Hore

Rozhovor Tomáš Halász

Fotografa Tomáša Halásza poznáte už z ephoto.sk z rozhovoru, ktorý sme uverejnili v roku 2011. Čas pokročil a Tomáš získal ocenenie Foto roka 2014, ktorú organizuje Nadácia VUB, za sériu fotografií s názvom Cesta do paláca. Prinášame vám rozhovor, v ktorom vám Tomáš Halász povie viac nielen o víťaznej sérii, ale aj o ďalších projektoch, ktoré chystá v blízkej budúcnosti.

Tomáš, ako sa má fotograf keď vyhrá Foto roka 2014? Tešíš sa z tej výhry?

Pravdaže sa teším, Foto roka je súťaž, kde sa my novinárski fotografi stretávame s výtvarnými fotografmi. Som preto veľmi rád, že sa v tejto konkurencii porota rozhodla vybrať na prvé miesto moju fotoesej Cesta do paláca s A. Kiskom. Je to samozrejme ohodnotenie mojej práce ako takej, ale čo ma viac teší, je skutočnosť, že to ukazuje mladým dokumentaristom, že má cenu robiť na osobných súkromných projektoch. Dúfam, že ich to bude inšpirovať k foteniu kvalitného dokumentu. Tiež chcem povedať, že úspech v súťaži ma neteší len kvôli môjmu fotografickému egu. Keďže je teraz moje meno známejšie, aj nové projekty, ktoré robím pre neziskovky budú mať určite väčší dosah. A sponzori sa budú tiež lepšie zhánať.

Takže si túto sériu nerobil ako seriál pre nejaké médium?

Robil som to pre náš magazín Mono.sk, ako môj osobný, neplatený projekt.

Keď si začal fotiť tento projekt, išlo ti o to, aby boli fotky výtvarnejšie, pravdivé alebo skôr o portrét Kisku? Mal si nejaký plán?

Prvotná motivácia bolo urobiť čo u nás ešte nikto nespravil, a teda zachytiť celú cestu kandidáta do prezidentského paláca, celú kampaň. V Amerike sa to robieva už možno niekoľko desaťročí, že jeden fotograf má na starosti jedného kandidáta a sleduje ho aj dva roky až po samotné voľby. A zsk je nástup prezidenta k moci aj historicky zaznamenaný. U nás, a pokiaľ viem ani v Stredoerópskom kontexte, prezidentskú kampaň zatiaľ takto nikto nezachytil. Som rád, že sa mi to podarilo a že s tým Andrej Kiska súhlasil. Dali sme si dopredu veľmi jasné pravidlá. Ja som mal možnosť bližšieho prístupu k A. Kiskovi počas kampane, ako mal bežný novinár. Zároveň som nechcel nič publikovať počas kampane, aby som jeho kampaň nejako neovplyvnil. Tím A. Kisku mal právo vidieť výber fotografií pred zverejnením, ale už nemal právo do nich nijako zasahovať. Ani ich necenzúrovali a nijako sa ich nepokúšali stopnúť.

Čo je teda zaujímavé v slovenskom kontexte...

Čiže sme si jasne povedali, že toto bude novinárska práca a nie ich promo. A preto tam neboli žiadne financie ani z jednej ani z druhej strany, ako sa snažili naznačovať moji kritici.

Možno kritici reagovali tak preto, že to bolo ostré, farebné, technicky dobré zábery, tak ich to zvádzalo k názoru o propagácii, ale taká technicky kvalitná je predsa celá tvoja práca.

Spočiatku som z vizuálneho hľadiska uvažoval, či sa zamerať viac na logá, prácu s hĺbkou ostrosti, alebo fotiť externým bleskom, aby som do toho dal nejaký väčší fotografický rukopis. No hneď po prvých foteniach som si uvedomil, že toto nie je americká kampaň, a že zákulisie kampane je na počudovanie veľmi obyčajné. Je tam napríklad fotografia, kde dvaja páni sedia na parapete v kancelárii. Keby ste nevedeli o koho ide, tak by ste povedali, že to sú obyčajní dvaja ľudia čo pracujú v kancelárii. A pritom jeden z nich je teraz prezident. Je tam aj fotka, kde Andrej Kiska sedí síce v saku, ale pri nejakých naskladaných stoličkách, kdesi v zákulisí v malom „kulturáku“ na dedine.  Čo je vo veľkom kontraste k americkým kampaniam, kde sú veľké priestory, premyslené dekorácie, vlajky a je tam dokonalé osvetlenie. Tu som dvíhal ISO do výšin, aby som to mal celé aspoň nejako zachytené.

Takže žiadnych päť bodyguardov za chrbtom neustále?

Kdeže. Naozaj som chcel zachytiť túto obyčajnosť formou klasického zobrazovania čistých kompozícií, žiadnych výnimočných techník. Aby som potlačil nejakú vytvorenú moju vizualitu, ale skôr dal divákovi pocit, ako keby tam mohol reálne byť.

Ty si nejaké svoje fotky z kampane prezentoval aj cez instagram, čo si tým sledoval?

Bol to môj ďalší experiment, ktorý som počas tejto kampane aplikoval v praxi. Dával som niektoré momentky na môj instagram, fotené smartfónom. Síce som neukázal finálne dielo, ale možno som takto sprevádzal divákov príbehom v reálnom čase. Veľmi veľa som sa týmto experimentom naučil. Na Slovensku ešte nikto poriadne nepoužíva instagram na novinárske účely. Chcel som, aby som zasiahol čo najviac ľudí kombináciou Facebook + Instagram + Twitter. Bol to zaujímavý experiment aj v tom, že som raz fotil veľkou D-SLR a potom telefónom. Takže som sa rozhodoval nielen čo odfotím, ale aj čím to odfotím. Nedá sa naraz fotiť všetkým. Čiže mám momenty, ktoré sú zachytené len na telefóne a iné iba na zrkadlovke.

Pri inaugurácii som robil dokonca “live” photostream na Instagram. Bola to makačka a neviem či by som si to znovu zopakoval, ale za pokus to stálo.

Zabŕdneme trošku do techniky. Keby si mohol mať na zrkadlovke aj WiFi pomohlo by ti to?

Áno, z jednej strany mi to bolo ľúto, že som nemohol fotiť všetko zrkadlovkou. Z druhej strany som bol rád, že smartfón dával fotkám inú vizuálnu formu. Kým pri zrkadlovke som chcel prirodzený výstup a normálne farby, tak pri smartfóne som ulietal na filtroch a hral sa s tým obrazom v inom kontexte. A veľa som sa toho naučil. Naozaj dnes treba rozmýšľať aj nad komunikáciou fotografického diela.

Link na instagram.

Na čom teraz pracuješ? Vieme, že po ceste za novými zábermi si sa zastavil v Nitre...

Počas cesty po Slovensku, kde pre projekt Darujte Vianoce, zachytávam príbehy z darcovskej stránky dakujeme.sme.sk, kde ľudia žiadajú o finančnú pomoc nie pre seba, ale pre niekoho, kto ju potrebuje. Ide často o veľmi ťažké sociálne príbehy. Kde je dieťa ťažko choré, rodina sa ocitla v zlej finačnej situácii nie svojou vinou a podobne. Ja niektoré tieto rodiny navštívim urobím krátku reportáž a napíšem aj článok o ich osudoch. Posledné roky v novinárskom svete ma prinútili aj písať. Som rád, že to tak je, lebo mám bližší vzťah s danou rodinou. Nemotivuje ma mať najsilnejšie fotky alebo ukázať len tú veľkú chudobu. Mojou motiváciou je ukázať nádej v danom príbehu, či dôstojnosť tých ľudí a hlavne im pomôcť. A tento projekt aj reálne pomáha, čo ma oveľa viac teší ako keby som len vyhral nejakú súťaž.

Myslíš teda, že fotky pomáhajú aj k získavaniu peňazí?

Áno, každý rok tieto aktivity vyhodnocujeme. Som rád, že aj keď si po rokoch s týmito rodinami píšem, mám odozvu ako im projekt pomohol.

Fotografie im dávaš pred publikovaním nejako schvaľovať?

Fotografie nie, len článok, ale nie schvaľovať, skôr im dám overiť fakty, ktoré sú veľmi komplikované... Toto je to, čo ma zmenilo po charitatívnej výstave House of Family. Snažím sa presiahnuť tú novinársku métu, informovať a posunúť sa k tomu ako aj naozaj pomôcť a niečo ovplyniť. Vôbec nie som človek, ktorý rád chodí do strašnej chudoby, len aby mal zaujímavý obrazový či výtvarný materiál. Pre mňa je dôležitý zmysel. Čiže keď aj naruším ich súkromie a porozprávam sa s nimi, viem, že to nie je fotenie len pre moje fotografické portfólio, ale je tam ešte iný cieľ.

Vyhodnoť svoj tento rok ako fotograf...

Tento rok bol pre mňa zlomový, jednak aj kvôli foteniu kampane A. Kisku. Viac som bol motivovaný investovať do vzdelania. Napríklad som sa prihlásil na workshop so svetovým fotografom Ed Kashim. Bol som tiež vybraný do polročného mentorského programu agentúry VII, ako jeden z dvadsiatky účastníkov z celého sveta. Investícia do vzdelania je potrebná preto, aby som lepšie mohol komunikovať príbehy, na ktorých robím. Do budúcna plánujem spracovať témy, ktoré sú na Slovensku v úzadí, problematiku násilia na ženách, svet homosexuálov a podobne. A tieto ľudské situácie zachytiť inou formou k akej sa človek dostane cez denné spravodajstvo.

Fotíš pre denníky?

Fotím len pre magazín Mono.sk, kde som aj fotoeditorom. Snažím sa vyberať to najlepšie zo svetovej a slovenskej fotožurnalistiky a u nás to odpublikovať. Sme neziskový projekt a fungujeme na dobrovoľnej báze. Väčšina fotografov je nám ochotných poskytnúť fotografie bez honorára.

Ale fotíš aj komerčné zákazky...

Účty mi platia komerčné zákazky a som rád, že moji klienti vidia, že cez danú zákazku podporujú nepriamo aj moje vlastné neziskové projekty, na ktorých práve robím. A som tiež rád, že som nezávislý a môžem publikovať kde chcem, aj keď nie som na to odkázaný.

Predstav nám v skratke projekt magazínu mono.sk...

Mono.sk sme založili minulý rok, lebo sa nám chcelo :-). Je to priestor pre novinárske experimenty, long-form články a kvalitnú fotožurnalistiku. Magazín je financovaný z príspevkov čitateľov.

Poďme trošku do inej oblasti. Aký má byť podľa teba dokument? Farebný, čiernobiely alebo si vyberáš podľa témy? Séria House of Family bola monochromatická a esej Cesta do paláca je farebná. Ako to vlastne v tvojom prípade je?

Ja osobne si vyberám podľa projektu. Pri téme sirotinca House of Family mi čiernobiely výstup pomohol zamerať pozornosť viacej na dej, na ľudí a sceliť celú sériu fotografií. Nová esej je farebná preto, aby som potlačil nejakú vizuálnu bariéru vo vnímaní, cez prirodzené farby a primeranú úpravu. Čiže u mňa to vždy záleží od konkrétneho projektu. Pri niektorých témach sa snažím narušiť klišé, napr. Rómov som fotil svojho času farebne, lebo čierno-bielo ich fotil asi každý. A nepovie to nič nové. Nie je dôležité všeobecne určiť čo je lepšie. Skôr je dôležité nájsť hranicu, kde ešte posúvame vizuálny jazyk a nejde len o hladkanie si fotografického ega v štýle „aký som dobrý fotograf“.  Forma by nemala byť nad obsah.

Robíš aj naozaj dlhodobé niekoľkoročné projekty?

Veľmi by som chcel, ale zatiaľ mi nevyšla taká téma. Zatiaľ šlo vždy o kratšie projekty.

Ako si vnímal tento mesiac fotografie?

Oslovila ma výstava A. Kozyreva, tá bola skvelá, čo ale asi nikoho neprekvapilo. Sklamali ma niektoré povrchné reportáže. Ale zaujímavé témy boli v rámci Sony World Photography Awards, ako napríklad domáce násilie.

Aký je tvoj názor zaradenia amatérsky a profesionálny fotograf?

Fotografa fotografom nerobí to, koľko svojimi fotkami zarobí, ale to, čo fotí a čo na fotografiách je. Naozaj dnes nie je dôležité, či sa má človek, ktorý fotí len cez víkendy fotkou živiť a zanechať svoju dobre platenú prácu. Bohužiaľ dnes pri celosvetovom aj Slovenskom trende vývoja tlačovín a spravodajstva vidieť, že najlepšiu fotožurnalistiku budú robiť fotografi, ktorí nepracujú v médiách. Lebo médiá majú obmedzené možnosti, rozpočty a priestor. Sú to ľudia ako napr. Laco Maďar a iní, ktorí zaznamenajú pre naše deti to, ako vyzeral náš svet.

Vieš si predstaviť, že by si nechal dokument a fotil napr. len módu?

