Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

servis prolaika

rasty
rasty 2009-09-16 10:00:09+02
chcem sa opytat aky mate vy s nimi skusenosti, lebo mna tak nastvali... mal som tam svij canon v zarucnej oprave, oprava prebehla rychlo a fotacik fungoval, lenze po par fotkach som zistil ze mi dali snimac nenormalne zapraseny, a prach dokonca aj v hladaciku resp. na matnici asi, lebo v hladaciku vidim cierne bodky. fotak skoro novy a ziadny prach som tam predtym urcite nemal. Ked dam auto do servisu tak tiez mi ho nevratia so zaspinenim interierom. Teraz hladam kde to dat vycistit a zistil som ze asi jedine to zas k nim poslat. Alebo dajte tip kde na vychode sa to da vycistit, ale sa mam sam do toho pustat?
 
jrfoto
2009-11-25 23:09:02+01
príspevok od: Hard12
viem ze to na fotke nieje vidiet ale ak pocitam tak pocitam tak urcite sa prach dostane skorej aj na senzor fotoaparatu ked bude spina na zrkadle a matnici atd ale kezdemu ako je lepsie ja by som sa hanbil keby niekomu ukazujem fotky na fotoaparate a display mam zajebabrany
ja mam displaye zodrate a co teraz, mam sa hanbit za to ze nevyzera ako z bavlnky, dolezite su tie fotky a nie ci je niekde na fotaku prach alebo skrabanec,sa mam hanbit za to ze mam poskrabany display?, si smiesny:) aspon ja to tak beriem a pre mna su to malichrnosti, ved technika aj tak zostarne,ale fotky koly ktorym to robim zostanu
 
attila.farkas
2009-11-26 02:12:38+01
príspevok od: bear
Ak sa fotak vratil zaspineny, skusil by som reklamovat servisny zasah. Ak je to reklamovane ihned, nepredpokladam, ze by to mal byt problem. Ak by sa zrusilo servisne zastupenie v prolaike, kto by robil servis? Dopadli by sme ako Nikon a museli koli servisu posielat techniku do Viedne, alebo Prahy.
mozno by to bolo aj lepsie, aspon by sme vedeli, ze ak uz posielame aparat do servisu, tak nie preto aby ho este lepsie zadr... ale aby ho opravili, pripadne vycistili...

Daval som v prolaike cistit snimac minuly rok, lebo som bol na slovensku a svoju bezprasnu komoru som si lietadlom nedotiahol... mal som ist do hor a tak reku na pockanie... a reku ze ked uz sa mi tam budu rypat, tak poprosim precistit celu sachtu, zrkadlo a matnicu ... 1500 sk tešík prosím... a ked som si fotak vyzdvihol, tak som myslel ze ma roztrhne... na matnici som mal namiesto 2 prachovych zrniek spred zasahu nejake vlakna, akoby ju drhli rukavom bačovho baranieho kozucha a ked som doma spravil testovacie foto, tak som chvilu rozmyslal ci ten servisman zral nad mojim cipom horalku alebo tatranku...

zaniesol som to naspat a samozrejme strasne prekvapeni mi to vzali na napravu... ked mi vracali fotak, povedali len ´lepsie to uz nebude... nakoniec bo cip ´cisty´ ako ked si ho ja ofukam balonikom a vlakna na matnici zostali...

takze odvtedy slovensky autorizovany servis canonu u mna neexistuje ... o tom asi tolko :)
 
mllpo
2009-11-26 02:36:43+01
No otazka znela ake mame skusenosti. Ja som tam daval cistit kolegov Canon (poziadal ma o to, kedze byvam v BA). A musim povedat, ze maximalna spokojnost.
Myslim, ze je to vzdy na konkretnom cloveku.
Je zaujimave, ze sa vzdy snazime presvedcit ze za hranicami je vsetko automaticky v 100% poriadku. Ale nezabudajme, ze hned za hranicami casto aj v sluzbach pracuju nasinci. Preco teda ked vieme podavat 100% sluzby v zahranici, nerobime to aj doma...? Tolko len moj nazor.
 
