Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikon D7500 a sigma art 18-35 1,8f alebo nikkor 16-80 f2,8

Lenka.mac
2023-05-15 17:26:42+02
Ahojte, rozhodujem sa medzi sigmou art 18-35 f1,8 a nikkorom 16-80 f 2,8. Mam nikon D7500, fotim ako hobby fotograf, vylety s detmi, sem tam daka oslava. Na portrety mam pevnu 50tku s kt.
Som spokojna. Hladam teda nieco sirokouhle, univerzalne s dobrou svetelnostou. Sigma ma lepsiu svetelnost, nikkor zas VR a bude asi rychlejsi v ostreni. Dakujem
 
Krtko fotografom
2023-05-16 07:24:22+02
príspevok od: Lenka.mac
Ahojte, rozhodujem sa medzi sigmou art 18-35 f1,8 a nikkorom 16-80 f 2,8. Mam nikon D7500, fotim ako hobby fotograf, vylety s detmi, sem tam daka oslava. Na portrety mam pevnu 50tku s kt.
Som spokojna. Hladam teda nieco sirokouhle, univerzalne s dobrou svetelnostou. Sigma ma lepsiu svetelnost, nikkor zas VR a bude asi rychlejsi v ostreni. Dakujem
Ta Sigma je dobrý objektív, ale budeš ho musieť kalibrovať!!! Na stránkach Sigmy sa dočítaš, že oni objektívy kalibrujú na Nikonoch D5300. Mám (aj) ten foťáčik, a môžem ti povedať, že ani jeden objektív, pokiaľ nebol kalibrovaný, tak každý jeden zle ostril. Jedine cez živý náhľad to ostrí presne. Čiže, v tvojom prípade by som išiel do 16-80/2,8.
 
Lenka.mac
2023-05-16 15:33:03+02
Dakujem za odpoved. Na tu kalibraciu potrebujem ten usb dock, je to technicky velmi narocne?
 
Krtko fotografom
2023-05-17 08:07:14+02
príspevok od: Lenka.mac
Dakujem za odpoved. Na tu kalibraciu potrebujem ten usb dock, je to technicky velmi narocne?
Ano, potrebujes USB dock. No, ako sa to zoberie. Nie je to velmi technicky narocne (aspon podla mna), ale je to babracka, hlavne na dolnych, nizkych ohniskach, ako je 18mm. Ak by si mala USB dock, a potom nainstalovany software, tak pre jednotlive objektivy su tam vzdialenosti, pri akych sa dane ohnisko nastavuje. A pri 18mm, a vzdialenosti (tusim je tam 2 metre, uz nepamatam, uz su to roky, co som kalibroval ten objektiv), tak pri tej vzdialenosti tercik je uz taky maly, ze iba odhadujes, kde je to zaostrene. Dlhsie ohniska sa kalibruju lahsie.
Vyhoda je zase to, ze ak mas ten USB dock, a software, ktory je zadarmo, tak si mozes robit aktualizacie firmware objektivov.
 
Krtko fotografom
2023-05-17 08:18:05+02
príspevok od: Lenka.mac
Dakujem za odpoved. Na tu kalibraciu potrebujem ten usb dock, je to technicky velmi narocne?
Osobne si myslím, že ak by tie kalibrácie nerobili na D5300, ale na ktoromkoľvek inom Nikone, tak by bolo všetko v poriadku. Pretože poznám niekoľko majiteľov D5300, a všetci sa mi sťažovali a aj sťažujú na nepresný autofokus, ale cez živý náhľad je všetko v poriadku. Podobný problém som čítal aj na internete a na rôznych fórach. Ale ešte ináč, a to hovorím z vlastnej skúsenosti, Nikon D5300 a Sigma 18-35/1,8, žiadny problém (keďže, ako som už spomínal, od výroby sú tie Sigmy kalibrované na D5300-vkach).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()