Viem si predstaviť fotiť módu na charitatívne účely, ale určite inak ako to teraz vidím v časopisoch. Viem si predstaviť, že možno raz budem z príbehov vyčerpaný a budem fotiť krajinky. Rád by som nabral počas svojej práce dosť skúseností, aby som raz možno mohol učiť a odovzdávať svoje skúsenosti ďalej.

Na facebooku som videl, že si oficiálnym Nikon ambasádorom pre SR?

Som rád, že slovenské zastúpenie Nikonu ma oslovilo s tým, že poznajú moju prácu a či by som mal záujem robiť pre nich ambasádora. S radosťou som to prijal, je to ďalšia možnosť ako prezentovať moju robotu. Fotografa samozrejme nerobí technika, ale technika je integrálna súčasť procesu vzniku fotografie. Niečím to musíme nafotiť. Keby som napríklad nemohol fotiť na ISO 6400 tak polovica mojich záberov z kampane nevznikne.

Takže vďakabohu za vývoj techniky...

Ja napríklad milujem čiernobielu fotografiu, klasický proces, ale nie som nasilu nostalgický. Viem, že pri mojom štýle práce digitál naozaj využijem. Víťazná fotografia roka bola napríklad fotená na ISO 4000 pri 1/30s z ruky na clonu F2,2.

Ďakujem za tvoj čas a rozhovor.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
tonyfric
2015-01-07 06:32:35
Klobúk dolu pred fotkami aj prístupom.
 
Patrik Stedrak
externý redaktor 2015-01-07 08:59:11
Krasny rozhovor aj tvorba. Drzim palce a zelam vela uspechov.
 
Tibor78
2015-01-07 10:07:00
Boli by ste z tych fotiek rovnako hotovi, ak by tam nebol tedajsi kandidat na prezidenta, ci by po tej ulici bezalo biele decko?Su to uplne obycajne fotky podla mna.
 
oksyd
2015-01-07 11:36:17
príspevok od: Tibor78
Boli by ste z tych fotiek rovnako hotovi, ak by tam nebol tedajsi kandidat na prezidenta, ci by po tej ulici bezalo biele decko?Su to uplne obycajne fotky podla mna.
Vsimol som si ze ty na kazdeho dobreho fotografa (teraz nemyslim tych gycovkarov) predstaveneho na ephoto mas kopu negativnych reakcii. Ci uz ide o umelecku fotku, reportaz alebo dokument. To sveci o tom ze fotke ani trochu nerozumies. Nepozrel som si tvoju galeriu ale typujem ze fotis gyciky typu zapad slniecka na horizonte, sem tam nejaky portretik usmiateho cloviecika ci nejake zvieratko a este nejaka ta krajinka ale jedine v zlatej hodike ci ako to volate.
Smutne na tebe ale aj na 99% ostatnych je to ze ked niecomu nerozumiete tak to kritizujete a nesnazite sa to pochopit. Pozri si tu na ephoto rozhovor s Rafalom Milachom alebo si daj do guuglu meno Martin Kollar a pochopis o com hovorim.

A teraz k tvojmu prispevku. Poviem ti ludia su z tych fotiek hotovi prave kvoli tomu ze tam je kandidat na prezidenta, ze tam bezi cierne decko. To je DOKUMENT o tychto ludoch. Ked to bude dokument o bielom decku tak ta foto bude tiez dobra.
 
om7aqa
2015-01-07 12:05:23
príspevok od: Tibor78
Boli by ste z tych fotiek rovnako hotovi, ak by tam nebol tedajsi kandidat na prezidenta, ci by po tej ulici bezalo biele decko?Su to uplne obycajne fotky podla mna.
Toto je fotografia - vedieť dobre podať aj obyčajnú vec, pohľadom, ako keby si tam bol. Nieje umenie spraviť dokonalú fotku v ateliéri - to pomaly zvládne aj cvičená opica, ale je umenie vedieť spraviť dokonalý záber aj na nedokonalej autobusovej zastávke! ...

Tomáš Halász je podľa mňa fotograf s veľkým "F" ! a je mi jedno koľko ocenení získal - hlavné je to, ako fotí!
 
foxliska
2015-01-07 12:17:30
príspevok od: oksyd
Vsimol som si ze ty na kazdeho dobreho fotografa (teraz nemyslim tych gycovkarov) predstaveneho na ephoto mas kopu negativnych reakcii. Ci uz ide o umelecku fotku, reportaz alebo dokument. To sveci o tom ze fotke ani trochu nerozumies. Nepozrel som si tvoju galeriu ale typujem ze fotis gyciky typu zapad slniecka na horizonte, sem tam nejaky portretik usmiateho cloviecika ci nejake zvieratko a este nejaka ta krajinka ale jedine v zlatej hodike ci ako to volate.
Smutne na tebe ale aj na 99% ostatnych je to ze ked niecomu nerozumiete tak to kritizujete a nesnazite sa to pochopit. Pozri si tu na ephoto rozhovor s Rafalom Milachom alebo si daj do guuglu meno Martin Kollar a pochopis o com hovorim.

A teraz k tvojmu prispevku. Poviem ti ludia su z tych fotiek hotovi prave kvoli tomu ze tam je kandidat na prezidenta, ze tam bezi cierne decko. To je DOKUMENT o tychto ludoch. Ked to bude dokument o bielom decku tak ta foto bude tiez dobra.
Podla Teba su: Prtret, krajinka... gyciky? no comment
 
foxliska
2015-01-07 12:24:56
príspevok od: foxliska
Podla Teba su: Prtret, krajinka... gyciky? no comment
Pardon: Portrét
 
Tibor78
2015-01-07 12:25:26
príspevok od: oksyd
Vsimol som si ze ty na kazdeho dobreho fotografa (teraz nemyslim tych gycovkarov) predstaveneho na ephoto mas kopu negativnych reakcii. Ci uz ide o umelecku fotku, reportaz alebo dokument. To sveci o tom ze fotke ani trochu nerozumies. Nepozrel som si tvoju galeriu ale typujem ze fotis gyciky typu zapad slniecka na horizonte, sem tam nejaky portretik usmiateho cloviecika ci nejake zvieratko a este nejaka ta krajinka ale jedine v zlatej hodike ci ako to volate.
Smutne na tebe ale aj na 99% ostatnych je to ze ked niecomu nerozumiete tak to kritizujete a nesnazite sa to pochopit. Pozri si tu na ephoto rozhovor s Rafalom Milachom alebo si daj do guuglu meno Martin Kollar a pochopis o com hovorim.

A teraz k tvojmu prispevku. Poviem ti ludia su z tych fotiek hotovi prave kvoli tomu ze tam je kandidat na prezidenta, ze tam bezi cierne decko. To je DOKUMENT o tychto ludoch. Ked to bude dokument o bielom decku tak ta foto bude tiez dobra.
Mam, pretoze ma irituje ako ste z nich uneseni, a nazozaj z priemernych fotiek tu robite fotky spickovej urovne.Na tych fotkach nevidim nic mimoriadneho a je chore ak kvalitu fotky moze podla teba posudit iba skutocny fotograf.Mam snad byt vyucenym kucharom,a by som mohol zhodnotit, ze jedlo je chutne alebo nie?Mam oci - vidim, mam pocity -citim...Bohuzial sa tu rozplyvas nad fotkami, ktore nicim nevynikaju.Ak mas iny nazor, maj si hom, ale nevnucuj mi svoje mudrosti.Dakujem.
 
oksyd
2015-01-07 12:43:36
ach jo , vedel som ze sem pisat je zbytocne a zase som to urobil.
 
Akelan
2015-01-07 13:13:24
Súhlas s Tibor78, pamätám sa aj ako tu získala veľa hlasov fotografia, ktorá bola len obyčajným cvakom Lasicu na nejakom podujatí. Toto sú len také "výťahy" ku "sláve" - fotiť kvázi prominentov a stádečko je z toho paf, pritom táto "smotánka" predstavuje ten najväčší morálny odpad spoločnosti... Takže ocenenie série je aj vcelku logické . Radšej by som cvakal holú zem, ako drať si závierku fotoaparátu na niekom, kto sa na Slovensku stal prezidentom, na tej zemi by sa možno našlo aspoň niečo zaujímavé.
 
kuchar
2015-01-07 13:24:34
príspevok od: om7aqa
Toto je fotografia - vedieť dobre podať aj obyčajnú vec, pohľadom, ako keby si tam bol. Nieje umenie spraviť dokonalú fotku v ateliéri - to pomaly zvládne aj cvičená opica, ale je umenie vedieť spraviť dokonalý záber aj na nedokonalej autobusovej zastávke! ...

Tomáš Halász je podľa mňa fotograf s veľkým "F" ! a je mi jedno koľko ocenení získal - hlavné je to, ako fotí!
"spraviť dokonalú fotku v ateliéri - to pomaly zvládne aj cvičená opica"...A predsa je len par takych, ktori to dokazu. Samozrejme pre teba moze byt dokonala fotka aj uplny priemer,takze z toho moze plynut ten velmi zjednoduseny pohlad na vec.
 
metatron
2015-01-07 14:06:51
Ako deti... ach. Ved to je reportazna fotografia. Ma pribeh, dej, atmosferu, ludi...
Su to skvele fotky. Preco sa na tie fotky nezadivate na par minut a neuvazujete, o com ta fotka je. Co maju v hlave osoby na nej... ako sa citia. A takato kvalitna reportazna fotka vam to "porozprava".
Skuste to... nie tu trollovat dookola.
Verim, ze sa nemusia pacit, nie kazdy ma cit pre taketo fotky. Ale to este neznamena, ze su zle alebo priemerne.
 
Ros
2015-01-07 15:02:05
Umberto Eco: "v dejinách ľudstva sme neboli nikdy takí vystavení agresívnemu tlaku gýča ako dnes."
Ja len dodám, od vzniku digitálu keď sa fotografia priblížila k masám a technická kvalita sa stala dostupnou už po pochopení návodu na jeho obsluhu prípadne mechanickom zvládnutí osvetlenia a ovládania photoshopu sme svedkami že sa z fotografie vytratilo to hlavné, preniesť do sveta obrazov svoje pocity.
Teraz nemám na mysli pocity z krajiniek s dlhými časmi a efektným turbo filtrom výsledkom ktorých je efekt s voskovou alebo zámerne prehnanou dramatickou oblohou a tak vznikajú plagiáty ,mydlové bubliny a iné úbohosti.
Mám na mysli pravdivú fotografiu ktorá dokáže interpretovať autorove pocity ,bez zbytočných efektov a to sa autorovi podarilo.
 
kaukaz
2015-01-07 15:31:33
príspevok od: Ros
Umberto Eco: "v dejinách ľudstva sme neboli nikdy takí vystavení agresívnemu tlaku gýča ako dnes."
Ja len dodám, od vzniku digitálu keď sa fotografia priblížila k masám a technická kvalita sa stala dostupnou už po pochopení návodu na jeho obsluhu prípadne mechanickom zvládnutí osvetlenia a ovládania photoshopu sme svedkami že sa z fotografie vytratilo to hlavné, preniesť do sveta obrazov svoje pocity.
Teraz nemám na mysli pocity z krajiniek s dlhými časmi a efektným turbo filtrom výsledkom ktorých je efekt s voskovou alebo zámerne prehnanou dramatickou oblohou a tak vznikajú plagiáty ,mydlové bubliny a iné úbohosti.
Mám na mysli pravdivú fotografiu ktorá dokáže interpretovať autorove pocity ,bez zbytočných efektov a to sa autorovi podarilo.
suhlasim....
problem je ze ludia potrebuju vidiet nieco /pekne/, o fotke rozhoduje sekunda - dve. Ak sa ma vseobecne divak nad nou zamysliet stane sa pren nezaujimava. Fotografia tak ako kazde umenie nieje pristupne konzumnemu divakovi to len ten divak si to nepripusta. Je to ako v hudbe snad 90% pocuva pop, jazzu ci klasike nerozumeju lebo tam treba pozorne pocuvat a zamyslal sa. I ked to myslenie neboli jednoducho komercne veci /na prvy pohlad pekne no prazdne/ budu pre väcsinu lepsie. Tento web je presne taky ako ma byt. Netreba si lamat hlavu preco fotkami dna sa stavaju take krajinky ake sa stavaju, pekne zablurovane deticky a babenky. Bolo by to tak vsade vo svete. Mal som debatu s profesorom vysokej skoly fotografie vo Warsave na tu temu a dosli sme k zaveru ze aj ked ma fotograf svojich divakov vychovavat je to sizifovska a marna robota. Ono Bismarckove: „Vox populi, vox Rindvieh“ v umeni plati do bodky.
 
Ros
2015-01-07 15:51:06
príspevok od: kaukaz
suhlasim....
problem je ze ludia potrebuju vidiet nieco /pekne/, o fotke rozhoduje sekunda - dve. Ak sa ma vseobecne divak nad nou zamysliet stane sa pren nezaujimava. Fotografia tak ako kazde umenie nieje pristupne konzumnemu divakovi to len ten divak si to nepripusta. Je to ako v hudbe snad 90% pocuva pop, jazzu ci klasike nerozumeju lebo tam treba pozorne pocuvat a zamyslal sa. I ked to myslenie neboli jednoducho komercne veci /na prvy pohlad pekne no prazdne/ budu pre väcsinu lepsie. Tento web je presne taky ako ma byt. Netreba si lamat hlavu preco fotkami dna sa stavaju take krajinky ake sa stavaju, pekne zablurovane deticky a babenky. Bolo by to tak vsade vo svete. Mal som debatu s profesorom vysokej skoly fotografie vo Warsave na tu temu a dosli sme k zaveru ze aj ked ma fotograf svojich divakov vychovavat je to sizifovska a marna robota. Ono Bismarckove: „Vox populi, vox Rindvieh“ v umeni plati do bodky.
...áno tento web má preto zvolenú takú širokú platformu aby bol pre všetkých, tak trochu mi pripomína ulicu.
A preto to, čo tu zaznie je ako výchova ulicou.
 
istvic
ocenenie redakciou 2015-01-07 16:47:39
príspevok od: kaukaz
suhlasim....
problem je ze ludia potrebuju vidiet nieco /pekne/, o fotke rozhoduje sekunda - dve. Ak sa ma vseobecne divak nad nou zamysliet stane sa pren nezaujimava. Fotografia tak ako kazde umenie nieje pristupne konzumnemu divakovi to len ten divak si to nepripusta. Je to ako v hudbe snad 90% pocuva pop, jazzu ci klasike nerozumeju lebo tam treba pozorne pocuvat a zamyslal sa. I ked to myslenie neboli jednoducho komercne veci /na prvy pohlad pekne no prazdne/ budu pre väcsinu lepsie. Tento web je presne taky ako ma byt. Netreba si lamat hlavu preco fotkami dna sa stavaju take krajinky ake sa stavaju, pekne zablurovane deticky a babenky. Bolo by to tak vsade vo svete. Mal som debatu s profesorom vysokej skoly fotografie vo Warsave na tu temu a dosli sme k zaveru ze aj ked ma fotograf svojich divakov vychovavat je to sizifovska a marna robota. Ono Bismarckove: „Vox populi, vox Rindvieh“ v umeni plati do bodky.
uz som si myslel,zd Ultra TFX sa neobjavi so svojim minuskovanim,ale nesklamal:}
 
noik
ocenenie redakciou 2015-01-07 17:19:10
príspevok od: Tibor78
Boli by ste z tych fotiek rovnako hotovi, ak by tam nebol tedajsi kandidat na prezidenta, ci by po tej ulici bezalo biele decko?Su to uplne obycajne fotky podla mna.
Prave na tom dokumente je zaujimave to, ze fotograf dokazal priblizit vtedy este kandidata, ako obycajneho cloveka. Ktory ma svoje zadumcive chvile, osamelost, chvile odpocinku. Mozeme tusit, ze je to clovek na ktoreho tiez sadne choroba. Nie je to fotografia zo Straznej veze jehovistov. Odporucam ti podobnu kampan kandidata Al Gora fotene na Holgu od Davida Burnetta
http://www.davidburnett.com/gallery.html?gallery=Holga%20Eye#/0
 
vlasto13
2015-01-07 17:28:53
Nečítal som článok ale tu je fotka viac ako písané slovo. Veď preto sme tu na tomto portále.
Ale čakal som niečo viac od tých fotiek, keď fotograf získal ocenenie. Nie že by neboli dobré, ale nemám z tých fotiek žiaden pocit, nič.....
 
Ros
2015-01-07 18:32:02
príspevok od: istvic
uz som si myslel,zd Ultra TFX sa neobjavi so svojim minuskovanim,ale nesklamal:}
...mnoho ľudí fotografie len kopíruje a napodobňuje to čo momentálne frčí, nerozmýšľajú nad obsahom, chýba im vlastný rukopis a cit pre originalitu, domnievam sa že u UltraTFX práve prebieha zápas o kvalite myslenia a to je len dobre.
 
kuchar
2015-01-07 18:44:57
príspevok od: Ros
...mnoho ľudí fotografie len kopíruje a napodobňuje to čo momentálne frčí, nerozmýšľajú nad obsahom, chýba im vlastný rukopis a cit pre originalitu, domnievam sa že u UltraTFX práve prebieha zápas o kvalite myslenia a to je len dobre.
Ano,ano.... mnoho ludi len kopiruje a napodobnuje..rovnako ako ja, ty a ostatni miestny kvazi umelci.Kedze kazdy styl, ktory niekto z nas foti uz fotil niekto iny pred nami.Takze svojim sposobom kazdy z nas niekoho kopiruje a od niekoho fotografii sa ucil a inspiroval.
 
Ros
2015-01-07 18:53:32
príspevok od: kuchar
Ano,ano.... mnoho ludi len kopiruje a napodobnuje..rovnako ako ja, ty a ostatni miestny kvazi umelci.Kedze kazdy styl, ktory niekto z nas foti uz fotil niekto iny pred nami.Takze svojim sposobom kazdy z nas niekoho kopiruje a od niekoho fotografii sa ucil a inspiroval.
...chceš nám tým snáď naznačiť, že Tomášovi Halászovi chýba vlastný prejav a originalita ?
Videl som fotky z jeho mobilu a jeho tvorba nesie posolstvo bez úmyselného použitia manipulizačných výdobytkov fotošopu pre dosiahnutie lacného efektu.
A to že si kladieš otázky je vlastne dobre.
 
kuchar
2015-01-07 19:05:34
Ja o voze ty o koze.
Reagoval som na tvoj komentar ohladom kopirovania a napodobnovania.Ak sme pri tom,tak ani Halasz nefoti nieco originalne ,co by snad nikto iny pred nim nefotil.Podobny styl fotili reportazny fotografii este pred tym ako niekto z nas uzrel svetlo sveta.
 
tonyfric
2015-01-07 19:08:20
Neviem čo tu niektorí riešia. Nikto predsa komukoľvek nebránil ísť za Kiskom a ponúknuť mu to isté, čo Tomáš. On bol jediný kto to urobil a už to z neho robí dobrého fotografa. O fotkách ani netreba hovoriť, sú krásnym dokumentom . Aj jeho ďalšie práce pre neziskovky sú hodnotné a hlavne majú zmysel. O tom by mala byť fotografia. Srandičky doma na záhradke alebo v ateliéri sú fajn, ale ich zmysluplnosť je prinajmenšom otázna.
 
Ros
2015-01-07 19:13:31
príspevok od: kuchar
Ja o voze ty o koze.
Reagoval som na tvoj komentar ohladom kopirovania a napodobnovania.Ak sme pri tom,tak ani Halasz nefoti nieco originalne ,co by snad nikto iny pred nim nefotil.Podobny styl fotili reportazny fotografii este pred tym ako niekto z nas uzrel svetlo sveta.
...domnievam sa že napriek tvojmu nechápavému komentáru som vecný
Originalita Halásza spočíva v zafixovaní rozhodujúceho okamihu čo sa iným v takej miere nepodarilo.
Neprináša základné údaje , ale ponúka detail doplnok k textovým informáciám do takej miery že bola po práve ocenená.
 
kuchar
2015-01-07 19:20:06
príspevok od: Ros
...domnievam sa že napriek tvojmu nechápavému komentáru som vecný
Originalita Halásza spočíva v zafixovaní rozhodujúceho okamihu čo sa iným v takej miere nepodarilo.
Neprináša základné údaje , ale ponúka detail doplnok k textovým informáciám do takej miery že bola po práve ocenená.
Ty si snad robis dobry den zo mna alebo si tak uneseny z Halasza?Ver mi,ze sa podarilo zafixovat rozhodujuci okamih aj inym v este o moc silnejsej miere tie pocity a boli aj za to oceneny.Len zrejme nie u nas a nie pri sucastnom prezidentovi.Halasz urcite neni svetovo prvy oceneny reportazno umelecky fotograf, ktoremu sa to podarilo.To je dost trufale si mysliet.
 
Ros
2015-01-07 19:29:47
príspevok od: kuchar
Ty si snad robis dobry den zo mna alebo si tak uneseny z Halasza?Ver mi,ze sa podarilo zafixovat rozhodujuci okamih aj inym v este o moc silnejsej miere tie pocity a boli aj za to oceneny.Len zrejme nie u nas a nie pri sucastnom prezidentovi.Halasz urcite neni svetovo prvy oceneny reportazno umelecky fotograf, ktoremu sa to podarilo.To je dost trufale si mysliet.
... z teba nie ,neber to osobne, ale až teraz som si všimol tvoje vymaľovánky a je zrejmé že som trafil klinec po hlavičke, ale pointa článku nie je o nás ale o autorovi .
 
kuchar
2015-01-07 19:43:58
príspevok od: Ros
... z teba nie ,neber to osobne, ale až teraz som si všimol tvoje vymaľovánky a je zrejmé že som trafil klinec po hlavičke, ale pointa článku nie je o nás ale o autorovi .
Tak v prvom rade triafas sam seba po hlavicke.O kopirovani a neoriginalite, pri tom ty sam si s nicim originalnym neprisiel, len kopirujes inych tvorbu ,ale hras sa tu na tzv. kvazi priekopnickeho umelca ,ktory tu urcuje hranice medzi gycom a umenim.Neoholene damy v zazrnenych CBckach bez myslienky.....to je to prave umenie,ktore by si kazdy z nas dal na stenu do obyvacky ....
 
Martin P
2015-01-07 19:59:15
ros a kuchar dvaja kohuti na jednom hnojisku
to nedopadne dobre
a najvacsia sranda je ze obidvaja maju v niecom pravdu ale len v niecom
obhajuju svoju pravdu aj ked taj asi niekde inde najblizsie je k nej tony fric nech sa na mna nikto nehneva
 
Martin P
2015-01-07 20:06:55
kazdy podvedome kopiruje ani o tom nemusi vedome vediet
dostane sa k tomu citanim knih alebo pozeranim filmov alebo fotiek
zasiahne ho to a uz to ide zoberie si to za vlastne
potom sa snad vyprofiluje a na epigonske casy sa zabudne alebo ked boli fotky dobre tak sa na ne spomina s usmevom alebo aj vazne
ja som mal pripravenu celu obsiahlu kriticku stat na fotky v galerii ale potom som si pozrel linky ktore boli uvedene v clanku a na kriticke slova som rychlo zabudol aj ked tie fotky v galerii oproti tym na weboch stoja niektre za prd - zly vyber.
lebo ako hovori klasik toto ma zmysel ako asi jedine z fotografovania
dekorativne a pekne foto vedia potesit, ale dobra foto ma vzburcovat a nie nas drzat v domienke ze ako je tu na svete fasa.
 
Ros
2015-01-07 20:20:52
príspevok od: Martin P
ros a kuchar dvaja kohuti na jednom hnojisku
to nedopadne dobre
a najvacsia sranda je ze obidvaja maju v niecom pravdu ale len v niecom
obhajuju svoju pravdu aj ked taj asi niekde inde najblizsie je k nej tony fric nech sa na mna nikto nehneva
... v našom prípade o fotky ani tak nejde, ale skôr o názor ktorý zastávaš a o estetických kritériách , ktoré zdielaš a to sa nikde nedozvieš lepšie ako na práve ulici.
Minimálne v tom je to poučné a preto konfrontácia stojí za to, čím väčší trapas, tým veselšie spomienky.V tom spočíva kúzlo ulice.
 
Martin P
2015-01-07 20:41:37
príspevok od: Ros
... v našom prípade o fotky ani tak nejde, ale skôr o názor ktorý zastávaš a o estetických kritériách , ktoré zdielaš a to sa nikde nedozvieš lepšie ako na práve ulici.
Minimálne v tom je to poučné a preto konfrontácia stojí za to, čím väčší trapas, tým veselšie spomienky.V tom spočíva kúzlo ulice.
ano ako vravim vsetci mame v niecom pravdu a je dobre ze si ju vymiename aj ked je to konfrontacnym alebo trosku drsnejsim sposobom ale ako sa inak dozvediet pravdu ked su vsetci slusne vychovani a ucili ich ze pravda sa hovori zaobalene a obcas aj nie a ak ano tak len zozadu a nie v pritomnosti dotknuteho
rad citam prispevky v ktorych sa vytvaraju trecie plochy a nieco sa deje tam je pravda
mam uplnu hrozu z komentov kde si vsetci gratuluju a mazu si medove motuzy popod nos a strkaju sa kamaratovi fotografovi do analu a ti co niesu kamarati tak snazia o to viac aby sa do tej pomyselnej umelcovej riti dostali ako keby na tom zalezlo ci moj kamarat je dobry fotograf ved si vyberame kamaratov aki su ludia a nie profici alebo odbornici
pekne krajinky je nasa meta a zapady slnka eventualne duha a hory najlepsie oranzove alebo ruzove a uz to jede vystreky kolegov dosahuju olympijske vzdialenosti
aj ja to obcas fotim a nieje mi z toho dobre ked vidim aka uniformita vladne napriek celym fotografickym svetom a tvorbou ktora sa tvorbou niekedy ani nazvat neda lebo jeden od druheho kopirujeme a utvrdzujeme sa v tom aki sme super ale pritom pravda vo fotografii je uuuuuuuplne inde. a tu nam odhaluju ludia nie len fotografi ale ludia s velkym L.
 
