Hore

CEWE Pohľadnica Klasik s priamym odoslaním

Aplikáciu CEWE Fotosvet, pre počítače, sme si predstavili už niekoľkokrát. Počítače sa pre ľudí postupne stávajú nezaujímavé a dávajú prednosť tabletom, niektorým stačí aj chytrý telefón. Preto je logickým krokom, ponúknuť aplikáciu CEWE Fotosvet aj majiteľom chytrých zariadení. Naviac tieto zariadenia sa čoraz viac používajú ako fotoaparáty. Prečo kopírovať fotografie do počítača (ktorý možno ani nemajú), keď môžu byť spracované priamo v chytrom zariadení?

Vzhľadom na veľkosť chytrých zariadení a spôsob ovládania, ako aj iné operačné systémy, musela byť naprogramovaná úplne nová aplikácia. Zjednodušená a s dotykovým ovládaním. Táto nútená odtučnovacia kúra jej prospela. Veľa užívateľov nevyužije všetky funkcie, ktoré im poskytuje desktopová aplikácia. Svet sa zrýchľuje. Rýchlo vytvoriť, rýchlo objednať. Papierovú fotografiu alebo pohľadnicu si môžete objednať chvíľu po zaznamenaní fotografie. Potrebujete len prístup k internetu. Objednať si môžete aj fotoknihu alebo kalendár.

Aplikáciu CEWE Fotosvet som skúšal vo verziách pre iOS (tablet iPad mini) a OS Android (smarfón LG G2). Od veľkosti displeja veľmi záleží, na koľko sa s aplikáciou bude komfortne pracovať.


Aplikáciu CEWE Fotosvet si bezplatne môžete stiahnuť z Apple Appstore alebo Google Play.CEWE je medzinárodná spoločnosť, preto máte na výber z viacerých krajín. Partnerom na Slovensku je Fotolab.Úvodná obrazovka je pre zákazníkov CEWE dobre známa z desktopového prostredia.Verzia pre iOS pracovala stabilne. Pre OS Android mi niekoľkokrát spadla, najmä keď som sa snažil niektoré funkcie použiť rýchlo. V takomto prípade sa objavil formulár pre odoslanie chybového hlásenia, ktoré pomôže programátorom s odstraňovaním bugov.


http://www.fotolab.sk/cewe-fotokniha/cewe-apps/cewe-fotosvet.html?cref=cew_newsl_x_x_x_xPohľadnica Klasik s odoslaním


Výber produktu.Aby sme aplikáciu komplexne vyskúšali, urobili sme cez ňu objednávku Pohľadnice. Pohľadnica je presne to, čo si pod týmto slovom predstavujete. Na jednej strane obrázok/obrázky, na druhej známka, adresa a text.

Návrh je jednoduchý. Vyberiete si veľkosť pohľadnice, potom šablónu obrazovej strany. Predpripravených je dostatočný počet šablón s rôznym rozvrhnutím obrázkov. Meniť môžete podklad a ďalej môžete pridávať text. Obrázky vyberáte z galérie vo vašom chytrom zariadení. Metódou “drag and drop” ich presuniete na plochu pohľadnice, kde ich môžete ešte upraviť.


Návrh pohľadnice začínam výberom šablóny.Pozadie je možné meniť za jednofarebné alebo so vzorom.Fotografie z galérie chytrého zariadenia sa do rámikov presúvajú metódou “drag and drop”.Pridanie textu.Prednú stranu mám hotovú.Potom sa prepnete na návrh opačnej strany. Vyplníte adresnú časť a potom samotný text pohľadnice. U textu môžete meniť font, veľkosť písma a jeho farbu. Milá mi prišla možnosť vložiť vlastný obrázok do “známky”.


