Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Eneloop baterky

baba0220
2012-08-07 14:27:30+02
Prosím Vás o názor. Kúpila som do blesku eneloop baterky. Nakoľko ešte mi neboli vybité baterky v blesku, použila som ich, dovtedy som dala eneloop baterky do nabíjačky GP /v predajni mi tvrdili, že táto nabíjačka je dobrá aj na eneloopky/. Poviem pravdu, nevedela som, či ich mám nabiť, či nie, tak som ich dala do nabíjačky. Po hodine bola nabíjačka extrahorúca spolu s baterkami, tak som ich vytiahla.
Žeby som ich pokazila? Alebo nemám ich nabíjať v GP nabíjačke? Ďakujem
 
Krtko fotografom
2012-08-07 14:32:09+02
Nic si nepokazila. Ak je to rychlo nabijacka, tak je to normalne. Akumulatory a aj nabijacka sa pocas nabijania znacne zohreje, hlavne, ak je nabijaci prud vysoky, co pri rychlo nabijackach byva.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-08-07 14:34:33+02
príspevok od: baba0220
Prosím Vás o názor. Kúpila som do blesku eneloop baterky. Nakoľko ešte mi neboli vybité baterky v blesku, použila som ich, dovtedy som dala eneloop baterky do nabíjačky GP /v predajni mi tvrdili, že táto nabíjačka je dobrá aj na eneloopky/. Poviem pravdu, nevedela som, či ich mám nabiť, či nie, tak som ich dala do nabíjačky. Po hodine bola nabíjačka extrahorúca spolu s baterkami, tak som ich vytiahla.
Žeby som ich pokazila? Alebo nemám ich nabíjať v GP nabíjačke? Ďakujem
je to normálne , všetky baterky sa pri nabíjaní zahrievajú, čím rýchlejšie nabíjanie tým sú horúcejšie...
 
slavmiro
2012-08-07 14:55:52+02
ak je ta nabijacka urcena na NiMH akumulatory, tak je vhodna.
 
Shooter
2012-08-07 16:53:09+02
To, že si si kúpila Eneloopy je fajn, ale odporúčam ešte jednu vec, a to rovnako zainvestovať aj do poriadnej nabíjačky. Tie čo sa bežne predávajú v obchodoch, majú nevýhodu v tom, že po vložený bateriek hneď začnú nabíjať, nabíjajú v pároch a nabíjanie ukončia ak je jedna z bateriek už nabitá. Po pár cykloch sa môže stať, že jedna/dve baterky budú mať 100% a ďalšie dve 70-80% a v blesku vydržia menej. Ideálna je nabíjačka, ktorá nabíja každú batériu samostatne a v ideálnom prípade ich ešte pred začiatkom nabíjania úplne vybije. Tak sa predĺži nie len ich výdrž ale aj životnosť.

http://www.aku-shop.sk/nabijacky-aa-aaa/nabijacka-voltcraft-ipc-1l/d2.98.VOL.1.1
 
WildSammy
2012-08-07 17:11:04+02
Eneloopy neznasaju teplo.. su konstruovane inak ako bezne baterky a vysoke teploty im skodia.. urcite si ich neposkodila, ale ak ich budes takto nabijat pravidelne, skracujes ich zivotnost.. odporucam pre Eneloopy inu nabijacku, ktora ich nebude natolko zahrievat.. ja mam dobre skusenosti s mikroprocesorovymi Panasonic nabijackami s tepelnou ochranou.
 
baba0220
2012-08-07 17:29:15+02
Ďakujem pekne! No ja som hneď vtedy chcela kúpiť druhú nabíjačku, len mi tam tvrdili, že táto bude dobrá. Ďakujem za rady! Idem objednávať.
 