Ros
2015-01-07 20:58:22
príspevok od: Martin P
ano ako vravim vsetci mame v niecom pravdu a je dobre ze si ju vymiename aj ked je to konfrontacnym alebo trosku drsnejsim sposobom ale ako sa inak dozvediet pravdu ked su vsetci slusne vychovani a ucili ich ze pravda sa hovori zaobalene a obcas aj nie a ak ano tak len zozadu a nie v pritomnosti dotknuteho
rad citam prispevky v ktorych sa vytvaraju trecie plochy a nieco sa deje tam je pravda
mam uplnu hrozu z komentov kde si vsetci gratuluju a mazu si medove motuzy popod nos a strkaju sa kamaratovi fotografovi do analu a ti co niesu kamarati tak snazia o to viac aby sa do tej pomyselnej umelcovej riti dostali ako keby na tom zalezlo ci moj kamarat je dobry fotograf ved si vyberame kamaratov aki su ludia a nie profici alebo odbornici
pekne krajinky je nasa meta a zapady slnka eventualne duha a hory najlepsie oranzove alebo ruzove a uz to jede vystreky kolegov dosahuju olympijske vzdialenosti
aj ja to obcas fotim a nieje mi z toho dobre ked vidim aka uniformita vladne napriek celym fotografickym svetom a tvorbou ktora sa tvorbou niekedy ani nazvat neda lebo jeden od druheho kopirujeme a utvrdzujeme sa v tom aki sme super ale pritom pravda vo fotografii je uuuuuuuplne inde. a tu nam odhaluju ludia nie len fotografi ale ludia s velkym L.
... najlepší obraz si vytvoríš nie keď sa pozrieš na autorskú galériu ale práve na komentáre ľudí k iným fotografiám tak najskôr objavíš stroskotancov všetkých druhov, skrytých géniov, dievčat ktorých by si bol najradšej otcom ich detí.
Je to zdroj poučenia a zábavy , pretože účinkovanie v úlohe fotografa je tým vierohodnejšie čím menej rozprávaš.
 
Martin P
2015-01-07 21:00:23
príspevok od: Ros
... najlepší obraz si vytvoríš nie keď sa pozrieš na autorskú galériu ale práve na komentáre ľudí k iným fotografiám tak najskôr objavíš stroskotancov všetkých druhov, skrytých géniov, dievčat ktorých by si bol najradšej otcom ich detí.
Je to zdroj poučenia a zábavy , pretože účinkovanie v úlohe fotografa je tým vierohodnejšie čím menej rozprávaš.
ja ked fotografujem drzim hubu a pozeram

 
Roman Point
2015-01-08 07:48:35
Je to vtipné čítať komentáre o kopírovaní a pritom kopírovanie práce a skúšanie rovnakých postupov ako iný vymysleli-používajú je vlastne základ pre "vznik fotografa".
Ano kopírovanie je dôležité ako som čítal aj tu vo fotoškole a hlavne v kope kníh ktoré mám a ktoré som prečítal. Človek musí nejako začať nejak sa odpichnúť od niečoho a časom príde ( mala by ) na rad jeho fantázia, jeho vymyslené postupy a o tom to je. Zdokonaliť sa v tom čo človek robí platí to nie len pri fotografií.
Krajinka je všeobecne najoblúbenejší fotografický žáner a žiadne ephoto či už k tomu navádza alebo nie to nezmení. Treba čítať viac kníh a človek si to uvedomí. Snáď som pravdou nikoho neurazil.
Kritizovať p. Halázsa fotky nebudem pretože reportážna fotografia nie je môj žáner a asi jediný si priznám, že ju fotiť ( zatiaľ ) neviem lebo ma nezaujíma. Clovek môže kritizovať to v čom sa vyzná myslím si. Ale mýliť sa je ľudské
 
Pospo
2015-01-08 09:51:56
príspevok od: Tibor78
Mam, pretoze ma irituje ako ste z nich uneseni, a nazozaj z priemernych fotiek tu robite fotky spickovej urovne.Na tych fotkach nevidim nic mimoriadneho a je chore ak kvalitu fotky moze podla teba posudit iba skutocny fotograf.Mam snad byt vyucenym kucharom,a by som mohol zhodnotit, ze jedlo je chutne alebo nie?Mam oci - vidim, mam pocity -citim...Bohuzial sa tu rozplyvas nad fotkami, ktore nicim nevynikaju.Ak mas iny nazor, maj si hom, ale nevnucuj mi svoje mudrosti.Dakujem.
Mas oci - vidis, mas pocity - citis ... tak isto ako hostia pri inych stoloch. Ak ta irituje, ze nezdielaju tvoje chute, tak to su s prepacenim tvoje sr*cky. Ale vazne, pytat sa pri dokumente na impakt ak by bol na fotke iny obsah, mi pride ako z uplne inej planety.
 
Tibor78
2015-01-08 11:57:06
Trosku si to cele vytrhol z kontextu a ucelovo sa snazis vyvratit opodstatnenie mojho prispevku...Mozno si trosku menej chapavy, tak pre teba specialne skusim:
To aby som mohol povedat o jedle, ze mi velmi chuti, nemusim byt vyucenym kucharom!
Cize jesmiesne, aby len SKUTOCNY fotograf mohol povedat, ze ktora fotka je genialna, pripadne ze je o nicom.V opacnom pripade si zalozte sektu skutocnych fotografov a neukazujte potom svoje zabery ludom, ktori nie su OZAJSTNYMI fotografmi.
 
drhausbot
2015-01-08 12:29:30
Fajn ze spomenul Laca Madara, ktory ma na ephoto velmi zaujimavu galeriu:
www.ephoto.sk/uzivatel/lama/
 
Cyril
2015-01-08 16:34:05
Pekne, pekné fotenky
mimochodom: Konecne po dlhej dobe sa tesim, akeho mame prezidenta
 
Ros
2015-01-08 17:02:14
príspevok od: Cyril
Pekne, pekné fotenky
mimochodom: Konecne po dlhej dobe sa tesim, akeho mame prezidenta
Mám chuť vyzvať Halasza či by neskúsil takú obyčajnú ľudskú vizualitu až pokoru zobraziť divákovi na fotkách premiéra.
 
JohnNewton
2015-01-08 17:22:49
príspevok od: Ros
Mám chuť vyzvať Halasza či by neskúsil takú obyčajnú ľudskú vizualitu až pokoru zobraziť divákovi na fotkách premiéra.
To je Halász, a nie Huzsár, to bol Mečiarov dvorný fotograf Aj keď človek nikdy nevie ......
 
tomatito
ocenenie redakciou 2015-01-08 23:40:30
No tu poslednu fotografiu som nejak nepochopil ..mazanica ktora nema nijaky naboj...
 
Tibor78
2015-01-09 06:35:02
príspevok od: tomatito
No tu poslednu fotografiu som nejak nepochopil ..mazanica ktora nema nijaky naboj...
Neviem sice ktoru myslis, ale som si "isty" ze je to preto, lebo nie si skutocny fotograf a teda nerozumies vobec tej fotke
 
Ros
2015-01-09 08:28:47
príspevok od: tomatito
No tu poslednu fotografiu som nejak nepochopil ..mazanica ktora nema nijaky naboj...
...z toho sa dá maximálne usúdiť že do svojej zbrane používaš iné náboje, len či nestrielaš slepými.
 
kaukaz
2015-01-09 08:37:25
príspevok od: tomatito
No tu poslednu fotografiu som nejak nepochopil ..mazanica ktora nema nijaky naboj...
Si trafil presne po hlavicke ten co nepochopil sa vyjadruje a dokonca ucini aj zaver
 
Ros
2015-01-09 09:02:30
príspevok od: JohnNewton
To je Halász, a nie Huzsár, to bol Mečiarov dvorný fotograf Aj keď človek nikdy nevie ......
Skôr ako podľahnem skepse že nepoznám súčasných Slovenských fotografov, mi nedá nespomenúť že Mečiar na žiadnych fotkách ľudsky nevyzeral.
Otázka je, či nie som pribrzdený humanoid, keď bazírujem na ľudskom vizuáli politikov.
 
kaukaz
2015-01-09 09:19:39
príspevok od: Tibor78
Trosku si to cele vytrhol z kontextu a ucelovo sa snazis vyvratit opodstatnenie mojho prispevku...Mozno si trosku menej chapavy, tak pre teba specialne skusim:
To aby som mohol povedat o jedle, ze mi velmi chuti, nemusim byt vyucenym kucharom!
Cize jesmiesne, aby len SKUTOCNY fotograf mohol povedat, ze ktora fotka je genialna, pripadne ze je o nicom.V opacnom pripade si zalozte sektu skutocnych fotografov a neukazujte potom svoje zabery ludom, ktori nie su OZAJSTNYMI fotografmi.
O jedle sa samozrejme mozes vyjadrit ci ti chuti a o fotografii ze sa ti paci, no skus urobit jednej fotografii rozbor.......Ano, aj navstevnik nemocnice sa moze vyjadrit k zdravotnictu a oddeleniu napriklad neurologie a aj ciastocne gramotnemu cloveku sa nemusi pacit tohtorocny drzitel Nobelovej ceny za chemiu. Tyzden po kupe fotaku logo PHOTOGRAPHY, zaroven este v tomto dni zmena statusu na POKROCILI no este pred jeho kupou KRITIK lebo jemu sa PÁČI.
Když domovník je knězem, kněz čistí ulice,
když lékař chodí s dřezem a pere spodnice,
pak blázen střeží reaktor a řezník básně píše,
pak z cenzora je redaktor a švec je vládcem říše
/Karel Kryl/
cisar Josef II. Mozartovi "Vase dielo je duchaplne. Je to kvalitna praca. Ale je tam proste prilis mnoho not, to je to.
A tak bude lepsie ak ty vyvoleny predsa len zostanu pri tej: Navzdy sa zachova v pamäti stuzkova.....
Samorejme princip demokracie a prava na svoj nazor v spolocnosti plne uznavam len su chvile a to velmi casto kedy je predsa len lepsie nacuvat....
 
Ros
2015-01-09 09:58:22
príspevok od: kaukaz
O jedle sa samozrejme mozes vyjadrit ci ti chuti a o fotografii ze sa ti paci, no skus urobit jednej fotografii rozbor.......Ano, aj navstevnik nemocnice sa moze vyjadrit k zdravotnictu a oddeleniu napriklad neurologie a aj ciastocne gramotnemu cloveku sa nemusi pacit tohtorocny drzitel Nobelovej ceny za chemiu. Tyzden po kupe fotaku logo PHOTOGRAPHY, zaroven este v tomto dni zmena statusu na POKROCILI no este pred jeho kupou KRITIK lebo jemu sa PÁČI.
Když domovník je knězem, kněz čistí ulice,
když lékař chodí s dřezem a pere spodnice,
pak blázen střeží reaktor a řezník básně píše,
pak z cenzora je redaktor a švec je vládcem říše
/Karel Kryl/
cisar Josef II. Mozartovi "Vase dielo je duchaplne. Je to kvalitna praca. Ale je tam proste prilis mnoho not, to je to.
A tak bude lepsie ak ty vyvoleny predsa len zostanu pri tej: Navzdy sa zachova v pamäti stuzkova.....
Samorejme princip demokracie a prava na svoj nazor v spolocnosti plne uznavam len su chvile a to velmi casto kedy je predsa len lepsie nacuvat....
Kaukaza nebrať.
Je to liberál a dekadentný intelektuál, fotí len Rómov a navzdory fotografickej logike sa ešte nevytrepal na žiaden kopec aby stihol západ slnka a nekľakol si na kolená aby zvečnil blizny a čapíky kvietkov a nemá žiadnu Topku dňa.
 
istvic
ocenenie redakciou 2015-01-09 12:10:09
príspevok od: total empty
Byť tak blízko toho úžerníka riťoleza Kisku, ktorý je hanba Slovenska, tak ho roztrhám v zuboch.
Stále pokračuje vo svojích úžerách v CZ, hajzel,predajna děfka !
Obyčajná bábka,kto mu čo nahučí,to povie, toto nie je prezident ale veľká ostuda trčiaca zo zadku USA a finančných skupín.
Mne by hrdosť nedovolila chodiť za takým smradom a robiť mu osobného fotografa, fuj!
Radšej zhynem od hladu, ako sa nechať platiť takými ...... škoda slov. :-P
Tomu sa hovori Rostasov vietor v hlave..u teba priam vichrica..konspitraktorista
 
total empty
2015-01-09 12:22:24
príspevok od: JohnNewton
Text Ti napísal Kotleba ? Chceš mu robiť fotografa, pri Tiszovom hrobe ?
Nie, ale poniektorí stále nechápu, kde sa dostal slovenský ľud a čo môže z takej vlády vzniknúť za tragédia, šak ty sa dosmeješ, keď ti príde povolávaci rozkaz aby si bojoval za NATO.
 
total empty
2015-01-09 12:26:54
príspevok od: istvic
Tomu sa hovori Rostasov vietor v hlave..u teba priam vichrica..konspitraktorista
Keď má byť e-photo apolitické,prečo sa tu robí reklama takým ľuďom ?
 
