Nechcem provokovať ale potrebujem seriózne poradiť. Predala som svoju výbavu Olympus E-3 a pár objektívov a chcem začať fotiť viac menej profi. Neviem sa však rozhodnúť či ísť do Canonu alebo do Nikonu. Otec mi doložil peniažteky a môžem do toho investovaž asi 5000 EUR.a čo teraz? Nechcem ľutovať a po roku meniť značku. Bola som už na prezentáciách Canonu 7D aj Nikonu D300s a D3s. Ale rozhodnúť sa aj tak neviem. Objektívy asi 24-70 a 70-200 od oboch plus ešte nejaké pevné. Ďakujem za rady a skúsenosti
Neboj, Lea, s tou váhou Ťa len strašia :-))) Teším sa s Tebou na tú techniku a teším sa na tie sľúbené prvé fotky :-))) Prajem Ti príjemného Silvestra a dobré svetlo v budúcom roku.
ďakujem že si sa ma zastal, keby ma nepodporil otec (samozrejme že to nechcel zadarmo a tak som sľúbila že budem poctivo fotiť všetkyrodinné udalosti) tak neviem, neviem . s mojími úsporami by som toho moc nezvládla hoci brigáda v anglicku mi fakt hodne pomohla lenže objektívy by som si už nemohla dovoliť. viem že za pár sto ečiek toho moc nekúpim a veľmi túžim fotiť.5 rokov s kompaktami a Olympusom (čeť jeho pamiatke) mi stačilo a rada by som sa v budúcnu venovala módnej fotografii, športu a architektúre. dokonca už mám sľúbenú prvú malú zakázku tak sa teším. teraz už budem zarábať sama a za peniažteky si dokúpim postupne čo mi ešte bude treba.
zda sa mi dost divne, ze c IV je ako predprodukcna vzorka a po niekolkych mesiacoch stale nieco dorabaju. Zda sa mi to neseriozne, naco s nim vychadzdali na svetlo ked este nemaju final?
POdla mna maju velke problemy s tou konfiguraciou a nevedia to este stale zladit a stale su s nim problemy.
Myslim si ze canonu to nesluzi k doverihodnosti a mozem ja ospevovat strasnu supu ked je v nedohladne..
aj Nikon má predprodukčné vzorky, na tom nieje nič divné. Problém bude aj vo výrobe, kapacity ani zďaleka nestíhajú spĺňať dopyt po tomto prístroji.
aj Nikon má predprodukčné vzorky, na tom nieje nič divné. Problém bude aj vo výrobe, kapacity ani zďaleka nestíhajú spĺňať dopyt po tomto prístroji.
bola som v Prahe kde sa dal tento pristroj pozriet. keďže nie som v tom zbehnutá a porovnávam len na oko tak nikon D3s mi sadol do ručičiek lepšie aj napriek trochu vacsej váhe. Ťažké rozhodovanie pri výbere.
este rozumej, ze ked to urobi nikon, olympus, pentax a uz ma navnadi na nieco taketo a potom to takto bude natahovat, tak budem pekne nas..ty..
Nechcem rypat do toho az tak velmi, ale nepaci sa mi takyto pristup, nie je to korektne..
To chcem vidiet tych predajcov ako vysvetluju ludom zo zoznamu ze ´este nie je..´ a chcem vidiet seba keby som nan tak tuzobne cakal ako by som frflal..
ale mi sme vedeli kedy príde, od začiatku hovoríme že január - február takže ľudia v poradovníku vedia o tom. Sme seriózni a nedávame ho do predaja ako daktoré eshopi a zamlčujeme že ho nieje zatiaľ možné kúpiť. Len som zvedavý ako ho budú predávať keď najskôr budú vybavený ľudia z poradovníkov ;-)))
ďakujem že si sa ma zastal, keby ma nepodporil otec (samozrejme že to nechcel zadarmo a tak som sľúbila že budem poctivo fotiť všetkyrodinné udalosti) tak neviem, neviem . s mojími úsporami by som toho moc nezvládla hoci brigáda v anglicku mi fakt hodne pomohla lenže objektívy by som si už nemohla dovoliť. viem že za pár sto ečiek toho moc nekúpim a veľmi túžim fotiť.5 rokov s kompaktami a Olympusom (čeť jeho pamiatke) mi stačilo a rada by som sa v budúcnu venovala módnej fotografii, športu a architektúre. dokonca už mám sľúbenú prvú malú zakázku tak sa teším. teraz už budem zarábať sama a za peniažteky si dokúpim postupne čo mi ešte bude treba.
