Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Aký mikrofón pre zrkadlovku?

phill011
phill011 2021-02-22 19:54:07+01
Zdravím, aký mikrofón by ste prosím odporúčali pre zrkadlovku? Mám Canon EOS 7D. Často fotím koncerty a občas si niečo aj chcem natočiť, keď som už tam a keď som blízko repro, tak viac počuť rôzne skreslené zvuky ako hudbu... ešte by som mal k tomu doplňujúcu otázku. Niektoré mikrofóny majú možnosť stíšenia zvuku (aj pridania) - ale nie všetky. Ak by som mal mikrofón, kde to nie je možné stíšiť a pripojíim ho k foťáku, môžem potom zvuk stíšiť cez menu vo fotoaparáte? Bude to fungovať na tento externý mikrofón? Vďaka.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-04-14 16:20:05+02
príspevok od: phill011
Ale vyššie bolo uvedené, že aj v prípade použitia Zoom-u bude zvuk priamo v obraze. Či? Vdaka. Ešte dodám, že ide primárne o nahrávanie koncertov, a všetky cenovo dostupné mikrofóny sú mono.. a to neviem, či je to pravé potom...
Je to na tebe, ci bude zvuk len na karte zvukoveho rekorderu, alebo ho vyuzijes ako mikrofon pripojeny k fotoaparatu a tym bude zvuk priamo vo videu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-04-14 16:22:32+02
príspevok od: phill011
Ale vyššie bolo uvedené, že aj v prípade použitia Zoom-u bude zvuk priamo v obraze. Či? Vdaka. Ešte dodám, že ide primárne o nahrávanie koncertov, a všetky cenovo dostupné mikrofóny sú mono.. a to neviem, či je to pravé potom...
Ak si od zfroju zbuku daleko, tak bude streofonny efekt minimalny, preto je vacsina mikrofonov pre kamery monofonna. ezabudni, ze ty netocis klip, ci zaznam koncertu. Len dokument. Inak by si musel byt pripojeny na vystup mixazneho pukltu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-04-14 16:24:02+02
https://www.olympusobchod.sk/katalog/zaznamniky/zvuk-hudba-341670/olympus-ls-p1-videogapher-kit-ART19264
 
marianr
2021-04-14 18:51:58+02
Stále nepoznám frekvenčný rozsah tej hračky. V práci v štúdiu máme mikrofóny v inej cenovej hladine, ale to je na profesionálne použitie. Ak Ti nejde o kvalitu, kúp hocičo do 100,- Eur. 8-)
 
phill011
2021-04-14 23:47:42+02
No tak niekedy točím záznam z koncertu, ale to tak čisto amatérsky, v rôznych kaviarňach, pre ktoré fotím. A keď je tam koncert, ktorý fotím, tak si natočím len tak pre seba video. Ale ten zvuk je obvykle veľmi zlý, keďže používam vstavaný mikrofón. Takže by som to chcel trochu zlepšiť. A rozmýšľam teda nad riešením povedzme do 100 eur. Či nejaký Rode, či ten Sennheiser MKE 300 (od známeho) alebo teda tento Zoom. Netuším, čo by bolo pre moje potreby vhodnejšie.
 
gytheio
2023-11-29 08:47:50+01
Kto sa chce venovat videu a nechce mat starosti so zvukom, alebo nemusi mat ziadnu starost aky mikrofon..
https://www.instagram.com/p/Cz_RVuAvfqu/
 
Porubo
2023-11-29 21:21:30+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak si od zfroju zbuku daleko, tak bude streofonny efekt minimalny, preto je vacsina mikrofonov pre kamery monofonna. ezabudni, ze ty netocis klip, ci zaznam koncertu. Len dokument. Inak by si musel byt pripojeny na vystup mixazneho pukltu.
S tymto suhlasim, ak ide signal do reproduktoru, tak preco potom natacat reprodukciu reprodukcie!?
Tym musi ist cisto fyzikalne kvalita vyrazne dole (ak sa snima vystup reproduktora), ked sa signal zmeni na zvukovy signal a ten nanovo sa nahra dalsim/tvojim mikrofonom a to este spolu so sumom od okolia...
To je podobne ako robit fotografiu digitalnej fotografie, miesto priameho pouzitia povodnej fotografie v jej povodnej digitalnej forme.
Alebo tocit video televizora... (aj take sa da najst napr. na YT a je to dost osklive)

Aby bol stereo, treba dva a pokial mozno dat daleko od seba, aby sa viac lisili vstupy (ako signal) od oboch mikrofonov. Ale dolezite su aj ine veci, napriklad ci je smerovy alebo vsesmerovy (tam je toho viac vid. kardoida vs superkardoida atd.), ci ma navlecenu "mrtvu macku" ktora sluzi ako vetrolam ak sa toci niekde vonku kde fici, fuka atd.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()