Hore
Fórum » Nikon fórum
 

3 dňový Nikon D7000 nefunguje displej???

samima
samima 2012-08-17 21:46:38+02
Prosím Vás mohli by ste mi poradiť, mám nový nikon D7000 ,všetko bolo ok ,dnes som ho zobrala von,fotila,fotky prezerala aj na displeji.Potom som foták na pár minut zavesila na plece a ked som si chcela pozrieť nafotené fotky už mi to nešlo prepať,nejde ani menu som uplny začiatočník,takže som možno len niečo stlačila ,no neviem čo.Môžete mi prosím poradiť,či to bude nejaká chyba fotáku alebo som niečo zle stlačila? dakujem velmi pekne
 
samima
2012-08-19 23:10:10+02
príspevok od: kaFOtka
jak to vymenili tak funguje.. len tie nervy co mi to zozralo.. to nebolo bohvie co.. ale som zvedava ako ty pochodis.. mas to este ok, ze to mozes riesit cez predajnu kde si ho kupila.. do troch dni ti ho hadam mohli aj hned vymenit za novy..
no ,bola sobota ten pán tam bol sám a nemohol sa dovolať niekomu ohladne reklamacie ,zajtra mi má volať tak som tiež zvedavá, v sobotu máme oslavu som sa tešila že pofotím a aspon,že ti to opravili a funguješ,aj ked tie nervy ti verím a už ho máš dlhšie ? myslím to tak,či aj pred servisom kolko si ho použivala a teraz po oprave či dlhšie funguje bez problemov?
 
kaFOtka
2012-08-19 23:15:46+02
príspevok od: samima
no ,bola sobota ten pán tam bol sám a nemohol sa dovolať niekomu ohladne reklamacie ,zajtra mi má volať tak som tiež zvedavá, v sobotu máme oslavu som sa tešila že pofotím a aspon,že ti to opravili a funguješ,aj ked tie nervy ti verím a už ho máš dlhšie ? myslím to tak,či aj pred servisom kolko si ho použivala a teraz po oprave či dlhšie funguje bez problemov?
pokazilo sa mi to tak asi po roku pouzivania.. zrovna mi mala kocit European Warranty, ktora je len 1 rok. inak by som to musela riesit s obchodnikom.. kedze som ho vsak kupovala v UK cez net, do toho sa mi moc nechcelo. no ako vravim na prvy raz tam neopravlili nic a ked som to tam nastvana zaniesla druhy krat, ked sa mi to hned v den dorucenia zasa pokazilo tak vymenili tu suciastu a odvedy funguje.. mozno to bude bude skoro rok odvtedy.. ale inak velmi zaujimave, lebo ked sa mi to stalo a googlila som po nete ci sa to niekomu tiez stalo tak nikde som nic podobne nenasla.. a az ty teraz.. lebo ta zavada vyzera byt uplne identicka
 
atariak
2012-08-20 09:38:59+02
príspevok od: wlad
Myslis ze v manualy su popisane vsetky mozne poruchy ktore mozu nastat ?
zakladne urcite su. nefungujuci displej nabeton.... niekto sa neunuval ani precitat navod
 
atariak
2012-08-20 09:40:09+02
príspevok od: wlad
este raz si precitaj o com zakladatel temy hovori.

DISPLEJ NETREBA ZAPINAT na to, aby po stlaceni MENU sa na nom nieco zobrazilo.

Rozumies konecne ? Dotycna ma pokazeny fotak a chcela sa uistit ze ide naozaj o poruchu.

Nepotrebuje na 3 strany citat kecy o tom, ako si mala kupit kompakt za stovku.
evidentne hras blbeho a chytas za slovicka, ako som spomenul uz nizsie, dochadzaju ti argumenty....
 
quintes
2012-08-20 10:22:57+02
A nechcela si si kúpiť canon?
 
sachmo
2012-08-20 10:43:14+02
príspevok od: atariak
zakladne urcite su. nefungujuci displej nabeton.... niekto sa neunuval ani precitat navod
Jasne, aj s obrazkovym navodom ktroy plosak vymenit a ako.
 
atariak
2012-08-20 12:50:03+02
príspevok od: sachmo
Jasne, aj s obrazkovym navodom ktroy plosak vymenit a ako.
takto muci: Press the R button to display shutter speed, aperture, the
number of exposures remaining, AF-area mode, and other
shooting information in the monitor.
trvalo mi to asi 7 minut, aj s najdenim a stiahnutim navodu.
 
sachmo
2012-08-20 13:26:17+02
príspevok od: atariak
takto muci: Press the R button to display shutter speed, aperture, the
number of exposures remaining, AF-area mode, and other
shooting information in the monitor.
trvalo mi to asi 7 minut, aj s najdenim a stiahnutim navodu.
A to je akoze popis poruchy - nefungujuceho displeja?
 
kofoluska
2012-08-20 13:30:19+02
príspevok od: atariak
takto muci: Press the R button to display shutter speed, aperture, the
number of exposures remaining, AF-area mode, and other
shooting information in the monitor.
trvalo mi to asi 7 minut, aj s najdenim a stiahnutim navodu.
Skoda, ze rovnako efektivne nevies citat prispevky ostatnych, aby si nas usetril od svojich vylevov. Chudak holka, ma POKAZENY fotak a dozvie sa, ze je vlastne neschopna len preto, ze sa uistuje, ze je fotak naozaj pokazeny.

Mimochodom, k tvojim nazorom na komplikovanost D7000ky. Neviem, ci si ju niekedy drzal v ruke, ale skor nie ako ano. Inak by si taketo nieco nemohol napisat. Ovladanie tohto tela je totiz omnoho jednoduchsie ako ovladanie low endu. Prave pre to, co ti tu pisal Wlad. Ale to by si musel prispevky inych najskor citat a rozmyslat nad nimi, aby si ich pochopil. K tomu ti nepomoze ani fototechnika za osem litrov.
 
wlad
2012-08-20 13:37:52+02
príspevok od: atariak
evidentne hras blbeho a chytas za slovicka, ako som spomenul uz nizsie, dochadzaju ti argumenty....
mam taky pocit (a podla tvojich minusiek vidim ze nie som sam) - ze na blbeho sa tu hras len ty.
Pochop konecne ze stlacenie MENU ma zobrazit menu na zadnom LCD displeji ZA KAZDYCH OKOLNOSTI. Nic netreba zapinat, nic netreba studovat. Ked sa menu nezobrazi napriek tomu, ze fotak je zapnuty, je to zavada fotoaparatu.
 
streak5
2012-08-20 17:38:42+02
príspevok od: wlad
mam taky pocit (a podla tvojich minusiek vidim ze nie som sam) - ze na blbeho sa tu hras len ty.
Pochop konecne ze stlacenie MENU ma zobrazit menu na zadnom LCD displeji ZA KAZDYCH OKOLNOSTI. Nic netreba zapinat, nic netreba studovat. Ked sa menu nezobrazi napriek tomu, ze fotak je zapnuty, je to zavada fotoaparatu.
On sa možno nehrá Sníva o technike za 8000 a opakuje dookola to isté bez toho, aby vnímal, čo kto píše....
 
atariak
2012-08-20 19:04:30+02
príspevok od: wlad
mam taky pocit (a podla tvojich minusiek vidim ze nie som sam) - ze na blbeho sa tu hras len ty.
Pochop konecne ze stlacenie MENU ma zobrazit menu na zadnom LCD displeji ZA KAZDYCH OKOLNOSTI. Nic netreba zapinat, nic netreba studovat. Ked sa menu nezobrazi napriek tomu, ze fotak je zapnuty, je to zavada fotoaparatu.
ved presne to sa snazim povedat cely cas - ak na to niekto nepride tak, ze chyti fotak a zapne, a na manual je lenivy, ma si kupit nieco jednoduchsie. to ostatne, co pises, su ako uz obvykle, ubohe podpasovky najprimitivnejsieho razenia, ku ktorym sa nebudem vyjadrovat...
 
atariak
2012-08-20 19:04:58+02
príspevok od: streak5
On sa možno nehrá Sníva o technike za 8000 a opakuje dookola to isté bez toho, aby vnímal, čo kto píše....
ja nesnivam chlapce, ja mam sladne snicky prajem
 
atariak
2012-08-20 19:07:02+02
príspevok od: kofoluska
Skoda, ze rovnako efektivne nevies citat prispevky ostatnych, aby si nas usetril od svojich vylevov. Chudak holka, ma POKAZENY fotak a dozvie sa, ze je vlastne neschopna len preto, ze sa uistuje, ze je fotak naozaj pokazeny.

Mimochodom, k tvojim nazorom na komplikovanost D7000ky. Neviem, ci si ju niekedy drzal v ruke, ale skor nie ako ano. Inak by si taketo nieco nemohol napisat. Ovladanie tohto tela je totiz omnoho jednoduchsie ako ovladanie low endu. Prave pre to, co ti tu pisal Wlad. Ale to by si musel prispevky inych najskor citat a rozmyslat nad nimi, aby si ich pochopil. K tomu ti nepomoze ani fototechnika za osem litrov.
tebe to iste, co tamtomu - ale povedzme, ze perhuba. ked niekto nevie pochopit d7000 a manual je prenho nieco nezname, holt mal si kupit nieco jednoduchsie. vdaka, ze reagujes na moje vylevy, zda sa, ze som nasiel spriaznenu dusu
 
atariak
2012-08-20 19:08:23+02
príspevok od: sachmo
A to je akoze popis poruchy - nefungujuceho displeja?
uz aj intelektual ako ty by mohol pochopit, ze ked je v manuali napisane, ze ked stlacim to a to a ono sa to nestane, "ASI" je tam porucha. u teba je porucha medzi klavesnicou a stolickou, bohuzial...
 
atariak
2012-08-20 19:13:57+02
príspevok od: wlad
mam taky pocit (a podla tvojich minusiek vidim ze nie som sam) - ze na blbeho sa tu hras len ty.
Pochop konecne ze stlacenie MENU ma zobrazit menu na zadnom LCD displeji ZA KAZDYCH OKOLNOSTI. Nic netreba zapinat, nic netreba studovat. Ked sa menu nezobrazi napriek tomu, ze fotak je zapnuty, je to zavada fotoaparatu.
ozaj, este jedna vec - ak si myslis, ze ked ma niekto ominuskuje za to, ze pastnem kusok z manualu, znamena to akusi tvoju pravdu, prezradza to vahu tvojho intelektu. nuz vela stastia...
 
alzhajmer
2012-08-20 19:46:26+02
príspevok od: atariak
ved presne to sa snazim povedat cely cas - ak na to niekto nepride tak, ze chyti fotak a zapne, a na manual je lenivy, ma si kupit nieco jednoduchsie. to ostatne, co pises, su ako uz obvykle, ubohe podpasovky najprimitivnejsieho razenia, ku ktorym sa nebudem vyjadrovat...
keby si sa nechcel vyjadrovať, tak je toto vlákno už minulosťou, pretože dievčaťu kto chcel poradil a dala foťák na reklamáciu...svojou neobyčajne vycibrenou logikou len dávaš najavo, kde si ty a kde ostatní...bohužiaľ len v tvojom vnímaní...prestaň urážať a vysmievať sa, keď nemáš k veci povedať nič konštruktívne, čisti si radšej techniku za osem litrov...tak a teraz sa kľudne do mňa opri, ja som zatiaľ tvojim terčom nebol
 
kofoluska
2012-08-20 20:10:09+02
príspevok od: atariak
tebe to iste, co tamtomu - ale povedzme, ze perhuba. ked niekto nevie pochopit d7000 a manual je prenho nieco nezname, holt mal si kupit nieco jednoduchsie. vdaka, ze reagujes na moje vylevy, zda sa, ze som nasiel spriaznenu dusu
nemozem byt tvojou spriaznenou dusou - nezodpovedam tvojim poziadavkam nemam techniku za osem litrov, ale len za dva, a ako moju prvu zrkadlovku som si kupila D7000
 
sachmo
2012-08-20 20:34:18+02
príspevok od: kofoluska
nemozem byt tvojou spriaznenou dusou - nezodpovedam tvojim poziadavkam nemam techniku za osem litrov, ale len za dva, a ako moju prvu zrkadlovku som si kupila D7000
Ale on nema techniku za 8000E, on ma len optiku za 8000E S telami a ostatnymi serepetickami by sa to vysplhalo podstatne vyssie, tipujem Len co z toho, ked nevidime, ako ju vie pouzivat.
 
sachmo
2012-08-20 20:41:24+02
príspevok od: atariak
uz aj intelektual ako ty by mohol pochopit, ze ked je v manuali napisane, ze ked stlacim to a to a ono sa to nestane, "ASI" je tam porucha. u teba je porucha medzi klavesnicou a stolickou, bohuzial...
V mojom navode je napr. napisane toto: "Umiestnite fotografovaný objekt v rámci AF rámčeka a čiastočne stlačte spúšť. Automatický systém zaostrovania sa spustí." Znamena to teda, ze ak umiestnim fotografovany objekt do AF ramceka a ciastocne stlacim spust a automaticky system zaostrovania sa nespusti, ze je tam porucha?
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()