Hore
Fórum » Nikon fórum
 

3 dňový Nikon D7000 nefunguje displej???

samima
samima 2012-08-17 21:46:38+02
Prosím Vás mohli by ste mi poradiť, mám nový nikon D7000 ,všetko bolo ok ,dnes som ho zobrala von,fotila,fotky prezerala aj na displeji.Potom som foták na pár minut zavesila na plece a ked som si chcela pozrieť nafotené fotky už mi to nešlo prepať,nejde ani menu som uplny začiatočník,takže som možno len niečo stlačila ,no neviem čo.Môžete mi prosím poradiť,či to bude nejaká chyba fotáku alebo som niečo zle stlačila? dakujem velmi pekne
 
atariak
2012-08-19 11:57:26+02
príspevok od: wlad
necital si poriadne. Fotak nereaguje ani na stlacenie MENU - takze evidentne je chyba vo fotaku a nie v uzivatelovi.

Nato aby clovek overil stav baterie ci nie je vybita resp zapol fotak, nepotrebuje mat vystudovanu FAMU.
cital. d7000 je uz relativne zlozita, aby si uplny zaciatocnik mohol byt nie celkom isty, ci je chyba v nom, alebo vo fotaku. kupi si masinku, na ktoru nema skusenosti, 90% extra features jej bude lezat ladom bez pouzitia. v tomto smere som dost konzervativny, treba ist krocik za krocikom od jednoduchsich veci k zlozitejsim. kym sa uplny zaciatocnik nauci slusne zvladat potencial d7000, bude uz ta 7000cka zufalo zastarala. cize jej zbytocna zlozitost akurat bude zneprijemnovat zivot a frustrovat ju. nuz ale, ako pisem, mohla ist kludne aj do tej de-styrky, ziadna zavist z mojej strany (v optike mam takych 8000E , bez nejakeho chvastania)
 
atariak
2012-08-19 12:03:35+02
príspevok od: samima
Dakujem za radu,možno to bude aj tým
urcite. niet nad uprimne mienenu sebakritiku
 
wlad
2012-08-19 12:20:45+02
príspevok od: atariak
cital. d7000 je uz relativne zlozita, aby si uplny zaciatocnik mohol byt nie celkom isty, ci je chyba v nom, alebo vo fotaku. kupi si masinku, na ktoru nema skusenosti, 90% extra features jej bude lezat ladom bez pouzitia. v tomto smere som dost konzervativny, treba ist krocik za krocikom od jednoduchsich veci k zlozitejsim. kym sa uplny zaciatocnik nauci slusne zvladat potencial d7000, bude uz ta 7000cka zufalo zastarala. cize jej zbytocna zlozitost akurat bude zneprijemnovat zivot a frustrovat ju. nuz ale, ako pisem, mohla ist kludne aj do tej de-styrky, ziadna zavist z mojej strany (v optike mam takych 8000E , bez nejakeho chvastania)
Nezmysel.
Staci si precitat manual a D7000 sa nauci ovladat aj clovek ktory vzivote nedrzal fotak v ruke.
A aka zlozitost ? Moze si zapnut plnu automatiku a cvakat ako s D3200. Ale v pripade ze to cloveka zacne bavit, nemusi po polroku hned predavat so stratou fotak ktoreho ergonomia a absencia funkcii ho cim dalej, tym viac irituje. Poznam ludi ktori prave najnizsiu triedu do roka predavali, aby kupili nieco z triedy D80/D90/D7000.