len sa tu objavuje 1 254 865 prípadov, keď ľudia chcú najnáročnejšie disciplíny (wild, halové športy, extrém športy) fotiť s excelentnými výsledkami s plánovanou výbavou v cene povedzme slabšieho externého blesku...ty si investovala, keď prídu aj skúsenosti určite budeš dosahovať výsledky, za čo sa už dajú vypýtať nejaké peniaze...len veľa dobrodruhov si myslí že ked si kúpia low end so seťákom tak už z toho budú kopy €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
ale mi sme vedeli kedy príde, od začiatku hovoríme že január - február takže ľudia v poradovníku vedia o tom. Sme seriózni a nedávame ho do predaja ako daktoré eshopi a zamlčujeme že ho nieje zatiaľ možné kúpiť. Len som zvedavý ako ho budú predávať keď najskôr budú vybavený ľudia z poradovníkov ;-)))
nezabudni ze ja som prvy a protekcny - hihi
inac v USA sa predava uz relane, asi canon dal prvu varku urychlene na najlukrativnejsi trh a teraz ide do EU, v Japonsku vraj uz tiez je, asi naozaj problemy s kapacitou
to vsetko je len moj nazor a ked to urobi nikon budem sakra nanho nasrdeny..
V tom je trosku rozdiel, vy canonisti im to schvalujete.. ja kludne zkritizujem i svoju znacku.
Apropo grip na mojom je ok, a AF co palo kritizoval na mojej 50 je trosku ina kapitola. On mal nastavene ostrenie s automatickym vyberom bodov ja central. Takze ked on nechytil sneh lebo bol malo kontrastny tak si iny zaostrovaci bod zobral kontrastnejsie miesto. Ale ked som si zobral jeho 50D a zmenil na stredovy bod a zameral na inkriminovane miesta kde sa nechytala moja 50mm tak canon nebol na tom lepsie, obaja sme mali problem. :/
len zabúdaš že môj nakoniec zameral a tvoj vôbec ;-)
bola som v Prahe kde sa dal tento pristroj pozriet. keďže nie som v tom zbehnutá a porovnávam len na oko tak nikon D3s mi sadol do ručičiek lepšie aj napriek trochu vacsej váhe. Ťažké rozhodovanie pri výbere.
len sa tu objavuje 1 254 865 prípadov, keď ľudia chcú najnáročnejšie disciplíny (wild, halové športy, extrém športy) fotiť s excelentnými výsledkami s plánovanou výbavou v cene povedzme slabšieho externého blesku...ty si investovala, keď prídu aj skúsenosti určite budeš dosahovať výsledky, za čo sa už dajú vypýtať nejaké peniaze...len veľa dobrodruhov si myslí že ked si kúpia low end so seťákom tak už z toho budú kopy €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
stálo to dosť. som nervózna aby aj fotky som vedala robit peknučké. ale čo už. ak nie, tak je jasné že sa musím viac snažiť lebo na techniku sa asi nebude dať vyhovoriť. to by si mi asi neuveril
nezabudni ze ja som prvy a protekcny - hihi
inac v USA sa predava uz relane, asi canon dal prvu varku urychlene na najlukrativnejsi trh a teraz ide do EU, v Japonsku vraj uz tiez je, asi naozaj problemy s kapacitou
ale samozrejme, prečo iné by boli práve tie poradovníky. Sú preto aby sa postupne vybavovali objednávky. Spomeň si na uvedenie 5D mark II, už je tomu dáky ten mesiac a stále pre veľký záujem sú podstate tieto aparáty nedostatkovým tovarom. 1D prináša toľko zmien oproti predošlému že prechod na novší je opodstatnený.
stálo to dosť. som nervózna aby aj fotky som vedala robit peknučké. ale čo už. ak nie, tak je jasné že sa musím viac snažiť lebo na techniku sa asi nebude dať vyhovoriť. to by si mi asi neuveril
a ešte aj na to sa zabúda, že zrkadlovka je o samoštúdiu a vzdelávaní, aj tuto skúsení, šikovní fotografi kupujú nové knižky a vzdelávajú sa hoci za tie desiatky rokov niečo už asi nacvakali ;) tá vynikajúca technika do určitej miery tvoje chyby bude kompenzovať ale budeš musieť sa tomu venovať ;)
jooooj, takú ponuku na svadbu som nečakala. nerozmyslíš si to? priatelia síce hovoria že som veľmi krásna a kamoši že vraj aj chutnučká blondýna. alebo žeby bol nikon ešte krajší? no neviem, jeden viem že ma D3 a ja len 3-ky bez D. radšej si to premysli. som ešte náladová, nepríjemná a muži kvôli mne skáču z okien
ale samozrejme, prečo iné by boli práve tie poradovníky. Sú preto aby sa postupne vybavovali objednávky. Spomeň si na uvedenie 5D mark II, už je tomu dáky ten mesiac a stále pre veľký záujem sú podstate tieto aparáty nedostatkovým tovarom. 1D prináša toľko zmien oproti predošlému že prechod na novší je opodstatnený.
a kde je tá kríza ked ludia kupujú 4000-ové zrkadlovky ako cukor...no asi v hlavách :/
a ešte aj na to sa zabúda, že zrkadlovka je o samoštúdiu a vzdelávaní, aj tuto skúsení, šikovní fotografi kupujú nové knižky a vzdelávajú sa hoci za tie desiatky rokov niečo už asi nacvakali ;) tá vynikajúca technika do určitej miery tvoje chyby bude kompenzovať ale budeš musieť sa tomu venovať ;)
mám už dve knižky od Romana Pihana - asi vieš ktoré. sú super. a v januári fotím ako malý dráčik
ale samozrejme, prečo iné by boli práve tie poradovníky. Sú preto aby sa postupne vybavovali objednávky. Spomeň si na uvedenie 5D mark II, už je tomu dáky ten mesiac a stále pre veľký záujem sú podstate tieto aparáty nedostatkovým tovarom. 1D prináša toľko zmien oproti predošlému že prechod na novší je opodstatnený.
paci sa mi ze normalne obhajujes aj konstruktivne svoju znacku, vsetka cest - ja tak zase nikon a spolu to tiez nerobi problem. hadam v tom januari predsa len pojdeme fotit
paci sa mi ze normalne obhajujes aj konstruktivne svoju znacku, vsetka cest - ja tak zase nikon a spolu to tiez nerobi problem. hadam v tom januari predsa len pojdeme fotit
ja v to pevne verím už len dohodnúť kde ale beriem to ako jasnú vec ;-)
PS. som profík a viem o čom vravím :-DDD
jooooj, takú ponuku na svadbu som nečakala. nerozmyslíš si to? priatelia síce hovoria že som veľmi krásna a kamoši že vraj aj chutnučká blondýna. alebo žeby bol nikon ešte krajší? no neviem, jeden viem že ma D3 a ja len 3-ky bez D. radšej si to premysli. som ešte náladová, nepríjemná a muži kvôli mne skáču z okien
ak je to tak tak hoď sem svoju fotku nech sa mám čím pokochať ;-)
Na fotke nevidno že si náladová a ja ani z okna kvôli tebe skákať nebudem. Bývam nízko, tak by som sa mohol akurát nepekne dolámať a ja nemám rád nemocnice.
CANON VS NIKON
POdla mna maju velke problemy s tou konfiguraciou a nevedia to este stale zladit a stale su s nim problemy.
Myslim si ze canonu to nesluzi k doverihodnosti a mozem ja ospevovat strasnu supu ked je v nedohladne..
Nechcem rypat do toho az tak velmi, ale nepaci sa mi takyto pristup, nie je to korektne..
To chcem vidiet tych predajcov ako vysvetluju ludom zo zoznamu ze ´este nie je..´ a chcem vidiet seba keby som nan tak tuzobne cakal ako by som frflal..
inac v USA sa predava uz relane, asi canon dal prvu varku urychlene na najlukrativnejsi trh a teraz ide do EU, v Japonsku vraj uz tiez je, asi naozaj problemy s kapacitou
V tom je trosku rozdiel, vy canonisti im to schvalujete.. ja kludne zkritizujem i svoju znacku.
Apropo grip na mojom je ok, a AF co palo kritizoval na mojej 50 je trosku ina kapitola. On mal nastavene ostrenie s automatickym vyberom bodov ja central. Takze ked on nechytil sneh lebo bol malo kontrastny tak si iny zaostrovaci bod zobral kontrastnejsie miesto. Ale ked som si zobral jeho 50D a zmenil na stredovy bod a zameral na inkriminovane miesta kde sa nechytala moja 50mm tak canon nebol na tom lepsie, obaja sme mali problem. :/
inac v USA sa predava uz relane, asi canon dal prvu varku urychlene na najlukrativnejsi trh a teraz ide do EU, v Japonsku vraj uz tiez je, asi naozaj problemy s kapacitou
PS. som profík a viem o čom vravím :-DDD
Na fotke nevidno že si náladová a ja ani z okna kvôli tebe skákať nebudem. Bývam nízko, tak by som sa mohol akurát nepekne dolámať a ja nemám rád nemocnice.
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa