Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7200 + Tokina at-x 80-200 mm pro

ViloM
2021-11-07 17:34:20+01
Čaute všetci , kto vie či sa dá do zostavy Nikon D7200 + Tokina AT-X 80-200 mm f/2.8 PRO zapojiť telekonvertor a ak áno tak ktorý ? Ďakujem za každú odpoveď.
 
Otecadams
2021-11-07 20:02:30+01
príspevok od: ViloM
Čaute všetci , kto vie či sa dá do zostavy Nikon D7200 + Tokina AT-X 80-200 mm f/2.8 PRO zapojiť telekonvertor a ak áno tak ktorý ? Ďakujem za každú odpoveď.
Povedal by som, že dá, lebo zadný člen zdása nevyčnieva. Otázkou je, či to má zmysel, lebo ja s kombináciou 24Mpic APS-C snímač a telekonvertor, nemám dobré skúsenosti. Väčšinou sa dosiahne len minimálne zvýšenie množstva detailov, ale obraz stráca na mikrokontraste a zároveň treba použiť dlhší čas, resp vyčššie ISO.
 
ViloM
2021-11-08 07:56:55+01
Čo som svojím amatérskym okom obzeral objektív tak má sklo pomerne ďaleko (hlboko) od bajonetu, ide ale o ako sa pohybujú šošovky pri zoomavaní a preostrovaní. Druhá vec je, aby som niečo neodpálil v elektronike použitím nevhodného typu konvertora a tretia vec je využitie , resp. to o čom píšeš ty, to si musím zvážiť. Každopádne dík za reakciu.
 
Otecadams
2021-11-09 13:39:39+01
príspevok od: ViloM
Čo som svojím amatérskym okom obzeral objektív tak má sklo pomerne ďaleko (hlboko) od bajonetu, ide ale o ako sa pohybujú šošovky pri zoomavaní a preostrovaní. Druhá vec je, aby som niečo neodpálil v elektronike použitím nevhodného typu konvertora a tretia vec je využitie , resp. to o čom píšeš ty, to si musím zvážiť. Každopádne dík za reakciu.
Podľa tohoto videa to vyzerá, že zadný člen je v poriadku:
https://www.youtube.com/watch?v=QievTKfNZYo
Poškodenia by som sa nebál, maximálne, že niečo nebude fungovať.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()