JohnNewton
2015-01-09 12:26:57
príspevok od: total empty
Nie, ale poniektorí stále nechápu, kde sa dostal slovenský ľud a čo môže z takej vlády vzniknúť za tragédia, šak ty sa dosmeješ, keď ti príde povolávaci rozkaz aby si bojoval za NATO.
Mne už nepríde, ale máš pravdu, sú veci a hodnoty za ktoré sa oplatí bojovať, a inak to vlastne ani neide. A samozrejme, každý podľa svojho svedomia.
 
kaukaz
2015-01-09 13:59:51
príspevok od: total empty
Keď má byť e-photo apolitické,prečo sa tu robí reklama takým ľuďom ?
Tiez sa i mme zdali konspiratorske dristy zaujimave ked som mal 12, i Däniken no potom to chce citat serioznejsiu literaturu. Náckov a rasizmuz didzej ozaj nemusim. Mne pride blizsi ten posledny rom viac ako ludia kde prispievas. Asocial si skor ty.
 
total empty
2015-01-09 14:13:14
príspevok od: kaukaz
Tiez sa i mme zdali konspiratorske dristy zaujimave ked som mal 12, i Däniken no potom to chce citat serioznejsiu literaturu. Náckov a rasizmuz didzej ozaj nemusim. Mne pride blizsi ten posledny rom viac ako ludia kde prispievas. Asocial si skor ty.
Ta čo ti nato povedať,keď si ma už onalepkoval.
Keď som ja asocial, tak ty budeš asi ciganofil.
 
Lubitto
2015-01-09 14:57:27
príspevok od: total empty
Ta čo ti nato povedať,keď si ma už onalepkoval.
Keď som ja asocial, tak ty budeš asi ciganofil.
Chodte si prosim pokecat na web bulvarneho dennika...alebo do krcmy a pivko k tomu
 
Ros
2015-01-09 15:15:23
príspevok od: total empty
Byť tak blízko toho úžerníka riťoleza Kisku, ktorý je hanba Slovenska, tak ho roztrhám v zuboch.
Stále pokračuje vo svojích úžerách v CZ, hajzel,predajna děfka !
Obyčajná bábka,kto mu čo nahučí,to povie, toto nie je prezident ale veľká ostuda trčiaca zo zadku USA a finančných skupín.
Mne by hrdosť nedovolila chodiť za takým smradom a robiť mu osobného fotografa, fuj!
Radšej zhynem od hladu, ako sa nechať platiť takými ...... škoda slov. :-P
...počul si už o tom že humor dokáže zabíjať ?
Teraz neviem, lebo inak ako s humorom sa to zobrať nedá.
 
anton julény
2015-01-09 15:16:43
príspevok od: total empty
Byť tak blízko toho úžerníka riťoleza Kisku, ktorý je hanba Slovenska, tak ho roztrhám v zuboch.
Stále pokračuje vo svojích úžerách v CZ, hajzel,predajna děfka !
Obyčajná bábka,kto mu čo nahučí,to povie, toto nie je prezident ale veľká ostuda trčiaca zo zadku USA a finančných skupín.
Mne by hrdosť nedovolila chodiť za takým smradom a robiť mu osobného fotografa, fuj!
Radšej zhynem od hladu, ako sa nechať platiť takými ...... škoda slov. :-P
toto sem nepatrí. myslel som si, že si rozumný človek.
 
seifi
2015-01-09 15:17:16
príspevok od: total empty
Nie, ale poniektorí stále nechápu, kde sa dostal slovenský ľud a čo môže z takej vlády vzniknúť za tragédia, šak ty sa dosmeješ, keď ti príde povolávaci rozkaz aby si bojoval za NATO.
Oproti dnešným mladým sme v takom zapálenom období strávili 2 roky prázdnin v prdeli za plotom, k tomu som strávil 2x po mesiaci ešte v horšej pakárni tiež za plotom, plus same manifestácie ráz proti raketám potom za rakety, potom za perestrojku, tiež sme niesli vysoko zástavy na 1. mája, potom sme sa podpisovali proti Charte potom proti 2000 slov a čo toho ešte bolo ... všetko pre obveselenie národa aby sa ľahšie stálo pri prázdnych regáloch a nebáli sme sa vymeniť bony pred tuzexom. Pozri sa, vo vzduchoprázdne nemôže 5 mil. národ zostať visieť, to po nás šáhnu či jedni či druhí. Prežili sme jednu 40 ročnú srandu a tá nás poznačila, ako tak pozerám, dosť. Záver si urob sám.
 
Ros
2015-01-09 15:20:23
príspevok od: total empty
Keď má byť e-photo apolitické,prečo sa tu robí reklama takým ľuďom ?
...to nie je reklama ,to je svetonázor ako vidím čím ide človek viac na Východ , tým sa hodnoty menia
 
total empty
2015-01-09 15:34:24
príspevok od: anton julény
toto sem nepatrí. myslel som si, že si rozumný človek.
Maš pravdu, ale Kiskové činy hovoria samy za seba,preto tu nepatrí ani jeho propaganda.
 
Ros
2015-01-09 15:36:25
príspevok od: anton julény
toto sem nepatrí. myslel som si, že si rozumný človek.
...náhodou ,toto na tej ulici milujem, nikdy netušíš na čo ešte narazíš.
 
total empty
2015-01-09 15:39:11
príspevok od: seifi
Oproti dnešným mladým sme v takom zapálenom období strávili 2 roky prázdnin v prdeli za plotom, k tomu som strávil 2x po mesiaci ešte v horšej pakárni tiež za plotom, plus same manifestácie ráz proti raketám potom za rakety, potom za perestrojku, tiež sme niesli vysoko zástavy na 1. mája, potom sme sa podpisovali proti Charte potom proti 2000 slov a čo toho ešte bolo ... všetko pre obveselenie národa aby sa ľahšie stálo pri prázdnych regáloch a nebáli sme sa vymeniť bony pred tuzexom. Pozri sa, vo vzduchoprázdne nemôže 5 mil. národ zostať visieť, to po nás šáhnu či jedni či druhí. Prežili sme jednu 40 ročnú srandu a tá nás poznačila, ako tak pozerám, dosť. Záver si urob sám.
Neviem ako ty, ale my sme tu mali všetkého dostatok, aj bonov bolo plno a všade,žiaden problém, a socialne istoty (nie Ficové), tak to už asi také nebudú.
Škoda reči, to je debata na dlho a inde.
 
total empty
2015-01-09 15:45:23
príspevok od: Ros
...počul si už o tom že humor dokáže zabíjať ?
Teraz neviem, lebo inak ako s humorom sa to zobrať nedá.
...a čo ?, Kiska pošle teraz na mňa tajných a tí mi zoberu všetko a zabijú ma?
Normálne mi je smutno z tých, čo ho obhajujú aj jeho vládu.
 
blahoslav J B Art
2015-01-09 15:52:17
príspevok od: total empty
Byť tak blízko toho úžerníka riťoleza Kisku, ktorý je hanba Slovenska, tak ho roztrhám v zuboch.
Stále pokračuje vo svojích úžerách v CZ, hajzel,predajna děfka !
Obyčajná bábka,kto mu čo nahučí,to povie, toto nie je prezident ale veľká ostuda trčiaca zo zadku USA a finančných skupín.
Mne by hrdosť nedovolila chodiť za takým smradom a robiť mu osobného fotografa, fuj!
Radšej zhynem od hladu, ako sa nechať platiť takými ...... škoda slov. :-P
ber to z tej lepsej stranky ... este nikoho nezastrelil na polovacke
 
JohnNewton
2015-01-09 15:55:49
príspevok od: total empty
Neviem ako ty, ale my sme tu mali všetkého dostatok, aj bonov bolo plno a všade,žiaden problém, a socialne istoty (nie Ficové), tak to už asi také nebudú.
Škoda reči, to je debata na dlho a inde.
Tvoj sen o istotách môže naplniť mladý Kim, isto Ťa rád vo svojej krajine privíta . Akurát sa budeš musieť pár vecí a názorov vzdať, ktoré sa Ti tu zdajú samozrejmé... a bolesť od zahryznutia do jazyka Ti pripomenie, kde si pred tým žil
 
Ros
2015-01-09 15:58:50
príspevok od: total empty
...a čo ?, Kiska pošle teraz na mňa tajných a tí mi zoberu všetko a zabijú ma?
Normálne mi je smutno z tých, čo ho obhajujú aj jeho vládu.
...ako militantný islamista - rusofil z Vranova nad Toplou mi pripadáš skôr ty, u nás sa sa bojuje s humorom a sarkazmom.
 
mato.draho
2015-01-09 16:01:45
príspevok od: blahoslav J B Art
ber to z tej lepsej stranky ... este nikoho nezastrelil na polovacke
V tejto súvislosti mi napadá jeden fajný z Ivanovej éry
 
kaukaz
2015-01-09 16:11:20
Parafrázujúc poviem ti to (kolega) djgorgo: vzdelanie a inteligencia majú s erekciou podobné to, že sa nedajú predstierať. Pravda vyjde najavo, keď sa to človek pokúsi použiť.
 
total empty
2015-01-09 16:19:12
príspevok od: JohnNewton
Tvoj sen o istotách môže naplniť mladý Kim, isto Ťa rád vo svojej krajine privíta . Akurát sa budeš musieť pár vecí a názorov vzdať, ktoré sa Ti tu zdajú samozrejmé... a bolesť od zahryznutia do jazyka Ti pripomenie, kde si pred tým žil
Trepeš bludy,
 
JohnNewton
2015-01-09 16:24:08
príspevok od: total empty
Trepeš bludy,
No, myslím, že Kaukaz Ti to vysvetlil spôsobom, ktorému by si mohol aj Ty porozumieť......
 
Ros
2015-01-09 16:26:07
príspevok od: total empty
Trepeš bludy,
...ke'd nie Kim ,potom ti už veľa možností neostáva, len Lukašenko a Putin.
 
Pospo
2015-01-09 16:31:14
príspevok od: Tibor78
Trosku si to cele vytrhol z kontextu a ucelovo sa snazis vyvratit opodstatnenie mojho prispevku...Mozno si trosku menej chapavy, tak pre teba specialne skusim:
To aby som mohol povedat o jedle, ze mi velmi chuti, nemusim byt vyucenym kucharom!
Cize jesmiesne, aby len SKUTOCNY fotograf mohol povedat, ze ktora fotka je genialna, pripadne ze je o nicom.V opacnom pripade si zalozte sektu skutocnych fotografov a neukazujte potom svoje zabery ludom, ktori nie su OZAJSTNYMI fotografmi.
Zase robis to co som ti vytykal. Riesis vkus ostatnych. Co nikoho nezaujima. Sorry viac polopate to napisat neviem.
 
seifi
2015-01-09 16:39:51
no mne vychodí, že niekto tu mal taťku na krajskom výbore Strany; pre tých a ich rodiny že vraj to bola dobrá doba ...
a to, že dnes je to tak, ani z voza ani na voz, to je maslo na našej hlave; na Pasienkoch by boli niektorí aj život položili, pamätáme, dnes sú pravda odvtedy v 6-7 strane, zabudli; tých 40 rokov nás riadne poznačilo; a žiaľ, nevieme si to tu zorganizovať, čakáme, že náš blahobyt zariadia z vlády; tí hej, ale tak v Komjaticiach; a rozkrádačom sa darí, lebo v hlavách máme ako za starých čias, čo keď aj mňa vytiahnu súdruhovia medzi seba, možno môjho syna; hej darí sa im, a ľud im verí, aj zadarmo vláčik dali ... a veselo je tu na ephoto, vďaka za fotky, Tomáš ...
 
Tibor78
2015-01-09 16:41:10
príspevok od: Pospo
Zase robis to co som ti vytykal. Riesis vkus ostatnych. Co nikoho nezaujima. Sorry viac polopate to napisat neviem.
Zabudol si dopisat este, ze alebo ostatni riesia moj vkus!!!!
 
total empty
2015-01-09 16:49:23
príspevok od: JohnNewton
No, myslím, že Kaukaz Ti to vysvetlil spôsobom, ktorému by si mohol aj Ty porozumieť......
Jasne,už som fašista,rasista a predstieram intelekt.
Namiesto toho,aby ste použili nejaký argument, tak človeka onálepkujete a zosmiešnite,klasický postup.

Fašista je Porošenko a Kiska si z ním podáva ruku.
Prichádzam z obyčajnými ľuďmi z Ukrajiny do styku, a tí rozprávaju niečo diametrálne iné ako masmédia.
 
kaukaz
2015-01-09 17:16:22
príspevok od: total empty
Jasne,už som fašista,rasista a predstieram intelekt.
Namiesto toho,aby ste použili nejaký argument, tak človeka onálepkujete a zosmiešnite,klasický postup.

