Hore

Dvere a okná

Dvere a okná, jednoduchý motív spadajúci do žánru architektonický detail. Fotografovať ho ale nie je také jednoduché, akoby sa mohlo zdať. A kto vôbec dvere fotografuje? Napríklad ja. Nie tie izbové, ale historické.

Kompozícia

Kolmo na rovinu - ak nefotografujete z podhľadu, mali by ste fotografovať kolmo na rovinu dverí/okna/fasády. Čo najpresnejšie. Vyhnete sa efektu padajúcich línií. Nie vždy je to možné. Väčšinou budete fotografovať z mierneho podhľadu.

Aj mierna zmena výšky, z ktorej fotografujete vplýva na to, či nafotíte vertikálne línie rovnobežne, alebo sa budú zbiehať, zároveň sledujte horizontálne línie. Buďte precízni už pri  fotení.

Odstrihnite nepotrebné - jedno zo základných kompozičných pravidiel. Čo na fotografii nemusí byť, to do nej nedávajte.

Pri komponovaní sa zamyslite nad tým, čo na fotografii má byť a čo nie. Tu som ponechal aj odkvap, aby dokreslil celkovú atmosféru miesta. Je to vlastne zátišie.

Tu som naopak odstrihol všetko a ponechal len okno, ktoré vytvára rám.

Od celku k detailu - keď vás niečo zaujme, býva to zvyčajne vtedy, keď ste od objektu ďalej. Automaticky tak máte tendenciu zachytiť celkový záber. Urobte ho a potom postupujte bližšie a hľadajte zaujímavé polodetaily a detaily.

Jedny z najkrajších bratislavských dverí.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Hanigal
2020-08-25 09:07:58
Krásny projekt. Tiež som pred rokmi sa venoval starým bránkam a motivoval si ma Karol vrátiť sa k tomu... Vďaka a dobré svetlo prajem.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované