Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Uchytenie fotoaparátu na popruh

DOMINIKKLACIK
2020-03-13 21:57:44+01
Zdravím, mam takú špeciálnu otázočku. Vlastním kožené popruhy na ktorý mam zavesené 2 tela (D750+Battery Grip a D850), ktoré sú na popruhoch uchytené pomocou "kotvičiek" Peak Design Anchor Links. Na internete som sa všade dočítal, že ta "kotvička" s úchytom je testová na 90 kg zátaže a ma doživotnú záruku to by bolo okej. Telo mam uchytené pomocou kotvičky na popruhu na jednej strane foťaku takže celu váhu foťaku a aj objektívu drží vlastne jedna kotvička na jednej strane foťaku. Vzhľadom na to, že mam SIGMA objektívy sa bojím toho, že by mohlo dôjsť k nejakému poškodeniu buď toho úchytu na tele ( nemohol by sa vytrhnúť z tela? ) vzhľadom na to, že mi visí na tele objektív, ktorý ma 1 kilo a telo ma tiež nejakú váhu s gripom + sem tam blesk. A otázka/otázky na Vás je/sú nasledovná/é: Môže sa niečo reálne poškodiť ? Je to bezpečne ? Máte nejaké skúsenosti s takýmto spôsobom pripnutia foťaku k popruhom ? Na fotografií môžte vidieť ako to mam uchytené plus tam mam ešte taký ten trojuholníček do ktorého sa dáva origo popruh od fotaku.
 
landov
2020-03-14 06:17:17+01
Neries. Pouzivam Peak design slide na obidvoch fotakoch uz roky aj s N200-500/5,6 a v pohode.
 
martin
2020-03-14 08:06:05+01
Dominik vhodnejšie je uchytenie cez PD Anchor Mount https://www.blackdog.sk/produkt/peakdesign-anchor-mount/ , ktorý je uchytený do statívového závitu. Zlepší sa ergonómia/ poloha v akej je fotoaparát zavesený na popruhoch a tiež je statívový závit stavaný na vačšie zaťaženie, než malý úchyt popruhu, ktorý ste priložili na fotografii.
 
robertondrejovic
2020-03-14 09:18:40+01
príspevok od: DOMINIKKLACIK
Zdravím, mam takú špeciálnu otázočku. Vlastním kožené popruhy na ktorý mam zavesené 2 tela (D750+Battery Grip a D850), ktoré sú na popruhoch uchytené pomocou "kotvičiek" Peak Design Anchor Links. Na internete som sa všade dočítal, že ta "kotvička" s úchytom je testová na 90 kg zátaže a ma doživotnú záruku to by bolo okej. Telo mam uchytené pomocou kotvičky na popruhu na jednej strane foťaku takže celu váhu foťaku a aj objektívu drží vlastne jedna kotvička na jednej strane foťaku. Vzhľadom na to, že mam SIGMA objektívy sa bojím toho, že by mohlo dôjsť k nejakému poškodeniu buď toho úchytu na tele ( nemohol by sa vytrhnúť z tela? ) vzhľadom na to, že mi visí na tele objektív, ktorý ma 1 kilo a telo ma tiež nejakú váhu s gripom + sem tam blesk. A otázka/otázky na Vás je/sú nasledovná/é: Môže sa niečo reálne poškodiť ? Je to bezpečne ? Máte nejaké skúsenosti s takýmto spôsobom pripnutia foťaku k popruhom ? Na fotografií môžte vidieť ako to mam uchytené plus tam mam ešte taký ten trojuholníček do ktorého sa dáva origo popruh od fotaku.
Ja na tomto systéme nosím zavesenú Sigmu 150 - 600 Sport + Nikon d500 a úplná pohoda samozrejme očká mám aj na objektíve nie len na fotoaparáte. Ani po dvoch rokoch očká nejavia príznaky opotrebovania a to Sigmu beriem na 90% mojich turistických aktivít a vtedy keď ju používam prepnem popruh z tela fotoaparátu na objektív. Podľa mňa je nosný systém Peak desing kvalitný výrobok.
 
gianmarco1
2020-03-14 11:08:24+01
príspevok od: landov
Neries. Pouzivam Peak design slide na obidvoch fotakoch uz roky aj s N200-500/5,6 a v pohode.
Chcel by som sa opytat na skusenost, mam v plane kupit peak design pre moj Nikon D7200, akurat sa neviem rozhodnut, ci ist do sirsieho popruhu SLIDE, alebo mi bude stacit SLIDE lite,
objektiv pouzivam primarne 16-80 f2.8-4, popripade 35mm f1.8.
Dakujem za radu.
 
filip.p3k
2020-03-14 11:44:03+01
príspevok od: gianmarco1
Chcel by som sa opytat na skusenost, mam v plane kupit peak design pre moj Nikon D7200, akurat sa neviem rozhodnut, ci ist do sirsieho popruhu SLIDE, alebo mi bude stacit SLIDE lite,
objektiv pouzivam primarne 16-80 f2.8-4, popripade 35mm f1.8.
Dakujem za radu.
ja fungujem s normálným Slide (D750 a Tamron 15-30, 80-200/2,8) a šírkovo mi vyhovuje. Lite by som bral asi len pre nejaký malý mirrorless alebo kompakt, so zrkadlovkou sa ti to bude asi zarezávať do ramena.
 
landov
2020-03-14 12:03:16+01
príspevok od: gianmarco1
Chcel by som sa opytat na skusenost, mam v plane kupit peak design pre moj Nikon D7200, akurat sa neviem rozhodnut, ci ist do sirsieho popruhu SLIDE, alebo mi bude stacit SLIDE lite,
objektiv pouzivam primarne 16-80 f2.8-4, popripade 35mm f1.8.
Dakujem za radu.
Urcite Slide. Nad lite pre DSLR ani neuvazuj. Ja som si aj k Z6 kupil Slide, pohodlnejsie rozlozena hmotnost.
 
DOMINIKKLACIK
2020-03-15 00:27:52+01
príspevok od: martin
Dominik vhodnejšie je uchytenie cez PD Anchor Mount https://www.blackdog.sk/produkt/peakdesign-anchor-mount/ , ktorý je uchytený do statívového závitu. Zlepší sa ergonómia/ poloha v akej je fotoaparát zavesený na popruhoch a tiež je statívový závit stavaný na vačšie zaťaženie, než malý úchyt popruhu, ktorý ste priložili na fotografii.
áno áno to mam tiež len akosi som si nemohol nato zvyknúť lebo pokiaľ som mal telo bez blesku bolo to ok akonáhle som tam dal aj odpaľovač a blesk tak mi to všetko neprijemne búchalo do nohy ( asi mam malú výšku a musím dorasť ), že som sa bal, že sa mi všetko uchytené príslušenstvo v sánkach foľaku a odpaľovača odlomí. Preto to teraz vlastne nosím tak ako to je na tom obrázku. len som sa bal o ten uchyť vo foťaku či to zvládne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()