Fašista je Porošenko a Kiska si z ním podáva ruku.
Prichádzam z obyčajnými ľuďmi z Ukrajiny do styku, a tí rozprávaju niečo diametrálne iné ako masmédia.
mýliš sa intelekt ani len nepredstieraš, ak o fašizme hovorí nejaký obecný truľo čo vyzýva voliť náckov /číslo 10/, prispeva na stránky s rasistíckými vyjadreniami a prezidenta iného štátu označí za fašistu tak tu je pofiderné hovoriť čo i len o predstieranom intelekte. Buď tak laskavý poučovať ťa v tejto debate nemienim zalez na stránky kde tvoje názory ktoré si napísal napríklad: /Treba vysádzať špecialné geneticky modifikované zemiaky, ktoré by zabíjali cigánov a bielym by neuškodili. Šak máme genetické inžinierstvo, ktoré pozná rozdiely DNA a vedelo by vyšľachtiť túto rómsku odrodu. / sa stretnú s pochopením. S takým názorom ty o niekom tvrdíš že je fašista? Ozaj náckov nemusím a verejne prosím admina aby som nemusel s rasistami a náckami zdielať jeden web.
 
total empty
2015-01-09 17:38:44
príspevok od: kaukaz
mýliš sa intelekt ani len nepredstieraš, ak o fašizme hovorí nejaký obecný truľo čo vyzýva voliť náckov /číslo 10/, prispeva na stránky s rasistíckými vyjadreniami a prezidenta iného štátu označí za fašistu tak tu je pofiderné hovoriť čo i len o predstieranom intelekte. Buď tak laskavý poučovať ťa v tejto debate nemienim zalez na stránky kde tvoje názory ktoré si napísal napríklad: /Treba vysádzať špecialné geneticky modifikované zemiaky, ktoré by zabíjali cigánov a bielym by neuškodili. Šak máme genetické inžinierstvo, ktoré pozná rozdiely DNA a vedelo by vyšľachtiť túto rómsku odrodu. / sa stretnú s pochopením. S takým názorom ty o niekom tvrdíš že je fašista? Ozaj náckov nemusím a verejne prosím admina aby som nemusel s rasistami a náckami zdielať jeden web.
Riešiť dôsledky, nie príčinu, sa ti čudujem, že sa ti chce niekoho tak sledovať.
O probléme okolo zemiakov na Spiši by ti tamojší gadžovia vedeli rozprávať a rozprávať...

Urazil som nejak Teba konkrétne ?

Mýliš sa v tom čo je fašizmus, a ja ťa ubezpečujem,že žiadné fašistické symboly nemám ani nepropagujem.Čo je definícia fašizmu, tobi si sa mal doučiť.

Ty si ten, kto ma uráža a nazýva obecným truľom,rasistom,fašistom, a aj hlupákom.

A Porošenka nazývaju aj vlastný občania fašistom,si predstav, ...a že mladý,ktorí dostali povolávaci rozkaz (do 40rokv) nie z vojenskej správy ale cez obecné úrady !!! utekajú vo veľkom do Ruska, tam pracujú a žijú, raz za 3mesiace prídu domov k žene a deťom a potom zase utečú.
Od Kyjeva na juh operuje Pravý sektor a terorizuje obyvateľstvo a tento čokoládový kráľ to ticho podporuje.
Mne povedali ukrajinci, že Mužička museli odstreliť,lebo "mocno vojoval" doslova,prelož si to.
To je ten, čo v parlamente trieskal po stole zo samopalom.

Čo kričali ľudia keď Porošenko odchádzal z Bratislavy ? Fašista !
Trocha sa uvedom že ako sa veci májú.
 
total empty
2015-01-09 17:40:24
príspevok od: seifi
no mne vychodí, že niekto tu mal taťku na krajskom výbore Strany; pre tých a ich rodiny že vraj to bola dobrá doba ...
a to, že dnes je to tak, ani z voza ani na voz, to je maslo na našej hlave; na Pasienkoch by boli niektorí aj život položili, pamätáme, dnes sú pravda odvtedy v 6-7 strane, zabudli; tých 40 rokov nás riadne poznačilo; a žiaľ, nevieme si to tu zorganizovať, čakáme, že náš blahobyt zariadia z vlády; tí hej, ale tak v Komjaticiach; a rozkrádačom sa darí, lebo v hlavách máme ako za starých čias, čo keď aj mňa vytiahnu súdruhovia medzi seba, možno môjho syna; hej darí sa im, a ľud im verí, aj zadarmo vláčik dali ... a veselo je tu na ephoto, vďaka za fotky, Tomáš ...
Nesprávny záver.
 
Paulie
2015-01-09 18:19:34
...aaaale ludia už sa nehádajte, lebo kliknem na X v hornom rohu môjho prehliadača a všetkých vás zruším!
 
Ros
2015-01-09 20:46:50
príspevok od: total empty
Ak pravdu nazývaš primitivizmom prosím.
Skúsim to ináč djgorgo
Chápem že odmietaš realitu usporiadania a fungovania nášho sveta ,keď sa nedarí, on proste tak funguje a nie každý sa dokáže včas adaptovať, ale skús zmeniť svoj vlastný hodnotový systém a oživiť v sebe obyčajnú ľudskú toleranciu.
Keď Nikita Chruščov mlátil v OSN do rečníckeho pultu topánkou a vyhrážal sa že pochová Západ bol aj tak všetkým len na smiech.
Nostalgia za starými dobrými časmi je vhodná akurát tak vo fotografii.
 
total empty
2015-01-10 10:19:48
príspevok od: Ros

Nejde mi do palice
... prečo sa tí mladí, neodsťahovali do Ruska ale dlhodobo žijú na tom prehnitom Západe.
A ešte by ma zaujímalo , koho mal podľa teba Halász v rámci zvoleného žánru nafotiť, aby sa nestal predmetom nenávistnej kampane ?
Ja som na Halasa nepovedal nič, len na Kisku a na jeho propagáciu.
Ani nekomentujem jeho fotky
 
oksyd
2015-01-10 10:29:11
príspevok od: kaukaz
Si trafil presne po hlavicke ten co nepochopil sa vyjadruje a dokonca ucini aj zaver
Toto by si mali ludia vycapit na stenu pred pocitac.
 
JohnNewton
2015-01-10 10:36:18
príspevok od: kaukaz
p.s dakujem za tuto kolaz mne znamemu dobrodincovi...
Ono ti to asi nepomoze ale daj na radu istvica. Hlavne si zvol vhodny kolektiv a nebud na to sam.
Na tom obrázku je chrabrý neonácek a jeho registrovaný partner ?
 
Ros
2015-01-10 12:17:16
príspevok od: JohnNewton
Na tom obrázku je chrabrý neonácek a jeho registrovaný partner ?
...až teraz som si to všimol.
To všetko vysvetluje...
 
kaukaz
2015-01-10 12:26:38
príspevok od: JohnNewton
Na tom obrázku je chrabrý neonácek a jeho registrovaný partner ?
v ich naci komunite si partnerov poziciavaju Marian K. mu ho pouzical na jedno cislo. Mam radsej kultivovanejsie a akademickejsie debaty preto sa tu mnohym ospravedlnujem, len z nackami a rasistami sa proste inac neda.
 
Ros
2015-01-10 12:29:51
...som sklamaný , bol to zabitý čas.
 
Roman Point
2015-01-11 19:02:33
Krásny začiatok diskusií pre rok 2015 na stránke ephoto es ká ..
p.s. Škoda že pán Dobrovodský nie je fotograf. Zaujímavé by bolo čítať z prvej ruky odvrátenu stranu demokracie. Ja som zo žiadnym romom problém doteraz nemal takže posúdiť neviem..
 
Roman Point
2015-01-11 21:06:15
príspevok od: JohnNewton
Ja si to všimnem, ten nacistický zápach mi fakt vadí , jeden taký ako Ty tu už bol. Jeho parketou bolo spochybňovanie holokaustu. Tiež fotograf, mali by ste si otvoriť spoločný ateliér .... " u dvoch náckov "
Myslím si že je veľký rozdiel medzi rasizmom a rasizmom áno vo výsledku je to stále rasizmus, ale aj tak..Na slovensku nie je vzťah k romskej menšine založený na základe etnickej príslušnosti. Na slovensku je to kvôli ich náture a tomu ako sa prezentujú a ako žijú. Dnešná doba asi nemá pochopenie pre kočovný typ života bez snahy študovať a zamestnať sa, no naopak spraviť kopec detí ( lebo sociálne dávky ) a živiť sa kradnutím dreva, zemiakov a inej úrody. To sú samozrejme iba omrvinky.. Incest, znásilnenia atd atd dalo by sa pokračovať skutočne dlho. Ano netreba všetkých hádzať do jedného vreca ale pri tomto etniku je to nadpolovičná väčšina a možno aj viac.
Samozrejme na každé etnikum sa dá najsť niečo čo inému nevyhovuje. No v rámci Slovenska je to o tom, že sa na nich skladáte vy + štát a im je sveta žiť..
Problémy s romskou populaciou nie sú samozrejme limitované hranicami Slovenskej Republiky. No pokiaľ iný štát ( a podstatné je, že západný ) vydá nejaký proti romsky zákon tak sa to vo svete berie ako vporiadku a nutné. U nás je to diskriminácia a rasizmus.
 
JohnNewton
2015-01-11 22:08:05
príspevok od: Roman Point
Myslím si že je veľký rozdiel medzi rasizmom a rasizmom áno vo výsledku je to stále rasizmus, ale aj tak..Na slovensku nie je vzťah k romskej menšine založený na základe etnickej príslušnosti. Na slovensku je to kvôli ich náture a tomu ako sa prezentujú a ako žijú. Dnešná doba asi nemá pochopenie pre kočovný typ života bez snahy študovať a zamestnať sa, no naopak spraviť kopec detí ( lebo sociálne dávky ) a živiť sa kradnutím dreva, zemiakov a inej úrody. To sú samozrejme iba omrvinky.. Incest, znásilnenia atd atd dalo by sa pokračovať skutočne dlho. Ano netreba všetkých hádzať do jedného vreca ale pri tomto etniku je to nadpolovičná väčšina a možno aj viac.
Samozrejme na každé etnikum sa dá najsť niečo čo inému nevyhovuje. No v rámci Slovenska je to o tom, že sa na nich skladáte vy + štát a im je sveta žiť..
Problémy s romskou populaciou nie sú samozrejme limitované hranicami Slovenskej Republiky. No pokiaľ iný štát ( a podstatné je, že západný ) vydá nejaký proti romsky zákon tak sa to vo svete berie ako vporiadku a nutné. U nás je to diskriminácia a rasizmus.
Máš nejakú pochybnosť o tom, čo tento djgorgov výrok znemaná ? :citujem " 99% bielych schvaľuje vystrielanie cigánov aby bol pokoj, len media a vláda z toho robia tragédiu. Nechápu biely, či vláda ?" No kľudne sa pridaj .
 
spektrum
2015-01-11 22:09:38
príspevok od: total empty
Jasne,už som fašista,rasista a predstieram intelekt.
Namiesto toho,aby ste použili nejaký argument, tak človeka onálepkujete a zosmiešnite,klasický postup.

Fašista je Porošenko a Kiska si z ním podáva ruku.
Prichádzam z obyčajnými ľuďmi z Ukrajiny do styku, a tí rozprávaju niečo diametrálne iné ako masmédia.
Máš pravdu, škoda len, že tí obyčajní ľudia z Ukrajiny si ho zvolili, takže neviem, čo si mám o nich myslieť, alebo sa im už rozodnilo ? S ľuďmi, pre ktorých je mainstream pravda, sa ťažko diskutuje, väčšinou sa neunúvajú hľadať informácie a skutočnú pravdu, ale pravda raz dobehne každého a to, kto je skutočný fašista sa raz ukáže...
 
JohnNewton
2015-01-11 22:17:54
príspevok od: spektrum
Máš pravdu, škoda len, že tí obyčajní ľudia z Ukrajiny si ho zvolili, takže neviem, čo si mám o nich myslieť, alebo sa im už rozodnilo ? S ľuďmi, pre ktorých je mainstream pravda, sa ťažko diskutuje, väčšinou sa neunúvajú hľadať informácie a skutočnú pravdu, ale pravda raz dobehne každého a to, kto je skutočný fašista sa raz ukáže...
Iste, Ukrainci sa budú Teba pýtať, koho si majú voliť, lebo Ty jediný vieš čo je "skutočná " pravda. Ty máš právo voliť tu a o to sa straj.
 
spektrum
2015-01-11 22:19:35
príspevok od: Ros
Skúsim to ináč djgorgo
Chápem že odmietaš realitu usporiadania a fungovania nášho sveta ,keď sa nedarí, on proste tak funguje a nie každý sa dokáže včas adaptovať, ale skús zmeniť svoj vlastný hodnotový systém a oživiť v sebe obyčajnú ľudskú toleranciu.
Keď Nikita Chruščov mlátil v OSN do rečníckeho pultu topánkou a vyhrážal sa že pochová Západ bol aj tak všetkým len na smiech.
Nostalgia za starými dobrými časmi je vhodná akurát tak vo fotografii.
no nezaškodilo by povedať aj súvislosti, prečo vtedy Chruščov mlátil do toho pultu, ako možno nevieš, bolo to kvôli protiruským vojenským aktivitám USA v Turecku, až následne ako reakcia vznikla kubánska kríza. A čo sa týka tolerancie a adaptovania, všetko má svoje hranice a končia pri tom, čo je elementárne slušné a spravodlivé...
 
