Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Radiove odpalovanie

Scooter
Scooter 2009-02-04 21:25:22+01
Vie niekto zohnat radiove odpalovanie na canon do 90 eur? Daco co by aj slo....
 
duroslav
2009-02-07 12:21:52+01
príspevok od:
:D ale sak s PW to ide ked si nastavis napr 500 tak to odpali normalne ako ma vsetko osvetlene
Odpáliť to síce odpáli, ale boli by problémy o ktorých si písal, t.j. že by bolo vidno osvetlenú bleskom iba časť snímku.
Však aj k manuáli k blesku píšu, že na ňom funguje hispeed sync len s telami, ktoré podporujú CLS či už nasadené na tele alebo diaľkovo.
Problém je v tom, že rádiové odpaľovače prenášajú iba jeden signál na odpaľovanie, ale CLS tých informácií prenáša podstatne viac.
 
2009-02-07 12:25:17+01
achhh vsak pisem ze s PW to funguje takze neni ocom .. nebude to v blesku ale v tom odpalovaci
 
2009-02-07 12:25:31+01
a s PW je fotka normalne cela krasne osvetlena nie len do polky napr
 
duroslav
2009-02-07 12:27:04+01
príspevok od:
a s PW je fotka normalne cela krasne osvetlena nie len do polky napr
S akým telom?
 
2009-02-07 12:29:36+01
c450 , toto si pozri http://farm1.static.flickr.com/216/490114100_74a83827f1.jpg?v=0
a blesk je vivitar 285hv takze tak :) konecne pochopis dufam :DD
 
2009-02-07 12:44:51+01
ale hej mas pravdu http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1025&message=29058285

ale men to nejde tak neviem kde je chyba
 
duroslav
2009-02-07 12:45:00+01
je k tomu niekde nejaký popis čo a akým spôsobom je tam nakonfigurované
 
2009-02-07 12:52:56+01
nie nacop opis zapojis a ide sak co na tom chces nastavovat jedine ak tak kanal
inak tu som nasiel to co hovorim
http://photography-on-the.net/forum/attachment.php?attachmentid=229473&d=1198184418

 
duroslav
2009-02-07 13:04:57+01
Takže už je to jasné. Žiadna senzácia sa nekoná.
Kúp si Canon 1DS a bude ti to fungovať tiež. Fór je v tom, že 1Ds sa sama o sebe vie synchronizovať na tak krátke časy. Pri krátkych časoch závierky používa kombináciu mechanickej a elektronickej závierky, to znamená že závierka ostane celá otvorená 1/500 sekundy aj pri nastavení kratšieho expozičného času.
 
2009-02-07 13:06:09+01
hah super :D kupi PW a je to vyriesene
 
2009-02-07 13:06:35+01
takto nas obmedzuju:D
 
Scooter
2009-02-09 19:39:32+01
Dneska objednany cactus odpalovac z ameriky :) Dam vediet ci to z tamat doslo cele a za kolko tyzdnov/mesiacov sa to tu dopravilo :)
Sam som zvedavy
 
Scooter
2009-02-09 19:40:50+01
Dneska som zaplail obiednavku toho cactusu...Som zvedavy ci pride cely a za kolko dni/ mesiacov sa sem dopravy :) O vysledku budem informovat :)
 
Scooter
2009-02-09 19:41:35+01
Ups :D dako som si nevsimol ze som mal 1. stranu zobrazenu, reku ze asi to nepreslo ;D Pardoon
 
Scooter
2009-02-20 16:40:22+01
Dnes mi prislo spominane opdpalovanie cactus z ameriky zo stranky www.gadgetinfinity.com . Doprava trvala presne 11 dni, doslo to cele, neposkodene. Cize moja skusenost so spominanym obchodom je VYBORNA.
 
MiroH
2009-02-20 18:18:15+01
príspevok od: Scooter
Dnes mi prislo spominane opdpalovanie cactus z ameriky zo stranky www.gadgetinfinity.com . Doprava trvala presne 11 dni, doslo to cele, neposkodene. Cize moja skusenost so spominanym obchodom je VYBORNA.
ak je to z Ameriky, tak to bolo treba preclit, ako si to poriesil ? Alebo to urobil kurier ?
 
Scooter
2009-02-20 18:20:12+01
príspevok od: MiroH
ak je to z Ameriky, tak to bolo treba preclit, ako si to poriesil ? Alebo to urobil kurier ?
Ja som vobec nic neriesil. Ja som len poslal obiednavku a mne to prislo. Ono na obalke bola peciatka ze to je z Honkongu, tak neviem no skade to doslo, ale obiednaval som to cez americky net.
 
winky
2009-03-03 22:00:26+01
4scooter:
Zdravim no celkom ok kupa, len ja som asi rok dozadu bol fotit jednu sutaz v cechach a tam bolo viac fotografov, no a stale som odpaloval tieto gadzet infinity jednemu chalanovi. Myslim ze mal presne tieto cactus. Pisu ze ma 4 kanale, ale nech sme skusali akokolvek tak stele som mu to odpaloval a nakoniec sme zistili ze nielen ja ale este jeden dalsi chalan. Ja mam set Bowens Pulsar a aj on to mal a sme presli cez vsetky mozne kanale aj studiove a stale sme mu to palili, tak neviem len tak ze aby si vedel ze mozno ak sa stretnes s niekym inym na placi tak aby nedoslo k dorozumeniu. Ale stale lepsie ako odpalovat opticky, ja som tam bol s dvoma bleskami jeden radio druhy opticky a ten zase mne vsetci odpalovali takze sranda... ok tak zatial a good luck s tymi odpalovacmi je to sranda!!!
p.s:niekto tu spominal vivitar 285 blesk sa mi zda, neviete kde by sa dal u nas na slovensku zohnat popripade niekde inde za rozumnu cenu? dakujem pekne zatial.
 
duroslav
2009-03-03 22:17:12+01
ten vivitar zoženieš najskôr tak cez ebay
 
winky
2009-03-03 22:23:29+01
príspevok od: duroslav
ten vivitar zoženieš najskôr tak cez ebay
zdravim, dik za respond no pozeral som cez ten ebay uz viac krat, nooo neviem niesom si isty tym ebayom ja... Problem je v tom ze chcem nieco fakt silne, lebo ja mam len sigma 500 dg super a potom od kamosa si poziciavam Nikon SB-800 na radio, je to celkom v pohode setup ale chcel by som si kupit teda nieco aby som to nemusel stale poziciavat a chcelo by to nieco silne za malo penazi... Este som pozeral aj Nikon sb-80DX ale naviem no... Diki moc za pomoc aj tak.
 
Strana 3 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()