Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Kresba objektivu a clonove cislo

kaokao
kaokao 2010-12-28 21:54:33+01
aky vplyv ma clona/clonove cislo na kresbu objektivu pre digitalnu fotografiu, odhliadnuc od hlbky ostrosti.Graf MTF pre konkretne objektivy som nasiel max. pre clonove cislo 11.
Suhlasite s nazorom ze najlepsia kresba objektivu je dosiahnuta pri clonovych cislach 8 a 11?Dovod?
 
kralik_j
2010-12-29 11:20:22+01
presne ako pise paoravec, ak su splnene podmienky velkosti snimaca, ohniska, clony a zaostrenej vzdialenosti tak hlbka ostrosti musi byt rovnaka

Kresba je uz ina vec a je specificka na konkretne prevedenie optickej sustavy, jej spracovanie, a pouzite materialy atd..

To znamena, ze hlbku ostrosti budes mat rovnaku, no kresba nemusi byt identicka pri pouziti roznych skiel a od roznych vyrobcov


 
kralik_j
2010-12-29 11:22:34+01
príspevok od: kaokao
nepovazujem sa za odbornika ako mnohi odtialto. zrejme aj ty, pozeram ze mas toho nacvakaneho fakt dost, technicky takmer dokonale, no chyba tomu vsetkemu kreativita, napad. to je moj osobny nazor na cele tvoje portfolio. to len tak na okraj.
Poriadne sa nauc citat. Konkretny objektiv a ani ohnisko nikto ani nespomenul. s tvojou vymyslenou 200kou mozes chodit strielat tie tvoje vtaciky.
Tvoje rady si cenim, uz som pobaleny a utekam..odporucis mi este ktora cast dna je na fotografovanie najlepsia?
preco sa tu navazas do ludi? Co maju spolocne galerky a kreativita zo zalozenou temou??

Clovek sa ti tu snazi nieco vysvetlit a ty sa navazas.

Stale neviem ako sa zmenilo tvoje poznanie i vzhladom na tieto prispevky k teme.
Stale si jednoznacne za f8 ci f11? Alebo uz zoberies do uvahy i ine veliciny? :-o
 
kaokao
2010-12-29 11:36:02+01
príspevok od: kralik_j
preco sa tu navazas do ludi? Co maju spolocne galerky a kreativita zo zalozenou temou??

Clovek sa ti tu snazi nieco vysvetlit a ty sa navazas.

Stale neviem ako sa zmenilo tvoje poznanie i vzhladom na tieto prispevky k teme.
Stale si jednoznacne za f8 ci f11? Alebo uz zoberies do uvahy i ine veliciny? :-o
na margo fotografickej vyspelosti a odbornosti som povodne nespomenul nic, zaujimalo ma LEN TO, na co som sa pytal v teme. No tvoji kolegovia si zrejme potrebovali posilnit svoje ego, ked zacali zacali s prispevkami typu \"hodnotenie prispevkov, analfabetizmus\" a pod, len som reagoval.
V podstate nic nove som sa nedozvedel.
 
Emilio
2010-12-29 14:18:49+01
príspevok od: wayne
hlbka ostrosti zavisi pri rovnakom clonovom cisle od velkosti snimaca. Kedze oba nastoknes na APS-C snimac, hlbka ostrosti bude rovnaka, a pravdupovediac neviem ci tam bude nejaky markantny rozdiel, mozno ten tamron/sigma bude trosku ostrejsi. Byt tebou, zoom si necham ten zakladny, a idem radsej do nejakeho pevneho ohniska od nikonu (35/1.8, 50/1.4, 60/2.8, atd...)
Ďakujem za radu, a pozeral som popis tej 35/1,8, má aj totožný závit 52mm, tak využijem CPL aj UV filter.a bude aj na \"izbové fotenie!
 
Big Lebowski
2010-12-29 14:37:30+01
príspevok od: kaokao
nepovazujem sa za odbornika ako mnohi odtialto. zrejme aj ty, pozeram ze mas toho nacvakaneho fakt dost, technicky takmer dokonale, no chyba tomu vsetkemu kreativita, napad. to je moj osobny nazor na cele tvoje portfolio. to len tak na okraj.
Poriadne sa nauc citat. Konkretny objektiv a ani ohnisko nikto ani nespomenul. s tvojou vymyslenou 200kou mozes chodit strielat tie tvoje vtaciky.
Tvoje rady si cenim, uz som pobaleny a utekam..odporucis mi este ktora cast dna je na fotografovanie najlepsia?
Pobavil si ma.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()