Roman Point
2015-01-11 22:23:23
príspevok od: JohnNewton
Máš nejakú pochybnosť o tom, čo tento djgorgov výrok znemaná ? :citujem " 99% bielych schvaľuje vystrielanie cigánov aby bol pokoj, len media a vláda z toho robia tragédiu. Nechápu biely, či vláda ?" No kľudne sa pridaj .
Reagoval som na tvoj komentár. Nie na jeho. Povedal som ti všeobecnú pravdu ktorá často nie je prezentovaná v mainstreemových médiach. Tu kde žijem mám okolo seba kopec juhošov, arabov, černochov atd. Ale problém s nimi nemám dokonca aj nejaký taký ten sused sa tu nájde. Ale vedia že na dávky musia robiť, na zdravotné poistenie musia robiť a že čokoľvek vyvedú či už za volantom, krádeže čokoľvek tak si to riadne odserú.. Veď len taká perlička opitý vodič spôsobil dopravnú nehodu, dostal 5000€ pokutu, v rakúsku vodičský už nedostane, dostal rok podmienku a vzali mu prídavky na deti tomu vravím systém. Rovnako je to s krádežami, výtržníctvom atď. Je to len o prístupe. A zámerne nepíšem akej rasy a akej viery bol pán dotyčný lebo gro o ktorom píšem je úplne niekde inde. Rovnako aj v komente predtým bolo niekde inde než si ty reagoval.
 
total empty
2015-01-11 22:28:48
príspevok od: Roman Point
Reagoval som na tvoj komentár. Nie na jeho. Povedal som ti všeobecnú pravdu ktorá často nie je prezentovaná v mainstreemových médiach. Tu kde žijem mám okolo seba kopec juhošov, arabov, černochov atd. Ale problém s nimi nemám dokonca aj nejaký taký ten sused sa tu nájde. Ale vedia že na dávky musia robiť, na zdravotné poistenie musia robiť a že čokoľvek vyvedú či už za volantom, krádeže čokoľvek tak si to riadne odserú.. Veď len taká perlička opitý vodič spôsobil dopravnú nehodu, dostal 5000€ pokutu, v rakúsku vodičský už nedostane, dostal rok podmienku a vzali mu prídavky na deti tomu vravím systém. Rovnako je to s krádežami, výtržníctvom atď. Je to len o prístupe. A zámerne nepíšem akej rasy a akej viery bol pán dotyčný lebo gro o ktorom píšem je úplne niekde inde. Rovnako aj v komente predtým bolo niekde inde než si ty reagoval.
Presne tak to je aj v Talianskuod Ríma na sever.
Žil som určitý čas v Pescare a tiež tam nebol problém z rasou.A tých černochov až bordových tam behalo kopa,robili najpodradnejšie práce,alebo behali po plažiach zo suvenírami.
 
Roman Point
2015-01-11 22:36:48
Všade na západe je to rovnako a majú páky na neprispôsobivých ( bielych, čiernych, žltých, sivých ( ano mimoňi ), albínov, rúžových ) a vedia si zriadiť poriadok.. Tam kde už štát stojí za hoVnO vzniká nevôľa, verejné pohoršenie, nenávisť pretože nemá kto zákonom regulovať poriadok. Videl som jedno alebo dve videá ako jeden rom zamestnal dvoch policajtov s tým, že ich mlátil, bránil sa zatknutiu atd. Mno a chlapci sa báli asi vyvodenia zodpovednosti za neprimeraný zákrok ( pri zatýkaní bielych sa môže aj na študentov v aute strieľať to samozrejme nikomu nevadí). A presne o týchto kompetenciách to je. Všetky etniká by mali dostávať od štátu rovnakú pomoc na život bez ohľadu na rasu, vierovyznanie. A nie menšinu považovať za chudákov a zvýhodňovať ich. Je to len môj subjektívny názor ktorý k tomuto článku nepatrí a asi ani na tento portál..
 
spektrum
2015-01-11 22:43:55
príspevok od: JohnNewton
Iste, Ukrainci sa budú Teba pýtať, koho si majú voliť, lebo Ty jediný vieš čo je "skutočná " pravda. Ty máš právo voliť tu a o to sa straj.
a ty sa staraj o seba, a rozmýšľaj nad tým, aké následky to bude mať pre teba, keď ich politika skrachuje a ich problémy sa rozlejú do celej EÚ len preto, že nedokážu vnímať realitu. A keď si nepochopil, prečo som to napísala, tak radšej mlč, bola to reakcia na to, že obyčajní ľudia z Ukrajiny hovoria niečo iné než masmédia, myslela som tým to, že mnohí z tých obyčajných ho volili...a ja sa obávam, ako na to doplatíme, bez ohľadu na to, koho tu doma volíme...
 
Roman Point
2015-01-11 22:50:18
A k fotogalerií autora. Použiť fotky s mobilného telefonu považujem za trošku mimo. Alebo to má dokázať že autor dokáže čímkoľvek zachytiť ten správny -rozmazaný-zašumený-neostrý okamih?
Ale potešila ma hneď prvá fotka vďaka ktorej som zistil, že D700 na iso 1600 šumí rovnako ak nie viac než eos 7D a.k.a šumítko
p.s. snáď trochu odvediem diskusiu od osočovania aj keď zase len k "vojne C&N"
 
total empty
2015-01-11 22:50:38
príspevok od: Roman Point
Všade na západe je to rovnako a majú páky na neprispôsobivých ( bielych, čiernych, žltých, sivých ( ano mimoňi ), albínov, rúžových ) a vedia si zriadiť poriadok.. Tam kde už štát stojí za hoVnO vzniká nevôľa, verejné pohoršenie, nenávisť pretože nemá kto zákonom regulovať poriadok. Videl som jedno alebo dve videá ako jeden rom zamestnal dvoch policajtov s tým, že ich mlátil, bránil sa zatknutiu atd. Mno a chlapci sa báli asi vyvodenia zodpovednosti za neprimeraný zákrok ( pri zatýkaní bielych sa môže aj na študentov v aute strieľať to samozrejme nikomu nevadí). A presne o týchto kompetenciách to je. Všetky etniká by mali dostávať od štátu rovnakú pomoc na život bez ohľadu na rasu, vierovyznanie. A nie menšinu považovať za chudákov a zvýhodňovať ich. Je to len môj subjektívny názor ktorý k tomuto článku nepatrí a asi ani na tento portál..
Tak je, a áno nepatri to tu, a možno aj hej,lebo prezident by mal ísť príkladom a je tu pre ľudí, nie pre finančné skupiny.
Taký názor majú mnohy,len sa boja rozprávať.
Táto diskusia by tu ani nebola,ale pár trolov si zmyslelo,že je načase ma stade odstrániť,tak špekulujú všelijak.
Pokiaľ som nežiadúci, tak oddýdem sám,nemusia ma s tade vyhadzovať.
 
anton julény
2015-01-11 23:29:32
príspevok od: Roman Point
A k fotogalerií autora. Použiť fotky s mobilného telefonu považujem za trošku mimo. Alebo to má dokázať že autor dokáže čímkoľvek zachytiť ten správny -rozmazaný-zašumený-neostrý okamih?
Ale potešila ma hneď prvá fotka vďaka ktorej som zistil, že D700 na iso 1600 šumí rovnako ak nie viac než eos 7D a.k.a šumítko
p.s. snáď trochu odvediem diskusiu od osočovania aj keď zase len k "vojne C&N"
ten šum je výsledkom doby a môže byť príkladom toho, že sa ho nemusíme báť. a takisto sa nemusíme báť použitia iných techník tvorby fotografie. a zaujímavé je spojenie dvoch techník z rôznych koncov technického spektra.

mňa osobne séria zaujala, istým spôsobom som sa v nej našiel: sprostredkúva moje osobné skúsenosti, či už ako fotografa alebo toho, čo sa musí postaviť pred masu ľudí, lebo robím komasácie a musím si svoje projekty obhájiť.

a tak trocha ma mrzí, že sa to tu rozbiehalo smerom, ktorý s fotkami nemal skoro nič spoločné, nehladiac na to, že by séria fotografií bola asi rovnako úspešná bez ohľadu na výsledok volieb.
 
anton julény
2015-01-11 23:31:59
príspevok od: total empty
Tak je, a áno nepatri to tu, a možno aj hej,lebo prezident by mal ísť príkladom a je tu pre ľudí, nie pre finančné skupiny.
Taký názor majú mnohy,len sa boja rozprávať.
Táto diskusia by tu ani nebola,ale pár trolov si zmyslelo,že je načase ma stade odstrániť,tak špekulujú všelijak.
Pokiaľ som nežiadúci, tak oddýdem sám,nemusia ma s tade vyhadzovať.
dlho som nevedel pochopiť, kde sa v tebe berie taká tvrdohlavosť, hraničiaca skoro s fanatizmom. teraz mi je to jasnejšie. prajem ti šťastnú cestu.
 
total empty
2015-01-11 23:38:52
príspevok od: anton julény
dlho som nevedel pochopiť, kde sa v tebe berie taká tvrdohlavosť, hraničiaca skoro s fanatizmom. teraz mi je to jasnejšie. prajem ti šťastnú cestu.
To mám chápať tak, že aj tebe sa tu bude dýchať lepšie ?
Nejde o tvrdohlavosť ale o pravdu, všetko má svoju príčinu,možno raz to budeš vidieť inak,možno
 
JohnNewton
2015-01-12 07:32:47
príspevok od: total empty
To mám chápať tak, že aj tebe sa tu bude dýchať lepšie ?
Nejde o tvrdohlavosť ale o pravdu, všetko má svoju príčinu,možno raz to budeš vidieť inak,možno
Pre Teba je pravdou zvrátená idielógia, ktorú širiš. Urážaš tým väčšinu slušných ľudí. Nie je to tak dávno, čio som od Teba link na video s Kotlebom, kde plamenne reční nad hrobom vojnového zločinca Tiszu, ktorý po práve odvisol. Tvoja účasť na v diskusiách na podobných weboch nie je čisto náhodná.
 
Ros
2015-01-12 11:20:09
príspevok od: spektrum
no nezaškodilo by povedať aj súvislosti, prečo vtedy Chruščov mlátil do toho pultu, ako možno nevieš, bolo to kvôli protiruským vojenským aktivitám USA v Turecku, až následne ako reakcia vznikla kubánska kríza. A čo sa týka tolerancie a adaptovania, všetko má svoje hranice a končia pri tom, čo je elementárne slušné a spravodlivé...
...dôvody sú v tomto prípade vedľajšie aj keď sa môžu na prvý pohľad zdať opodstatnené, zameral som sa vo svojom príspevku totiž na prejav a jeho účinok.
Analógiu v našom prípade hľadaj v neadekvátnom prejave Djgorga, na hodnotenie fotografie Halásza , kde predmetom hodnotenia sa nestala fotografia ,ale fotografovaný objekt.
Postrehol som, že existuje akási spojitosť medzi vizuálnym a verbálnym prejavom resp. myslením .
Aby som to slušne povedal , pre nedostatočne spoločensky adjustované typy osobností (teplákové typy ), prevláda vo vizuále forma nad obsahom , vďačnými objektami sú spravidla kvietky a rastlinky a nevyčepateľným zdrojom je západ slnka.
 
total empty
2015-01-12 11:54:45
príspevok od: JohnNewton
Ak si hrdý na to že deportoval 56000 ľudí do plynu tak sa isto máš čím chváliť. Akurát mi bude dávať rozum zakomplexovaný neonácek . Tak že vo svete popravovali nacistov len komunisti ? No tak k tejto hovädine si sa musel dlho dopracovávať Len Briti (zrejme komunisti) ich popravili vyše 200. A áno, budem sa Ti naďalej systematicky venovať. Baví ma to.
Zase riešiš len dôsledky bez toho aby si spomenul príčinu.
Môžeš sa zamestnať v správach u SMEtiarov, tákých podliakov tam určite privítajú.
 
spektrum
2015-01-12 12:25:35
príspevok od: Ros
...dôvody sú v tomto prípade vedľajšie aj keď sa môžu na prvý pohľad zdať opodstatnené, zameral som sa vo svojom príspevku totiž na prejav a jeho účinok.
Analógiu v našom prípade hľadaj v neadekvátnom prejave Djgorga, na hodnotenie fotografie Halásza , kde predmetom hodnotenia sa nestala fotografia ,ale fotografovaný objekt.
Postrehol som, že existuje akási spojitosť medzi vizuálnym a verbálnym prejavom resp. myslením .
Aby som to slušne povedal , pre nedostatočne spoločensky adjustované typy osobností (teplákové typy ), prevláda vo vizuále forma nad obsahom , vďačnými objektami sú spravidla kvietky a rastlinky a nevyčepateľným zdrojom je západ slnka.
ja som reagovala vysvetlením na ten komentár o tej nostalgii za dobrými časmi a mlátenim do stola, lebo bol naprosto zavádzajúci a navyše znevažoval digorga...digorgo reagoval na obsah fotografie a jej zámer, a rozhodne pri tejto osobnosti nemôžeš posudzovať fotografiu bez toho, aby si nehľadal jej zámer..keby na nej bol Janko Mrkvička, asi by nebola ani ocenené a už vôbec by nikoho nezaujali.. a keďže tu boli názory, že sa podarilo citlivo zachytiť chvíle osamelosti akoby ešte obyčajného človeka, tak skonštatovanie, že ako sa teraz tento človek správa a komu podáva ruku, bolo len dopovedanie príbehu, tak ako to vníma veľa ľudí na Slovensku...tie primitívme útoky na digorga svedčia len o úrovni toho, kto ich píše..ja fotografie na politickú objednávku nemusím..
 