Kaiman81
2012-08-07 17:36:31+02
príspevok od: Shooter
To, že si si kúpila Eneloopy je fajn, ale odporúčam ešte jednu vec, a to rovnako zainvestovať aj do poriadnej nabíjačky. Tie čo sa bežne predávajú v obchodoch, majú nevýhodu v tom, že po vložený bateriek hneď začnú nabíjať, nabíjajú v pároch a nabíjanie ukončia ak je jedna z bateriek už nabitá. Po pár cykloch sa môže stať, že jedna/dve baterky budú mať 100% a ďalšie dve 70-80% a v blesku vydržia menej. Ideálna je nabíjačka, ktorá nabíja každú batériu samostatne a v ideálnom prípade ich ešte pred začiatkom nabíjania úplne vybije. Tak sa predĺži nie len ich výdrž ale aj životnosť.

http://www.aku-shop.sk/nabijacky-aa-aaa/nabijacka-voltcraft-ipc-1l/d2.98.VOL.1.1
pred začiatkom nabíjania úplne vybije... v tomto pravdu nemáš, úplne vybitie batérie ma za následok jej zničenie, batérie sa pred nabíjaním vybijú na 0,9 až 0,8V a potom začína ich nabíjanie, v ostatnom máš pravdu. osobne používam origo Eneloop nabíjačku, je úplne v pohode a pracuje ako má.
 
Kaiman81
2012-08-07 17:39:08+02
príspevok od: baba0220
Ďakujem pekne! No ja som hneď vtedy chcela kúpiť druhú nabíjačku, len mi tam tvrdili, že táto bude dobrá. Ďakujem za rady! Idem objednávať.
Obchodníkom never, veľakrát vedia o tom čo predávajú velké prd... rýchlo nabíjačka je to najhoršie čo existuje a ak ti niekto v predajní bude tvrdiť opak tak sa sním ani nebav...
 
Kaiman81
2012-08-07 17:41:25+02
Ideálne je batérie nabíjať jednou desatinou ich kapacity. u Eneloopu je to teda prúdom 0,2A
 
wlad
2012-08-07 17:52:01+02
príspevok od: Shooter
To, že si si kúpila Eneloopy je fajn, ale odporúčam ešte jednu vec, a to rovnako zainvestovať aj do poriadnej nabíjačky. Tie čo sa bežne predávajú v obchodoch, majú nevýhodu v tom, že po vložený bateriek hneď začnú nabíjať, nabíjajú v pároch a nabíjanie ukončia ak je jedna z bateriek už nabitá. Po pár cykloch sa môže stať, že jedna/dve baterky budú mať 100% a ďalšie dve 70-80% a v blesku vydržia menej. Ideálna je nabíjačka, ktorá nabíja každú batériu samostatne a v ideálnom prípade ich ešte pred začiatkom nabíjania úplne vybije. Tak sa predĺži nie len ich výdrž ale aj životnosť.

http://www.aku-shop.sk/nabijacky-aa-aaa/nabijacka-voltcraft-ipc-1l/d2.98.VOL.1.1
no zrovna IPC-1L sa s eneloopmi moc nema v laske - nefunguje detekcia delta, takze nabijacka nabija baterky donemoty a nikdy neukonci cyklus.
Mam asi 5-6 4ks sad bateriek a este sa mi nestalo ze by nabijacka pri nabijani ukoncila nabijaci cyklus pri vsetkych 4 kusoch. Vzdy jednu alebo dve baterky nabija donekonecna (pri 3000mAh som to vypol - baterky su 1900mAh)

Takze IPC-1L je v skrini, a pouzivam nabijacku MQR06 ktora takisto nabija kazdy clanok samostatne a narozdiel od IPC-1L vie aj ukoncit nabijaci cyklus.

http://www.eneloop.info/products/chargers/sets-with-mqr06.html
 
mipro
2012-08-07 18:14:56+02
Ako spominal WLAD jedine MQR06... k eneloopom je to to prave orechove
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-08-07 18:30:25+02
príspevok od: Kaiman81
Obchodníkom never, veľakrát vedia o tom čo predávajú velké prd... rýchlo nabíjačka je to najhoršie čo existuje a ak ti niekto v predajní bude tvrdiť opak tak sa sním ani nebav...
pravda pravda
 
Juraj-BN
2012-08-07 20:07:27+02
príspevok od: Shooter
To, že si si kúpila Eneloopy je fajn, ale odporúčam ešte jednu vec, a to rovnako zainvestovať aj do poriadnej nabíjačky. Tie čo sa bežne predávajú v obchodoch, majú nevýhodu v tom, že po vložený bateriek hneď začnú nabíjať, nabíjajú v pároch a nabíjanie ukončia ak je jedna z bateriek už nabitá. Po pár cykloch sa môže stať, že jedna/dve baterky budú mať 100% a ďalšie dve 70-80% a v blesku vydržia menej. Ideálna je nabíjačka, ktorá nabíja každú batériu samostatne a v ideálnom prípade ich ešte pred začiatkom nabíjania úplne vybije. Tak sa predĺži nie len ich výdrž ale aj životnosť.

http://www.aku-shop.sk/nabijacky-aa-aaa/nabijacka-voltcraft-ipc-1l/d2.98.VOL.1.1
Suhlas, mam je a je super, ostatne skončili v krabici.
 
