Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Objektýv 4-5,6 / 55-200 a 4,5-5,6 / 75-300

Jaro68
2011-01-23 19:49:59+01
Zdravím potrebujem poradiť mám tieto dva objektívy a jeden by som chcel predať záujemca už je ale neviem ktorý alebo dilema nechať si oba ??? fotím večinov svadby a portréty mám ešte dva 50 mm pevné ohnisko a 18-70 tak porate ktorý si ku týmto dvom nehať alebo nepredávať Ďakujem
 
Iygor
2011-01-23 20:09:21+01
Sony 55-200 je novší model a je lepšie hodnotený, ale nechaj si ten ktorý viac používaš....ak nevieš ktorý tak potom je jedno ktorý predáš
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-23 20:10:58+01
1. Skutocne tymi objektivmi fotis svadby? To je recnica otazka, lebo som tym udiveny.
2. Kedze su to tvoje obejktivy a fotil si nimi, tak si pozri svoje fotky, spomen si ako sa ti nimi fotilo a rozhodni sa. Pokial sa nazaklade vlastnych skusenosti s obomi objektivami nevies rozhodnut, tak uz skutocne neviem kto. Na svadby ale nie je ani jeden, aj ked na krajinku a cestovanie mozu byt obidva OK.
 
uncle_roxor
2011-01-23 20:23:31+01
ja len nadviazem - pises, ze jeden chces predat a ze zaujemca uz je - to chudak zaujemca este nevie, ktory z dvoch objektivov kupuje?
 
Jaro68
2011-01-23 20:45:10+01
príspevok od: uncle_roxor
ja len nadviazem - pises, ze jeden chces predat a ze zaujemca uz je - to chudak zaujemca este nevie, ktory z dvoch objektivov kupuje?
Mimo téma vieš čo ak sa mám rozhodnuť ktorý mu dám a on o tom vie to ťa nenapadlo
 
Jaro68
2011-01-23 20:47:47+01
príspevok od: Karol Srnec
1. Skutocne tymi objektivmi fotis svadby? To je recnica otazka, lebo som tym udiveny.
2. Kedze su to tvoje obejktivy a fotil si nimi, tak si pozri svoje fotky, spomen si ako sa ti nimi fotilo a rozhodni sa. Pokial sa nazaklade vlastnych skusenosti s obomi objektivami nevies rozhodnut, tak uz skutocne neviem kto. Na svadby ale nie je ani jeden, aj ked na krajinku a cestovanie mozu byt obidva OK.
Neviem ako fotíš s vadby ty ale 55-200 a 77-300 su fotky z večej dialky s pozadím rozmazaným a pekným detailom ale každý má s voj štýl ja ti to neberem potreboval som radu od niekoho z vás nie aby som sa ja rozhodol inak ďakujem
 
Jaro68
2011-01-23 20:51:49+01
príspevok od: Iygor
Sony 55-200 je novší model a je lepšie hodnotený, ale nechaj si ten ktorý viac používaš....ak nevieš ktorý tak potom je jedno ktorý predáš
Ďakujem za radu tiež som nad tým uvažoval sú skoro rovnako na použitie ale 75- 300 sa dá použiť aj v prírode pri fotení zverí tak zatial asi neham ten ale ak ma dakto iné názory rád si ich vypočujem
 
Big Lebowski
2011-01-23 21:05:38+01
Žasnem čo ľudia dokážu. Je tu téma o filtroch za 5€ z plastu, ktoré sú podla popisu lepšie ako Hoya, svadobný fotograf ktorý používa seťáky a nevie ktorý z nich má dať preč. Čo príde zajtra.
Mám si na záchod zobrať noviny? Nový čas alebo plusko? Čo by ste mi doporučili? Oboje ale nie, lebo je to už veľa peňazí.
PS: Koľko pýtaš za kompletnú svadbu?
 
bonifacko
2011-01-23 21:08:09+01
príspevok od: Karol Srnec
1. Skutocne tymi objektivmi fotis svadby? To je recnica otazka, lebo som tym udiveny.
2. Kedze su to tvoje obejktivy a fotil si nimi, tak si pozri svoje fotky, spomen si ako sa ti nimi fotilo a rozhodni sa. Pokial sa nazaklade vlastnych skusenosti s obomi objektivami nevies rozhodnut, tak uz skutocne neviem kto. Na svadby ale nie je ani jeden, aj ked na krajinku a cestovanie mozu byt obidva OK.
Karol, možno to ma ako portreťak. Ja som v Piešťanoch videl chlapika (a nezdal sa mi začiatočník) fotiť snúbencov v parku z dialke telezoomom. Pri nich pobehoval asistent s odraznou plochou. Aj Scot Kelby ponuka fotenie portretu napr. 200 mm sklom. A pred nejakou dobou mrco spominal, že fotil triedu tiež nejakym dlhym sklom.
No je pravda, že len to sklo na sobáš nestačí.
 
bonifacko
2011-01-23 21:12:11+01
príspevok od: Jaro68
Neviem ako fotíš s vadby ty ale 55-200 a 77-300 su fotky z večej dialky s pozadím rozmazaným a pekným detailom ale každý má s voj štýl ja ti to neberem potreboval som radu od niekoho z vás nie aby som sa ja rozhodol inak ďakujem
No ved prave. Len pri tej ich kvalite bude asi lepšie riešenie nejaky kratší portreťak s lepšou svetelnosťou - napr.f 2,8 (Tamron 90 mm/f2,8?).
Ale hlavne, že vieme načo ti bol telezoom na svadbe.
 
Marcel Rebro
2011-01-23 21:14:08+01
príspevok od: bonifacko
Karol, možno to ma ako portreťak. Ja som v Piešťanoch videl chlapika (a nezdal sa mi začiatočník) fotiť snúbencov v parku z dialke telezoomom. Pri nich pobehoval asistent s odraznou plochou. Aj Scot Kelby ponuka fotenie portretu napr. 200 mm sklom. A pred nejakou dobou mrco spominal, že fotil triedu tiež nejakym dlhym sklom.
No je pravda, že len to sklo na sobáš nestačí.
ano, ale to (70)-200mm sklo bola 2.8cka
 
bonifacko
2011-01-23 21:23:00+01
príspevok od: Marcel Rebro
ano, ale to (70)-200mm sklo bola 2.8cka
Jasne.
 
Jaro68
2011-01-23 21:27:01+01
ĎAKUJEM ZA VASE NAZORY ASPON VIEM ZE TU SA DOPATRAM TAK KU ZHADZOVANIU A POVYSENECTVU SPOMENTE SI VASE ZACIATKY ALEBO STE SA MUDRY NARODILI ?????????


 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-23 21:31:08+01
príspevok od: bonifacko
Karol, možno to ma ako portreťak. Ja som v Piešťanoch videl chlapika (a nezdal sa mi začiatočník) fotiť snúbencov v parku z dialke telezoomom. Pri nich pobehoval asistent s odraznou plochou. Aj Scot Kelby ponuka fotenie portretu napr. 200 mm sklom. A pred nejakou dobou mrco spominal, že fotil triedu tiež nejakym dlhym sklom.
No je pravda, že len to sklo na sobáš nestačí.
Tiez pouzivam hojne teleobjektiv na portrety miesto \"portretaku\". Je to ale 80-200/2,8. SVadobna fotografiia je profesionalna fotografia. Aj keby tie setaki boli ostre ako britva, nemaju dostatocnu kreativitu, ohladom bokehu, aby s nimi mohol dosiahnut vyssi standard. Ved o to ide, ze nielen videnie ma profik lepsie. Ma aj objektivy, ktore si normalny amater nekupi a vdaka nim dokaze nafotit inak, ako je bezne. Za to predsa ti ludia platia.
Fotograf svadieb ma mat profi vybavu, ktora na tych fotkach musi byt vidiet. Bit do oci! Cele je to o tomto slovenskom trhu, kde svadobny fotograf moze fotit amaterskou vybavou a nikomu to nevadi. Hlavne, ze to je farebne a zaostrene. Autor tejto temy by sa na mna nemal hnevat, ale mal by sa zamysliet, cim pracuje a co ponuka svojim zakaznikom. Nahovart mi, ze dobry fotograf nafoti dobre aj z horsou vybavou mi nemusite. Svadobna fotografia ma mat urcity standard a ten sa setakmi dosiahnut neda.
 
Marcel Rebro
2011-01-23 21:34:25+01
príspevok od: Jaro68
ĎAKUJEM ZA VASE NAZORY ASPON VIEM ZE TU SA DOPATRAM TAK KU ZHADZOVANIU A POVYSENECTVU SPOMENTE SI VASE ZACIATKY ALEBO STE SA MUDRY NARODILI ?????????


Mudry je len Mudr. Mudry. Toto je tych mudrych viac, takze su mudri. Ale to len ne okraj.

Nechaj si ten s ktorym mas lepsie skusenosti / produkuje lepsie vysledky (fotky) ...

Ale kedze mas 18-70 minimalne z pohladu pokrytia rozsahu ohnisk sa Ti asi lepsie hodi 75-300. Prve (a niekedy aj posledne) pravidlo (nielen) svadobneho fotografe je nenosit rovnocenne (svetelnostou) objektivy pokryvajuce to iste ohnisko. A 18-70 sa Ti v tomto pripade prekryva s 55-200.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-23 21:36:14+01
http://www.roebuck.sk/2010/12/maori-v-modrovej-pri-piestanoch/

Tieto portrety su fotene 80-200/2,8, takmer vsetky na plnu dieru. Majitel setaku sa moze rozkrajat, toto jeho objektivy nedokazu.

Svadobny fotograf slusnej urovne musi mat nieco, cim ohuri, nieco co dokaze takto pracovat s hlbkou ostrosti a bokehom:

http://www.roebuck.sk/2011/01/bokeh-monster-i/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-23 21:46:14+01
príspevok od: Jaro68
ĎAKUJEM ZA VASE NAZORY ASPON VIEM ZE TU SA DOPATRAM TAK KU ZHADZOVANIU A POVYSENECTVU SPOMENTE SI VASE ZACIATKY ALEBO STE SA MUDRY NARODILI ?????????


Velkymi pismenami neukazes, ze tvoj nazor je naj. Nikoho tym neprekricis. Nikto ta tu nechcel zvozit. Zacinas svadbami? Kazdy skuseny gti povie, ze tvojou vybavou je to dost trufale. Mudri som sa nenarodil, ale do urcitych veci sa pustam az prislusnymi skusenostami a vybavou.

To, ze sa nevies rozhodnut medzi dvomi plastovymi telezoomami a mi ti mame poradit a neradime ti, nesvedci o nasej neochote alebo o tom, ze sa potrebujeme odreagovat na nejakom zaciatocnikovi. Opat opakujem, ze by si si mal pozriet poriadne vlastny fotoarchiv a podla lepsich vysledkov vybrat jeden z objektivov. To ze su obidva tmave, su to lacne telezoomy a jeden ma dlhsie ohnisko snad nepotrebujes poradit? Moja rada znela, nechaj si ten ktory lepsie foti. Alebo mas ine preferencie?
 
Jaro68
2011-01-23 21:47:32+01
To len pre ukážku nevravím že som profík tak poprosím nezhadzovať prvá 55-200 druha tretia 75-300

 
Jaro68
2011-01-23 21:52:58+01
musel som to zmenšiť asi to nebude dobre vidno
 
Bubak
2011-01-23 21:55:03+01
príspevok od: Jaro68
ĎAKUJEM ZA VASE NAZORY ASPON VIEM ZE TU SA DOPATRAM TAK KU ZHADZOVANIU A POVYSENECTVU SPOMENTE SI VASE ZACIATKY ALEBO STE SA MUDRY NARODILI ?????????


Áno, áno, domáci tu majú pár dobrých poznámok, ale aj dosť subjektívnych...

Neviem, prezrel som si tvoj profil a máš tam napísané, že vlastníš SSMkovú 70-200 F2.8 G, no ale neviem, možno sa len chybička vlúdila. Ak to je pravda, tak by som dajak špeciálne neriešil a proste si nechal ten kompaktnejší na APS-C (55-200). Ešte je tu jedna vec: Nie je 75-300 ako 75-300. Ak sa jedná o prvú Minoltu, kompletne kovovú, prezývanú aj Big Beercan, tak jednoznačne vyhráva tá (je naozaj ostrá, len tá aberácia a sem tam protisvetlo, nič nové...) Ešte aj New a ostatnú sú celkom v poriadku. Ale ak sa jedná o Sony (teda poslednú Minoltu 75-300), tak sa ho zbav. 55-200 je v rámci možností fajn, nie je to nič do neba volajúce (veď Tamron ju predáva aj za 100 Eur ), proste tele objektívový seťák num. 2. Osobne by som to riešil ozajdenou Minoltou 70-210 F4, prípadne SSMkom 70-300 Sony, aj teraz Tamron so stabilizáciou vyzerá dobre. Stačí len rozprestrieť peňaženku a dať koľko chceš.

 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()