...mimochodom, prvu zrkadlovku som mal pozicanu D80tku, bez akehokolvek manualu, a k prepinaniu ostriacich rezimov, rezimu merania expozicie, nastavovania ISO, clony a korekcie expozicie som sa dopracoval vdaka totalne intuitivnemu ovladaniu fotaku. Ak si ty mal problem s pochopenim ovladania fotaku, neznamena to ze rovnaky problem budu mat aj ostatni.
 
atariak
2012-08-19 12:27:17+02
príspevok od: wlad
Nezmysel.
Staci si precitat manual a D7000 sa nauci ovladat aj clovek ktory vzivote nedrzal fotak v ruke.
A aka zlozitost ? Moze si zapnut plnu automatiku a cvakat ako s D3200. Ale v pripade ze to cloveka zacne bavit, nemusi po polroku hned predavat so stratou fotak ktoreho ergonomia a absencia funkcii ho cim dalej, tym viac irituje. Poznam ludi ktori prave najnizsiu triedu do roka predavali, aby kupili nieco z triedy D80/D90/D7000.

...mimochodom, prvu zrkadlovku som mal pozicanu D80tku, bez akehokolvek manualu, a k prepinaniu ostriacich rezimov, rezimu merania expozicie, nastavovania ISO, clony a korekcie expozicie som sa dopracoval vdaka totalne intuitivnemu ovladaniu fotaku. Ak si ty mal problem s pochopenim ovladania fotaku, neznamena to ze rovnaky problem budu mat aj ostatni.
ze to nie je nezmysel ukazuje zakladatelka tohto vlakna. ma manual a aj tak si nevie dat rady. miesto toho aby sa ucila fotit riesi, ako zapnut displej. aj ked tu entry-level po roku predas, skusenosti a sebadoveru, ktore ziskas, su na nezaplatenie. ale ako som uz 2x napisal, moze ist kludne aj do d4
 
wlad
2012-08-19 12:31:18+02
príspevok od: atariak
ze to nie je nezmysel ukazuje zakladatelka tohto vlakna. ma manual a aj tak si nevie dat rady. miesto toho aby sa ucila fotit riesi, ako zapnut displej. aj ked tu entry-level po roku predas, skusenosti a sebadoveru, ktore ziskas, su na nezaplatenie. ale ako som uz 2x napisal, moze ist kludne aj do d4
Myslis ze v manualy su popisane vsetky mozne poruchy ktore mozu nastat ?
 
atariak
2012-08-19 12:34:26+02
príspevok od: wlad
Nezmysel.
Staci si precitat manual a D7000 sa nauci ovladat aj clovek ktory vzivote nedrzal fotak v ruke.
A aka zlozitost ? Moze si zapnut plnu automatiku a cvakat ako s D3200. Ale v pripade ze to cloveka zacne bavit, nemusi po polroku hned predavat so stratou fotak ktoreho ergonomia a absencia funkcii ho cim dalej, tym viac irituje. Poznam ludi ktori prave najnizsiu triedu do roka predavali, aby kupili nieco z triedy D80/D90/D7000.

...mimochodom, prvu zrkadlovku som mal pozicanu D80tku, bez akehokolvek manualu, a k prepinaniu ostriacich rezimov, rezimu merania expozicie, nastavovania ISO, clony a korekcie expozicie som sa dopracoval vdaka totalne intuitivnemu ovladaniu fotaku. Ak si ty mal problem s pochopenim ovladania fotaku, neznamena to ze rovnaky problem budu mat aj ostatni.
opat len zopakujem - riesis tu pokrocile fototechniky u fotografa, ktory nevie zapnut displej. najprv treba bezproblemovo zvladat techniku, aby ju clovek mohol vediet vyuzivat. korekciu expozicie ma kazda zrkadlovka, aj ta najzakladnejsie. kedze sa uchylujes k trapnym invektivam na moju adresu a neschopnosti pochopit fotak, je to pre mna neklamnym znamenim, ze ti dosli argumenty a iba tvoja jesitnost ti prani priznat to...
 
wlad
2012-08-19 13:01:49+02
príspevok od: atariak
opat len zopakujem - riesis tu pokrocile fototechniky u fotografa, ktory nevie zapnut displej. najprv treba bezproblemovo zvladat techniku, aby ju clovek mohol vediet vyuzivat. korekciu expozicie ma kazda zrkadlovka, aj ta najzakladnejsie. kedze sa uchylujes k trapnym invektivam na moju adresu a neschopnosti pochopit fotak, je to pre mna neklamnym znamenim, ze ti dosli argumenty a iba tvoja jesitnost ti prani priznat to...
este raz si precitaj o com zakladatel temy hovori.

