Hore

Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku

História fotoklubu siaha až do roku 1924, čo radí fotoklub na druhé miesto najstarších fotoklubov na Slovensku. Členovia fotoklubu sa okrem činnosti v klube počas celej existencie aktívne zapájali aj do organizovania medzinárodných fotografických súťaží(Fotoforum, Strom), a tiež do organizovania fotografov vo Zväze slovenských fotografov (ZSF), ktorý bol založený v Ružomberku v roku 1968 a po zrušení dotácií štátu sa z Bratislavy opäť vrátil do Ružomberka.

Členská základňa fotoklubu je rôznorodá pretože ju tvoria tak študenti ako dôchodcovia, robotníci, technici a aj podnikatelia. Počet aktívnych členov klubu, ktorí sa zapájajú svojou tvorbou do obosielania výstav je v súčasnosti cca 20. Z toho piati členovia organizujú svoje autorské výstavy.

Témy, ktoré zaujímajú členov fotoklubu sú od krajinárskej fotografie cez makrofotografiu, reportážnu fotografiu a v posledných rokoch je to digitálna a manipulovaná fotografia. V posledne menovanej kategórii dosiahli členovia klubu viaceré úspechy v rámci Slovenska ale aj na medzinárodných súťažiach. Fotoklub je zapojený do Petzvalovho mapového okruhu, čo umožňuje členom konfrontovať svoju tvorbu s tvorbou kolegov v rámci Slovenska, hodnotiť práce iných a čerpať inšpiráciu pre vlastnú tvorbu.

Adresa:

Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku
Liptovské múzeum
Š.N.Hýroša 10
034 01  Ružomberok

www.fotoklub.sk 

sabucha@zoznam.sk 

tel.: +421 903 442 096Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované