máme tu aj Sony FE 85 mm f/1.4 a OM systém zase nič. Neviem o tom, že by mal OM systém vo svojom portfóliu 45 mm f/0.7. alebo 42,5 f/0.7. To je presne, ako keď niekto používa auta Škoda a rozhodne sa, že chce niečo podobné Porsche 911 alebo Ferrari 458. Asi u Škodovky nezostane, lebo tá nič také neposkytuje. OM systém mi príde ako Severná Kórea. Žiť sa tam možno dá, ale to je asi tak všetko. Predpokladám, že OM systém nepríde ani s novými technológiami, vďaka ktorým by sa odlíšili od konkurencie, nakoľko podobné technológie vyvíjajú aj jeho konkurenti.
Ešte ma tak napadla jedna úvaha k tomu porovnaniu.

"Canon má objektív RF 85 mm f/1.2 a akú alternatívu má ku tejto svetelnosti OM systém, no asi žiadnu."

Koľko fotografov si reálne tento objektív kúpi? 5% ? 10% ? Tak áno ak ho potrebujú tak pre nich OM nie je, ale reálne si nemyslím že 5 % fotografov vlastniacich fotoaparát s výmennými objektívmi má vo svojej držbe portértový objektív zo svetelnosťou 1,2.

Treba si uvedomiť že aj včase DSLR boli najpredávanejšie modely low-costy u Nikonu napríklad rada D3000 ..
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-24 17:35:58+01
príspevok od: Paladin25
Ešte ma tak napadla jedna úvaha k tomu porovnaniu.

"Canon má objektív RF 85 mm f/1.2 a akú alternatívu má ku tejto svetelnosti OM systém, no asi žiadnu."

Koľko fotografov si reálne tento objektív kúpi? 5% ? 10% ? Tak áno ak ho potrebujú tak pre nich OM nie je, ale reálne si nemyslím že 5 % fotografov vlastniacich fotoaparát s výmennými objektívmi má vo svojej držbe portértový objektív zo svetelnosťou 1,2.

Treba si uvedomiť že aj včase DSLR boli najpredávanejšie modely low-costy u Nikonu napríklad rada D3000 ..
Áno, ale OM systém nemá alternatívu ani k objektívu 85mm /f1.8 od Nikonu či Canonu. Toto je za mňa základ. Ja som napríklad používal Nikon D3300 s 50mm f/1.8. Ak by som ku tomuto sklu, pokiaľ sa bavíme o APS-C snímači hľadal u OM systému možnú alternatívu bol by to Olympus M. Zuiko Digital ED 45mm f/1.2 PRO. OM systém sa proste neprispôsobil potrebám trhu. Tajne som dúfal, že sa vydá podobnou cestou ako Panasonic no nestalo sa tak. Je tu OM systém a ja to rešpektujem, ale ak by som si chcel vo fotografii čo najviac komplikovať život aj tak by som zvolil Panasonic s Micro 4/3 snímačom.
 
Paladin25
2023-03-24 21:17:32+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Áno, ale OM systém nemá alternatívu ani k objektívu 85mm /f1.8 od Nikonu či Canonu. Toto je za mňa základ. Ja som napríklad používal Nikon D3300 s 50mm f/1.8. Ak by som ku tomuto sklu, pokiaľ sa bavíme o APS-C snímači hľadal u OM systému možnú alternatívu bol by to Olympus M. Zuiko Digital ED 45mm f/1.2 PRO. OM systém sa proste neprispôsobil potrebám trhu. Tajne som dúfal, že sa vydá podobnou cestou ako Panasonic no nestalo sa tak. Je tu OM systém a ja to rešpektujem, ale ak by som si chcel vo fotografii čo najviac komplikovať život aj tak by som zvolil Panasonic s Micro 4/3 snímačom.
Rozumiem čo chceš povedať ... ale podľa mňa je to veľmi zjednodušený pohľad.... lebo napríklad to prepočítavanie svetelnosti nie je úplne to isté ako prepočítavanie cropu.

Vstupujú do toho aj iné faktory pri každom skle. Prepočítať pár parametrov a tvrdiť že je to to isté nemôžeme.

Samozrejme keďže ty sa zamieravaš na portréty ľudí tak pre teba je FF najlepšia voľba. Ale predstav si že väčšina užívateľov nemá ani ten 85 1.8 tiež to nie je sklo čo by mal každý v brašni...

To čo som chcel povedať je to že je to o preferenciách a potrebách a tie máme každý iné.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-24 22:07:37+01
príspevok od: Paladin25
Rozumiem čo chceš povedať ... ale podľa mňa je to veľmi zjednodušený pohľad.... lebo napríklad to prepočítavanie svetelnosti nie je úplne to isté ako prepočítavanie cropu.

Vstupujú do toho aj iné faktory pri každom skle. Prepočítať pár parametrov a tvrdiť že je to to isté nemôžeme.

Samozrejme keďže ty sa zamieravaš na portréty ľudí tak pre teba je FF najlepšia voľba. Ale predstav si že väčšina užívateľov nemá ani ten 85 1.8 tiež to nie je sklo čo by mal každý v brašni...

To čo som chcel povedať je to že je to o preferenciách a potrebách a tie máme každý iné.
Najviac ma ale štve, že sme prišli o DPreview. Ak sa jednalo o informácie bolo to Ephoto.sk a v závese za ním DPreview. To bola u mňa automatika a nad tým som nijak nepremýšľal, ale čo budem robiť teraz? Tak pri ďalších novinkách to asi bude server ephotozine.com , ktorý som občas navštevoval.
 
Paladin25
2023-03-24 22:24:43+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Najviac ma ale štve, že sme prišli o DPreview. Ak sa jednalo o informácie bolo to Ephoto.sk a v závese za ním DPreview. To bola u mňa automatika a nad tým som nijak nepremýšľal, ale čo budem robiť teraz? Tak pri ďalších novinkách to asi bude server ephotozine.com , ktorý som občas navštevoval.
Súhlasím... ja osobne som napríklad cielene na dpreview nechodil ale vždy keď som niečo technické hľadal... tak som tam skončil a práve tam sa väčšinou aj dopátral odpovede....
 
MagickVamp
2023-03-31 07:46:05+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
U Nikonu som zotrvával kvôli tomu, že oproti konkurencii si udržiaval nižšie ceny svojich produktov. Napríklad pri uvedení Nikonu Z9 bola cena nižšia ako u Canonu R3 a na toto sa hodne poukazovalo. Teraz keď pozriem na Heureka.sk sú cení za oba modeli prakticky rovnaké. Kde sa vytratil ten cenový rozdiel? AQT Canon R3 - 5 980 € / Nikon Z9 - 5 999 €. Ďalší príklad AQT Canon RF 85mm f/1.2 L USM DS - 3 279 € / Nikkor Z 85mm f/1.2 S - 3 349 € . Toto sú všetko teoretický novinky a myslím si, že aj nástupcovia základných modelov od Nikonu pôjdu podobnou cestou. Ak sa ešte zastavím u objektívov, tak u Nikonu sú Z-kove akosi obrovské a škaredé a u Canonu si ponechali svoju eleganciu z éry digitálnych zrkadloviek. Takisto aj video u základných modelov u Nikonu oproti Canonu je dosť žalostné. Mám tu na mysli hlavne stabilizácia obrazu. Nikonu Z6II - 5 stôp a Canon R6 - 8 stôp. Ďalej 4K 50p: Canon R6 - orez 1.07 / Nikon Z6 II - orez 1.5x. Skúšal som u Nikonu natáčať s výrezom a stabilizáciou a výsledok z ruky nepoužiteľný. Mám gimbal, ale nie vždy je to potrebné. Niekedy by stačila kvalitná stabilizácia v tele aparátu. Možno ešte posledná vec, ktorá ma drží u Nikonu je tá, že podobne ako Sony si aj u svojich základných modelov ponecháva kovovú konštrukciu. Zvažujem aj prechod ku Sony, kde ma láka obrovské portfólio, kde človek nájde všetko čo potrebuje. Uvažoval som nad Sony A7 IV, ale Karol Srnec písal o nedostatkoch u tohto modelu a tak do úvahy prichádza skôr model Sony A7R V. Takže asi nejak tak by som to v skratke uzatvoril.
Btw, vcera som pozeral recenziu: https://www.youtube.com/watch?v=jOHx-SkxxYE

Da sa na nej uvedomit ze nie je F1,4 ako F1,4. Ani ostrostou, ani svetelnostou... Ze alternativny vyrobca ti nemusi dat kvalitu aku ti da original. A urcite bude mat vyssiu kusovost. A ze ani original v jednej znacke sa nemusi rovnat rovnako drahemu originalu v druhej znacke a vo vysledku moze byt rozdiel znacny. Mozes vidiet ako dramaticky rozdielna moze byt taka 50F1,4...jedna viditelne menej ostra a druha takmer o 1EV tmavsia.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-31 09:23:31+02
príspevok od: MagickVamp
Btw, vcera som pozeral recenziu: https://www.youtube.com/watch?v=jOHx-SkxxYE

Da sa na nej uvedomit ze nie je F1,4 ako F1,4. Ani ostrostou, ani svetelnostou... Ze alternativny vyrobca ti nemusi dat kvalitu aku ti da original. A urcite bude mat vyssiu kusovost. A ze ani original v jednej znacke sa nemusi rovnat rovnako drahemu originalu v druhej znacke a vo vysledku moze byt rozdiel znacny. Mozes vidiet ako dramaticky rozdielna moze byt taka 50F1,4...jedna viditelne menej ostra a druha takmer o 1EV tmavsia.
Ako viete, že týchto dvoch interpretov z FotoŠkoda.cz mám veľmi rád a ich videa často sledujem? Smiech! Hovoria tam, že víťaza nemáme, ale z toho čo som videl bol Sony omnoho kvalitnejší v obraze. Určite by som si doplatil a kúpil originál. Hlavne tá aberácia ma u objektívu Sigma sklamala, ale celkovo sa mi objektívy Sigma nepáčia a prídu mi ich Art objektívy zbytočne veľké a ťažké.
 
MagickVamp
2023-03-31 10:01:04+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ako viete, že týchto dvoch interpretov z FotoŠkoda.cz mám veľmi rád a ich videa často sledujem? Smiech! Hovoria tam, že víťaza nemáme, ale z toho čo som videl bol Sony omnoho kvalitnejší v obraze. Určite by som si doplatil a kúpil originál. Hlavne tá aberácia ma u objektívu Sigma sklamala, ale celkovo sa mi objektívy Sigma nepáčia a prídu mi ich Art objektívy zbytočne veľké a ťažké.
Ano aj mne prisiel original od Sony ovela kvalitnejsi ako verzia od Sigmy. Na druhej strane ma prekvapilo o kolko svetelnejsi je objektiv od Sigmy. Ze dva objektivy s rovnakou clonou a rozdiel takmer 1 EV? Keby slo o objektiv na WL, tak normalne mam dilemu.

Ale po optickej stranke, jednoznacne bol ovela lepsi objektiv od Sony. Je to len na margo toho ako riesis stale, ci robia pre danu znacku objektivy aj tretie strany. Ak to clovek mysli vazne, tak toto moc rolu nehraje. Lebo originali, aspon tie profi, ma vacsinou kazdna znacka lepsie ako to co ponukaju tretie strany.

 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-31 11:01:48+02
príspevok od: MagickVamp
Ano aj mne prisiel original od Sony ovela kvalitnejsi ako verzia od Sigmy. Na druhej strane ma prekvapilo o kolko svetelnejsi je objektiv od Sigmy. Ze dva objektivy s rovnakou clonou a rozdiel takmer 1 EV? Keby slo o objektiv na WL, tak normalne mam dilemu.

Ale po optickej stranke, jednoznacne bol ovela lepsi objektiv od Sony. Je to len na margo toho ako riesis stale, ci robia pre danu znacku objektivy aj tretie strany. Ak to clovek mysli vazne, tak toto moc rolu nehraje. Lebo originali, aspon tie profi, ma vacsinou kazdna znacka lepsie ako to co ponukaju tretie strany.

Riešim objektívy tretích strán, ale čím viac to sledujem zisťujem, že originál je predsa len originál. To je ale asi prirodzený vývoj, že je súper mať objektívy tretích strán, ale keď sa pozrieme na ich kvalitu môže sa stať, že ich optická kvalita zodpovedá cene.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-31 11:34:21+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Riešim objektívy tretích strán, ale čím viac to sledujem zisťujem, že originál je predsa len originál. To je ale asi prirodzený vývoj, že je súper mať objektívy tretích strán, ale keď sa pozrieme na ich kvalitu môže sa stať, že ich optická kvalita zodpovedá cene.
Už som sa asi zmieril s tým, že pokiaľ chce človek čo najlepšiu kvalitu obrazu bude musí siahnuť len po originále.
 
Paladin25
2023-03-31 11:42:43+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Už som sa asi zmieril s tým, že pokiaľ chce človek čo najlepšiu kvalitu obrazu bude musí siahnuť len po originále.
Áno len potom vystáva otázka či má zmysel systému zmenu. Je veľký rozdiel medzi kvalitou a cenami 1st party objektívov pre NIKON, CANON a SONY ?
 
MagickVamp
2023-03-31 11:43:16+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Už som sa asi zmieril s tým, že pokiaľ chce človek čo najlepšiu kvalitu obrazu bude musí siahnuť len po originále.
No ano, ta cena je vacsinou opodstatnena. Preto ja pri vybere znacky, ked som prechadzal na bezzrkadla, som uz ako podmienku spolupracu s vyrobcami objektivov tretich stran nemal. Hladal som len nieco, co mi poskytne top originalne objektivy. A ceny... malokto z nas kupuje objektivy za plne ceny. Vacsina si tak ci tak pocka na akciu a objektiv kupi o cca 30% lacnejsie a zrazu ich je cenovo dostupnejsich aj medzi originalmi ovela viac.
 
internetiko
2023-03-31 12:16:29+02
Páni čo hovoríte na RF 24 - 70 F/2,8 L IS USM. Je ozaj mohutný kus skla, už sa teším až ho vyskúšam v akcii.
 
MagickVamp
2023-03-31 12:34:20+02
príspevok od: internetiko
Páni čo hovoríte na RF 24 - 70 F/2,8 L IS USM. Je ozaj mohutný kus skla, už sa teším až ho vyskúšam v akcii.
Velmi dobry univerzal. Na rozdiel od Ef verzii je velmi dobry aj na 70mm. Na svadbe si vystacim luxusne len s nim.
 
internetiko
2023-03-31 12:41:16+02
príspevok od: MagickVamp
Velmi dobry univerzal. Na rozdiel od Ef verzii je velmi dobry aj na 70mm. Na svadbe si vystacim luxusne len s nim.
je fakt obrovsky 82 mm priemer filtra, tak pri tom máš aj posilku az som prekvapebny na aku kratku vzdialenost dokaze zaostrit, je to fakt par cm
 
Strana 11 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()