DISPLEJ NETREBA ZAPINAT na to, aby po stlaceni MENU sa na nom nieco zobrazilo.

Rozumies konecne ? Dotycna ma pokazeny fotak a chcela sa uistit ze ide naozaj o poruchu.

Nepotrebuje na 3 strany citat kecy o tom, ako si mala kupit kompakt za stovku.
 
FeroBa
2012-08-19 15:28:23+02
príspevok od: atariak
ze to nie je nezmysel ukazuje zakladatelka tohto vlakna. ma manual a aj tak si nevie dat rady. miesto toho aby sa ucila fotit riesi, ako zapnut displej. aj ked tu entry-level po roku predas, skusenosti a sebadoveru, ktore ziskas, su na nezaplatenie. ale ako som uz 2x napisal, moze ist kludne aj do d4
Ahoj,
nechcem sa Ta dotknut, ale ona ma asi problem, ktory treba riesit v servise a chce sa o tom utvrdit tu na fore.
V com je problem? Pochopit aj niekoho ineho, ako LEN SEBA?
Ja sa potom necudujem, ze na svete je tolko zla, ked sa z nas vytraca empatia.

PS: znovu opakujem, jednoznacne aj D7000 je pre zaciatocnikov, mozno nevyuzije vsetko prvy mesiac, ale neskor nemusi menit telo.
F.
 
alzhajmer
2012-08-19 17:23:29+02
príspevok od: atariak
ze to nie je nezmysel ukazuje zakladatelka tohto vlakna. ma manual a aj tak si nevie dat rady. miesto toho aby sa ucila fotit riesi, ako zapnut displej. aj ked tu entry-level po roku predas, skusenosti a sebadoveru, ktore ziskas, su na nezaplatenie. ale ako som uz 2x napisal, moze ist kludne aj do d4
zase niekto rýchlejšie koná ako premýšľa...ona nerieši ako zapnúť displej, ale prečo nejde zapnúť displej...mimochodom atariak, ty si nikdy nič nepotreboval???s foťákom si sa už narodil???alebo už zabudol vôl, že teľaťom bol...
 
lubost
2012-08-19 18:10:26+02
este som nenasiel forum, kde by sa neriesili taketo vyrovnavacky... potom ked clovek potrebuje nieco najst, tak iba mlati prazdnu slamu... nechapem, preco do fora prispievaju ludia, ktori nechcu poradit a iba kritizuju... ked vyvesim fotku a chcem pocut na nu nazor, tak ma svoje miesto aj kritika, ale uzivatel, ktory si uz prezeral fotky a nasledne sa k tomu nevie dostat, tak uz iba pre svoje uspokojenie si mysli, ze asi nieco prepol a teraz nevie co... luskat x-sto stranovy manual a hladat, co to mohlo byt, tak urcite zavolam/napisem znamemu (vid toto forum)... ja mam tiez velku dilemu, ci kupit D5100, alebo uz rovno D7000, aby som o rok nemusel menit, potom sa tu dozvedam o roznych problemoch pri D7000 a este ked sa budem chciet poradit, tak ma sfuknu, preco som si to kupil
 