Ros
2015-01-12 13:16:13
príspevok od: spektrum
ja som reagovala vysvetlením na ten komentár o tej nostalgii za dobrými časmi a mlátenim do stola, lebo bol naprosto zavádzajúci a navyše znevažoval digorga...digorgo reagoval na obsah fotografie a jej zámer, a rozhodne pri tejto osobnosti nemôžeš posudzovať fotografiu bez toho, aby si nehľadal jej zámer..keby na nej bol Janko Mrkvička, asi by nebola ani ocenené a už vôbec by nikoho nezaujali.. a keďže tu boli názory, že sa podarilo citlivo zachytiť chvíle osamelosti akoby ešte obyčajného človeka, tak skonštatovanie, že ako sa teraz tento človek správa a komu podáva ruku, bolo len dopovedanie príbehu, tak ako to vníma veľa ľudí na Slovensku...tie primitívme útoky na digorga svedčia len o úrovni toho, kto ich píše..ja fotografie na politickú objednávku nemusím..
Djgorgo sa znevažuje sám, primitívne.
Viď reakciu na citát z 9.1.Blahoslav : "Byť tak blízko toho úžerníka riťolezca Kisku, ktorý je hanbou Slovenska, tak ho roztrhnem v zuboch."...
Pani Rapavá ,platí zásada že pri hodnotení fotografie môžeš povedať akúkolvek sprostosť , aká ťa napadne, ale na objekt fotografovania nie, obzvášť vtedy keď objekt zámerne znevažuješ z pohľadu svojho subjektívneho stanoviska.
Mňa nezaujíma ako vnímajú niektorí ludia Kisku v Rimavskej Sobote alebo Vranove nad Toplou a mýliš sa aj v tom, keď tvrdíš že fotografie boli robené na politickú objednávku.
Mýliť sa je ľudké, ale so spevňovacím koenzýmom Q10 sa to dá prekonať.
 
spektrum
2015-01-12 13:40:35
príspevok od: Ros
Djgorgo sa znevažuje sám, primitívne.
Viď reakciu na citát z 9.1.Blahoslav : "Byť tak blízko toho úžerníka riťolezca Kisku, ktorý je hanbou Slovenska, tak ho roztrhnem v zuboch."...
Pani Rapavá ,platí zásada že pri hodnotení fotografie môžeš povedať akúkolvek sprostosť , aká ťa napadne, ale na objekt fotografovania nie, obzvášť vtedy keď objekt zámerne znevažuješ z pohľadu svojho subjektívneho stanoviska.
Mňa nezaujíma ako vnímajú niektorí ludia Kisku v Rimavskej Sobote alebo Vranove nad Toplou a mýliš sa aj v tom, keď tvrdíš že fotografie boli robené na politickú objednávku.
Mýliť sa je ľudké, ale so spevňovacím koenzýmom Q10 sa to dá prekonať.
ano, môže povedať čokoľvek, čo ho napadne aj to sklamanie, ktoré má na srdci, fotografia je prostriedkom vizuálnej komunikácie a aj dopovedanie príbehu je jej súčasťou a najmä, ke%d má pocit, že tá fotografia niečo idealizuje. Ja nehovorím o tom, ako ho vnímajú v Rimavskej Sobote, či Vranove, asi neviete, prirodzene, o niekoľkých petíciách, ktoré sa snažili zabrániť návšteve Porošenka, ktorého pozval v čase najväčších bojov, a to práve aj z obavy, aby sa nestali jeho politické postupy normou. A váš sarkastický komentár je opäť len dôkazom, ako znevažujete cudzí názor..ak nechcete vidieť realitu, je to vaša vec. Mne to za to nestojí, aby som niekoho poúčala, pri zverejnení tohto článku sa dalo očakávať, že vzbudí rôzne emócie, ale tak primitívne vzájomné osobné osočovania a nálepkovania mnedzi fotografmi tu naozaj nemajú miesto, to naozaj už nie je vôbec o fotografii, a to ma vyprovokovalo, aby som sa ozvala. Ale je to naposledy, lebo viem, že to nemá význam...
 
total empty
2015-01-12 13:40:39
príspevok od: Ros
Djgorgo sa znevažuje sám, primitívne.
Viď reakciu na citát z 9.1.Blahoslav : "Byť tak blízko toho úžerníka riťolezca Kisku, ktorý je hanbou Slovenska, tak ho roztrhnem v zuboch."...
Pani Rapavá ,platí zásada že pri hodnotení fotografie môžeš povedať akúkolvek sprostosť , aká ťa napadne, ale na objekt fotografovania nie, obzvášť vtedy keď objekt zámerne znevažuješ z pohľadu svojho subjektívneho stanoviska.
Mňa nezaujíma ako vnímajú niektorí ludia Kisku v Rimavskej Sobote alebo Vranove nad Toplou a mýliš sa aj v tom, keď tvrdíš že fotografie boli robené na politickú objednávku.
Mýliť sa je ľudké, ale so spevňovacím koenzýmom Q10 sa to dá prekonať.
Pravda bolí, nie ?
Už keď tak zverejňuješ mená a bydliska, o čo ťa nik nežiadal, len preto aby si si zvyšil ego, čo tak dať tu aj svoje meno z adresou?

K fotkam som sa vyjadril v prvom článku o fotkách Kisku, samozrejme som ostal primitív, keď tu dali druhýkrát článok z fotkami, tak to už nieje náhoda, pritom tie fotky za veľa nestoja, tak som sa vyjadril k objektu fotografa, že vôbec nieje podstatné a dôležité robiť tu reklamu človeku, ktorý si to nezaslúži.
A žeby sa fotky o Kiskovy objavil dva krát za sebou a že je to náhoda, to tvrdi vieš komu.

Každý kto má iný názor ,toho treba zotrieť, znevážiť a zosmiešniť.
To je tvoja politika apoitika ciganofila Kaukaza a Johna Newtona.
Ľudia majú dosť vymyvania mozgov z TV a nie ešte tu budete šíriť osvetu čo je správne a čo nie.
Uvedom si, že neexistuje len jedna cesta a jedna pravda, že ten kto vyznáva iné hodnoty, že toho treba pochovať aj takými špinavosťami ako zverejniť koláž z fotiek a vysmievať sa a nadávať a nálepkovať atd.

 
Ros
2015-01-12 14:14:23
príspevok od: spektrum
ano, môže povedať čokoľvek, čo ho napadne aj to sklamanie, ktoré má na srdci, fotografia je prostriedkom vizuálnej komunikácie a aj dopovedanie príbehu je jej súčasťou a najmä, ke%d má pocit, že tá fotografia niečo idealizuje. Ja nehovorím o tom, ako ho vnímajú v Rimavskej Sobote, či Vranove, asi neviete, prirodzene, o niekoľkých petíciách, ktoré sa snažili zabrániť návšteve Porošenka, ktorého pozval v čase najväčších bojov, a to práve aj z obavy, aby sa nestali jeho politické postupy normou. A váš sarkastický komentár je opäť len dôkazom, ako znevažujete cudzí názor..ak nechcete vidieť realitu, je to vaša vec. Mne to za to nestojí, aby som niekoho poúčala, pri zverejnení tohto článku sa dalo očakávať, že vzbudí rôzne emócie, ale tak primitívne vzájomné osobné osočovania a nálepkovania mnedzi fotografmi tu naozaj nemajú miesto, to naozaj už nie je vôbec o fotografii, a to ma vyprovokovalo, aby som sa ozvala. Ale je to naposledy, lebo viem, že to nemá význam...
... keď je reč o petíciách, jedna mi práve prišla poštou , tak som ju hodil do koša.
 
Ros
2015-01-12 17:36:20
Chcem len poznamenať že nelogickým počínaním Admina, tým že vymazáva aj komentáre ktoré ničím nenarúšajú etiku blogovania ,sa stáva v celku zaujímavý blog, nekonzistentným.
Gratulujem.
 
HomerSimpson
2015-01-12 19:13:11
No podla mna by sa cela tato konverzacia mala poriadne premazat! Sak ste normalny? O com sa to tu bavite? Ani len naznak suvisu s clankom...
Tu mate vyhradene miesto na portaly, kde si mozete vypisovat "zalubene" spravy kolko chcete. www.ephoto.sk/forum/28/pokec/
Tak by som Vas chcel slusne poprosit, aby ste uz nezahlcovali, tento clanok vasimi výlevmi.
Verim, ze kazdy rozumny clovek to chape a uz to tu nadalej nebude zahlcovat.Dakujem za pochopenie
Este by som poprosil Admina aby to tu poriadne premazal(vratane tohto môjho komentu) a nechal tu len komentare tykajuce sa clanku.Dakujem
 
Ros
2015-01-12 19:50:44
...komentáre pod článkami formou blogu môžu byť pre niekoho poučné a zaujímavé a ja tvrdím že drvivá väčšina s meritom veci súvisí.
Ostatné ako vidíš HomérSipson vyrieši sama ulica ,problém je že v tomto širokom amatérskom poňatí portálu ,vlastne málokto komentuje pokiaľ sa to netýka techniky, tomu všetci rozumejú.
Totiž domnievam sa , že iná cenzúra ako etická je pre každý blog- diskusiu akokoľvek s ňou niektorí nesúhlasia ,kontraproduktívna.
To čo by bolo treba zrušiť, je používanie smajlíkov.
 
alexmenti
2015-01-12 22:23:25
jednoducho sa nestačím čudovať, že až kam sa môže zvrtnúť debata pod jedným článkom s fotografom...viacerí ste tu opakovane znevážili všetko, čo ste len mohli, dokonca aj seba samých...ale možno najviac Tomáša Halásza, jeho prácu a taktiež samotný článok, ktorým nás autor chcel pobaviť, informovať a najmä vzdať úctu ocenenému fotografovi...takže znovu ste si len pohladkali vlastné ego, poriadne ste si nakydali navzájom a fotografia ako taká opäť zostala kdesi bokom...je to smutné
 
JohnNewton
2015-01-13 11:05:41
djgorgo-total empty, zmena nicku nepomôže, zmena istých životných postojov áno , tie Tvoje pôvodné výroky sú nepríjemné aj pre redakciu ephota. Sú weby kde by si s tým zožal úspech, ale tu si to prestrelil.
 
kaukaz
2015-01-13 16:16:27
Zaznelo tu mnohokrát či by bola ocenená ak by tam nebol prezident. Neviem či ste si všimli tohtoročné SLOVAK PRESS PHOTO 2014, príbeh obyčajnej ženy..., zaujala, bola ocenená. Tie primitívne konšpiračné útoky si treba odpustiť, otvoriť oči a užívať si pozitívnu energie s príjemnými ľuďmi.
http://slovak-press-photo.sk/archiv/2014/zivot/baba-z-lesa/
 
Roman Point
2015-01-13 19:08:58
príspevok od: kaukaz
Zaznelo tu mnohokrát či by bola ocenená ak by tam nebol prezident. Neviem či ste si všimli tohtoročné SLOVAK PRESS PHOTO 2014, príbeh obyčajnej ženy..., zaujala, bola ocenená. Tie primitívne konšpiračné útoky si treba odpustiť, otvoriť oči a užívať si pozitívnu energie s príjemnými ľuďmi.
http://slovak-press-photo.sk/archiv/2014/zivot/baba-z-lesa/
No "Baba z lesa" mi dala viac úprimne. Je to pekný príbeh ktorý poznám aj ja ( moja prababka tiež žila v malom útulnom domčeku ) Možno je to len averzia voči politikom čo mi zabránila vcítiť sa do čakania miliardára na výsledky volieb. Všeobecne som rád keď akákoľvek debata ide čo najdalej od politiky..
 
blahoslav J B Art
2015-01-13 21:49:36
ani prezidentsky kandidat, ani babka korenarka ... ale ak by niekto dostal takuto cenu za fotky nafotene v obchodnom centre, to by bol frajer
 
zlate.slnko
2015-03-04 21:16:14
vadíte sa tu o nepodstatných veciach .... proste mal príležitosť, nafotil, zdokumentoval a teraz sa tu väčšina z nás vytešuje, že konečne po rokoch samostatnosti máme prezidenta na úrovni .... to snáď stojí za stlačenie spúšte.
Fotografovať ľudí je diametrálne odlišné než fotografovať zátišia, krajinky, kvietky .... kto to však neskúsil, nikdy nepochopí. Jasné, doma by som si žiadnu z tých fotografií na stenu nedala, to ale neznamená, že nemajú svoju hodnotu, práve naopak, časom ju budú mať čoraz väčšiu.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované