Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektív na fotenie produktov

pepuhovich
2017-01-26 21:58:56+01
Ćaute, chcel by som si od vás nechať poradiť pri výbere objektívu na fotenie produktov do recenzii, keďže som v tomto smere úplný začiatočník a nechcem pri kúpe urobiť zlé rozhodnutie. Momentálne vlastním Nikon D3100 so základným objektívom a hlavne na fotky v interiéri, kde je málo osvetlenia, mi nestačí.

Podľa toho, čo som si zatiaľ naštudoval, by to mal byť zoom a clona f/2.8.Nejde o žiadne fotenie krajín, ale skôr detailné fotky menších predmetov (smartfónov, tabletov a podobnej techniky). Cena do 350 €. A ešte jedna otázka, mal by som si podľa vás kúpiť aj led svetlá? Osvetlenie izby mám totiž dosť žlté a nepriaznivo sa to prejavuje na fotkách.
 
davstolarik
2017-01-27 00:30:45+01
Mozno by stacil aj biely/cierny stol, biele/cierne platno dookola a zo dve lampy s rovnakymi ziarovkami - white balance si tak potom dodatocne upravis v postprocese (v Lightroome je na to jeden klik). A setovy objektiv je na fotenie takych veci celkom fajn, usetril by si a casom zistil co naozaj potrebujes a co ti bude vyhovovat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-27 06:37:16+01
Stativ by nestacil?
A co sa tyka svetla, to pri produktovke nie je ani o vykone, ako o kvalite (moznost nasmerovania, nasvietenia z roznych stran atd. Nejaka lampa v izbe urcite nie je spravne osvetlenie. Inak tvoj problem so zltou farbou vyriesi spravne vyvazenie bielej.

1. Ano, nejake svetla, kludne LED si kup.
2. Kup si stativ
3. Objektiv f/2,8 nepotrebujes
4. v prvom rade by si sa mal doucit nieco o foteni
 
PeCh
2017-01-27 09:57:42+01
Ten objektív a foták, čo máš ti na produktovky stačí. Foťák dáš na statív, naaranžuješ produkt, pozadie, osvetlíš a fotíš. Typicky budeš cloniť niekde na f/8-f/16, čas ti môže výjsť kľudne cez sekundu (pokiaľ nemáš záblesky a budeš svietiť slabými svetlami). Dôležité je ešte si správne vyvážiť bielu.

Produktovka, čo som fotil kompaktným Sony NEX 5N so setovým 18-55 objektívom je na nerozoznanie od produktovky, čo som fotil Canonom 5DM2 so 70-200/2.8 či 85/1.8. Toto naozaj nie je o svetelnosti ani o neviem akom objektíve.
 
mongi
2017-01-27 10:43:21+01
aj tak by si mal fotiť s vysokými clonovými číslami tak od 8 kvôli hĺbke ostrosti a seťák ak máš 18-55 tak 55 pri apsc stačí. takže ako písal Karol led svetlá a statív plus nejaké dva pauzáky (3).
 
pepuhovich
2017-01-27 17:55:01+01
Ďakujem za odpovede. V prvom rade si teda pôjdem kúpiť svetlá a vhodné miesto na fotenie. Podľa potreby potom zvážim kúpu objektívu. Statív mám, no zatiaľ som ho veľmi nepoužíval.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()