sachmo
2012-08-19 18:23:41+02
príspevok od: atariak
cital. d7000 je uz relativne zlozita, aby si uplny zaciatocnik mohol byt nie celkom isty, ci je chyba v nom, alebo vo fotaku. kupi si masinku, na ktoru nema skusenosti, 90% extra features jej bude lezat ladom bez pouzitia. v tomto smere som dost konzervativny, treba ist krocik za krocikom od jednoduchsich veci k zlozitejsim. kym sa uplny zaciatocnik nauci slusne zvladat potencial d7000, bude uz ta 7000cka zufalo zastarala. cize jej zbytocna zlozitost akurat bude zneprijemnovat zivot a frustrovat ju. nuz ale, ako pisem, mohla ist kludne aj do tej de-styrky, ziadna zavist z mojej strany (v optike mam takych 8000E , bez nejakeho chvastania)
Cize mam tomu rozumiet tak, ze ak si budem chciet raz kupit auto, tak mam uz teraz zacat bicyklom?
Inak problem s displejom mohla mat kludne aj na kompakte za 100e, a tiez by nemusela vediet, ci je chybny pristroj alebo len nieco stlacila.
A k tej "optike za 8000E" - skoda, ze to nevidiet v tvojej galerii.
 
kaFOtka
2012-08-19 21:16:23+02
príspevok od: samima
no fotiť fotí aj v hladáčiku sa ukazuje,len ten náhlad nejde dík,dufam,že to bude blbosť s ktorou sa štvem celý deň a to som chcela skušať fotiť
nepotesim ta, nieco podobne sa stalo na mojej d300s, az ked som to druhy krat servisovala sa unuvali vymenit tam plosak.. mne to blblo tak ze pokazilo sa to, zamzol a ani hnut a potom sa zobral, fungoval bud par zaberov alebo raz aj mesiac a potom sa to pokazilo znova. ked mi ho prvy krat poslali z prahy urobil asi 10 snimkov a bol zasa nefunkcny...cize vela stastia s pentou a prazskym servisom.. a bud kludne rada ze sa ti to stalo hned teraz ked je novy a nie par tyzdnov pred koncom zarucnej doby.
 
kaFOtka
2012-08-19 21:18:47+02
príspevok od: samima
AF som stlačala,nevyzerá,že by zostalo zatlačené,len som myslela,či sa to tym nejak nevyplo ale keby si stlačil menu by išlo?
ani s tym nespekuluj zabal to do skatule a vyhod to ale nie.. nechala som sa uniest,, daj to reklamovat, cim skor tym lepsie.. mas pokazeny plosak tak ako som to mala aj ja
 
samima
2012-08-19 22:42:40+02
príspevok od: wlad
Nezmysel.
Staci si precitat manual a D7000 sa nauci ovladat aj clovek ktory vzivote nedrzal fotak v ruke.
A aka zlozitost ? Moze si zapnut plnu automatiku a cvakat ako s D3200. Ale v pripade ze to cloveka zacne bavit, nemusi po polroku hned predavat so stratou fotak ktoreho ergonomia a absencia funkcii ho cim dalej, tym viac irituje. Poznam ludi ktori prave najnizsiu triedu do roka predavali, aby kupili nieco z triedy D80/D90/D7000.

...mimochodom, prvu zrkadlovku som mal pozicanu D80tku, bez akehokolvek manualu, a k prepinaniu ostriacich rezimov, rezimu merania expozicie, nastavovania ISO, clony a korekcie expozicie som sa dopracoval vdaka totalne intuitivnemu ovladaniu fotaku. Ak si ty mal problem s pochopenim ovladania fotaku, neznamena to ze rovnaky problem budu mat aj ostatni.
waw, perfektné dakujem , len pre info foták sme v sobotu zaniesli do predajne a poputuje do servisu , naozaj nefunguje,zajtra mi maju volať či mi daju novy alebo požičaju iný kedže servis trvá 30 dní,tak som zvedavá!
 
samima
2012-08-19 22:43:57+02
príspevok od: kaFOtka
ani s tym nespekuluj zabal to do skatule a vyhod to ale nie.. nechala som sa uniest,, daj to reklamovat, cim skor tym lepsie.. mas pokazeny plosak tak ako som to mala aj ja
som zaniesla už včera,zajtra mi maju volať ,posielaju ho do servisu,ty si mala ten istý typ a pokazený?
 
samima
2012-08-19 22:47:18+02
príspevok od: kaFOtka
nepotesim ta, nieco podobne sa stalo na mojej d300s, az ked som to druhy krat servisovala sa unuvali vymenit tam plosak.. mne to blblo tak ze pokazilo sa to, zamzol a ani hnut a potom sa zobral, fungoval bud par zaberov alebo raz aj mesiac a potom sa to pokazilo znova. ked mi ho prvy krat poslali z prahy urobil asi 10 snimkov a bol zasa nefunkcny...cize vela stastia s pentou a prazskym servisom.. a bud kludne rada ze sa ti to stalo hned teraz ked je novy a nie par tyzdnov pred koncom zarucnej doby.
to fáááákt? no to je super, rok čakám na foták ,konečne sa dočkám a mám ho 3 dni a teraz čo už je tvoj ok?plne funguje a nekazí sa ? ma ani nestraš ,ak sa mi ušiel nejaký ´´vadný´´ kus no paráda
 
samima
2012-08-19 22:50:21+02
príspevok od: FeroBa
Ahoj,
nechcem sa Ta dotknut, ale ona ma asi problem, ktory treba riesit v servise a chce sa o tom utvrdit tu na fore.
V com je problem? Pochopit aj niekoho ineho, ako LEN SEBA?
Ja sa potom necudujem, ze na svete je tolko zla, ked sa z nas vytraca empatia.

PS: znovu opakujem, jednoznacne aj D7000 je pre zaciatocnikov, mozno nevyuzije vsetko prvy mesiac, ale neskor nemusi menit telo.
F.
.......no presne tak som to myslela, neskor som nechcela meniť telo.......ale to som nečakala ,že sa mi hned pokazí
 
samima
2012-08-19 23:01:36+02
príspevok od: atariak
ze to nie je nezmysel ukazuje zakladatelka tohto vlakna. ma manual a aj tak si nevie dat rady. miesto toho aby sa ucila fotit riesi, ako zapnut displej. aj ked tu entry-level po roku predas, skusenosti a sebadoveru, ktore ziskas, su na nezaplatenie. ale ako som uz 2x napisal, moze ist kludne aj do d4
.....foták som už vrátila do predajne a poputuje do servisu , v tomto prípade by si ten displej nezapol ani ty ,predpokladám profes fotograf s technikou za 8000 ,ale dakujem za vyjadrenie aj ked bez ochoty pomôcť...čakala som ,že sa niekto ozve s výhradami voči mojej kúpe,musím povedať,že som veľmi milo prekvapená reakciami , radami a ochotou ľudí ... no okrem teba zatiaľ ..... už to tu bolo spomenuté ,ak ťa to teda zaujíma nerada by som o rok predavala na bazari pod cenu,ten foták ktorý odporúčaš predpokladám,že nejaký ten rok sa už predáva,tak ked ju stale ponukaš ,prečo by som sa ja mala naučiť ovladať D7000 až ked už bude zúfalo zastaralá ? pevne verím,že to zvládnem aspon trošku skôr...
 
samima
2012-08-19 23:04:57+02
Ďakujem všetkym za rady, doplnam info: foták som včera zaniesla do predajne, poputuje do servisu,displej naozaj nefunguje Tak uvidíme,kedy sa vráti...
 
kaFOtka
2012-08-19 23:05:10+02
príspevok od: samima
to fáááákt? no to je super, rok čakám na foták ,konečne sa dočkám a mám ho 3 dni a teraz čo už je tvoj ok?plne funguje a nekazí sa ? ma ani nestraš ,ak sa mi ušiel nejaký ´´vadný´´ kus no paráda
jak to vymenili tak funguje.. len tie nervy co mi to zozralo.. to nebolo bohvie co.. ale som zvedava ako ty pochodis.. mas to este ok, ze to mozes riesit cez predajnu kde si ho kupila.. do troch dni ti ho hadam mohli aj hned vymenit za novy..
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()