Juraj-BN
2012-08-07 20:09:30+02
príspevok od: wlad
no zrovna IPC-1L sa s eneloopmi moc nema v laske - nefunguje detekcia delta, takze nabijacka nabija baterky donemoty a nikdy neukonci cyklus.
Mam asi 5-6 4ks sad bateriek a este sa mi nestalo ze by nabijacka pri nabijani ukoncila nabijaci cyklus pri vsetkych 4 kusoch. Vzdy jednu alebo dve baterky nabija donekonecna (pri 3000mAh som to vypol - baterky su 1900mAh)

Takze IPC-1L je v skrini, a pouzivam nabijacku MQR06 ktora takisto nabija kazdy clanok samostatne a narozdiel od IPC-1L vie aj ukoncit nabijaci cyklus.

http://www.eneloop.info/products/chargers/sets-with-mqr06.html
Mam opačnu skúsenosť, ešte sa mi nestalo, ze by nabijacka neukoncila cyklus, či som nabijal 1, 2 alebo 4 súčasne.
 
neXor
2012-08-07 20:29:32+02
Odporúčam origoš Eneloop nabíjačku, ja som ju kúpil so sadou 4ks batérií. Originál je originál.
 
denySK
2012-08-07 20:42:58+02
príspevok od: Kaiman81
Obchodníkom never, veľakrát vedia o tom čo predávajú velké prd... rýchlo nabíjačka je to najhoršie čo existuje a ak ti niekto v predajní bude tvrdiť opak tak sa sním ani nebav...
no lebo nabijat baterky obycajnou nabijackou 14hodin je luxus rok a pol nabijam GP recyko AA originalnou rychlobabijackou rovnakej znacky a nemam s nimi ziaden problem.
 
samo
2012-08-07 20:49:16+02
príspevok od: wlad
no zrovna IPC-1L sa s eneloopmi moc nema v laske - nefunguje detekcia delta, takze nabijacka nabija baterky donemoty a nikdy neukonci cyklus.
Mam asi 5-6 4ks sad bateriek a este sa mi nestalo ze by nabijacka pri nabijani ukoncila nabijaci cyklus pri vsetkych 4 kusoch. Vzdy jednu alebo dve baterky nabija donekonecna (pri 3000mAh som to vypol - baterky su 1900mAh)

Takze IPC-1L je v skrini, a pouzivam nabijacku MQR06 ktora takisto nabija kazdy clanok samostatne a narozdiel od IPC-1L vie aj ukoncit nabijaci cyklus.

http://www.eneloop.info/products/chargers/sets-with-mqr06.html
Neviem, ci sa IPC-1L nejako lisi od IPC-1 okrem farby, ale uz roky pouzivam druhu menovanu s niekolkymi sadami Eneloopov AA a AAA, a nabijanie konci vzdy hlasenim Full a naslednym normalnym prepnutim na udrziavacie nabijanie.
 
valec86
2012-08-07 21:07:08+02
pouzivam uz asi 5 rok sady eneloop ,nabijam to v nabijacke MQR06 a uplna spokojnost. tie nove cierno fialove mi pripadaju este silnejsie ako biele eneloopy, cize velka spokojnost
 
Kaiman81
2012-08-07 21:21:32+02
príspevok od: denySK
no lebo nabijat baterky obycajnou nabijackou 14hodin je luxus rok a pol nabijam GP recyko AA originalnou rychlobabijackou rovnakej znacky a nemam s nimi ziaden problem.
GP je sr.... porovnaj si to koľko vydrží eneloop ak ju nabiješ tak ako sa má a GP... ver že rozdiel je priepastný v prospech Eneloop
neriešim ako dlho sa nabíjajú, v 580EX II pri intenzívnom fotení celodennom spotrebujem tak 2 sady a keby niečo mám sád 6...
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()