Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kompakt na sport do cca 250 eur

varta
2012-01-25 15:28:01+01
Zdravim,

viem, ze takych ako ja je tu vela a nemate nas radi , ale potreboval by som poradit nejaky kompaktny fotak do vrecka na kazdu prilezitost, no najma na sporty ako lyzovanie, ci bicyklovanie, ked sa neda zobrat relativne velky (a uz dost stary) Fuji S5700.
Predtym som (/sme) na taketo ucely pouzival(/i) Panasonic Lumix DMC-TS1/(FT1), ten vsak zial neprezil stret s morskou vodou, tak hladam nahradu. Od noveho kompaktu by som ocakaval lepsiu kvalitu fotiek ako z toho Lumixu, ktory bol sice fajn, ale mal dost problem napr. s protisvetlom,...
Od fotaku pozadujem aj nahravanie videa v rozliseni aspon 720p aspon s nejakym zvukom a preostrovanim a zoomovanim pocas natacania videa.
Co sa tyka zoomu, mohol by tam nejaky byt, na tom Lumixe bol 4,6x zoom a celkom to stacilo, 3x mi uz pride malo.
Dalej som si celkom zvykol na sirokouhle fotky (16:9) z toho Lumixu, v dnesnej dobe sirokouhlych zobrazovacov to tiez povazujem za vyhodu. Prezerat foto a video planujem len na monitore (20"), pripadne TV (42", FHD).
S tym, ze to nebude vodotesne, narazuvzdorne, apod. pocitam, ale nieco by to vydrzat mohlo.

pozeral som napr. Sony DSC-HX5, Canon 220/230HS,... ale moc sa v tom nevyznam a bol by som rad keby mi poradil niekto skusenejsi.

Vopred dakujem
 
schenker
2012-01-25 16:09:13+01
príspevok od: varta
Zdravim,

viem, ze takych ako ja je tu vela a nemate nas radi , ale potreboval by som poradit nejaky kompaktny fotak do vrecka na kazdu prilezitost, no najma na sporty ako lyzovanie, ci bicyklovanie, ked sa neda zobrat relativne velky (a uz dost stary) Fuji S5700.
Predtym som (/sme) na taketo ucely pouzival(/i) Panasonic Lumix DMC-TS1/(FT1), ten vsak zial neprezil stret s morskou vodou, tak hladam nahradu. Od noveho kompaktu by som ocakaval lepsiu kvalitu fotiek ako z toho Lumixu, ktory bol sice fajn, ale mal dost problem napr. s protisvetlom,...
Od fotaku pozadujem aj nahravanie videa v rozliseni aspon 720p aspon s nejakym zvukom a preostrovanim a zoomovanim pocas natacania videa.
Co sa tyka zoomu, mohol by tam nejaky byt, na tom Lumixe bol 4,6x zoom a celkom to stacilo, 3x mi uz pride malo.
Dalej som si celkom zvykol na sirokouhle fotky (16:9) z toho Lumixu, v dnesnej dobe sirokouhlych zobrazovacov to tiez povazujem za vyhodu. Prezerat foto a video planujem len na monitore (20"), pripadne TV (42", FHD).
S tym, ze to nebude vodotesne, narazuvzdorne, apod. pocitam, ale nieco by to vydrzat mohlo.

pozeral som napr. Sony DSC-HX5, Canon 220/230HS,... ale moc sa v tom nevyznam a bol by som rad keby mi poradil niekto skusenejsi.

Vopred dakujem
http://www.lacnyjozko.sk/foto-a-video/fotoaparaty-kamery-dalekohlady/kompaktne-fotoaparaty/kompaktne-fotoaparaty-opticky-zoom-do-4x/samsung-ec-ex1-sedy-10-mpx-24-72mm-f1-8-2-4-dual-is-3-amoled/ alebo http://www.pixmania.sk/sk/sk/9025973/art/panasonic/lumix-dmc-tz18-eierny.html
 
varta
2012-01-25 16:37:46+01
dakujem za odpoved, ale: Nad tym Samsungom som rozmyslal, ale ma to len VGA video, takze nie.
TZ18-ka ma sice 720p video, ale len vo formate MJPEG (na HD uz je lepsie AVCHD), menej kvalitny displej a hlavne viac zasumene fotky od ISO 400 vyssie. Nieco lepsie by sa nenaslo? (Povedzme ze aj za mierny priplatok...)
 
