Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

AKY objektiv pre EOS 7

shade69
shade69 2010-03-12 09:44:30+01
poradte aky objektiv na eos 7 chcel by som nieco 18-250 do 1000€ alebo 70-25O a aky je medzi takymi objektivmi rozdiel pri foteniteraz mam canon efs 18-135 setovy..
 
Ultra TXF
2010-03-12 14:04:00+01
príspevok od: Marcel Rebro
vyholene?
Štvrtá otázka bola ´miesto narodenia´ ....a nebuď vulgárny :)
 
Marcel Rebro
2010-03-12 14:05:34+01
príspevok od: Ultra TXF
Ako vieš ? :)
pouzil som zolika ´priatel na telefone´
 
DuraAce
2010-03-12 14:13:45+01
Nie je to sice Canon, ale aj taka mala Sigma sa moze hodit :-)

http://www.dpreview.com/news/0703/07030805sigma200500mm.asp
 
shade69
2010-03-12 14:20:48+01
príspevok od: Ultra TXF
Na 7D musia ísť len veľmi dobré sklá,ktoré niečo stoja.
Neviem či si v balíku alebo nie,neviem čo chceš fotiť a neviem,či vôbec vieš niečo o fotení.
Ak by sme to tu vedeli,tak by sme ti lepšie vedeli poradiť.
Ak ho už máš to telo,tak buď ho predaj a kúp niečo menej báročné na kvalitnú optiku alebo kupuj len kvalitnú optiku.A to bude drahé :)
som ochotny ist do 1200€
preto sa to tu pytam
 
ivalko
2010-03-12 14:30:35+01
príspevok od: shade69
som ochotny ist do 1200€
preto sa to tu pytam
v skratke: neexistuje a nikdy ani existovat nebude objektiv, ktory by pri rozumnej svetelnosti (napr. 2.8) a vahe a cene pokryl vsetky bezne ohniska (napr. 18-200). Zalezi od toho co chces fotit. Ak prevazne vzdialenejsie objekty, kup tele (70-200), ak blizsie, tak nejaky kvalitny zakladak (cca 17-50). Stanov si vlastne preferencie a podla toho sa rozhodni. Ak budes mat jasno v tychto poziadavkach, potom sa mozes pytat na skusenosti s konkretnymi modelmi v pozadovanom rozsahu.
18-200 a 70-200 su tak rozdielne objektivy, ze az... skoda reci...
 
norris
2010-03-12 14:36:35+01
:D ...ak kúpiš ten sony a zistíš krutú pravdu. Možno ho od teba odkúpim za dobrú cenu :) a ja si potom časom kúpim nejaké lepšie telo ako mám teraz :)
 
Juro Cklasa
2010-03-12 14:41:05+01
Mozno by stalo za zvazenie najprv vymenit zakladny objektiv za Canon 15-85mm IS USM -cca 700€, ktory je navrhnuty na 18Mpx čip u 7d a za 500€ kupit canon 70-300mm IS USM, prip. za 600€ 70-200mm L.
 
WildSammy
2010-03-12 14:57:09+01
príspevok od: shade69
takze dopracujeme sa k odpovedi ktory ???
70-200
 
javelin
2010-03-12 15:53:36+01
11-20....ten najviac vzďaluje a je aj adekvátne drahy k 7D...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-03-12 16:00:32+01
a dobrý je aj tento:
http://www.fotolab.sk/produkt-3/detail-1344/lensbaby-composer-canon-ef
môžeš s ním robiť zaujímavé efekty a je to asi to najlepšie na 7D
 
javelin
2010-03-12 16:03:34+01
No neviem , ja som ho videl na Nikone.....
 
maTTo_corp
2010-03-12 16:20:46+01
bolo mi podozrivé, že téma čo vznikla dnes má už cez 100 príspevkov...tak som mrkol...a aha Milan :))
 
javelin
2010-03-12 16:32:31+01
príspevok od: maTTo_corp
bolo mi podozrivé, že téma čo vznikla dnes má už cez 100 príspevkov...tak som mrkol...a aha Milan :))
Bojím sa že jeho nástupca...:))))...vitaj...kam si dal fotografie..???
 
kuchta
2010-03-12 16:35:41+01
príspevok od: shade69
dakujem
Kup Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM a este Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM a ja ti to vymenim za Canon EF-S 18-200 mm F3.5-5.6 IS :D
 
maTTo_corp
2010-03-12 16:39:01+01
príspevok od: javelin
Bojím sa že jeho nástupca...:))))...vitaj...kam si dal fotografie..???
je to už dlhšie ale...nejak ma to tu prestalo baviť (aj keď dnes som sa skutočne pobavil:D)....ani som nemal chuť mať to tu vystavené ani tu zabíjať čas....uvidím či dakedy dačo ešte hodím, ale ani som toho veľa nového nepofotil a ak tak si to nechám hlavne pre seba a hotovo :)
 
shade69
2010-03-12 16:41:54+01
príspevok od: kuchta
Kup Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM a este Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM a ja ti to vymenim za Canon EF-S 18-200 mm F3.5-5.6 IS :D
super samy xarakter
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-03-12 16:44:09+01
príspevok od: javelin
No neviem , ja som ho videl na Nikone.....
to musíš do servisu a za mierny poplatok (tak za cenu nového objektívu) ti vymenia na ňom bajonet.
 
shade69
2010-03-12 16:45:12+01
príspevok od: DuraAce
Nie je to sice Canon, ale aj taka mala Sigma sa moze hodit :-)

http://www.dpreview.com/news/0703/07030805sigma200500mm.asp
dik za dalsiu mudru a povzbudivu rado
ryxlo som sa zorientoval vo fotografickej brandži
 
ivalko
2010-03-12 16:46:20+01
príspevok od: shade69
super samy xarakter
par ludi ti tu dobre poradilo. tak si to v klude prejdi, ked uz si lenivy studovat clanky, kde to mas dopodrobna popisane, ake ohnisko, kedy a preco a ako je to s kvalitou... Pozorne, ale naozaj pozorne si precitaj tento clanok, cely az do konca:
http://www.fotografovani.cz/art/tech_vybirame_jak/rom_lenses5.html
Ten clovek si dal dost prace, tak ju vyuzi, mas to tam jak na tanieri, vsetko co potrebujes vediet.
 
kuchta
2010-03-12 16:52:50+01
príspevok od: shade69
super samy xarakter
ale nie sak najprv si nieco precitaj o objektivoch a uvedom si co chces fotit .. ci sport ci prirodu ci ludi a podla toho si kup objektiv ... a na canon 7D by sa patrilo canon nejaky s oznacenim L .. neobanujes
 
Strana 6 z 8
1 2 ... 4 5 6 7 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()