2009-11-26 07:48:51+01
no k tej matnici, osobne si myslim, ze ak ju nedas vymenit, vycistit si das komoru chip zrkadlo, ale matnicu treba vymenit, ja mam len c400D, dal som ju tam pred rokom vymenit a spokojny, kedze fotim prirodu a menim skla vonku na luke a pod. o chvilu opaet zasvinena, ale ani to uz neriesim, podstatny je obraz na chipe a nie na matnici, nech si je chlpata :))
 
Hard12
2009-11-26 07:49:30+01
príspevok od: jrfoto
ja mam displaye zodrate a co teraz, mam sa hanbit za to ze nevyzera ako z bavlnky, dolezite su tie fotky a nie ci je niekde na fotaku prach alebo skrabanec,sa mam hanbit za to ze mam poskrabany display?, si smiesny:) aspon ja to tak beriem a pre mna su to malichrnosti, ved technika aj tak zostarne,ale fotky koly ktorym to robim zostanu
Noo pras pravdu ale to ty si tu zacal ze si nevazim moj fotak a pritom sa knemu spravam mozno ovela peclivejsie ako ty len stou matnicou som to prehnal ale nehajme to tak
 
duroslav
2009-11-26 09:06:33+01
Aký prach na matnici to tu vlastne riešite?
 
Horal
2009-11-26 10:31:11+01
príspevok od: duroslav
Aký prach na matnici to tu vlastne riešite?
Silno mi to pirpomína kamarátov Pentacon Six po šiestich dňoch v jaskyni (roky sedemdesiate minulého storočia), bohužial z toho nemám fotografický záznam.
 
rasto
2009-11-26 13:09:13+01
ked si to preberal tak ti neukazali vystupne fotky?
 
djpali
2009-11-26 13:44:06+01
teba vizualne poznam, ty si to nebol u koho som to reklamoval, ale ten clovek mi hovoril ze to nemoze reklamovat. Ber to takto, kupis si napriklad objektiv, prineses ho na 2 polovice a pokusis sa vysvetlit ze sa to stalo prirodzene. Nemyslim ze to je v ramci beznych ujm na tovare. Kazdopadne ten najvacsi gorillapod je nepodarok, jeho klby stvrdnu, neviem ci je tam nejake mazivo, ale postupne tvrdnu a tahsie sa ohybaju, vysledne je s tym taky problem, ze stravis vyrovnanim do roviny vsetkych 3 noh aj 10 minut. DObra zabavka pri filme. Akonahle sa dostavi to stvrdnute stadium, tak uz je riziko ze vyleti gulicka z toho klbu, alebo sa odlomi noha. Myslim ze dobre su len tie male modely, kde neni taka trecia plocha atd.
 
Sandal
2009-11-26 16:07:09+01
príspevok od: Hard12
viem ze to na fotke nieje vidiet ale ak pocitam tak pocitam tak urcite sa prach dostane skorej aj na senzor fotoaparatu ked bude spina na zrkadle a matnici atd ale kezdemu ako je lepsie ja by som sa hanbil keby niekomu ukazujem fotky na fotoaparate a display mam zajebabrany
Ja príliš nemám potrebu ukazovať fotky rovno z foťáku a ak sa tak stane,tak by som nemal nič hanby ak by bol ufúľaný.
 
attila.farkas
2009-11-26 21:15:50+01
príspevok od: rasto
ked si to preberal tak ti neukazali vystupne fotky?
nie. vystupne fotky som si robil sam a zavesil som ich na web, aby si ich z obchodu mohli pozriet... robil som si tiez fotky pred zasahom...
 
attila.farkas
2009-11-26 21:16:44+01
príspevok od:
no k tej matnici, osobne si myslim, ze ak ju nedas vymenit, vycistit si das komoru chip zrkadlo, ale matnicu treba vymenit, ja mam len c400D, dal som ju tam pred rokom vymenit a spokojny, kedze fotim prirodu a menim skla vonku na luke a pod. o chvilu opaet zasvinena, ale ani to uz neriesim, podstatny je obraz na chipe a nie na matnici, nech si je chlpata :))
no ked sa Ti paci, tak nech sa Ti paci :) ja by som za 1500 sk ocakaval aspon upozornenie vopred, ze sa to cistit neoplati, skor vymenit ;)
 
2009-11-27 07:28:22+01
príspevok od: attila.farkas
no ked sa Ti paci, tak nech sa Ti paci :) ja by som za 1500 sk ocakaval aspon upozornenie vopred, ze sa to cistit neoplati, skor vymenit ;)
standartnu matnicu na c400d som tam menil za 302,- SKK (102,- matnica a 200,- robota)
 
tomáš.slávik
2017-11-22 11:35:50+01
zdravím všetkých
a teraz môj aktuálny problém s Prolaikou

Dňa 2.11.2017 som do Prolaiky odniesol môj objektív (Canon 70-200mm f2.8 IS USM II)
Problém: sporadicky nefunguje MF
Pýtal som sa ich, že či to vedia odrobiť na mieste alebo či to budú posielať preč. Vraj to opravia na mieste a do dvoch týždňov.

16.11.2017 mi poslali vyjadrenie že AWH Praha objektív nevie opraviť na záruku a vraj ceny opravy by bola 1075€, nakoľko ten objektív došiel bez skrutiek a totálne rozcentrovaný a vraj ani AF na ňom nefunguje. Poslal som im moje fotky, ktoré som s ním tesne pred odnesením do Prolaiky odniesol. Odpoved z AWH?

Dobrý den pane Sláviku,

myslím že vše podstatné bylo řečeno, tedy snad již naposledy… objektiv se k nám dostal ve stavu kdy s ním nebylo možné fotografovat, ani na AF, nekreslil, byl totálně rozcentrován. Prohlédl jsem zaslané snímky, s objektivem v tom stavu ve kterém k nám přišel by takové snímky v žádném případě nešlo pořídit. Teprve po tomto zjištění provedeném na projektoru v rámci vstupní prohlídky by objektiv rozkrytován a zjištěn neodborný zásah při kterém byl rozebírán a špatně složen.

AWH cenu opravy vyčíslilo na 20.000kč. 20.000kč je 1075€ co mi povedali z Prolaiky? Jasné že nie!!!

A čo teraz? Objektív je v záruke, na preberacom protokole je napísané, že sporadicky nefunguje MF
objektív mi príde nefunkčný, nepoužitelný
 
blahoslav J B Art
2017-11-22 11:58:38+01
príspevok od: tomáš.slávik
zdravím všetkých
a teraz môj aktuálny problém s Prolaikou

Dňa 2.11.2017 som do Prolaiky odniesol môj objektív (Canon 70-200mm f2.8 IS USM II)
Problém: sporadicky nefunguje MF
Pýtal som sa ich, že či to vedia odrobiť na mieste alebo či to budú posielať preč. Vraj to opravia na mieste a do dvoch týždňov.

16.11.2017 mi poslali vyjadrenie že AWH Praha objektív nevie opraviť na záruku a vraj ceny opravy by bola 1075€, nakoľko ten objektív došiel bez skrutiek a totálne rozcentrovaný a vraj ani AF na ňom nefunguje. Poslal som im moje fotky, ktoré som s ním tesne pred odnesením do Prolaiky odniesol. Odpoved z AWH?

Dobrý den pane Sláviku,

myslím že vše podstatné bylo řečeno, tedy snad již naposledy… objektiv se k nám dostal ve stavu kdy s ním nebylo možné fotografovat, ani na AF, nekreslil, byl totálně rozcentrován. Prohlédl jsem zaslané snímky, s objektivem v tom stavu ve kterém k nám přišel by takové snímky v žádném případě nešlo pořídit. Teprve po tomto zjištění provedeném na projektoru v rámci vstupní prohlídky by objektiv rozkrytován a zjištěn neodborný zásah při kterém byl rozebírán a špatně složen.

AWH cenu opravy vyčíslilo na 20.000kč. 20.000kč je 1075€ co mi povedali z Prolaiky? Jasné že nie!!!

A čo teraz? Objektív je v záruke, na preberacom protokole je napísané, že sporadicky nefunguje MF
objektív mi príde nefunkčný, nepoužitelný
Co teraz? ... pockaj do 30 dni a potom ziadaj vratenie penazi ... kedze objektiv, ktory je v zaruke, nevedia opravit
 
tomáš.slávik
2017-11-22 12:15:15+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Co teraz? ... pockaj do 30 dni a potom ziadaj vratenie penazi ... kedze objektiv, ktory je v zaruke, nevedia opravit
opraviť ho vedia, ale za lowe. Prolaika chce 1075€ ale, v AWH mi povedali, že to je 20.000kč. o cca 300€ menej než chce Prolaika.
 
blahoslav J B Art
2017-11-22 12:22:10+01
príspevok od: tomáš.slávik
opraviť ho vedia, ale za lowe. Prolaika chce 1075€ ale, v AWH mi povedali, že to je 20.000kč. o cca 300€ menej než chce Prolaika.
a objektiv je este v zaruke? z toho textu mi to nie je jasne
 
tomáš.slávik
2017-11-22 12:26:47+01
príspevok od: blahoslav J B Art
a objektiv je este v zaruke? z toho textu mi to nie je jasne
ano, je v záruke. keby aj v záruke nebol, odovzdaný bol ako plne funkčný, dokonca som im ako do AWH a aj do Prolaiky poslal fotky, ktoré som s ním tesne pred odovzdním robil. AWH komunikuje so mnou úplne perfektne, ale, z Prolaiky mi už od včera nevedia odpísať na mail. keby som vedel, tak sa na to vykašlem, aj tak MF nepoužívam, lenže teraz ho už nepoužijem vôbec, lebo nejde ani AF
 
fatality
2017-11-22 12:39:37+01
príspevok od: tomáš.slávik
zdravím všetkých
a teraz môj aktuálny problém s Prolaikou

Dňa 2.11.2017 som do Prolaiky odniesol môj objektív (Canon 70-200mm f2.8 IS USM II)
Problém: sporadicky nefunguje MF
Pýtal som sa ich, že či to vedia odrobiť na mieste alebo či to budú posielať preč. Vraj to opravia na mieste a do dvoch týždňov.

16.11.2017 mi poslali vyjadrenie že AWH Praha objektív nevie opraviť na záruku a vraj ceny opravy by bola 1075€, nakoľko ten objektív došiel bez skrutiek a totálne rozcentrovaný a vraj ani AF na ňom nefunguje. Poslal som im moje fotky, ktoré som s ním tesne pred odnesením do Prolaiky odniesol. Odpoved z AWH?

Dobrý den pane Sláviku,

myslím že vše podstatné bylo řečeno, tedy snad již naposledy… objektiv se k nám dostal ve stavu kdy s ním nebylo možné fotografovat, ani na AF, nekreslil, byl totálně rozcentrován. Prohlédl jsem zaslané snímky, s objektivem v tom stavu ve kterém k nám přišel by takové snímky v žádném případě nešlo pořídit. Teprve po tomto zjištění provedeném na projektoru v rámci vstupní prohlídky by objektiv rozkrytován a zjištěn neodborný zásah při kterém byl rozebírán a špatně složen.

AWH cenu opravy vyčíslilo na 20.000kč. 20.000kč je 1075€ co mi povedali z Prolaiky? Jasné že nie!!!

A čo teraz? Objektív je v záruke, na preberacom protokole je napísané, že sporadicky nefunguje MF
objektív mi príde nefunkčný, nepoužitelný
uff..😮
 
tom-o
2017-11-22 12:47:05+01
príspevok od: tomáš.slávik
ano, je v záruke. keby aj v záruke nebol, odovzdaný bol ako plne funkčný, dokonca som im ako do AWH a aj do Prolaiky poslal fotky, ktoré som s ním tesne pred odovzdním robil. AWH komunikuje so mnou úplne perfektne, ale, z Prolaiky mi už od včera nevedia odpísať na mail. keby som vedel, tak sa na to vykašlem, aj tak MF nepoužívam, lenže teraz ho už nepoužijem vôbec, lebo nejde ani AF
Pri tak drahej oprave a ich jednani, pricom z toho co pises vyplyva, ze objektiv uplne pokazili, by som mozno navrhol kontaktovat nejakeho pravnika a po jeho vyjadreni ich kontaktovat s ich moznostami
 
Strana 4 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()