Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

OBJEKTÍV PRE PANASONIC LUMIX

Boricko
Boricko 2020-09-27 20:09:50+02
Zdravím všetkých,

po roku som si opäť prišiel po radu. Pred rokom ste vyriešili môj problém pri výbere fotoaparátu a verím, že mi pomôžete aj tento krát.

Potreboval by som poradiť pri výbere objektívu pre môj foťák. Malo by sa jednať o objektív, ktorý je ideály "na všetko" čiže takmer na všetky možné situácie. Viem, že budem musieť robiť nejaké kompromisy, ale na to som pripravený. Som cestovateľ a preto hľadám objektív na rôzne situácie.

Fotím a natáčam všetko - od prírody cez krajinku až po portrét, zároveň sa venujem aj amatérskej video tvorbe. Chcel by som svoj obsah posunúť na vyšší level a preto vás žiadam o radu.

Momentálne mám na foťáku stále len setový objektív (na začiatok a na zaškolenie stačil).

Môj rozpočet je okolo 500,- €.

Foťák: PANASONIC LUMIX GX-9
Bajonet: MICRO 4/3

Počúvam vaše rady a tipy.

Ďakujem za pomoc!
 
fatality
2022-12-01 17:59:12+01
príspevok od: Pietttro
Ano zachytil to ze je to tak....ale ako si to napisal asi som si neuvedomil ze to bude uz k "portretovemu" objektivu....

Chcem jednoznacne jeden objektiv kedze mam tych 200 eur ako voucher bonus na Mall.sk a chcem to vyuzit....tak rozmyslam ktory objektiv zobrat tak aby mal dobru svietivost a bol dobry aj na video...
Ja osobne by som dolozil 200
a kupil:
https://www.mall.sk/objektivy/olympus-17mm-m-zuiko-digital-1-1-8-silver
 
Pietttro
2022-12-02 16:42:14+01
rozmyslam nad tym velmi silne ....ide o to ze je to pred vianocami kopec peniazkov a voucher mam tiez len do konca roka....hm....zo skusenosti by si mi vedel povedat ake by mal vyhody napr oproti takym ako je ten pana 20mm 1.7 a 25mm 1.7? predsa len no 200 eur pred vianocami

Co som zbezne pozeral je rychlejs co sa tyka zoomu, tichsi...a teda aj sirsi zaber...ale to len tak jednym okom.
 
fatality
2022-12-02 20:47:16+01
príspevok od: Pietttro
rozmyslam nad tym velmi silne ....ide o to ze je to pred vianocami kopec peniazkov a voucher mam tiez len do konca roka....hm....zo skusenosti by si mi vedel povedat ake by mal vyhody napr oproti takym ako je ten pana 20mm 1.7 a 25mm 1.7? predsa len no 200 eur pred vianocami

Co som zbezne pozeral je rychlejs co sa tyka zoomu, tichsi...a teda aj sirsi zaber...ale to len tak jednym okom.
jasne, peniaze mozu byt problem..holt, fotenie nieje lacny konicek
v prvom rade, ide o uhol zaberu, ta 17=34mm je najlepsie univerzalne
ohnisko, ak mas mat len jedno pevne sklo..
ved si to vyskusaj, nastav na setaku 17,20 a 25mm a fot s nimi a uvidis..
ak by ti vyhovovalo aj 20mm, ok, je to mozne, je lacnejsi, ale nieje moc vhodny
na video..
kvalitne su inak vsetky..
btw.ten oly 17/1.8 zlacnel na 375€
 
Fuser
2022-12-03 07:45:07+01
Ak len 1 objektiv tak ako uz pisali “fatalizy” 17mm - hlavne na video. Dovod sirsi zaber, da sa pouzit lepsie s Glidecam/mechanickym stabilizatorom. Nieje vhodny na portret tvare = velky nos, musis pouzit ine ohnisko 25? 35mm a viac… Viacej sa mi paci Olympus, tak som si ten nakoniec kupil na video.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()