varta
2012-01-25 16:52:40+01
btw, co hovorite na Sony DSC-HX5 a DSC-HX7? (HX9V sa u nas moc neda zohnat..)
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-25 17:33:51+01
príspevok od: varta
dakujem za odpoved, ale: Nad tym Samsungom som rozmyslal, ale ma to len VGA video, takze nie.
TZ18-ka ma sice 720p video, ale len vo formate MJPEG (na HD uz je lepsie AVCHD), menej kvalitny displej a hlavne viac zasumene fotky od ISO 400 vyssie. Nieco lepsie by sa nenaslo? (Povedzme ze aj za mierny priplatok...)
prehlad mas myslim ze aj googlit vies tak potom nerozumiem tomuto vlaknu iba ak by si cakal ze ti niekto napise ze predava pen ep3 alebo nikon v1 za 250€
 
planco
2012-01-25 17:44:16+01
http://prolaika.inshop.sk/inshop/fotoaparaty/odolne-fotoaparaty

vyberaj si
 
varta
2012-01-25 18:08:14+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
prehlad mas myslim ze aj googlit vies tak potom nerozumiem tomuto vlaknu iba ak by si cakal ze ti niekto napise ze predava pen ep3 alebo nikon v1 za 250€
googlit sice viem, ale potrebujem poradit, pretoze na trhu je obrovske mnozstvo kompaktov, na ktore je obrovske mnozstvo recenzii, pricom kazda je ina a mne uz z toho sibe. To co som napisal v tebou citovanom prispevku o tz18-ke som zase zobral len z recenzie. To, ze chcem radsej avchd som zabudol napisat do 1. prispevku. Mirrorless fotak by som nechcel, lebo je to velke a neskladne (napr. pri spominanom sporte) a navyse tak 2x drahsie.

2 planco: nemaju tie "neodolne" fotaky nahodou podstatne lepsiu kvalitu fotiek ako tie odolne?
 
jozkovicz
2012-01-25 18:23:56+01
príspevok od: varta
googlit sice viem, ale potrebujem poradit, pretoze na trhu je obrovske mnozstvo kompaktov, na ktore je obrovske mnozstvo recenzii, pricom kazda je ina a mne uz z toho sibe. To co som napisal v tebou citovanom prispevku o tz18-ke som zase zobral len z recenzie. To, ze chcem radsej avchd som zabudol napisat do 1. prispevku. Mirrorless fotak by som nechcel, lebo je to velke a neskladne (napr. pri spominanom sporte) a navyse tak 2x drahsie.

2 planco: nemaju tie "neodolne" fotaky nahodou podstatne lepsiu kvalitu fotiek ako tie odolne?
.. na bazosi niekto predava canon g12 za 250 eur, ten by ti nevyhovoval ?
 
varta
2012-01-25 18:33:26+01
príspevok od: jozkovicz
.. na bazosi niekto predava canon g12 za 250 eur, ten by ti nevyhovoval ?
za 250 vyhovoval ale najlacnejsi (jediny) vidim na bazosi za 370.
 
planco
2012-01-25 19:23:34+01
príspevok od: varta
googlit sice viem, ale potrebujem poradit, pretoze na trhu je obrovske mnozstvo kompaktov, na ktore je obrovske mnozstvo recenzii, pricom kazda je ina a mne uz z toho sibe. To co som napisal v tebou citovanom prispevku o tz18-ke som zase zobral len z recenzie. To, ze chcem radsej avchd som zabudol napisat do 1. prispevku. Mirrorless fotak by som nechcel, lebo je to velke a neskladne (napr. pri spominanom sporte) a navyse tak 2x drahsie.

2 planco: nemaju tie "neodolne" fotaky nahodou podstatne lepsiu kvalitu fotiek ako tie odolne?
pises ze vies googlit, www.gogel.sk a sup sample pictures odolny fotak XY a sam si pozri ako fotia
tytrubka.com tiez funguje celkom slusne v tomto pisal si ze to potrebujes na sport, ze jedne nezniesol slanu vodu tak som automaticky bral do uvahy ze potrebujes odolny fotak..
 
varta
2012-01-25 20:05:35+01
jaj no to som tak uplne nemyslel ze uplne odolny ak to ma mat neprimerane vyssiu cenu pri nizsej kvalite (inak tam som rozmyslal na Lumix DMC-FT2/FT3), tak radsej nech nie je odolny a budem si davat viacej pozor a nenamacat ho do ziadnej vody .
Co sa tyka normalnych kompaktov, tam ako som povedal neviem sa rozhodnut nad "tym pravym" modelom. Zaujali ma zatial napr. modely (nahodne poradie): Samsung WB2000 (vraj slusna kvalita bliziaca sa EX1), Canon PowerShot SX220/SX230 HS, SONY HX5V, Lumix DMC-TZ7, Canon IXUS 300HS, Canon IXUS 1000HS.
Mate s nimi niekto skusenosti, prip. mohli by ste mi prosim pomoct ich vytriedit alebo sa k nim nejako vyjadrit, prip. navrhnut nejaky iny splnajuci podmienky?
 