Vypĺňanie adresy.Hotová opačná strana. Do “známky” som vložil vlastnú fotografiu.Po kontrole stačilo už pohľadnicu len objednať. Podľa CEWE trvá doručenie 5-7 pracovných dní. Tá moja bola doručená za 5 dní (z toho dva dni víkendu). Pohľadnica je vyrobená v Nemecku a doručená nemeckou poštou Deutche Post. Aj s poštovným stojí takáto pohľadnica  (10x15 cm) 2,44 €, čo je zodpovedajúca cena za takýto produkt.

Screenshoty vyššie sú z iPadu mini, teraz si ukážeme ako vyzerá aplikácia na menšom zariadení, konkrétne telefóne LG G2.


Vložená fotografia.Úprava veľkosti a polohy fotografie.Obrazové efekty.Vloženie textu.Výber fontu písma.Výber farby písma.Výber pozadia.Vypĺňanie adresy.
http://www.fotolab.sk/pohladnice/blahozelania-1ks/pohladnica-s-odoslanim.html
Ak by ste aj nemali aplikáciu nainštalovanú, môžete pohľadnicu objednať aj online zo stránok Fotolab/CEWE.

Záver

Kvalitné fotoaparáty v tabletoch a telefónoch, ako aj uprednostňovanie týchto zariadení pred počítačmi, si vynútili vývoj aplikácie CEWE Fotosvet pre chytré zariadenia. CEWE-čko mohlo požiadavku trhu ignorovať, ale neurobilo tak. A veru dobre. Transformácia rokmi osvedčeného programu pre počítače, na novú platformu sa vydarila. Dizajn a ovládanie sa príliš nelíšia. Tí, ktorí už s programom pracovali, si rýchlo zvyknú. Nutné zjednodušenie aplikácií prospelo. Veľa bežných užívateľov nevyužije všetky možnosti desktopovej aplikácie alebo pri použití niektorých funkcií napokon navrhne neestetický produkt. Menej býva niekedy viac a tak tomu je aj v tomto prípade.

Mojou hlavnou úlohou bolo otestovať produkt Pohľadnica. Jej vytvorenie je jednoduché, pritom má dostatočné možnosti úprav. Kvalita samotnej vytlačenej pohľadnice je výborná. K tomuto produktu mám jedinú výhradu. Nelogicky pôsobí, ak zrovna neposielate pohľadnicu z Nemecka, že je v hlavičke adresy uvedená Deutche Post. To je však daň za to, že sa pohľadnica vyrába v nemeckej centrále a nie v krajine, z ktorej pozdrav posielate. Možno by stačilo nápis Deutche Post zmenšiť a dať do aplikácie možnosť vybrať krajinu, ktorej názov by sa vytlačil do “známky”.

Pohľadnica od CEWE je jedno veľké plus. Je osobná a jedinečná. Sú na nej vaše fotografie. Použiť môžete aj teraz tak obľúbené “selfie”.

Potešila ma podstatne kratšia doba doručenia. Z 5-7 pracovných dní boli napokon 3.

Ako zaujímavá sa mí vidí funkcia tlače fotografie z chytrého zariadenia v prevádzke Fotolabu. Stačí sa pripojiť k WiFi a poslať fotografiu do samobslužného kiosku. Netreba fotografiu kopírovať na USB disk, alebo napaľovať na CD.

Aplikácia CEWE Fotosvet pre chytré zariadenia od nás dostáva ocenenie Tip redakcie, rovnako aj produkt Pohľadnica s odoslaním.

- reklamný článok-

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Daniel Urban
2014-06-26 15:58:49
Super. Páči sa mi že aj do známky sa dá vložiť vlastná fotografia
 
Marcel Rebro
2014-06-26 16:12:48
A mozem tu pohladnicu aj zavesit na fejsbuk? Ci lajky mi dojdu postou za 5 pracovnych dni?
 
Azimut
2014-06-26 19:00:56
2,44 za pohľadnicu ??? Teraz mi došli fotky 13x19 po 11 centov, na druhú stranu nalepím známku a môžem posielať...
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované