Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kompakt na sport do cca 250 eur

varta
varta 2012-01-25 15:28:01+01
Zdravim,

viem, ze takych ako ja je tu vela a nemate nas radi , ale potreboval by som poradit nejaky kompaktny fotak do vrecka na kazdu prilezitost, no najma na sporty ako lyzovanie, ci bicyklovanie, ked sa neda zobrat relativne velky (a uz dost stary) Fuji S5700.
Predtym som (/sme) na taketo ucely pouzival(/i) Panasonic Lumix DMC-TS1/(FT1), ten vsak zial neprezil stret s morskou vodou, tak hladam nahradu. Od noveho kompaktu by som ocakaval lepsiu kvalitu fotiek ako z toho Lumixu, ktory bol sice fajn, ale mal dost problem napr. s protisvetlom,...
Od fotaku pozadujem aj nahravanie videa v rozliseni aspon 720p aspon s nejakym zvukom a preostrovanim a zoomovanim pocas natacania videa.
Co sa tyka zoomu, mohol by tam nejaky byt, na tom Lumixe bol 4,6x zoom a celkom to stacilo, 3x mi uz pride malo.
Dalej som si celkom zvykol na sirokouhle fotky (16:9) z toho Lumixu, v dnesnej dobe sirokouhlych zobrazovacov to tiez povazujem za vyhodu. Prezerat foto a video planujem len na monitore (20"), pripadne TV (42", FHD).
S tym, ze to nebude vodotesne, narazuvzdorne, apod. pocitam, ale nieco by to vydrzat mohlo.

pozeral som napr. Sony DSC-HX5, Canon 220/230HS,... ale moc sa v tom nevyznam a bol by som rad keby mi poradil niekto skusenejsi.

Vopred dakujem
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-26 22:39:14+01
príspevok od: varta
sakra ja viem len si moc neviem predstavit ako by som ho nosil vo vrecku bundy pri lyzovani napriklad ... preto sa pytam na maly kompakt. inak by som to tolko nerozoberal a hned by som ho zobral
na krku ma popruh
 
jozkovicz
2012-01-26 22:42:43+01
príspevok od: varta
inak.. naahodou neviete niekto o nejakej akcii kde by sa dal kupit ten Oly E-PL1 s objektivom 14-42 aj s tou plackou za smiesne peniaze (pripadne samotny pancake objektiv za dobru cenu)? Lebo ten pancake "objektiv" je drajsi jak samotny fotak a len so setovym 14-42mm je to hrube.
dik
..a co toto ? .. mas to s pancake objektivom ...ilustracna fotka je nespravna http://www.alza.sk/sony-cybershot-nex-3-cerny-objektiv-16mm-bajonet-e-d176262.htm

.
 
varta
2012-01-26 22:55:51+01
Uz sa nepredava...
Asi na to zabudnite, pojdem kuknut tie kompakty lebo zacinam mat pocit ze ten Olympus E-pl1 (alebo akykolvek iny mirrorless) by ma (nas) vysiel podstatne viac ako tych 265 eur...

PS tak to by sa rozmlatil pri prvom pade pri tom lyzovani
 
netmouse
2012-01-27 07:09:52+01
príspevok od: varta
Uz sa nepredava...
Asi na to zabudnite, pojdem kuknut tie kompakty lebo zacinam mat pocit ze ten Olympus E-pl1 (alebo akykolvek iny mirrorless) by ma (nas) vysiel podstatne viac ako tych 265 eur...

PS tak to by sa rozmlatil pri prvom pade pri tom lyzovani
ale to sa ti moze rozflaknut aj kompakt vo vrecku
 
varta
2012-01-27 15:51:06+01
myslim ze ten setovy objektiv z e-pl1-ky je podstatne nachylnejsi na poskodenie ako vyonuty konpakt. ale stale nad nim rozmyslam, pojdem ho porovnat s tym canonom sx220hs a samsungom wb2000 do TPD a uvidim co sa mi bude viac pacit.. pri tom Oly sa obavam aj toho videa (format, velkost, moznosti pri natacani,...), takze potrebujem si to vyskusat...
 
Jozi Mačutek
2012-05-10 18:03:22+02
príspevok od: varta
Zdravim,

viem, ze takych ako ja je tu vela a nemate nas radi , ale potreboval by som poradit nejaky kompaktny fotak do vrecka na kazdu prilezitost, no najma na sporty ako lyzovanie, ci bicyklovanie, ked sa neda zobrat relativne velky (a uz dost stary) Fuji S5700.
Predtym som (/sme) na taketo ucely pouzival(/i) Panasonic Lumix DMC-TS1/(FT1), ten vsak zial neprezil stret s morskou vodou, tak hladam nahradu. Od noveho kompaktu by som ocakaval lepsiu kvalitu fotiek ako z toho Lumixu, ktory bol sice fajn, ale mal dost problem napr. s protisvetlom,...
Od fotaku pozadujem aj nahravanie videa v rozliseni aspon 720p aspon s nejakym zvukom a preostrovanim a zoomovanim pocas natacania videa.
Co sa tyka zoomu, mohol by tam nejaky byt, na tom Lumixe bol 4,6x zoom a celkom to stacilo, 3x mi uz pride malo.
Dalej som si celkom zvykol na sirokouhle fotky (16:9) z toho Lumixu, v dnesnej dobe sirokouhlych zobrazovacov to tiez povazujem za vyhodu. Prezerat foto a video planujem len na monitore (20"), pripadne TV (42", FHD).
S tym, ze to nebude vodotesne, narazuvzdorne, apod. pocitam, ale nieco by to vydrzat mohlo.

pozeral som napr. Sony DSC-HX5, Canon 220/230HS,... ale moc sa v tom nevyznam a bol by som rad keby mi poradil niekto skusenejsi.

Vopred dakujem
http://www.alza.sk/nikon-coolpix-p300-d327642.htm
 
Paulie
2012-05-10 18:39:22+02
príspevok od: Jozi Mačutek
http://www.alza.sk/nikon-coolpix-p300-d327642.htm
Prečo kupovať použitý, keď môže mať nový s puzdrom, kartou a lacnejšie?
http://www.mall.sk/kompakty-full-hd/nikon-coolpix-p300
 
Jozi Mačutek
2012-05-10 18:56:04+02
príspevok od: Paulie
Prečo kupovať použitý, keď môže mať nový s puzdrom, kartou a lacnejšie?
http://www.mall.sk/kompakty-full-hd/nikon-coolpix-p300
to nie je použity
či ???
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()