jozkovicz
2012-01-25 20:27:36+01
príspevok od: varta
jaj no to som tak uplne nemyslel ze uplne odolny ak to ma mat neprimerane vyssiu cenu pri nizsej kvalite (inak tam som rozmyslal na Lumix DMC-FT2/FT3), tak radsej nech nie je odolny a budem si davat viacej pozor a nenamacat ho do ziadnej vody .
Co sa tyka normalnych kompaktov, tam ako som povedal neviem sa rozhodnut nad "tym pravym" modelom. Zaujali ma zatial napr. modely (nahodne poradie): Samsung WB2000 (vraj slusna kvalita bliziaca sa EX1), Canon PowerShot SX220/SX230 HS, SONY HX5V, Lumix DMC-TZ7, Canon IXUS 300HS, Canon IXUS 1000HS.
Mate s nimi niekto skusenosti, prip. mohli by ste mi prosim pomoct ich vytriedit alebo sa k nim nejako vyjadrit, prip. navrhnut nejaky iny splnajuci podmienky?
tuto recenziu si videl ? .. http://www.dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest/
vitaz je canon sx230, dobre obstal aj sony hx9v ..
 
zloduch
2012-01-25 20:28:05+01
necital som cele vlakno, reagujem len na nazov...trochu keby si este prisporil tak oly xz-1 (mozno aj z bazaru) alebo canon g10 g11 alebo g12 (mozno tiez z bazaru). je iste viac moznosti, s tymto mam skusenost ja. a dobru, preto sa nebojim poradit. nech sluzi, nech uz to bude cokolvek
 
varta
2012-01-25 20:34:09+01
príspevok od: jozkovicz
tuto recenziu si videl ? .. http://www.dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest/
vitaz je canon sx230, dobre obstal aj sony hx9v ..
videl, preto som tie 2 fotaky zaradil do uzsieho vyberu. Len priame porovnanie vsetkych co som napisal som nenasiel, preto som sa pytal na nazor. Este par dni dozadu som skoro kupil PowerShot, len potom mi to nedaalo a rypal som do toho dalej a dostal som sa sem
 
jozkovicz
2012-01-25 20:55:38+01
.. ok, tak este jednu radu ti dam, ktoru som tu uz pisal ... tu na ephoto si mozes vyhladat ludi, ktori maju konkretny typ fotoaparatu, ktory chces .. vyhladaj ich a napis im priamo, lebo nie kazdy sleduje forum a budes mat informacie z prvej ruky ..
.. uz nic lepsie ma nenapada .. tak dobry vyber
 
varta
2012-01-25 21:04:04+01
vdaka za radu, len mi prosim ta este povedz ze ako zistim kto ma taky fotak
Ja napriklad neviem zistit ani aky mas fotak ty.
vdaka
 
varta
2012-01-25 23:00:28+01
tak redukujem vyber na Samsung WB2000, Canon PowerShot SX230HS, prip. nieco dalsie co by ste mi navrhli vy. Za kazdy konstruktivny nazor vopred dakujem. Nikon P300 som vylucil kvoli videu.
 
Ondatree
2012-01-26 02:37:46+01
príspevok od: varta
tak redukujem vyber na Samsung WB2000, Canon PowerShot SX230HS, prip. nieco dalsie co by ste mi navrhli vy. Za kazdy konstruktivny nazor vopred dakujem. Nikon P300 som vylucil kvoli videu.
Pytas sa na kompakt. Ale taky EPL1 ide za tu cenu a tiez by nebol na skodu
 
varta
2012-01-26 09:53:36+01
sakra ja viem len si moc neviem predstavit ako by som ho nosil vo vrecku bundy pri lyzovani napriklad ... preto sa pytam na maly kompakt. inak by som to tolko nerozoberal a hned by som ho zobral
 
varta
2012-01-26 22:20:14+01
inak.. naahodou neviete niekto o nejakej akcii kde by sa dal kupit ten Oly E-PL1 s objektivom 14-42 aj s tou plackou za smiesne peniaze (pripadne samotny pancake objektiv za dobru cenu)? Lebo ten pancake "objektiv" je drajsi jak samotny fotak a len so setovym 14-42mm je to hrube.
dik
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia